لوازم خانگی ایرانی بخریم!
فهرستی از کالاهای باکیفیت ایرانی که می توانید با خیال راحت خریداری کنید

لوازم خانگی ایرانی بخریم!

نویسنده : محدثه عارفی

چند وقت پیش در جشنواره ملل افراد زیادی را از ایتالیا، شیلی، انگلیس و... دیدم. جالب‌ترین نکته دیدارمان این بود که اکثر آن‌ها برای شناخت فرش ایرانی به کشورمان جذب شده بودند. آن‌ها قصد داشتند تاجر فرش و صنایع‌دستی ایران شوند. این روزها که برای خرید جهیزیه به فروشگاه‌های فرش و لوازم‌ِخانگی می‌روم صحبت فروشنده که یک‌راست می‌رود سراغ محصولات خارجی مرا به خنده وا ‌می‌دارد! فرش ترک؟ چینی آلمانی؟ چرخ خیاطی چینی؟ و از همه این‌ها عجیب‌تر، انتخاب ظرف‌هایبرای بوفه‌های توی هال و پذیرایی است!

در این مطلب می‌خواهیم با‌هم همراه شویم تا خانه‌ای با‌کیفیت، زیبا و ایرانی داشته باشیم.

 

چرا ایرانی بخریم؟ 

مطمئنا با دیدن تیتر در ذهنتان جرقه خورده که چه نیازی به خرید ایرانی؟ بهتر است کمی منطقی نگاه کنیم. در حال حاضر کالاهای ایرانی با کیفیت و طرح‌های مختلف عرضه می‌شوند و مثل قدیم نیست که از کیفیت آن‌ها بترسیم یا از طرح‌شان خوشمان نیاید. مارک‌های معتبر زیادی داریم و همه ما به اندازه کافی می‌دانیم که با خرید کالای ایرانی بازار کار و رقابت را در کشور خودمان بهتر می‌کنیم. 

با ایرانی خریدن، گردش پول را در کشورمان حفظ و قاچاق را کم می‌کنیم. باعث پیشرفت اقتصاد و گسترش تولید می‌شویم. تفاوت قیمت هم شاید در ظاهر خیلی نباشد، اما در جمع خرید جهیزیه، تفاوت زیادی در هزینه می‌شود و حسابی در پس‌اندازمان سود می‌کنیم. 

 

فرش های اصیل ایرانی

فرش‌های خوش‌نقش و نگار، از فرش‌های دستی گرفته تا فرش‌های ماشینی. از صنایع‌ِدستی ایرانی مثل گلیم و گبه گرفته تا فرش مشهد و تبریز و یزد. فرش ایران را در جهان می‌شناسند. اگر اهل اخبار یا مطالعه باشید دیده‌اید که خارجی‌ها بیشتر از ما خواهان نقش و نگار و طرح و رنگ این فرش‌ها هستند.

اگر خواستار فرش ماشینی هستید فرش «ستاره کویر یزد» طرح‌هایایی دارد که بی‌شباهت به فرش دستی نیست. کیفیتش هم واقعا خوب است و چندین سال برند برتر شده است. فرش «قرن» هم از فرش‌های مدرن، خیلی خوب و با قیمت مناسب است. فرش مشهد هم یکی از این فر‌ش‌هاست و خلاصه فرش خوب ایرانی کم نداریم. البته بهتر است فرش دستی انتخاب کنید و از این‌ همه هنر روی حجمِ نخ و پنبه لذت ببرید. حال و هوای فرش‌های دستبافت، زمین تا آسمان با فرش‌های ماشینی متفاوت است. 

 

تابلوهای وطنی

خیلی از ما دوست داریم روی دیوار خانه‌مان تابلو یا قاب عکس خاصی داشته باشیم. در دکوراسیون مدرن هم که تعداد زیادی تابلو روی یک دیوار نصب می‌کنیم ولی این تابلو‌ها باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟ چرا سراغ هنرمندانِ ایرانی و تابلوهای آن‌ها نمی‌رویم؟ از هنرمندانی که منبت کار می‌کنند تا آن‌ها که روی سنگ طرح می‌ریزند؟ از هنرمندانی که نقاشی می‌کنند تا آن‌ها که تابلو فرش می‌بافند؟ دیوار خانه‌تان را با کار دست هنرمندان ایرانی زینت دهید. 

 

چینی محبوب و باکیفیت

برای خرید ظروف چینی آشپزخانه حسابی دستتان باز است. چینی زرین اصفهان، مقصود، تقدیس، حمید و توس چینی شرکت‌های تولیدی ایرانی هستند که بازار را حسابی تو مشت‌شان گرفته‌اند. برای اثبات این ادعا کافی است سری به سایت چینی زرین بزنید. رنگ و طرح سرویس «شهرزاد» را ببینید تا دیگر هیچ‌کدام از محصولات آلمان، ایتالیا، چین و... پسندتان نشود! 

اکنون در ایران هم رنگ‌های مختلف سرویس چینی را داریم، هم طرح‌های خوب و زیبا و هم قیمت مناسب! بله! قیمت ظروف چینی ایرانی را با ظروف آلمانی و... مقایسه کنید، می‌بینید چند پله پایین‌تر است، حال آنکه کیفیت خیلی خوبی هم دارد و بهتر است بی‌جهت به سراغ کالای مشابه خارجی آن نرویم. 

 

دکوری‌جات با احساس

برای دکوری خانه‌تان دست بگذارید روی صنایعِ‌دستی. گذاشتن ظروف چینی بلااستفاده که توی بوفه برق می‌زنند خانه شما را خاص نمی‌کند بلکه این صنایع‌دستی است که به خانه‌تان جلوه می‌دهد.

هدف از گذاشتن دکوری توی اکثر خانه‌ها پاشیدن جلوه و رنگ است پس دست بگذارید روی سفال همدان، خاتم‌کاری اصفهان، پته کرمان، قلاب‌بافی، میناکاری و به خانه‌تان جانی تازه بدهید. مطمئن باشید زیبایی این ظروفِ ظریف از گذاشتن ظرف‌های چینی و کریستال توی بوفه به مراتب بیشتر است. 

 

چرخ خیاطی 

برای نوعروس‌های حالا چرخ خیاطی کارایی زیادی ندارد. اکثر آنها استفاده خاصی از آن نمی‌کنند و فقط برای تزئین کنار خانه می‌گذارند! اگر جز این دسته از افراد هستید توصیه می‌کنیم به حرف مردم کاری نداشته باشید و چیزی که لازم ندارید، نخرید. اگر هم جز کسانی هستید که از چرخ خیاطی استفاده می‌کنید پس حتما خوب می‌دانید که مادران و مادربزرگ‌های ما هم اکثرا از چرخ «کاچیران» استفاده می‌کردند و حسابی راضی بودند. در واقع چرخی عمری و مطمئن است که نه روزها، بلکه سال‌ها برایتان کار می‌کند.

 

برقی‌های کوچک

«پارس‌خزر» جز مارک‌های قدیمی و ایرانی است. جز مارک‌هایی که این روزها روی بورس است و افرادی که از آن استفاده می‌کنند اکثرا از کیفیت و قیمت آن راضی هستند. این اجناس در طراحی تفاوتی با نمونه خارجی ندارند و اتو، پنکه و... را دارند که می‌توانید هم برای کمک به ساخت ایران و هم با‌اطمینان به کیفیت از این شرکت خرید کنید. 

 

یخچال 

فرقی ندارد خرید وسایل‌برقی پشت قباله عروس خانم باشد یا آقا داماد ولی حقیقت مسئله و روی اصلی سکه این است که بیشتر پول جهیزیه برای خرید همین‌ها صرف می‌شود. پس انتخاب مارک و مدل آن‌ها خیلی مهم است. ضمن اینکه بزرگ‌تر و پرکاربردتر هستند و کیفیت‌شان بیشتر به چشم می‌آید. در زیر برای هرکدام از این وسایل تحقیق کرده و بهترین مارک‌ها را پیشنهاد داده‌ایم. 

برای خرید یخچال، «اسنوا» کیفیت قابل مقایسه‌ای با «سامسونگ» و «ال‌جی» دارد. برای یخچال، اسنوا هم در دسترس‌تر است و هم نسبت به سایر مارک‌های ایرانی بخاطر خدمات پس از فروش سازمان‌دهی شده، انتخاب بهتری است. 

 

ماشین ظرفشویی

برای ماشین ظرفشویی خوب اگر جستجو کنید به اسم ایرانی و برند قدیمی «پاکشوما» می‌رسید. مارکی که شاید مادرانتان هم در بین وسایل برقی‌شان داشته باشند و احتمالا تا همین الان هم برایشان بی‌دردسر کار می‌کند. برند ایرانی پاکشوما برای خرید ماشین ظرفشویی می‌تواند گزینه خوبی باشد. 

 

ماشین لباسشویی

برای خرید ماشین لباسشویی بعد از پرسیدن از چندین نمایندگی و مرکز فروش به مارک‌های اسنوا، دوو، آبسال، سپهر الکتریک، برفاب، پارس و پاکشوما رسیدیم. در بین این مارک‌ها تاکید بیشتر فروشندگان استفاده از برند اسنوا، دوو و پاکشوما بود. زیرا هم مدل‌های جدیدتری دارد، هم بدنه داخلی آن مطمئن‌تر است و هم خدمات پس از فروش محکم و معتبری دارد.

 

گاز

برای خرید گاز هم اسنوا به‌خاطر طراحی‌های زیبایش، خیلی خوب است. مشکل آن در شعله است که کمی دیر روشن می‌شود اما فر آن در بعضی مدل‌ها فن دارد که برای پخت کیک کاملا حرفه‌ای است. البته گاز ایرانی خوب زیاد داریم و بسته به امکانات، طراحی و قیمت انتخاب‌های متعددی داریم. پیلوت، رز، سینجر و... مارک‌های خوبی است که هرچند خدمات‌شان به سرعت و کیفیت اسنوا نیست اما از آنجا که گاز خرابی خاصی ندارد گزینه‌های مناسبی هستند.

 

تبریک می گوییم!

اگر در استفاده و خرید از محصولات و شرکت‌های معتبر ایرانی حمایت و خرید کردیم باید اول از همه به خودمان تبریک بگوییم. همین قدم‌های کوچک سرآغاز پیشرفت بیشتر صنایع و محصولات داخلی است! راستی اگر شما هم محصولی را می شناسید، آن را معرفی کنید.

برچسب ها
کالاهای باکیفیت ایرانی
لوازم برقی ایرانی
بهترین برندهای لوازم خانگی ایرانی
خانه ایرانی
لیست محصولات با کیفیت ایرانی
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١٣
٠
٠
اجاق گاز من سن سون هستش خیلی ازش راضی ام.یخچالمم هیمالیاست.. طراحی ،اندازه و قیمتش واقعا مناسبه.
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٩/١٨
٠
٠
بله. بله.
همایون
همایون
٩٦/٠٩/١٤
٠
٠
برای خرید چرخ گوشت بدون تردید چرخ گوشت جهان آوا را انتخاب کنید بخصوص مدل 1200 آن را قول میدهم پشیمان نشوید. قابل مقایسه با پاناسونیک ساخت ژاپن هست با قیمتی کمتر از یک سوم همتای ژاپنی خود. در بین ظروف تفلون هم تفلون تابان و ظروف زرساب کیفیت عاذی دارند.
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٩/١٨
٠
٠
مرسی که پیشنهاد دادین.
محمد یاسین
محمد یاسین
٩٦/٠٩/١٥
٠
٠
کیفیت محصولات 40 سال پیش بالا بود
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٩/١٨
٠
٠
الان کیفیت لوازم خانگی ایرانی بالاتر از قبله. امتحان کنید.
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٩/١٨
٠
٠
خواستم تایید کنم که ماشین ظرفشویی پاکشوما واقعا خوبه! راضیم ازش!