نظریه کنجد!
رونمایی رئیس اتحادیه نانوایان از یک ترفند مشکل گشا

نظریه کنجد!

نویسنده : ناصر جوادی

تا همین چند روز پیش تحت تاثیر تبلیغ چای گوزَل، هر مشکل کوچک و بزرگی که در زندگی برایم به وجود می‌آمد، چای‌ام را عوض می‌کردم. در دانشگاه که مشروط شدم چایم را عوض کردم. از کار که بیکار شدم چایم را عوض کردم، در جلسه خواستگاری وقتی به بن بست خوردم چایم را عوض کردم. و البته بماند که در هیچ کدام‌شان نتیجه نگرفتم و شیرین‌ترین خاطره خواستگاری‌ام شد همان موزی که خوردم! ولی چون راهکار بهتری به ذهنم نمی‌رسید تنها کاری که از دستم بر می‌آمد همین عوض کردن چای بود. تا این که نان گران شد. خود گران شدن نان که مسئله مهمی نبود! و هیچکس با آن دشواری نداشت. چون بلاخره سال‌هاست که مردم با این مسئله کنار آمده‌اند که فقط یارانه نقدی زیاد نشود به جز آن هرچیزی که گران می‌شود بشود! اما نرخ جدیدی که برای انواع نان اعلام شد مردم را نگران کرد. چون تنها راهی که برای جور کردن پول خرد مورد نیاز جهت خرید نان به ذهن‌شان می‌رسید، بستن کیسه‌ای پر از سکه به کمرشان بود. اما از آنجایی که مسئولین نشان داده‌اند همیشه یک گام از مردم جلوتر هستند. این بار نیز یک راه کار عالی ارائه دادند که نه تنها برای حل مشکل پول خورد خرید نان، بلکه از به بن بست خوردن در جلسه خواستگاری تا غافلگیری مدیریت بحران در هنگام حوادث را می‌توان با استفاده از این نظریه رفع کرد!  قاسم زراعتکاررئیس اتحادیه نانوایان سنتی گفته: خریداران می‌توانند برای رند کردن قیمت نان‌های لواش و تافتون تعداد بالا خریداری کنند و نانوایان نیز با ریختن کنجد قیمت نان سنگک و بربری را رند کند تا مشکلی برای پرداخت پول خرد ایجاد نشود! 

پس اگر فردا روز بچه‌تان را برای خرید 5 عدد نان تافتون به نانوایی فرستادید و با 50 نان برگشت. بچه را دعوا نکنید. شاطر پول خورد نداشته و به بچه شما نگاه کرده و گفته: «خرد ندارم. حالا چه کار کنیم؟» بچه شما هم گفته: «نمی‌دونم والا» که یکهو چراغی در ذهن نانوا روشن می‌شود و می‌گوید: آها نظریه تعداد بالا و کنجد و بعد شروع به پاشیدن یک کیسه کنجد روی نان‌ها می‌کند و 50 نان روی دست بچه شما می‌چیند. به همین راحتی! 

یعنی این نظریه آنقدر عمیق و فکر شده ارائه شده است که به نظرم باید از همین امروز دستور بدهند هزاران تن کنجد وارد کشور بشود تا تمام مشکلات ریز و درشت را با آن‌ها حل کرد. می‌شود کنجد‌ها را بار همان شترهای وارداتی بکنند! اصلا خود این مسئله واردات هم مشکل بزرگی است باید با کیسه‌های کنجد دور مرز‌ها را دیوار بکشند که وارد کننده‌ها هرچیزی را که در خارج دیدند وارد کشور نکنند. عجب چیزی است این کنجد. عینهو آب روی آتش است. این بار که به خواستگاری رفتم حتما جیبم را پر از کنجد می‌کنم!

برچسب ها
رند کردن قیمت نان
اظهار نظر رئیس اتحادیه نانوایان
نظریه کنجد
ترفند راهگشای قاسم زراعتکار
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٩/٠٧
٠
٠
خخخ یک تیر و هف هش ده تا نشان :)))
naser_j
naser_j
٩٦/٠٩/٠٩
٠
٠
هفت هشت ده تااااا؟ به دوسه تاشم راضی هستیم :))
n_hasannejad
n_hasannejad
٩٦/٠٩/٠٧
٠
٠
درود بر این راه حلهای مشکل گشا..........خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
naser_j
naser_j
٩٦/٠٩/٠٩
٠
٠
به راه کار ها شون نخندیم کنجد می ریزن تو حلق مونااا :)