یکی از بهترین لانچرهای اندرویدی را بشناسید
معرفی Action launcher و بررسی امکانات آن

یکی از بهترین لانچرهای اندرویدی را بشناسید

نویسنده : محمد اخلاقی

یکی از ویژگی‌های مثبت گوشی‌های اندرویدی، امکان شخصی‌سازی و ایجاد تغییرات در بخش‌های مختلف نرم افزاری گوشی است. در همین راستا لانچرهای منتشر شده از شرکت‌های گوناگون، هرکدام امکان ایجاد تغییر رابط کاربری را به گونه‌ای متفاوت برای کاربران اندرویدی فراهم می‌کنند. در این شماره تصمیم داریم تا یکی از لانچرهای محبوب اندرویدی با نام اکشن لانچر را معرفی کنیم. لانچری که تلاش دارد تا تمامی امکانات آخرین نسخه از اندروید خالص را برای کاربرانش فراهم کند.

لانچر

 

اپلیکیشن اکشن لانچر در اکتبر ۲۰۱۲ عرضه شد. طبق گفته‌های توسعه‌دهنده‌ی این اپلیکیشن، هدف اصلی اکشن لانچر، انتقال رابط کاربری گوشی‌های نکسوس و پیکسل به دیگر گوشی‌های اندرویدی است و در این میان تلاش می‌شود که ویژگی‌های جذابی هم به رابط کاربری افزوده شود. کاربران با استفاده از این لانچر، می‌توانند رابط کاربری گوشی خود را به‌طور گسترده شخصی‌سازی کنند که همین موجب جذابیت دوچندان اکشن لانچر شده است. این اپلیکیشن حق انتخاب گسترده‌ای را برای شخصی‌سازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

لانچرهای گوشی های اندروید

 

بخشی از اپلیکیشن اکشن لانچر، با الگوبرداری از ویندوز فون طراحی شده است. این بخش به‌نوعی جایگزین «اپ دراور» (App drawer) است و با «سوایپ» (Swipe) به سمت راست ظاهر می‌شود. در این قسمت فهرستی از اپلیکیشن‌ها ظاهر شده و می‌توان ترتیب چینش آن‌ها را مثلا بر اساس تعداد موارد استفاده، نام و حجم آن‌ها تنظیم کرد. علاوه بر این، امکان مخفی کردن اپلیکیشن‌ها هم در این بخش تعبیه‌شده تا فقط اپلیکیشن‌های موردنیاز به نمایش دربیایند. همچنین بخشی با عنوان Quick Theme برای تغییر رنگ بخش‌های اصلی رابط کاربری استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های جذاب این بخش، تغییر رنگ این بخش‌ها به‌صورت خودکار با توجه به عکس پس‌زمینه است. یکی از جذاب‌ترین مشخصه‌های این لانچر، مشخصه‌ی «کاور» (Cover) است. تفاوت اصلی کاور با فولدرهای معمولی این است که در کاور می‌توان یک اپلیکیشن را به‌عنوان اپلیکیشن اصلی انتخاب کرد. به‌طور مثال، فرض کنید که اپلیکیشن‌های توییتر، فیسبوک و گوگل پلاس را در یک فولدر قرار می‌دهید، ولی بیشتر از توییتر استفاده می‌کنید. با استفاده از ویژگی کاور می‌توانید توییتر را به‌عنوان اپلیکیشن اصلی در نظر بگیرید. با ضربه زدن روی این کاور، اپلیکیشن توییتر مستقیما باز می‌شود، و با سوایپ کردن روی آن، پوشه‌ی مخفی که شامل تمام اپلیکیشن‌ها است به نمایش در خواهد آمد.

اگر اهل استفاده از لانچر ها و تغییر ظاهر گوشی همراهتان هستید، اپلیکیشن Action launcher گزینه خوبی برای امتحان کردن است. آیا شما از لانچری استفاده می کنید؟ 

دانلود از کافه بازار

برچسب ها
لانچر اتدروید
بهترین لاتچر اندروید
Action launcher
شخصی سازی گوشی های اندروید
شخصی سازی گوشی
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٨/١٦
٠
٠
لانچرها رو که می گفتند به درد نمی خوره و گوشی رو خراب می کنه؟
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٨/١٧
١
٠
کی می گفته؟
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٨/١٧