هرگز یک گربه ایرانی رو سرکار نذار!
از ماجرای مجید تا هزینه هایی که از جیب تو میشه

هرگز یک گربه ایرانی رو سرکار نذار!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

امروز اولین روز از باقی‌مانده عمر شما مطابق با اولین پنجشنبه آخرین ماه سومین فصل سال است و ما سراغ چند تا شوخی زبانی و دستی با خبرها می‌رویم.

اول- کوتاه بگویم که در روزهایی که گذشت همه تحت تاثیر زلزله و اتفاقات پس از آن بودیم. این مصیبت را به هموطنان عزیز تسلیت می‌گوییم اما از مسئولان هم که کمک کردنِ مردم را تماشا کردن تشکر می‌کنیم. در این عملکرد مثبت همین بس که سوله مدیریت بحران را که دست خندوانه داده بودند و دوستان داشتند تویش «دوب و دوب و دوب و دوب، بوم بوم بوم» را می‌خواندند پس گرفتند و به نظر می‌رسد این بار بدهند به دورهمی! تازه ما همین امروز شنیدیم که تور گردشگری مناطق زلزله زده هم راه افتاده است. این جوری که شما صبحانه را می‌توانی بروی آنجا با بدل مسی بخوری، ناهار را با بغض متفکرانه حافظ ناظری همراه شوی و شام را توی چادرهایی که مردم برای مردم زلزله زده‌ها فرستاده‌اند املت بزنی استوری بگذاری املت بزن! 

دوم- آقای روحانی اخیراً گفته‌اند که پول ما و مردم ندارد، پول‌ها همه متعلق به مردم است و اصلا ما هر کاری می‌کنیم با پول خودم مردم است. همان طور که می‌بینید در واقع دارند می‌گویند «همه هزینه‌ها از جیب تو میشه!». پس از این اظهار نظر عده‌ای از مردم گفتند اتفاقا مشکل ما هم همین است که شما همه کارها را با پول ما می‌کنی، چرا دست توی جیب خودت نمی‌کنی؟ مگر ما باید به دولت پول بدهیم. مگر دولت نباید به ما پول بدهد. خب حالا که خیلی اتفاقی و ناخواسته و بدون برنامه‌ریزی قبلی صحبت پول شد، من هم به نوبه خودم از مسئولان عزیز جیم، می‌خواهم این پول ما را هم بدهند. عزیزان باور کنید پول ما و شما ندارد. چرا این قدر اصرار دارید پول ما را برای ما پیش خودتان پس‌انداز کنید؟

سوم- اما بشنوید از آخرین وضعیت اعضای دولت بهار. پس از آنکه گروه بقایی و دوستان برگی دیگر از تاریخ را ورق زدند و سنت سابقه‌دار بست‌نشینی را احیا کردند، آقای بقایی در آخرین دادگاه خود حاضر نشد. برخی خبرها از به توافق نرسیدن ایشان بر سر رنگ زنبیل جدیدش حکایت دارد. شنیده شده که آقای مشایی هم از دادگاه با قرار کفالت آزاد شده‌اند. گمان می‌رود دلیل آزاد شدن ایشان، قرار داشتن در فصل خزان باشد و به این شکل به ایشان مهلت داده شده، بروند شکوفه بدهند و برگ‌هایشان دربیاید و بعد دوباره با ظاهری موجه‌تر برگردند. آقای خاوری هم که ظاهرا همچنان بغل خانه خانم سلن دیون زندگی کسالت‌باری را می‌گذراند و اینجا دادگاهش غیابی برگزار می شود. 

چهارم- اخیرا مد شده است همه دوربین گوشی‌شان را روشن می‌کنند، دنبال گربه‌ها راه می‌افتند و آن‌ها را به اسم‌های مختلف رفقایشان صدا می‌زنند. من یک بار یکی‌شان را صدا زدم چنگیز و بعد هار هار خندیدم. گربه هم برگشت صورتم را با چنگ‌هایش به زبان مغولی خط خطی کرد و گفت: «هرگز یک گربه ایرانی رو سرکار نگذار!» خواهشمندم کمی اعصاب برای این گربه‌ها بگذارید. ضمناً توصیه می‌کنم در این فصل سرد سال، صبح‌ها که می‌خواهید ماشین را روشن کنید علاوه بر لگدی که برای بیرون پریدن گربه احتمالی از زیر ماشین می‌زنید، یک لگد محکم‌تر هم بزنید که اگر هموطن دوربین به دستی دارد زیر ماشین دنبال گربه صدایش می‌زند هم از آنجا دربیاید.

برچسب ها
ماجرای مجید چیست
سوله مدیریت بحران خندوانه
اعضای دولت بهار
حافظ ناظری و زلزله
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
saiideh70
saiideh70
٩٦/٠٩/٠٦
٠
٠
ترک بلاگفا؟