بدون سانسور؛ بدون جنجال
وقتی صدا و سیما مردم را به همین راحتی با خود همراه می کند

بدون سانسور؛ بدون جنجال

نویسنده : الهام حبشی

سانسور شدن مراسم‌ها، جشن‌ها و بازی‌های بزرگ سال‌هاست برای ما ایرانی‌ها دغدغه بوده و هست. هیچ وقت عادی نشده! سانسورهایی که نه تنها لذت تماشای برنامه را کم می‌کنند که اغلب اوقات باعث گیج شدن بیننده‌ها و نهایتا ایجاد تمایل بیشتر به مهاجرت آن‌ها از تلویزیون وطنی به ماهواره می‌شود. نمونه‌اش هم همین قرعه‌کشی جام‌جهانی! اگر هم به حافظه‌ ورزشی‌تان رجوع کنید می‌رسید به کلی برنامه دیگر اعم از مسابقات و مناسبت‌های مختلف. اینکه دلیل این سانسورها چه بوده، با هم می‌خوانیم!   

 

امان از مجری‌های منشوری

مراسم‌ قرعه کشی جام جهانی همیشه به دلیل حضور مجری‌های خانم، از شبکه‌های ایران پخش نشده‌اند. سال 2006 به خاطر حضور هایدی کلوم، بازیگر و مدل آلمانی مراسم را ندیدیم و سال 2010 هم به خاطر چارلیز تروم بازیگر و مدل مشهور که گویا مراسم قرعه کشی را با پاتختی اشتباه گرفته بود. فرناندو لیما، منشور اعظم؛ هم که در سال 2014 مجری برنامه بود هرگز از ذهن ایرانیان پاک نخواهد شد! 

قرعه کشی جام جهانی

 

جشن با چاشنی رقص و آواز

مراسم افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی و المپیک معمولا با رقص و ساز و آواز فراوانی همراه است که تقریبا بیشتر آن‌ها را شبکه‌های داخلی پخش نمی‌کنند. بعضی سال‌ها هم برای انجام سانسور این مراسم با تاخیر بسیار زیاد برای ما پخش شده است.

افتتاحیه جام جهانی

 

جام جهانی هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و طبیعی است که هر سال برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی‌های بهتر، بیشتر و با شکوه‌تری صورت بگیرد. اجرای نمایش‌های مختلف، دعوت از خواننده‌ها و حتی ساخت موزیک ویدیو از قبل فیلم برداری و تدوین شده هم یکی از این برنامه‌ها است. سال 2010 شکیرا خواننده‌ی کلمبیایی معروف و سال 2014 جنیفر لوپز عهده‌دار این موزیک ویدیوها و همچنین اجرای زنده در مراسم افتتاحیه جام جهانی بودند.

 

فامیل و دوست و آشنا

یکی دیگر از مواردی که صدا و سیما با پخش برخی مراسم مثل جشن اهدای توپ و کفش طلا، رابطه‌ی خوبی ندارد، حضور خانواده‌ی بازیکنان است. خانواده‌هایی که لباس و آرایش منشوری دارند و یا جا و مکان ابراز محبت به همسرشان را تشخیص نمی‌دهند! 

رونالدو

 

البته گاهی هم این مراسم‌ها به خاطر حضور مجریان منشوری مثل فرناندو لیما سانسور و پخش نشدنی شده‌اند.

فرناندو ریما

 

داوران جنس مخالف

سانسور به خاطر حضور داوران زن هم یکی دیگر از مضحک‌ترین انواع سانسور برنامه‌های ورزشی است. 

 

تماشاچیان بی ملاحظه

پوشش تماشاچی‌ها هم اغلب دردسر ساز می‌شود، یک دردسر روتین و همیشگی! دردسری که کار سانسورچی را زیاد و لذت دیدن بازی را کم می‌کند. چرا که گاهی مجبور می‌شویم بارها یک تماشاچی انتخاب شده یا یک صحنه آهسته را ده دفعه تماشا کنیم و در این بین، از دیدن بعضی از موقعیت‌ها، گرفتن امتیاز یا از دست دادن آن، محروم بشویم. حال اینکه لباس تماشاچی‌ها در بیشتر مواقع معمولی است.

رقصنده‌های اطراف زمین بازی هم دیگر معضل تماشای بدون دغدغه‌‌ی بازی‌هایی مثل والیبال و بسکتبال هستند. همچنین ابتدای تمام این بازی‌ها به علت حضور زنانی که پرچم دو کشور را به نمایش می‌گذارند بریده می‌شود!

رقصنده های والیبال

 

اما سانسوری که از دیگر سانسورها مردم را به اعتراض وا می‌دارد، سانسورهایی هستند که در موقعیت‌های دیگر به راحتی نمایش داده می‌شوند اما در شرایطی که حساس است و میلیون‌ها نفر در انتظار رخدادی بزرگ نشسته‌اند، ناگهان به خواست آنی و سلیقه‌ی شخصی یک نفر همه چیز تغییر می‌کند. سانسور آخرین گل رونالدو در بازی نهایی لیگ قهرمانان اروپا، غیرمنطقی‌ترین این سانسورها بود. وقتی مسابقات کشتی و وزنه برداری به راحتی اجازه‌ی پخش دارند و مسابقات شنای مردان به صورت زنده پخش می‌شوند، چه توجیه قابل قبولی برای مخاطبی که ساعت‌ها است در انتظار این لحظه نشسته وجود دارد؟

 

خب بالاخره مراسم قرعه‌کشی جام جهانی 2018 هم به خیر و خوشی تمام شد! ما برای اولین‌بار توانستیم برنامه‌ی قرعه‌کشی را بدون زوم، حذف و هیچ صحبت دیگری کامل ببینیم و در کمال تعجب مسئولان، نه منحرف بشویم و نه بمیریم! هر چند که باز هم مقدمه و پایان مراسم حذف شده بود اما انصافا تا همین جای کار هم تغییر بزرگی بود و شاهد یکی از دلچسب‌ترین تلویزیون‌های تاریخ خودمان بودیم. دیدن برنامه‌ی زنده‌ی قرعه کشی، همراه گزارش همیشه دلنشین عادل فردوسی‌پور از آن تجربه‌های خوبی بود که بالاخره برای ایرانی‌ها رقم خورد. هرچند که قرار گرفتن در گروه مرگ ترسناک است و امکان شکست در مقابل هر کدام از دو تیم اسپانیا و پرتقال برای مان زیاد است، اما قبول کنید که ما ناچارا مرد روزهای سخت هستیم و از طرف دیگر شکست از اسپانیا و پرتقالی که رودررویی با آن‌ها جذاب و هیجان انگیز است، به شکست در مقابل پرو یا مکزیک شرف دارد. در هر صورت باید به دیدن بازی‌های خیلی خوب، مثل بازی ایران و آرژانتین امید داشته باشیم.

برچسب ها
مراسم قرعه کشی جام جهانی
مراسم جام جهانی بدون سانسور
بدون سانسور
دلایل سانسور مسابقات ورزشی
مسابقات ورزشی
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١١
١٦
١١
خب الان منظور ازین این مطلب چیه؟؟؟ یعنی سانسور ها حذف بشن تا برخی ها مجبور نباشن دیش ماهواره نصب کنن و بتونن صحنه های مد نظرشون رو از شبکه های وطنی ببینن؟؟؟؟یه سری سانسور ها زیاده رویه درست ولی دیگه کات کردنه رقصنده های والیبال به نظرت سانسور بی دلیلیه؟؟؟من خیلی متدین نیستم اما همینقدر میدونم که وقتی قبح یه سری چیزا بریزه دیگه دیدنش طبیعی میشه و من معتقدم نباید بزارن این قبح ها بشکنه.به خاطر همین چیزاست که یه سری از مراجع تماشای تیوی رو مکروه یا حرام میدونن چون کم کم عادی میشه _دیدنه مو که ایراد نداره بازو هم حالا ایراد نداره پا هم تا زانو زیاد نباید اشکال داشته باشه یهو به خودمون میایم میبینیم وسط اروپا زندگی میکنیم و مجری با مایو داره خبر میخونه :|
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٩/١١
١٣
١٥
غالبا همین شلوغ کردن ها هستند که اجازه تصمیم درست را می گیرند. همین که بعضی نگران و دلواپس قبح ها، ارزش ها و اعتقادات هستند. هیچ وقت اساسی به این مساله ارزش ها توجه نکردیم. ارزشی که راحت و به هر دلیلی به خطر بیفتد چه قدر می تواند واقعی باشد؟ در چند دهه قبل گیر کرده ایم. این طوری است که هی انرژی و سعی مان را می گذاریم برای دیگران تصمیم بگیریم و دیگران را مثل خودمان کنیم اما تغییرات سریعتر از این حرف هاست. موضوع این نیست که زوال اخلاق مورد پسند کسی باشد. موضوع این است که دوره پنهان کردن پشت آباژورها گذشته و برای زوال نیافتن اخلاق باید جورهای دیگری فکر کنیم. مهم است که آن طور که دوست داریم زندگی کنیم. اما به جای این همه انرژی که برای عوض کردن دیگران می گذاریم همان انرژی را روی خودمان بگذاریم و سعی کنیم آدم های با اخلاق و با تقوایی باشیم حتی اگر یک روز چشم باز کردیم و دیدیم در اروپا هستیم. چون هیچ کس حکم نکرده اگر در اروپا زندگی کردید نمی توانید آدم خوبی باشید.
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١١
١٧
٦
ما انرژیمون رو روی خودمون میزاریم اما همه مثل شما افکار روشن ندارن و اکثرمخاطبین به بلوغ فکری کافی نرسیدن که هر چیزی رو ببینن و تقوا پیشه کنن اگر نگاه کردن و به گناه نیفتادن یه امر تصدیق شده بودخداوند در قرآن انسان هارو از نگاه کردن و گوش کردن به چیزهایی که دینشون رو به خطر میندازه نهی نمی کرد.. شنیدین میگن جواب سلام واجبه؟؟این روایت رو هم شنیدین که حضرت محمد(ص) جواب سلام دختران جوان رو نمیدادن تا نکنه که به گناه بیفتن؟لابد الان میخواید بگید اینا برای سالها پیش بوده بله این ها برای 1400 سال پیش هستش پذیرشش شاید سخته اما یه نفر 1400 سال پیش خیلی خیلی بیشتر از همه ی ما می فهمیده.. دنیا به سرعت در حال تغییر اما من از جمله ی خودتون استفاده میکنم ارزشی که بخواد با سرعت دنیا تغییر کنه چه فایده ای داره؟؟؟ ارزش ها وقتی حفظ میشن که من و شما براشون احترام قائل باشیم.. یه وقتایی شلوغ کاری لازمه ما برای امام حسین هم شلوغ کاری میکنیم تا عاشورا فراموش نشه میدونید چرا؟؟؟ چون برای حضرت علی شلوغ کاری نکردیم و ولایتشون زیر سوال رفت..شما حرفای منو بزارید به حساب شلوغ کاری من میزارم به حساب مسئولیت فردیم در مقابل دین و مذهب و اعتقاداتم.
h_sokoot
h_sokoot
٩٦/٠٩/١١
١٤
٩
همین جوریش مردم تحت تاثیر پوشش نیمه برهنه ی زنان غربی هستند... دیگه تلویزیون رسمی هم بخواد این چیزا رو سانسور نکنه دیگه چه شود...
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/١١
١٢
١٠
بله. علتش اینه که نمی تونیم پوشش و نحوه ی زندگی آدم ها رو طبق خواست خودمون تنظیم کنیم. اون خانم و اون آقایی که تاثیر و شکل پذیر هستن هم توی این جامعه زندگی میکنن ، من و شما هم توی همین جامعه زندگی می کنیم. بهتره اجازه بدیم آدما همونی باشن که درون و ذاتشونه. نه آدمایی که زوری قراره ادای آدم هایی رو در بیارن که نیستن.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/١١
٩
١٠
منظورم از این مطلب اینه که هر کسی خودش حق انتخاب داره و کسی مسئول و ملزم به اسیر کردن دیگران نیست. ما آدمیم ، اراده ، حق تصمیم و انتخاب داریم. از سوی دیگه ما الان در عصری زندگی نمی کنیم که یک نفر بتونه برامون نظر بده و خوب و بد رو برامون تفکیک کنه. الان زمانه ی اینترنت و ارتباطاته. کافیه یک بچه ی 14 ساله رو زیر نظر بگیرین. حتی اونم می تونه در عرض چند دقیقه بهتر از من و هر کس دیگه ای به هرچیزی که میخواد در محیط اینترنت و حتی واقعی دسترسی داشته باشه. فقط بخواد. پس تلویزیون و هرچیز مشابهی فقط یک وصله ی ناجوری خواهد بود که بقیه ازش فرار کنن و به چیزی پناه ببرن که صدها برابر فاجعه باره. مسئله همین خواستن یا نخواستنه که آدما خودشون باید براش تصمیم بگیرین. ما بچه نیستیم، بی عقل و بالهوس و منحرف و کمتر از دیگر مردم دنیا نیستیم. رقص و موزیک و تمام مراسم بازی ها هم صرفا یک نمایشه نه بیشتر. در اسلام هم هست که دیدن زن نا مسلمون ایرادی نداره. حالا اگر یک مسلمونی خودش خواست بی حجاب باشه، خودش مسئوله نه صدا و سیما. اگر یک نامحرمی هم خواست ببینه یا نبینه باز هم تصمیم با خودشه. من در این مورد که پیامبر جواب سلام دیگران رو نداده باشن واقعا تردید دارم چون با گفته های اسلام و تعاریفی که از پیامبر اخلاق شنیدم در تضاده و فکر نمیکنم چیزی غیر از تحریف و داستان های بسته شده به اسلام چیزه دیگری باشه. داعش هم با اسم حضرت محمد ص و اسلام آدم سر می برید. به نظرم نباید چیزی رو بپذیریم که وصله ی ناجور برای یک شخص بزرگواره. خود خداوند در سوره ی کافرون به حضرت محمد گفتن بزار هرکس به هر آیین و دینی که میخواد باشه و تو هم به دین و آیین خودت باش. فکر میکنم همین کافی باشه برای اینکه بدونیم ما حق نداریم، خفت کسی رو بگیریم، طناب ببندیم و کشون کشون و با کتک ببریم بندازیمش تو بهشت. اون آدم اگر نخواد آدم باشه هر بندی رو پاره میکنه.
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١٢
١٣
٤
(قبل از هر چیزی باید بگم این بحث کاملا دوستانه ست و قصد توهینی در کار نیست)حرفات خیلی منطقیه الهام جانم.. ما بزرگیم ما عاقلیم هر کسی حق انتخاب داره ... در مورد روایتی هم که گفتم منم موافقم که خیلی از روایات تحریف شده حتی همینی هم که گفتم الان درست به خاطر ندارم و فقط تارکلماتی ازش خاطرم هست(که البته با گذشت اینهمه سال تحریف یه سری روایات خیلی طبیعیه).. اما همونطور که برخی حق دارن صحنه های دلخواه رو از تیوی ببینن خیلی ها مثل من دوست ندارن ببینن خیلی ها دوست ندارن بچه هاشون ببینن؛ کسی که دلش میخواد این چیزهارو ببینه شاید بتونه به اینترنت و ماهواره پناه ببره ولی من نوعی که نمیخوام ببینم باید چیکار کنم؟؟تلویزیون رو خاموش کنم و چ سرگرمی دیگه ای برای خودمو و بچم دست و پا کنم؟؟؟ بهتره همونطور که حق انتخاب رو برای خودمون مهم میدونیم برای دیگران هم مهم بدونیم.شما قبلانم یه مطلب در مورد سانسورهای فیلم ها منتشر کردید و همه ی مارو که در نا آگاهی از سانسور ها به سر می بردیم هوشیار کردید ولی به نظرت دامن زدن به این مسئله واقعا کار جالبیه؟؟؟کاری به درست و غلط بودنه سانسور ها ندارم ولی الهام بانوی عزیزم شما که خداروشکر قلمی در دست داری و فرصت انتشار افکارت رو داری و میتونی نوشته هات رو به گوش و چشم خیلی ها برسونی چیزی رو بنویس و منتشر کن که بعدا بتونی در محکمه ی الهی هم ازش دفاع کنی. به نظرت این مقاله و نظریه ای که پشتش هست قابل دفاع هست؟ما داریم توی جامعه ی اسلامی زندگی میکنیم و باید رفتارمون هم در شان یک جامعه اسلامی باشه و هر کدوم مسئولیم، من نوعی که مدیریت یه شبکه وطنی رو دارم مسئولم چیزی رو که در شأن والای یک مسلمان نیست رو نشون ندم تا به جامعه ی اسلامی هم توهین نکرده باشم.ضمن اینکه هیچکس گردن هیچ انسانی قلاده نمیندازه ما توی کشورمون آزادی داریم همونطور که میبینیم افراد شل حجاب(یکیش خودم)و بد حجاب راست راست توی خیابون راه میرن و به ندرت باهاشون برخورد میشه.. ما آزادی عقیده داریم همونطور که میبینیم توی کشور مذاهب مختلفی وجود داره.. ولی چیزی که قابل تغییر نیست اینه که دین رسمی کشور ما اسلام هست و برای حفظ این رسمیت باید قوانین اسلامی رو هم حفظ کنیم. به خاطر همین هست که ما وزارت ارشاد داریم و برای کارهای فرهنگی احتیاج به مجوز داریم چون مستقیما میتونه در مذهب و اعتقادات مردممون اثر گذار باشه...
هستی
هستی
٩٦/٠٩/١٢
٩
٤
خانم نسیم،واقعا استدلالتون قابل تحسینه....همیشه فکر میکردم علی رغم اعتراض خیلی ها بابت سانسور شدن فیلم ها ، سریالهاو... ،نمیشه انقدر راحت از کنار خیلی چیزها گذشت اگر چه گاهی این روش به شیوه ی نادرستی صورت میگیره( برای مثال خیلی وقت ها پخش نکردن بهتر از سانسور ۷۵% فیلمهاست...چون اینطور کل محتوا تغییر میکنه)خیلی از ملت ها درست برخلاف ما و ادعایی که داریم برای عقاید رسمی خودشون احترام قائل اند. حتی اگر این عقیده مورد تایید شخص خودشون نباشه، اما به عنوان یک رای پذیرفته شده برای عموم ،بهش احترام میزارن...بنظرم بهتره در کنار تحسین فرهنگ صحیح و درست بسیاری از کشور های دیگه،این موضوع رو هم مورد توجه قرار بدیم....و فراموش نکنیم با اعتراضاتی از این قبیل، فقط تضاد خودمون رو با عنوان کشورمون( کشور اسلامی )نشون دادیم و فکرنمیکنم این جلوه ی خوبی در دنیا داشته باشه...( حتی اگر مورد تایید شخص خودمون نباشه )
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/١٢
٣
٧
شما عزیزدل مایی نسیم جان. دوستی و اعتقادات😂 همون حساب حسابه کاکا برادر😊 منم که آدم کاملا حسابگری هستم 😎 خب عزیزجان حرف منم همینه که آدم باید بتونه انتخاب کنه که من افتتاحیه رو ببینم یا نبینم. من بخوام ببینم یک ساعت تلویزیون رو روشن میکنم و مراسم رو نگاه میکنم. شما نخوای ببینی یک ساعت از بیست و چهار ساعت نگاه نمیکنی. من آدم های زیادی رو میشناسم که آهنگ تبلیغات تلویزیون رو هم حرام میدونن اما فیلمای مورد علاقشون رو از همین تلویزیون میبینن و راه به راه سر هر آگهی بازرگانی صداشو می بندن. این یعنی انتخاب. درسته من می تونم یک قدم جلو تر برای تقبیح یا تشویق چیزی عمل کنم و اینجا هم مملکت اسلامی هست. اما منم طبق اعتقادات و مطالعات خودم نگاه میکنم چی درست تره. من با این موافق نیستم که حجاب هم جبری باشه. اگر بخوایم بهحرف دقیق اسلام نگاه کنیم. موی زن چه چند سانت بیرون باشه چه سر لخت باشه تفاوتی نداره. البته اینو دقیق نمیدونم حقیقی باشه یا نه. ولی من از دیدن دخترایی که چادر میزنن زیر بغلشون جلوی مدرسه شاهد سر میکنن و میرن تو و وقتی میان بیرون . چادرو درمیارن تو کیف میزارن و میرن اون سمت خیابون با پسرایی که منتظرشونن به هزار و یک جا، لذت نمی برم. این اجباره که با اصل اسلام جور درنمیاد. من نه میگم این بی سانسوری ها رو بیان بکنن تو چشم کسایی که مخالفشن و نه اونی که میخواد برنامه رو کامل ببینه تحت فشار بزارن. این سانسورهای ورزشی چیزی نیس ک باعث انحراف بشه اون آدم اصلا سزاوار مسلمون بودن نیست. باید تایم ها مشخص باشن و هر کس بتونه طبق سلیقش انتخاب کنه ببینه یا نه
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١٣
٥
٢
ممنون هستی خانوم خوشحالم که این فقط عقیده و نظر شخصی من نیست و خیلی هم ممنون از منفی دهندگان فعال و خستگی ناپذیر سایت جیم خخخ
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١٣
٩
٣
نه الهام جونی از هر زاویه ای به کامنتات مینگرم باز انگار ماشین حسابت مشکل داره.. ولی خب از اونجایی که تاحالا در این سایت دیده نشده نویسنده ای بعد از نوشتن مطلبی ابراز پشیمونی کنه یا اشتباهات مطلبش رو بپذیره و ضمن اینکه این مقوله خیلییی جای بحث داره من همینجا این بحث رو با یک لبخند به پایان میرسونمم و برات آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم در آینده مقاله های موفقیت آمیز تری از دوست نازنینم ببینم :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/١٣
٢
٥
نسیم جان من اگر به خطا بودن چیزی معتقد باشم اصلا اون رو نه می نویسم و نه منتشر می کنم. من دلم نمی خواد با مردمم مثل بچه هایی رفتار بشه که خودشون توان انتخاب و تشخیص صلاحشون رو ندارن. موضوع دیدن یا ندیدن این چیزا نیست. موضوع اینه که ما هم به اندازه ی تمام آدم ها باید آزادی ها و حقوقی را داشته باشیم که بقیه دارن. حالا اگر ماشین حساب من از دیدگاه شما غلطه، عذرخواهی میکنم. ولی خود شما هم داری این حق رو از دیگری، مثل من دریغ میکنی. فکر هر کس به همون اندازه که فکر خودمون برای خودمون درسته، برای خودش قابل احترام و درسته. اختلاف نظر همیشه، همه جا و بین همه بوده و هست . فقط باید نظرات مخالف رو هم بشنویم، همین :) ممنون عزیزم . لطف و بزرگواری شما همیشه شامل حال من بوده و هست و انشالله که ادامه داشته باشه ^_^ <3 راستی به دوستانی که منفی میدن هم توجه نکن :)) خوشحالن :)) بین من و تو رقابت ایجاد کردن :)))
motion_graphicer
motion_graphicer
٩٦/٠٩/١٣
٣
١
من موافق تحمیل عقاید از طرف حاکمیت ها بر کشورها نیستم.اما سوالی از نویسنده دارم.مگر چند درصد از جذابیت یه مسابقه ورزشی مربوط به رفتارهای جنسی یا برهنگی حاشیه ای آن است که با عدم پخش آن ، جذابیت ورزش برای شما به طور قابل توجهی کم میشود؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/١٣
١
١
احتمالا شما اهل تماشای برنامه های ورزشی نیستین. در غیر اینصورت حتما حق می دادین که چقدر زجر آوره که دربین تماشای یک برنامه مثلا والیبال. ما به جای تماشای صحنه هایی که امتیاز میگیریم یا امتیاز میدیم همش باید صحنه آهسته ببینیم. این موضوع برای من خوشایند نیست. البته باید عرض کنم اصل قضیه چیزه دیگری هست و اون نبود انتخاب برای من و بقیس. و این موضوع برای یک آدم بالغ ناخوشاینده که باهاش مثل کسی برخورد بشه که خودش توان انتخاب نداره
motion_graphicer
motion_graphicer
٩٦/٠٩/١٣
١
٠
امید به روزی که جایگاه هایی برای تخلیه و مدیریت هیجانات تبین گردد تا بجای هیجانی شدن ازحواشی ، از تمرکز به متن تصاویر لذت ببریم.شاید سرکوب محض امیال ذاتی عاملی برای ایجاد عقده حتی در عرصه های فرهنگی و نویسندگی شود.متاسفانه در همین جا برخی از پست ها نیز نمایانگر همین مسئله ست.از نویسنده محترم درخواست تجدید نظر در این مطلب را دارم
motion_graphicer
motion_graphicer
٩٦/٠٩/١٣
٢
٠
راستی چرا شما عکس های زن برهنه رو سانسور کردین!!! آیا شما هم با کسانی که بهشون نقد وارد کردین هم طیفید؟ یا به دلیل قوانین موجود دست به تعریف چهره ای مقایر از متن خود کرده اید؟ کدام چهره برای مخاطبین باورپذیرتر است؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/١٣
١
١
مشخصا اگر قوانین سایت اجازه میداد تصاویر رو بدون سانسور میزاشتیم.
motion_graphicer
motion_graphicer
٩٦/٠٩/١٣
١
٢
من موافق تحمیل عقاید از طرف حاکمیت ها بر کشورها نیستم.اما سوالی از نویسنده دارم.مگر چند درصد از جذابیت یه مسابقه ورزشی برای شما مربوط به رفتارهای جنسی یا برهنگی حاشیه ای آن است که با عدم پخش آن ، جذابیت ورزش برای شما به طور قابل توجهی کم میشود؟
motion_graphicer
motion_graphicer
٩٦/٠٩/١٣
٠
٠
امید به روزی که جایگاه هایی برای تخلیه و مدیریت هیجانات تبین گردد تا بجای هیجانی شدن ازحواشی ، از تمرکز به متن تصاویر لذت ببریم.شاید سرکوب محض امیال ذاتی عاملی برای ایجاد عقده حتی در عرصه های فرهنگی و نویسندگی شود.متاسفانه در همین جا برخی از پست ها نیز نمایانگر همین مسئله ست.از نویسنده محترم درخواست تجدید نظر دارم
motion_graphicer
motion_graphicer
٩٦/٠٩/١٣
١
٠
اشتیاق شما برای دیدن این گونه تصاویر بی سانسور و یافتن روزنه جهت کسب مجوز نمایش آن موجب تغییر نگرش خوانندگان به نویسنده می گردد. ضمن اینکه این گمانه زنی نیز تقویت می گردد که نکند نویسنده جز طرفداران فیمینیسم (عقیده ارزش زن صرفا به بدنش است) باشد!!! البته من هم تا حدی شاید این عقیده صحیح بدانم ولی نباید فراموش کنیم زن ارزش های دیگر هم دارد.که اصرار بر ارزش بدن نمایی می تواند از ارزش واقعی وی بکاهد.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٩/١٤
١
١
اشتیاق 😂 دوست عزیز زیاد هستند کسانی که اشتیاق بیشتری برای ربط دادن چیزهای بی ربط به هم، گرفتن ماهی از آب گل آلود و تخریب شان و جایگاه دیگران داشته باشند، غافل از اینکه کسی رو که خدا بخواد بزرگش کنه و عزتش بده، بزرگ میشه حتی اگر هیچ بنی بشری راضی نباشه... من توضیحات منطقی و عقلانی خودم رو در زیر کامنت های بانو نسیم عزیز گذاشتم. و شما هم بهتره به جای این همه تلاش بیهوده برای رسیدن به مقصودی که من دقیقا ازش اطلاع ندارم، به همون کامنت ها رجوع کنید. ضمنا من به اثر جنسیت در زمینه ارزشمندی اعتقادی ندارم. زن و مرد ارزششون به یک چیزه، 《آدم بودن》. چیزی که خیلی ها ندارنش...
motion_graphicer
motion_graphicer
٩٦/٠٩/١٣
١
٠
چرا مدیریت محترم سایت نظرات بنده رو بعد از گذشت ساعت ها هنوز منتشر نکردند؟!!!