هیس هوادار حق اعتراض ندارد!
نگاهی به حواشی اخیر پیرامون اختلاف هواداران و گلر پرسپولیس

هیس هوادار حق اعتراض ندارد!

نویسنده : ناصر جوادی

از شستن ماشین در کارواش تا پوشیدن پیراهن شماره یک تیم ملی، قصه زندگی علیرضا بیرانوند است.  صعود از حضیض به اوج که حاصل تلاش و پشتکار خودش بوده اما خود بیرانوند هم خوب می‌داند همانقدر که بین شب‌هایی که در میدان آزادی می‌خوابید با زندگی امروزش فاصله و فرق هست، همانقدر شاید هم بیشتر بین بازی در ورزشگاه ساکت نفت با بازی در استادیوم پر تلاطم آزادی فرق هست. خودش بهتر از هرکسی می‌داند چقدر تفاوت هست بین روزهایی که حتی اگر بهترین سیوها را هم داشت تنها مربی و بازیکنان هم تیمی برایش دست می‌زدند. با حالایی که اگر توپ‌هایی که روی زمین قِل می‌خورند را هم بردارد دست کم سی هزارنفر با تمام وجود تشویقش می‌کنند. صعود از قعر بی‌توجهی به قله توجه میلیون‌ها عشق فوتبال، صعودی که تنها نقش بیرانوند در آن انتخابش بوده و باقیاش هرچه هست لطف هوادار است. که اگر نبودند نه خبری از فالوورهای بی‌شمار مجازی بود و نه ارادت‌ها و عکس و امضا گرفتن‌های حضوری! نه دعوت به برنامه‌های تلوزیونی و رفتن روی جلد نشریات رنگارنگ. پس هوادار حق دارد منت بگذارد که البته نمی‌گذارد. پس هوادار حق دارد دلخور بشود. که این بار شده! اما چه شد که کار بیرانوند و هوادار به اینجا رسید؟ 

 

باید به فکر خودم باشم!

همه چیز بعد از بازی با سایپا شروع شد، بیرانوند بعد از برد از احتمال رفتنش به تراکتور گفت و در جواب خبرنگاری که گفته بود با توجه به محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات رفتن او به تیم ضربه خواهد زد خیلی راحت گفت که «من باید به فکر خودم باشم چون جام‌جهانی نزدیک است، می‌خواهم تلاش کنم و با نظر کادرفنی به جام جهانی بروم. آرزوی هر بازیکنی هم هست که آنجا خودش را نشان بدهد و اگر هر اتفاقی هم بیفتد من خیالم راحت است که می‌توانم لژیونر بشوم» این حرف آب سردی بود بر پیکر هواداران شیرینی برد را به کام‌شان تلخ کرد. «به فکر خودم باشم» برای هوادار چه آن‌ها که بازیکنان بی‌ادعا و بی‌توقع دهه 50و 60 را دیده بودند، چه آن‌هایی که در همین روزهایی که پرسپولیس در خطر حذف از آسیا قرار داشت شاهد بودند که حامد کاویانپور، و سید مهدی سید صالحی بازیکنانی از دهه 70 و 80 طلب‌شان را بخشیده بودند که آب توی دل هوادار تکان نخورد، عبارت غریبی بود. 

بیرانوند

 

پا درمیانی

با تعطیلی لیگ و حضور بیرانوند در اردوی تیم ملی، کمی جو آرام شد و هواداران  منتظر بودند که بیرانوند بعد از رفتن به کمیته انضباطی باشگاه و یک عذرخواهی به حاشیه‌ها پایان بدهد. و آن‌ها ببخشندش، کاری که قبلا دو بار در مورد طارمی انجام داده بودند، در این میان کاپیتان سید جلال و تعدادی دیگر از باازیکنان پرسپولیس از جمله مسلمان و خلیل‌زاده و طارمی در آستانه بازی با پدیده  با انتشار عکس بیرانوند در صفحه اینستاگرام‌شان از هواداران خواستند بیرانوند را ببخشند، اما خبری از عذرخواهی خود بیرانوند نبود، او بی‌تفاوت به دلخوری هواداران عکس فرزندانش را در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد. انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده!

 

هیس هوادار حق اعتراض ندارد!

قبل و حین بازی با پدیده تعدادی از هواداران دلخور و تا حدی عصبانی پرسپولیس با تشویق گلر دوم پرسپولیس اعتراض‌شان به رفتار بیرانوند نشان دادند. و بیرانوند که انگار برای تقابل با هوادار شمشیرش را از رو بسته بود، با نشان دادن علامت هیس به سمت جایگاه 36 که به جایگاه تیفوسی‌های پرسپولیس شهره است، بر طبل حاشیه‌ها کوبید و آتش اختلاف را تندتر کرد. 

بعد از این اتفاق تعدادی از پیشکسوتان پرسپولیس هم وارد گود شده و ضمن اعتراض به حرکت بیرانوند، حق را به هوادار دادند، حتی هم تیمی‌های بیرانوند هم کار او را اشتباه دانستند و پست‌هایی را که برای بخشش بیرانوند منتشر کرده بودند پاک کردند. برانکو سرمربی تیم هم بابت حرکت بیرانوند از هواداران عذرخواهی کرد و قول تنبیه دروازه‌بان سرکش تیمش را داد.

 

عذر خواهی در وقت اضافه 

بیرانوند که در تمرین روز سه شنبه هم در واکنش به اعتراض هواداران سوت زده بود و گوش‌هایش را گرفته بود، سر انجام کوتاه آمد و با انتشار پست‌های جداگانه در اینستاگرام و کانال شخصی اش از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کرد و تمام حواشی اخیر را به گردن چند  هوادارنمایی که دنبال دلالی هستند انداخت. حال باید منتظر روزهای آینده ماند، آیا بیرانوند با این عذر خواهی به ساز جدایی که نواخته بود هم پایان خواهد داد یا همچنان حرف رفتن خواهد زد، باید منتظر واکنش هواداران هم ماند، آیا آن‌ها بیرانوند را می‌بخشند و دوباره بعد از هر سیو تشویقش خواهند کرد یا بیرانوند همچون پیام صادقیان و رضا حقیقی و خیلی‌های دیگر که قدر محبت و توجه این هوادار را ندانستند در حسرت تشویق یک دست و یک صدای هواداران پرسپولیس خواهد ماند؟

برچسب ها
عذرخواهی بیرانوند
اختلاف بیرانوند با هواداران
رفتار زشت بیرانوند
اعتراض هواداران به بیرانوند
نظرات کاربران
کد امنیتی
Ali_Amiri
Ali_Amiri
٩٦/٠٩/٠١
٠
٠
آقای بیرانوند باید بره چون درحدی نیست که تو پرسپولیس بازی کنه نه از لحاظ فنی نه از لحاظ اخلاقی
naser_j
naser_j
٩٦/٠٩/٠٢
٠
٠
از لحاظ فنی بازیکن بدی نیست، ولی نشون داده که جنبه حضور تو تیم پر طرفدار رو نداره
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٩/٠٢
٠
٠
محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات، نباید زمینه ساز این قبیل رفتارها باشه... به نظرم بهترین کار برای برخورد با بیرانوند، کنار گذاشتنش از تیم.
محسن
محسن
٩٦/٠٩/٠٢
٠
٠
خیلی خوب بود ناصرجان الحق گه استاد خودمی :))