زلزله شرمنده محبتتان شد
ممنون که مهربونی!

زلزله شرمنده محبتتان شد

نویسنده : الهام حبشی

احساس کردم از شدت خستگی سرگیجه گرفته‌ام. با دو دست پیشانی‌ام را فشار دادم، اما انگار دست‌‌هایم هم تکان می‌خوردند. همین که آمدم سرم را روی زمین بگذارم تا از شر آن سرگیجه خلاص بشوم، صدایی بلند شد که زلزله زلزله! مردم گروه گروه از رواق‌ها بیرون می‌ریختند. زلزله آن‌قدر طولانی و قابل لمس بود که باورمان نمی‌شد مرکز این تکان‌های شدید فرسنگ‌ها دورتر باشد. کرمانشاه خراب شد و من دل شوره‌ی آن همسفری‌ را داشتم که شب قبل از ما جدا شد و به شوق دیدار دوباره‌ی همسر و فرزندانش به کرمانشاه بازگشت. 

کرمانشاه خراب شد و خیلی‌ها به جای آستین بالا زدن، کمک و همیاری رساندن چه بازی‌هایی خجالت‌آوری که به راه نینداختند. بازی‌هایی که بهانه و دست‌آویزشان بدبختی و نابودی زندگی آدم‌ها است. هر ساعت تعدادی به کشته‌ها اضافه می‌شد و بعضی از همین رسانه‌ها به منفی‌ترین شکل ممکن اعداد ترسناک‎تری را برای کشته شدگان، پیش بینی می‌کردند. گروه‌های سیاسی افراطی از دو سمت یارگیری و هدف گیری هم را نشانه رفته بودند. یکی مشکلات را از دولت قبل می‌خواند و باعث و بانی این بلا را بنیان گذار مسکن مهر می‌دانست. یکی رئیس جمهور و دولت فعلی طعنه می‌زد. اما در تمام دنیا اوضاع و احوال مردم در این شرایط مشابه است. اگر حادثه‌ای که در ژاپن رخ داد را به خاطر بیاورید، آن‌جا هم صف‌های طویل کمک رسانی مردمی تشکیل شد. یعنی در کشورهای پیشرفته هم دولت و مردم در کنار هم خدمت‌رسانی کردند و دست در دست هم بودند، تا ژاپن دوباره ژاپن شد. بیمارتر از گروه‌هایی که قصدشان جهت گیری‌های سیاسی است، آن‌ جماعتی هستند که پای اسلام و مراسم مذهبی و حج و اربعین را به این قضیه باز می‌کنند. ربط دادن دو اتفاق کاملا متفاوت از هم. ربط دادن یک اتفاق از پیش برنامه ریزی شده و منظم به یک بلای از قبل پیش بینی نشده! جماعتی که برایشان تفاوتی ندارد که ساختمان پلاسکو فرو ریخته، معدن منفجر شده یا زلزله‌ی مهیبی مردم را ب خاک سیاه نشانده، آن‌ها تنها به دنبال سو استفاده و بهره برداری از حوادث به نفع خودشان و افکارشان هستند.

با این وجود تمام این ماجراها، چیزی نیست به غیر از بخش کوچکی از واقعیت. بخش اعظم واقعیت محبتی است که بدون هیچ چشم داشتی روانه‌ی کرمانشاه، سرپل ذهاب و روستاهای آسیب دیده شد و ادامه خواهد داشت. واقعیت مردمی هستند که هر یک به پشتوانه‌ی توان مالی‌شان، معروف بودن و یا اعتبارشان، هر طور که توانستند برای یاری رساندن تلاش کردند و می‌کنند. از ورزشکاران پهلوان مسلکی که مدال‌هایشان را به حراج گذاشته‌اند و سلبریتی‌هایی مثل مهناز افشار، جواد رضویان، علی دایی، مهدی مهدوی کیا و خیلی‌های دیگر که محبوبیت‌شان را در راه خدمت به مردم خرج می‌کنند و تا به حال کمک‌های قابل توجهی جمع‌آوری کرده‌اند بگیرید، تا مردم عادی که از هر طریقی که شده بیکار ننشسته‌اند و به تغییر دادن تصویر پروفایل‌شان قناعت نکرده‌اند. 

صدمه‌ای که به مردم کرمانشاه وارد شد، بیش از حد تصورمان است. صدمه‌ای که مال و جان و روح مردم را با هم از بین برد و حال دنیایی را دگرگون کرد، اما دوباره دل‌مان را به وجود مردم مهربان‌‌مان قرص کرد. به این که ما ایرانی‌ها همیشه پشت سر هم ایستاده‌ایم و نسبت به حال و روز هم بی‌اعتنا نیستیم. مردمی که حواسشان به همسایه‌شان هست و وجدان‌شان توان بی‌تفاوت بودن را ندارد. مردمی که بی‌شک کرمانشاه را دوباره خواهند ساخت. 

زلزله کرمانشاه

---

توییت مهناز افشار برای زلزله کرمانشاه

---

کمک به زلزله زدگان

---

کمک به زلزله زدگان

---

کمک به زلزله زدگان

برچسب ها
زلزله کرمانشاه
کمک به زلزله زدگان کرمانشاه
مهربانی مردم
کمک به زلزله زدگان
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٨/٢٥
٠
٠
زیارت قبول خانوم.. موقع زلزله هنو کربلا بودی؟؟؟ دم_همه کسانی که واقعا از روی دلسوزی کمک فرستادن یا خودشون رفتن کمک_گرررم.. ولی خدا انصاف بده اونایی رو که برا کسب شهرت بیشتر و دیده شدن از مردم زلزله زده هم نمیگذرن.. ان شــاء الله خدا به همه ی دلسوزهای واقعی اجر بده و ماهم که در توانمون نبود رو ببخشه .
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٨/٢٧
١
٠
مممنونم عزیزم ^_^ نجف بودم :) جای شما خالی <3 واقعا کار همشون گرم باشه و زندگیشون پر برکت :) آره. خب انصاف دادم دیگه که خیلی ها سو استفاده کردن... انشالله خدا به هرکس هر چی که میخواد بده خصوصا به نسیم خانوم نازنین ما <3