من آیه شما نیستم...
شرمنده ام امام زمانم

من آیه شما نیستم...

نویسنده : سیده نعیمه زینبی

سلام امام زمانم، حالتان خوب است؟ این روزها از خوبی خارجیها  زیاد می‌‌گویند که رک و راست‌اند و اهل تعارف و این‌ها نیستند و ما پیوسته داریم (به تقلید و نه به تاکید) می‌‌گوییم صداقت داشته باشیم. حالا دروغ چرا؟ آمدهام چند خطی با شما حرف بزنم اما مانده‌ام چه بگویم که دروغ و تعارف نباشد. مانده‌ام چه بگویم که دورویی نباشد! چه بگویم که ظاهر و باطنش یکی باشد؟ مثلا به شما بگویم دلتنگ‌تان هستم باور می‌‌‌کنید؟ مگر نه اینکه شما  دلتنگی‌های من را دیده‌اید. می‌‌دانید وقتی دلتنگ هستم روز و شبم را اسیر می‌‌‌کنم.

صبح که از خواب برمی‌‌خیزم ناخودآگاه در نظرم مجسم می‌‌شود. با خودم فکر می‌‌کنم کجاست؟ چه می‌‌‌کند؟ چقدر دیگر باید بگذرد تا بُعد مسافت میانمان نباشد؟ قد چند نماز دیگر، باید اولین دانه تسبیحم را که می‌‌‌اندازم برای او دعا کنم. دعاهایم انتخابی نیستند. بیاختیار همی‌‌ن که سر سجاده زانو می‌‌زنم، یادش می‌‌‌کنم.

راستش دلتنگی که از من سراغ می‌‌گیرد آسمان را به زمین می‌‌دوزم تا بهانه‌هایم را با منطق پیوند بزنم و هر جور شده، حتی یک دم، روی پریشانی‌های دردناک دلم مرهم بگذارم. باید بروم دنبال درمان تنگ دلی‌ام. دنبال نبودن‌هایی که دو گوشه دلم را به هم چسبانده و مرا عذاب می‌‌دهد. حتی گاه به قدر سلامی‌‌ خودم را به او می‌‌رسانم و پی بهانه هستم تا بیشتر کنارش بمانم.

اما حالا... حالا اگر به شما بگویم دلتنگت هستم نمی‌‌گویی چرا حقیقت را کتمان می‌‌کنی؟ یا به کدامین اجبار، بیهوده می‌‌گویی؟ نمی‌‌گویی این تکلف وتعارف را کنار بگذار؟

حتی اگر من ادعا کنم شما باور نمی‌‌کنی. اگر از من جویا شوی، هفته گذشته چقدر به من فکر کرده‌ای؟ یا آخرین باری که از ته دل مرا خواستی کی بود؟ یا چه وقت پنداشتی من باید باشم تا روزگارت سامان بگیرد؟ چه پاسخی باید بدهم که هم راست باشد و هم دل شما را نیازارد.

نمی‌‌گویی توی غصه‌ات از کم شدن نمره امتحانت از غصه ندیدن من بیشتر است؟ به رویم نمی‌‌آوری پس چرا  هیچ وقت اولین دانه تسبیحت  به یاد من نمی‌‌افتد؟ نمی‌‌پرسی چرا وقتی حال خوب دعا داری از من سراغی نمی‌‌گیری؟ یا چرا عجّل‌هایت اینقدر کسل و بیخیال ادا می‌‌شوند؟ نمی‌‌گویی کجای رفتارت نشان از دلتنگی می‌‌دهد؟ 

اگر من به شما بگویم دوستتان دارم چه؟ باور می‌‌کنید؟ یا از من می‌‌پرسید چطور می‌‌شود کسی را دوست داشت و قرار داشت. مرا یاد سرباز شدن برادرم نمی‌‌اندازی که تا مدت‌ها ذکرم شده بود. تذکر نمی‌‌دهی آدم‌هایی که هم را دوست دارند  شبیه می‌‌شوند، تو کجا  شبیه مایی؟ نمی‌‌پرسی چرا هرچه سنم بالاتر می‌‌‌رود و حساب دو دو تا چهارتایم بهتر می‌‌شود بیشتر از شما  فاصله می‌‌گیرم؟ از نشانه‌های دوست داشتنم نمی‌‌پرسی؟

اگر بگویم می‌‌خواهم بیایی تا کنارت باشم نمی‌‌پرسی از کدام وقت خالیات می‌‌خواهی برای من بگذاری؟ از کدام کلاس و کدام کارت برایم هزینه می‌‌کنی؟ نمی‌‌گویی تو که دغدغه‌هایت اینقدر رنگ چرک دنیا را دارد، چطور می‌‌خواهی برای ما باشی؟ از برنامه‌ات عقب نمی‌‌مانی؟ خجالتم نمی‌‌دهی که برنامه‌ای که من برای خودم چیده‌ام، هدف‌هایی که انتخاب کرده‌ام و چشم اندازی که برای زندگی‌ام دارم جایی برای تو ندارد؟ 

اگر بگویم می‌‌خواهم ببینمت نمی‌‌خندی که پس چرا فقط ادعا می‌‌کنی؟ چرا راه نمی‌‌افتی؟ چرا تقلا نداری؟ چرا قدم‌هایت با ما هم سو نیست؟ چرا نگاهت دیگری را دنبال می‌‌کند و نگرانی‌هایت چیز دیگریست؟ نمی‌‌‌گویی تو برو کارهایت که راست و ریست شد بعد بیا؟

راستی امروز که از خانه بیرون زدم داشتم  باز به شما فکر می‌‌کردم. می‌‌دانی چرا؟ باید برایت می‌‌نوشتم. و مدام فکر می‌‌کردم با چه رویی؟ مانده بودم از یادت نمی‌‌گذرد مجبور بوده به سراغم بیاید و الا خبری نیست. از خاطرم گذشت عجب شیعه‌ای؟ بنویسم که دیگران را یاد امام زمان بیندازم؟ پس خودم چه؟ چه کسی به من نهیب بزند. چقدر ادعا؟ که هر کسی دیگری را دوست دارد رنگ رخسارهاش خبر از سر درونی می‌‌دهد و ساحت عشق معرکه ادعا نیست. یا باید اقرار کنم که شوق بر شما از حد «اللهم عجل لولیک الفرج»های تکراری و زبانی آن‌طرف‌تر نرفته یا اینکه نشانه مهرتان در من متجلی باشد. حالا چطور به رخ بکشم که دوستت دارم، دلتنگت و منتظر آمدنت هستم که هیچ کسی آیات شما را در من نمی‌‌‌بیند؟

برچسب ها
دلنوشته ای به امام زمان
شرمنده ام امام زمانم
به امامت رسیدن امام زمان
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/٠٧
٢
٠
اکثرمون فقط ادعا داریم.. از همه بیشتر خودم ...خدایا هممون رو هدایت کنه ان شاء الله...اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج ... تشکرنعیمه بانو :)