در مسابقه ماست خوری موید و منصور باشید
روز غیرسیاسی دانشجو مبارک!

در مسابقه ماست خوری موید و منصور باشید

نویسنده : محمدعلی محمدپور

امیدوارم آخر هفته خوبی داشته باشید، همین ابتدا از طرف آقای جمشید مشایخی مراتب دلجویی خودم را از آقای کافو و وابستگان اعلام می‌کنم، همچنین باید به آقای کافو تاکید کنم آن‌هایی که شما دیدی در صفحه اینستاگرامت پراید خرید و فروش می‌کردند، آریایی اصیل نبودند و شما جدی نگیر. به خانم کوماندنایا هم باید عرض کنم از این به بعد هر چی را با هر چی دوست داری ست کن و دیگر ما و آقای آزمون توصیه خاصی نداریم. آقای فیگو شما هم، پول‌ها را الکی خرج نکن، برو بزن به یک زخمی، بدان که تو یک سر آمدی و رفتی، ما هنوز درگیرش هستیم. خانم اوتادی بازیگری در فیلم‌های فاخرش را رها کرده، یقه مجری‌های ورزشی را گرفته. به هر حال از همه این‌ها بگذریم، در ادامه توجه شما را به تحلیل و تفسیر چند خبر جلب می‌کنم.

یک. خبری داشتیم مبنی بر اینکه عزیزی از یک بانک بابت سپرده‌اش، سود 89 درصد می‌گرفته است. می‌شود گفت که این اصلا از اول سپرده نبوده و یک سود تپل بوده که کم‌کم به سپرده تبدیل شده است. در واقع به قول شاعر این سودی که می‌گوییم سود نیست، این سود مثل هر سودی نیست. البته در همین هفته رئیس بانک مرکزی فرمودند: «بازرسی از ۴۵۰۰ شعبه بانکی در سراسر کشور، حکایت از اجرای دقیق نرخ سود بانکی مصوب دارد» در خوش‌بینانه‌ترین حالت می‌توانیم در نظر بگیریم که ایشان از شعبه 4501اُم چنین سودی می‌گرفته است. حالا اینکه با چه فرمولی به 89 درصد رسیده‌اند هم باز خودش جای سوال دارد. چرا سرراست صد در صد بهش نداده‌اند. شاید داده‌اند خودش قبول نکرده و گفته: «نه دیگه بیشتر بشه، تنبل بار میام» باید بهش گفت: «داداش شما لوبیای سحرآمیز هم می‌کاشتی اینجور نمی‌شد». 

دو. دانشمندان اعلام کردند مسواکی طراحی شده که در سه ثانیه دندان‌ها را مسواک می‌زند. بدین ترتیب 90 درصد دغدغه‌های قبل از خواب ایرانی‌ها برطرف شد و همه راحت می‌توانند سه سوته مسواک‌شان را بزنند و بروند توی رختخواب. البته مشکلی که ما ایرانی‌ها داریم این است که کل فرایند خمیر دندان در آوردن‌مان سه دقیقه طول می‌کشد، بس هی خمیر دندان را می‌چلانیم و هر بار خمیر دندان مظلومانه می‌گوید: «بزرگوار، به جون مینای دندونت، به حرمت همون لمینت‌هات من دیگه تمومم، دست از سرم بردار» اما ما از پای نمی‌نشینیم و در برابر دیدگان گرد شده خمیر دندان ازش بهره‌برداری می‌کنیم و پس از تمام شدن کارمان رهایش می‌کنیم تا وعده بعدی مسواک زدن‌مان کمی ریکاوری کند.

سه. خبر آخر هم اینکه یکی از مسئولان وزارت راه درباره بالا بودن آمار تصادفات جاده‌ای فرموده‌اند: یکی از علل مرگ و میر بالای جاده‌ای، ارزان بودن سوخت و تمایل مردم به استفاده از خودروی شخصی است، ما باید مطلوبیت سفر با خودروهای شخصی را کم کنیم. چند سوال. واقعا ایشان ما را از چه می‌ترساند، مطلوبیت از این کمتر، مثلاً چه کار می‌کنند؟ روی صندلی‌ها می‌خواهند میخ بگذارند؟ ما مگر چند بار در سال با خودروی شخصی سفر می‌کنیم؟ آیا ما با وسیله عمومی برویم جاده‌ها خودشان صاف می‌شوند یا با اتوبوس به صورت جمعی به دیار باقی برویم بهتر است؟ همه چیز را بالا می‌برید آیا فقط حقوق و درآمد ما را خارشتر می‌بینید و بالا نمی‌بریدش؟ آیا خود مسئولان حاضرند یک بار هم شده با این وسایل نقلیه عمومی سفر کنند؟ آیا می‌دانند بوفه نشستن یعنی چه؟

در پایان روز دانشجو را به همه دانشجویان عزیز تبریک می‌گویم و امیدوارم در مسابقات ماست خوری و گردونه رو بچرخون که به مناسبت این روز غیرسیاسی برگزار می‌شود موید و منصور باشند. تا سلامی دیگر، بدرود.

برچسب ها
راهکار کاهش تصادفات جاده ای
سپرده با سود 89 درصد
پیام مشایخی به کافو
روز غیرسیاسی دانشجو
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی