خواهرم! حجابت...
پیرامون درخواست‌های عجیب و غریب کاربران فضای مجازی از مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی

خواهرم! حجابت...

نویسنده : مازیار حکاک

جمعه شب مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه در کاخ کرملین برگزار می‌شود در حالی که همه تیم‌ها و کشورها نگران رویارویی با تیم‌های سخت و احیانا قرار گرفتن در گروه مرگ هستند همه ما ایرانی‌ها نگران دیدن یا ندیدن این مراسم هستیم، این که ببنیم بالاخره شاگردان کی‌روش به چه تیم می‌خورند و البته بین دیدن مراسم، صحنه آهسته گل‌های صعود به جام جهانی و یا احیانا آباژورهای بزرگ را نبینیم!

چند روزی می‌شود که حمله کاربران ایرانی به پیچ «ماریا کوماندنایا» مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی آغاز شده. او که قرار است در کنار «گری لینه‌کر» کارشناس و مجری مطرح انگلیسی این مراسم را اجرا کند چند روز قبل عکسی از پرو لباسی را در اینستاگرامش به اشتراک گذاشت که قطعا با آن لباس یک ثانیه هم از مراسم در صدا و سیما پخش نمی‌شود و حتی بعید نیست از تصاویر آرشیوی مروبط به تماشگران لیگ جهانی والیبال استفاده شود! همین شد که همه کاربران ایرانی با کامنت‌های بامزه و خنده‌دار و البته بعضا توهین‌آمیز از او خواستند که از لباس مناسب استفاده کند. نکته جالب در این ماجرا است که آن قدر همه و همه از صدا و سیما نا امید هستند که سعی می‌کنند علاج قبل از حادثه کنند و از مجری مراسم بخواهند که با لباس مناسب به مراسم بیاید.

حمله ایرانیان به پیج مجری جام جهانی

 

عقبه این موضوع البته شاید به لباس «فرنادو لیما» مجری مراسم جام جهانی 2014 برگردد. لباس لیما در آن مراسم باعث شد حتی زمان تعیین قرعه ایران هم چیزی از مراسم را نبینیم. البته آن زمان چون پیش زمینه حمله مد نبود بعد از مراسم به پیج او حمله شد و کاربران ایران پیج او را به خاک و خون کشیدند و جالب این که او بعدها در اظهار نظری اعلام کرد که از کامنت‌های توهین آمیز مردم ایران ناراحت نیست و با این لباس قصد جنجال نداشته است. حتی قول داد برای مراسم توپ طلای همان سال از لباس پوشیده‌تر استفاده‌ کند که همین‌طور هم شد.

مجری برزیلی جام جهانی

 

اگر این روزها به صفحه ماریا کوماندنایا مراجعه کنید از هر 3 کامنت، 2 کامنت مربوط به کاربران ایرانی است. او در آخرین عکس‌هایش هم از لباسی به نسبت پوشیده‌تر رونمایی کرده که آستین‌های بلندی دارد و به نسبت پوشیده‌تر است البته باز هم معلوم نیست از دست عمو سانسوچی قسر در برود یا نه؟! جالب این که سردار آزمون هم در استوری اینستاگرامش از او بابت انتخاب لباس تشکر کرده و و پیش‌بینی کرده که در این صورت بینندگان تلویزیونی در ایران با مشکل کمتری مراسم را تماشا خواهند کرد که همه نیز به همین موضوع امیداورند.

تشکر سردار آزمون از مجری جام جهانی

 

اگرچه تحمیل فرهنگ ایرانی یا مورد پسند صدا وسیما برای یک خارجی زیبنده نیست و در موارد مختلف تصویر نادرستی را از ایران به جهان نشان داده است اما همه می‌دانیم که مجبوریم و چاره‌ای نداریم. شاید اگر محدودیت در صدا و سیما کمی متغیر بود شرایط فرق می‌کرد اما وقتی مهمان خارجی و توریست در ایران باید به هر بدختی که شده حجاب داشته باشد و این روزها حتی بر سر سرمربی «مرد» تیم ملی بانوان کبدی تایلند هم روسری کرده‌اند، فرسنگ‌ها با تغییر فاصله داریم؛ پس پیشگیری بهتر از درمان است.

ماریا کوماندنایا

 

پ.ن: مراسم قرعه‌کشی پخش بشود یا نشود آروزی همه ما هم گروهی ایران با تیم‌هایی است که شانس صعود را برای شاگردان کی‌روش متصور باشیم. فراموش نکنید عادل برنامه ویژه‌ای را برای قرعه کشی جام جهانی روی آنتن می‌برد که مهمان اصلی آن لوئیز فیگوی پرتغالی است و حتی اگر آباژور ببنیم باز هم ارزش دارد. به ویژه این که دست به تیکه انداختن عادل هم ملس است!

برچسب ها
درخواست ایرانیان از مجری مراسم جام جهانی
مجری روس مراسم جام جهانی
تشکر سردار آزمون از مجری مراسم جام جهانی
لباس مجری مراسم جام جهانی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/١٠
٠
٠
پی نوشت عالی بود :))
h_sokoot
h_sokoot
٩٦/٠٩/١٠
٠
٠
به هر حار هر کشوری قانونی داره و تو این کشور هم قانون پوشش مهمه... مشکل اینه که این قانونو به بی سلیقه ترین و بدترین شکل ممکن اجرا و معرفی می کنن.