پدیده با لشکری مصدوم به مصاف پرسپولیس می رود
مصاحبه اختصاصی با رضا مهاجری؛ سرمربی تیم پدیده

پدیده با لشکری مصدوم به مصاف پرسپولیس می رود

نویسنده : a_rezazadeh

پدیده مشهد در فصل جاری تبدیل به تیمی شده است که علاوه بر نتایج خوب، نمایش فوتبالی قابل قبول و چشم‌نوازی ارائه می‌دهد. این تیم دوشنبه هفته آینده در حالی در ورزشگاه آزادی به مصاف پرسپولیس می‌رود که برخی از بازیکنان اصلی خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. برای آگاهی از وضعیت این تیم پیش از رویارویی با پرسپولیس، سراغ رضا مهاجری سرمربی تیم پدیده رفتیم و با او در مورد شرایط این روزهای سفیدپوشان مشهدی صحبت کردیم که در ادامه می خوانید.

 

+ وضعیت تیم پدیده قبل از تقابل با پرسپولیس چگونه است؟

خدا را شکر بچه‌های ما خیلی خوب و سرحال تمرین می‌کنند و نتایج خوبی در هفته‌های اخیر گرفتند و با این شرایط امیدوار هستیم که بتوانیم نتیجه خوبی در مقابل پرسپولیس بگیریم.

 

+ شما در تیم سیاه جامگان، طی یک پروسه سه ساله این تیم را از لیگ دو به لیگ برتر آوردید. ثبات رضا مهاجری در راس کادر فنی پدیده و همچنین حفظ شاکله اصلی تیم، می‌تواند شما را به قهرمانی در لیگ برتر برساند؟

بله هدف ما این است که طی یک پروسه 3 تا 5 ساله نقاط ضعف خودمان را برطرف کنیم، اما همه چیز دست من نیست. ما اگر بتوانیم نیازهای سخت‌افزاری تیم را برطرف کنیم، مطمئنا توانایی قهرمانی در لیگ را داریم.

 

+ بازی در مقابل پرسپولیس، به عنوان بهترین تیم دو سال اخیر فوتبال ایران می تواند عیار واقعی پدیده در این فصل را نشان دهد؟

به عقیده من بچه‌های ما بارها و بارها عیار خود را نشان داده‌اند و برد در مقابل سپاهان،استقلال و تراکتور گواه بر این مدعاست. اما به هر حال بازیکنانم فرصت این را دارند تا یکبار دیگر شایستگی‌های خود را نشان دهند.

 

+ رمز و راز و علت موفقیت تیم پدیده در فصل جدید چیست؟ 

خوشبختانه در فصل جدید باشگاه امکانات و سخت افزار بهتری در اختیار ما گذاشته است و ما نیز به همراه تیم آنالیز سعی کردیم نقاط ضعف تیم را بررسی و برطرف نماییم. ضمن اینکه خریدهای خوب و کارآمدی داشتیم که همه آن‌ها جواب داده است. همه‌ی این‌ها دست به دست هم داد تا نمایشی بهتر از فصل قبل داشته باشیم.

 

+ پدیده در فصل جدید خوب شروع کرد و خوب ادامه داد اما به یکباره دچار افت شد. علت این موضوع چیست؟

به نظر من روند تیمی ما افتی نکرده است. بزرگ‌ترین تیم های دنیا وقتی همزمان 2، 3 بازیکن اصلی خود را در اختیار ندارند به لحاظ فنی دچار مشکل می‌شوند. شما نتیجه‌گیری رئال مادرید را در چند هفته گذشته ببینید. (افت رئال مادرید به دلیل مصدومیت کارواخال، گرت بیل و...) ما متاسفانه در این مدت اخیر 4 دفاع وسط خود یعنی حسین مرادمند، عبدالله حسینی، محمد رضا خانزاده و فریبرز گرانی را از دست دادیم. علاوه بر آن‌ها معین عباسیان، میلاد کمندانی و حسین مهربان هم مصدوم شدند. بازیکنانی که در زمان حضور خود، هم گل می‌زدند و هم پاس گل می‌دادند. با این مصدومان ما مجبور به تغییرات ناخواسته شدیم (آوردن رضا ناصحی به دفاع وسط و معین عباسیان به دفاع چپ) و این جابه‌جایی‌ها در نتیجه‌گیری و عملکرد ما تاثیر گذاشت. ضمن اینکه ما در این شرایط به ناچار بازیکنان ذخیره خود را در ترکیب اصلی قرار دادیم و زمانی که نیاز به تعویض و تقویت تیم داشتیم، متاسفانه دستمان بسته بود. ولی باز هم در همین شرایط توانستیم روند خود را حفظ کنیم و این بسیار مهم است. قطعا با رسیدن مصدومان روندمان بهتر و بهتر خواهد شد.

 

+ محمد تقوی؛ مربی سابق باشگاه پدیده از سمت خود کناره‌گیری کرد و بنا بر گفته او، این استعفا به دلیل عدم استقلال و محدودیت در حیطه کاری بود. استعفایی که همزمان شد با افت پدیده در مسابقات لیگ برتر....

از این قضیه حدود یک ماه گذشته است و من نمی‌خواهم به این موضوع و جزئیات آن ورود کنم. اما بحث عدم اختیار نبوده و به اعتقاد من آقای تقوی خودش، شرایط را برای خودش سخت کرد و به این نتیجه رسیدیم که در این شرایط تیم و باشگاه در اولویت است و مجبور به قطع همکاری شدیم. ضمن اینکه افت چند هفته‌ای ما ربطی به عدم حضور ایشان نداشته است. دلیل این موضوع همان مصدومیت‌های پر تعداد بازیکنان ماست که خدمت شما عرض کردم.

 

+ اکبر ایمانی، هافبک دفاعی فانتزی باز تیم شما مورد توجه کیروش قرار گرفته و علاوه بر دعوت به اردوی تیم ملی، در بازی‌های اخیر تیم کشورمان نیز به میدان رفته است...

اکثر بچه‌های ما همینطور هستند، اما اکبر ایمانی با توجه به نیاز کنونی تیم ملی، دعوت شده و امیدواریم قدر این فرصت را بداند. او جایگاهی را که سخت بدست آورده نباید به راحتی از دست بدهد و این موضوع می‌تواند افتخار خیلی خوبی برای تیم پدیده باشد. قطعا دیگر بازیکنان ما نظیر قاضی، خلعتبری، خانزاده و عباسیان نیز تلاش خود را برای حضور در لیست کی روش انجام می‌دهند.

 

+ آخرین وضعیت لشگر مصدومان پدیده برای دیدار با پرسپولیس به چه شکل است؟ 

متاسفانه باید بگویم که به لحاظ تعدد نفرات کار آمد در شرایط خوبی نیستیم. معین عباسیان که قطعا به این بازی نمی‌رسد. حسین مرادمند و فریبرز گرامی نیز همچنان مصدوم هستند. کمندانی نرم دویی رو شروع کرده و خانزاده هم فردا گچ دست خود را باز می‌کند تا پس از عکس‌برداری وضعیت او برای حضور در بازی مشخص شود.

 

+ ضمن اینکه علاوه بر بازیکنان مصدوم، شما هم در این دیدار از حضور بر روی نیمکت پدیده محروم هستید...

بله متاسفانه. اما خب تلاش می‌کنیم تا تیم را از طریق دستیاران و نیمکت مدیریت کنیم.

برچسب ها
سرمربی پدیده
رضا مهاجری
رضا مهاجری سرمربی پدیده
مصاحبه با رضا مهاجری
نظرات کاربران
کد امنیتی