کافو، هیجان را به هراس تبدیل کرد
حریفان ایران در جام جهانی

کافو، هیجان را به هراس تبدیل کرد

نویسنده : a_rezazadeh

باید به غروب بودنِ غروب جمعه ایمان بیاوریم. عصر جمعه همه چیز برای رسیدن به سعادت و کامیابی فراهم بود. اقدام ناپسند یا پسندیده‌ی بازیکن نچسب تیم ملی، مقبول واقع شده بود و برای اولین و آخرین بار، حمله کامنت گذاران در اینستاگرام، نوید بخش یک اتفاق خوب بود. جلوتر که می‌رفتیم تیکه‌های عادل نیز در حضور لوییس فیگو ملس‌تر می‌شد. در طرف دیگر رسانه‌ها نیز از پوشش مناسب ماریا کوماندنایا (یکی از مجریان این مراسم) خبر می‌دادند و کار تا جایی پیش رفت که صدا و سیما تصمیم گرفت مراسم را به صورت زنده پوشش دهد.

بالاخره مراسم قرعه کشی در سالن کنسرت کاخ کرملین آغاز شد و پس از سخنرانی ولادمیر پوتین؛ رئیس‌جمهور روسیه و جانی اینفانتینو؛ رئیس فیفا، رفته رفته به قسمت اصلی مراسم نزدیک می‌شدیم. مراسم قرعه‌کشی رسما شروع شد و خیلی زود تمام پیش‌بینی‌ها به هم ریخت و آمارها شکاف خورد. نه روسیه، نه پرو، نه پاناما. تیم ملی با هیچ کدام از سه تیمی که ترجیح می‌دادیم هم گروه نشد. حضور ایران در سید سوم، نه تنها خوش یمن نبود، بلکه دست آوردی جز گروه مرگ برای ما نداشت. پرتغال، اسپانیا و مراکش سه تیمی هستند که تیم ملی باید در روسیه با آن‌ها رقابت کند. 

 

یوزها دوشادوش غول‌ها

گری لینه کر راست می‌گفت، لوییس فیگو منطقی می‌گفت. گروه ما، گروه مرگ است. جذاب‌ترین بازی مرحله گروهی در این گروه برگزار می شود. جایی که اسپانیا باید در مقابل پرتغال قرار بگیرد.

سرگروهِ این گروه، پرتغال است. پرتغالی که در حال حاضر در رده بندی فیفا پس از آلمان و برزیل در جایگاه سوم قرار گرفته است و پس از قهرمانی در یورو 2016، امیدهای زیادی برای موفقیت در جام‌جهانی دارد و از مدعیان قهرمانی محسوب می‌شود. درست است که نسبت به یک دهه قبل ستاره‌های سرشناس کمتری در تیم ملی پرتغال حضور دارند، اما فرناندو سانتوس با بازیکنانی که شهرت نسل فیگو را ندارند، تیم منسجمی ساخته که دو سال قبل در فرانسه با دفاعی منسجم توانست به قهرمانی برسد. رونالدو، کوارشما و نانی در کنار بازیکنان جوانی مثل آندره سیلوا و برناردو سیلوا ستاره‌های این تیم را تشکیل می‌دهند. شاید تنها نقطه ضعف این تیم در خط دفاعی باشد که پس از خداحافظی په په باید به ژوزه فونته(34 ساله) و برونو آلوز(36 ساله) تکیه کند. لازم به ذکر است که پرتغال مرحله مقدماتی را با شکست 2 بر صفر مقابل سوییس شروع کرد، اما 9 بازی بعدی را برد تا به عنوان سرگروه به جام‌جهانی برسد.

 تیم ملی پرتغل

 

تقابل با ماتادورها

اسپانیا قوی ترین تیم سید دوم است. تیمی که از اکثر سرگروه‌ها قوی‌تر است و تنها به خاطر رده بندی فیفا در سید دوم قرار گرفته است. ماتادورها به رغم سقوط در جام جهانی 2014 و یورو 2016 هنوز نیش‌دار و مدعی هستند. لوپتگی پنجاه و یک ساله استخوان بندی اسپانیا را حفظ کرده است و تیم جدیدی ساخته که شامل بازیکنان با تجربه‌ای مثل راموس، پیکه، بوسگتس، اینیستا و ستارگان جوانی مانند موراتا، ایسکو و آسنسیو است. این تیم در یورو 2016 به دست ایتالیا حذف شد، اما در مقدماتی جام‌جهانی از این تیم انتقام گرفت و سرگروه شد. اسپانیا در تمام نقاط زمین ستارگان پرشمای دارد و امتیاز گرفتن از این تیم می‌تواند بزرگترین نتیجه تاریخ فوتبال ایران باشد. تقابل دفاع ایران با تیکی تاکای ماتادورها می‌تواند عیار واقعی ایران را نشان دهد. ضمن اینکه تقابل مهاجمان ایران با داوید دخیا؛ دروازبان منچستر یونایتد می‌تواند صحنه های خاطره انگیزی را برای فوتبال دوستان ایرانی رقم بزند.

تیم ملی اسپانیا

این تیم را دست کم نگیرید

حضور غیر منتظره قوی‌ترین تیم سید چهارم در گروه ایران، کار را بیش از پیش سخت کرد. نگاهی به عکس زیر، نشان می‌دهد که گمان ضعیف بودن مراکش، گمان بیراهی است. مراکشی‌ها تنها تیم آفریقایی هستند که بدون دریافت حتی یک گل پا به جام جهانی می‌گذارند. تجربه ال احمدی، بوسوفا، مصطفی هاجی و بن عطیه کتمان ناپذیر است و پیروزی برابر آفریقایی‌ها هرگز آسان نبوده است. آن‌ها در مرحله مقدماتی بالاتر از ساحل عاج در گروه خود اول شدند و به جام جهانی صعود کردند. هروه رنارد، مربی فرانسوی که با زامبیا و ساحل عاج به قهرمانی آفریقا رسیده، در مراکش نیز تیمی مستحکم در دفاع و سختکوش ساخته است. این تیم در 4 دوره حضور خود در جام جهانی، تنها یک بار به دور دوم راه یافته است. حالا و بعد از 20 سال غیبت، پسران صحرا توانستند به عنوان تیم نخست گروه خود به جام جهانی صعود کنند. آن‌ها در آخرین بازی دوستانه خود کره جنوبی را با سه گل شکست دادند و در آخرین بازی رسمی نیز با دو گل از سد ساحل عاج گذشتند. مهدی بن عطیه، مدافع تیم ملی مراکش که در عضویت تیم یوونتوس قرار دارد و سابقه بازی در بایرن را در کارنامه ورزشی خود دارد، ستاره مراکشی‌ها است که تاثیر زیادی هم در صعود تیم ملی کشورش به جام جهانی ایفا کرد.

مراکش

برچسب ها
رقبا ایران در جام جهانی
جام جهانی روسیه
ایران در جام جهانی
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١٣
٠
٠
مهیج خواهد بود بی صبرانه منتظرم روز رودررویی با این تیم ها برسه.. ان شــاء الله ایران سربلند باشه :)