معرفی چند بازی فکری دو نفره
بسته پیشنهادی بازی با چاشنی هیجان؛ مخصوص بزرگسالان

معرفی چند بازی فکری دو نفره

نویسنده : تینا کمال احمدی

در مطلب قبل چند بازی فکری گروهی را معرفی کردیم تا در دورهمی‌هایتان از آن‌ها استفاده کنید و کیف‌اش را ببرید اما از آنجایی که همیشه دور و اطرافمان آدم‌های متعدد نیست و ممکن است دلمان یک بازی دو نفره بخواهد، این بار برایتان یک بسته پیشنهادی از بازی‌هایی را آماده‌ کرده‌ایم که دو نفره هم می‌توانید آن‌ها را انجام بدهید و حالش را ببرید. خیالتان هم راحت باشد؛ که این بازی‌ها، بهترین بازی‌های موجود در بازار هستند! 

 

اتللو

اتللو یک بازی فکری دونفره ی به ظاهر ساده است و با آنکه یاد گرفتن قوانین آن در کمتر از 30 ثانیه امکان پذیر است، اما وقتی شروع به بازی کردن می‌کنید متوجه می‌شوید که بازی به این سادگی‌ها هم نیست و برای برنده شدن نیاز به بکارگیری استراژی و تاکتیک‌های خاصی دارید که کم‌کم آن‌ها را کشف می‌کنید. در بازی اتللو که از یک صفحه با 64 خانه و تعدادی مهره تشکیل شده است، هر کدام از بازیکن‌ها باید مهره‌ی خود را به صورتی روی صفحه قرار دهد تا مهره‌ی طرف مقابل را محصور کند و مهره‌ی حریف را به نفع خود تغییر دهد. برنده‌ی بازی کسی است که در آخر بیشترین مهره را روی صفحه داشته باشد. 

قیمت:31هزار تومن

 اتللو

 

دالیز

این هم یک بازی استراژیک با قوانین ساده که علاوه بر اینکه حسابی سرگرم‌تان می‌کند، قدرت پیش‌بینی و تصمیم‌گیری‌تان را هم افزایش می‌دهد. دالیز یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در سراسر جهان است و به روش‌های مختلفی میتوان آن را بازی کرد؛ در همه‌ی روش‌ها هم برنده‌ی بازی کسی است که سریع‌تر مهره خود را به سمت دیگر صفحه برساند.

قیمت:52هزار تومن 

 دالیز

 

چینتانو

اگر حس رقابت طلبی‌تان گل کرده است می‌توانید به سراغ بازی چینتانو بروید. یکی از خوبی‌های چینتانو این است که به 6مدل مختلف می‌توان آن را بازی کرد و صفحه‌ی بازی متغیر است؛ همین قضیه باعث می‌شود که از این بازی خسته نشوید و هر بار به یک صورت آن را بازی کنید. 

 این بازی علاوه بر اینکه باعث افزایش هوش و دقت‌تان می‌شود، شما را از آلزایمر نیز در امان می‌دارد. چینتاتو شامل نُه عدد کاشی چوبی و 50 تیله‌ی فلزی است و برنده‌ی بازی کسی است که در سرزمین ناشناخته‌ها «چینتانو» زمین‌های بیشتری را تسخیر کند.

 قیمت: 59هزار تومن

 چینتانو

 

ابلون

ابلون یک بازی استراتژیک که شامل یک صفحه و 28 مهره است. در این بازی بازیکن‌ها ابتدا مهره‌های خود به صورت مشخصی بر روی صفحه می‌چینند و سپس با حرکت دادن مهره‌های خود باید مهره های رقیب را از صفحه خارج کنند. برنده‌ی بازی اولین کسی است که 6مهره رقیب را از صفحه خارج کند. این بازی ممکن است بیش از 1 ساعت هم وقتتان را بگیرد و از آن‌جایی که نیاز به تمرکز زیاد دارد، پیشنهاد می‌کنم در جایی خلوت این بازی را انجام دهیم. ابلون یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بازی‌های دونفره است. 

قیمت:35هزار تومن

 ابلون

 

هرم هوش 

این هم یک بازی جذاب دیگر! در این بازی هر بازیکن 18 مکعب در اختیار دارد که باید بر روی یک صفحه‌ی مشخص یک هرم را بسازند. بازیکن‌ها هر کدام، به ترتیب، یک مکعب را بر روی صفحه قرار می‌دهند. برنده بازی کسی است که در دو وجه هرم بیشترین مکعب‌های بیشتری را به خود اختصاص دهد. 

قیمت :15هزار تومن

هرم هوش

برچسب ها
بازی فکری دو نفره
معرفی بازی فکری
بازی فکری
بازی دو نفره هیجان انگیز
بازی فکری بزرگسال
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
AsedHamid
AsedHamid
٩٦/٠٨/٢٤
٠
٠
با سلام، لینک مطلب قبلی رو لطفا بزارید
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٨/٢٥
٠
٠
http://jeem.ir/article/featured/865
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٨/٢٥
٠
٠
بین بازی های گروهی و دو نفره، ابلون بهترین و اعتیادآورترین بازی بود که انجام دادم / اتللو هم بازی جذابی و خیلی وقت پیش بازی می کردم / دالیز هم بازی می کردیم اما 4 نفره! مطمئنی دو نفره ست؟ :| / چینتانو هم ب نظر بازی خیلی خوبی میاد / ممنون :)
تینا کمال احمدی
تینا کمال احمدی
٩٦/٠٨/٢٦
٠
٠
من جدیدم فهمیدم دالیز گروهی هم هست چون همیشه دالیز دونفره رو بازی میکردم:)
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٨/٢٦
١
٠
من تقریبا همه شون رو بازی کردم:) یک بازی گروهی فکری هم معرفی کنم بهتون استوژیت. عالیه، از دستش ندید.