حوله‌ات را روی کلیه چپم آویزان نکن
وقتی مربی خارجی از خجالت حوله سرش می کند

حوله‌ات را روی کلیه چپم آویزان نکن

نویسنده : محمدعلی محمدپور

در حالی داریم وارد آخر هفته می‌شویم و در واقع می‌توانیم بگوییم الان توی آخر هفته هستیم که کلا همه کشور را شوخی برداشته و همه با یکدیگر و با ما همه چیز را به شوخی برگزار می‌کنند. این وسط واقعا من در این مطلب هفتگی جایی برای شوخی نمی‌بینم و عزم راسخی داشتم این هفته مطلبی جدی درباره نحوه پیونده‌های میانه یاخته‌ای روی پوست نوعی جلبک قرمز اعماق اقیانوس آرام بحثی جدی داشته باشیم که دوستان جلویم را گرفتند و گفتند موضوع خط قرمزی است، نمی‌شود کار کرد.

پس تصمیم گرفتم امروز درباره حوله با شما حرف بزنم. همان طور که می‌دانید حوله مثل گوشی تلفن همراه یک چیزی شخصی است که آدم آن را نباید دست دیگران بدهد. البته امیدوار هستم این لحظه که درباره حوله صحبت می‌کنم به پزشکان و جراحان عزیز برنخورد. شاید بگویید چه ربطی دارد؟ خب ما هم فکر نمی‌کردیم ربطی داشته باشد اما دیروز خبری خواندیم که جراحان ترکیه‌ای از شکم یک بیمار که از درد معده شاکی بود حوله‌ای را خارج کردند.

گفته می‌شود پزشک جراح ابتدا وقتی با حوله مواجه شد همچون مکانیکی که وسط کارش دستانش را پاک می‌کند حوله را از شکم بیمار بیرون آورد، دستان خونینش را پاک کرد و آن را سر جایش گذاشت.اما بیمار که در این لحظه به هوش آمده بود و حوله را دید، گفت: «آخ میگم من هر چی آب می‌خورم تو شکمم خشک میشه، نگو حوله تو شکمم بوده! آقای دکتر حوله رو اگه میشه بردار یه جا دیگه آویزون کن» بعد پزشک محترم آن را به کلیه چپ بیمار آویزان کرد. در این لحظه یکی از پزشکان اتاق بغلی بدو بدو می‌آید روی سر بیمار و با ذوق می‌گوید: «وای! این حوله منه، سه ساله گمش کرده بودم» خب ما توصیه میکنیم پزشکان عزیز هم عنایت کنند حوله وسیله شخصی است و آن را توی شکم این و آن جا نگذارند چون از نظر بهداشتی زیاد جالب نیست که ما با حوله آن‌ها، توی بدن‌مان را خشک کنیم.

اما حالا که صحبت حوله شد جالب است بدانید همین دو روز پیش یکی از مربیان خارجی که برای مسابقات کبدی آمده بود، صبح رفت دوش گرفت و آمد توی سالن کار بازیکنانش را ببیند که ناگهان متوجه شد همه حضار سرشان پوشیده است و چیزی سر کرده‌اند. ایشان هم ابتکار را به دست گرفته و حوله را مثل روسری گره زد و چند ثانیه توی سالن نشست و کمی که خوشش آمد رفت یک مشکی‌اش را هم از مترو خرید و سر کرد نشست توی سالن. این وسط متاسفانه عکاسان فضول از ایشان عکس گرفتند و خواستند عملکرد مدیران عزیز را زیر سوال ببرند. این‌ها توطئه بر علیه آقای مقصودلو، ریاست فدراسیون کبدی بوده که اتفاقا دو سه روز پیش خبرش آمد توی فدراسیون کبدی، همه خاندان و فامیل‌شان دور هم جمع‌اند و غریبه راه نمی‌دهند. فقط کم مانده آن یکی مقصودلو را هم بیاورند توی جمع‌شان! ولی فامیلی اداره کردن به نظرم خیلی هم خوب است چون راحت می‌توانید همین جور که توی مهمانی‌های خانوادگی هستید فدراسیون یک کشور را هم مدیریت کنید و جلسه بگذارید.

پس ما در پایان دو تا نتیجه می‌گیریم:

 1- حوله وسیله شخصی است و نباید کسی معده.اش را با حوله دیگران خشک کند

 2- نباید دست مربیان خارجی که به کشور می‌آیند حوله بدهید چون ابتکار به خرج می‌دهند و روی کله‌شان کاردستی درست می‌کنند تا شما را زیر سوال ببرند.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٦/٠٩/٠٩
١
٠
میگن آخرالزمان همه چی برعکس میشه... خواهرم نگاهت را، برادرم حجابت را :))
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١٠
١
٠
متن جالبی بود ممنون :)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٩/١٠
٠
٠
سپاس از شما
سعید
سعید
٩٦/٠٩/١٠
١
٠
عالی بود
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٩/١٠
٠
٠
ممنون از شما.
لیلی
لیلی
٩٦/٠٩/١٣
١
٠
طنز مناسبی خوبی بود
لیلی
لیلی
٩٦/٠٩/١٣
٠
٠
طنز مناسبتی خوبی بود
لیلی
لیلی
٩٦/٠٩/١٣
٠
٠
طنز مناسبتی خوبی بود