ازدواج با دختر لکسوس دار!
توصیه راهگشای وزیر علوم به دانشجویان عاشق

ازدواج با دختر لکسوس دار!

نویسنده : ناصر جوادی

در حالی که خیلی‌ها انتظار داشتند وزیر جدید علوم در اولین حرفش با دانشجویان، از حل شدن مشکلات دانشجویی و صنفی، کم شدن یا حداقل ثابت ماندن شهریه‌ها، کیفیت امکانات آموزشی و خوابگاه و یا زیاد شدن گوشت‌های توی قیمه سلف حرف بزند. آقای منصور غلامی درباره عاشق شدن در دوران دانشجویی به دانجشویان توصیه کرد: «با دقت عاشق شوند، خیلی الکی عاشق نشوند.» بعد از این حرف خیلی‌ها از ایشان انتقاد کردند که انصافا انتقادشان بی‌انصافی بود! چرا که این توصیه آقای غلامی نشان از اشراف ایشان به دغدغه‌های اصلی دانجشویان و جوانان دارد، زیرا اگر دانشجویان دقت را چاشنی عاشقی‌شان نکنند دچار مشکلات اساسی می‌شوند و این مشکلات به درس و دانشگاه و زندگی آن‌ها آسیب خواهد رساند، مثلا تصور کنید جلوی درب دانشگاه یک لکسوس  پارک شده باشد. و یک آقا پسر دانشجوی خوشتیپی هم به آن تکیه داده باشد. حال یک دانجشوی دختر بی‌دقت از آنجا رد شود. و این جوان تکیه داده به لکسوس را ببیند. و آن جوان هم یک لبخند ملیحی به او بزند. خب معلوم است که دختر کم دقت یک دل نه صد دل عاشقش می‌شود. اصلا شاعر هم می‌گوید «اگر دیدی جوانی بر لکسوس تکیه کرده، مگه میشه عاشقش نشد؟!» و درست بعد از این که این دختر خانم دانشجوی ما عاشق شد و کار از کار گذشت. یک دختر خانمی بیاید و به آن آقا پسر بگوید: «تن لشتو از رو ماشین بردار» و بعد سوار ماشین بشود و برود. و دختر خانم عاشق کم دقت ما بماند و یک جوان دانشجو که به هیچ چیز تکیه نداده! و تازه بفهمد که اوه چه کلاهی سرش رفته! 

یا فرض کنید همان دانشجوی پسر جلوی درب دانشگاه خسته شده و به لکسوسی که آنجا پارک شده تکیه داده است. یکهو یک دختر خانم دانشجویی از آنجا رد شود و کاملا اتفاقی بیاید بخورد به این آقا پسر. و جزوه‌هایش پخش شود روی زمین، و در حین جمع کردن جزوه‌ها نگاه‌شان توی نگاه هم بیفتد. و این آقا پسر دانشجوی کم دقت با همان یک نگاه عاشق شود. و در همان حالت گیج و منگ با نگاهش دختر را که جزوه‌ها را جمع کرده و به داخل دانشگاه می‌رود دنبال کند. که یک صدای دخترانه بگوید «تن لشتو از رو ماشین بردار» و جوان یک نگاه به صاحب صدا بکند و همین که بخواهد بگوید «باشه بابا انگار نوبرشو آورده» متوجه بشود که ای وای این همان دختر خانمی است که به پدرش گفته برای دانشگاه رفتنم یک ۲۰۶ بخر و پدرش یک لکسوس خریده! و پسر بفهمد که اگر کمی دقت می‌کرد چه کیس‌های مناسب‌تری برای عاشق شدن داشت ولی افسوس که ده دقیقه قبل‌تر با بی‌دقتی عاشق یک نفر دیگر شده و دلش لای جزوه‌های او گیر کرده! 

پس می‌بینید که توصیه وزیر علوم چقدر در سرنوشت دانشجویان تاثیر دارد. کاش باقی وزرا هم انقدر به مقوله عشق و عاشقی جوانان دقت داشتند و با توصیه‌های راه گشای‌شان به جوانان کمک می‌کردند.

برچسب ها
توصیه وزیر علوم به دانشجویان
دانشجویان با دقت عاشق شوند
یادداشت طنز
عاشق شدن در دانشگاه
طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
Mrs.NA30M
Mrs.NA30M
٩٦/٠٨/٢٠
٠
٠
:))) کـــاششش!!!
k_koolak
k_koolak
٩٦/٠٨/٢٢
٠
٠
به نظر من خیلی حرف خوبی بوده.حداقل عاشق یکی بشن که اخر ازدواج کنن نه اینکه یاد بگیرن هر چند وقت عشقشونو عوض کنن