همخانه ای به نام جن
چطور می شود از رفت و آمد اجنه به خانه جلوگیری کرد؟

همخانه ای به نام جن

نویسنده : محدثه عارفی

احتمالا برای شما هم پیش آمده در خانه تنها باشید و احساس کنید غریبه‌ای درست همان حوالی پرسه می‌زند. غریبه‌ای که وقتی کوچک‌تر بودیم آن را هیولا می‌نامیدیم و این روزها‌ به او می‌گوییم «جن». ترس از این موجودات بیشتر به خاطر حرف‌ها و داستان‌هایی است که جسته و گریخته می‌شنویم. وگرنه هیچ یک از ما نمی‌تواند ادعا کند یکی از آن‌ها را با چشم خود دیده است. 

خانه مکانی است که همه ما وقت زیادی را در آن می‌گذرانیم و شاید تا به حال سوالات زیادی درباره رفت و آمد این موجودات به محیط خانه در ذهن‌مان نقش بسته باشد. اینکه چه چیزی باعث می‌شود به خانه ما بیاند و این رفت و آمد برای ما خطر دارد یا نه، سوالاتی است که از برای دریافت پاسخ آن‌ها به سراغ حجت الاسلام علی ابهری رفته‌ایم. 

 

جن‌ها چه شکلی هستند؟ 

به هرشکلی در می‌آیند جز به شکل افراد صالح و پیامبران. خصوصا در عالم خواب ما به شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شوند.  

 

آیا جن‌ها به خانه آدمیزاد رفت‌و‌آمد دارند؟

بله. جن مانند موج است. آیا می‌توان برای موج مکان خاصی در نظر گرفت؟ آیا می‌توان موج را در یک جا قرار داد؟ جن مثل موج، مثل هوا در همه‌جا جریان دارد. در این رابطه روایت هم داریم. مثلا در كنز العمّال : ۴۱۵۲۵ آمده که خانه‌ای که در آن قران خوانده نشود خیرش کم می‌شود و جنیان کافر در آن سکنی می‌گزینند. 

 

راه‌هایی که باعث ورود آن‌ها به خانه می شود چیست؟ 

برخی مسائل باعث جذب اجنه می‌شود مانند کثیفی، بوی بد، گناه، تخیل و توهمات متعدد است. تنها ماندن زیاد در خانه خصوصا برای خانم‌ها یا لباس‌های زننده پوشیدن و برهنگی در تنهایی باعث جذب آن‌ها می‌شود. حتی در روایات توصیه شده که زن لباس مخمل قرمز موقع تنهایی نپوشد. 

 

برای دفع آن‌ها چه باید کرد؟

برای دفع اجنه استفاده از عطر، اسپند، بوی خوش، تمیزی، نصب آیت‌الکرسی، اذان خواندن و اهل عبادت و ذکر بودن در روایات گفته شده است که تاکید بیشتر روی تنها نماندن است.  

 

یعنی برای این موارد روایات معتبر داریم؟

بله مثلا برای ظرف کثیف داریم که اگر در خانه باشد و شسته نشود شیاطین، میکروب و... در آن ورود می‌کنند یا در مورد خانه کثیف داریم که رزق و روزی کم شده و شیاطین وارد می‌شوند. تنها خوابیدن هم در روایات نهی شده است. از آن طرف برای تمیزی، خواندن قران، اذان گفتن، نصب آیت‌الکرسی و ... هم روایات داریم. 

 

جن ها می‌توانند روی ما تاثیر بگذارند؟ چقدر؟

 جن در جامعه وجود دارد مثل موج حالا اینکه موج روی بدن شما اثر می‌گذارد یا نه، نمی‌شود دقیق گفت ولی اثرش طوری نیست که زندگی‌مان را مختل کند.  

این را هم بگویم که جن در خیالات فرد اثر می‌گذارد در نتیجه فکر کردن زیاد راجع به آن‌ها باعث می‌شود تاثیراتی از آن‌ها بگیریم یا حتی گمان کنیم تاثیراتی از آن‌ها گرفته‌ایم. بعضی هم خودشان آگاهانه وارد قلمرو اجنه می‌شوند و دنبال همین تاثیراتند. 

 

وقت‌هایی که در خانه می‌ترسیم چه کنیم که مطمئن شویم هیچ موجود ماورائی در خانه نیست؟ 

این ترس بیشتر در تنهایی آشکار می‌شود. خب به این فکر کنید که اگر دو نفر باشید ماورا از بین می‌رود؟ نه! آن‌ها مثل موج، هوا، اکسیژن در کنار ما هستند. کاملا با ما متفاوتند و با ما کاری ندارند. این تخیلات خودمان است که باعث ترسمان می‌شود و همین خیالات می‌تواند باعث جذب اجنه هم بشود. در نتیجه بهترین کار این است که انسان کمتر تنها باشد و توصیه می‌کنم به شجاعت و تقویت روحی. 

برای دفع آن‌ها ذکر خداوند خیلی موثر است. اینکه خدا را قدرت مطلقی بدانیم که همه عالم در کنترل اوست. برای اطمینان هم می‌توان برخی سوره‌ها را خواند. مثلا همراه داشتن یا خواندن 50 آیه از قرآن، چهار قل، آیت‌الکرسی و آیه 54 تا 56 سوره اعراف توصیه شده است.‌

 

آیا گذاشتن قران بالا و چاقو زیر سر که مردم می‌گویند را در روایات داریم؟

داشتن قران در خانه اثر دارد حالا لزومی ندارد حتما بالای سر باشد! بحث چاقو را من در روایات ندیدم ولی شاید ساحر و جن‌گیرها این مسئله را قبول داشته باشند که اجنه با چاقو و آهن ضدیت دارند.  

 

آیا امکان علاقه جن به آدمی وجود دارد؟ در آن صورت چه علائمی خواهد داشت؟

اجنه از آدمیزاد فراری است. آن‌ها هم از نزدیک شدن به ما ضرر کرده، اذیت شده و گاها نابود می‌شوند. در نتیجه مایل به ارتباط با آدمیزاد نیستند مگر اتفاقی بیفتد که باعث جلب نظرشان شود اما اصل بر عدم ارتباط است. 

ولی باید بگویم احتمالش هست. زیرا حوزه نفوذ آن‌ها خیالات است و از آنجا که خانم‌ها خیالاتی هستند و جاذبه‌های ظاهری و فیزیکی هم دارند ممکن است در صورتی که خیلی تنها باشند و فکر و خیال کنند و یا در تنهایی لباس‌های زننده بپوشند آن‌ها را به خود جذب کنند. به‌همین دلیل تنها خوابیدن برای هر دو جنس و به‌خصوص خانم‌ها نهی شده است. 

 

جن چه موقع برای آدم خطرناک می‌شود؟ 

بیشترین ضرر آن‌ها زمانی است که وارد سحر و جادو شویم زیرا غالبا نمی‌توانیم قدرت آن‌ها را کنترل کنیم در نتیجه به خود و اطرافیان‌مان ضرر می‌رسانند. برای همین نباید به قلمرو آن‌ها که عالم سحر، جادو و تخیلات است، ورود کرد.

 

راست است که «بسم‌الله» بگویی جن‌ها می‌روند؟ 

ذکر و یاد خدا باعث کم شدن قدرت اجنه می‌شود. اجنه مومن اهل ضرر و زیان به آدمی نیستند، اجنه‌ای هم که اهل ایمان نباشند از کلام، ذکر و یاد خدا ضعیف می‌شود. یاد خدا، ذکر و دعا، قران و اذان باعث تضعیفشان می‌شود. 

 

آیا کسی که با اجنه ارتباط برقرار کرده می‌تواند به بقیه ضرر برساند؟

امکانش هست. اصلا طلسم همین است. ولی کسانی که دعا می‌نویسند و ادعا دارند، اکثرا دروغگو و کلاش هستند و سواد کمی دارند، دو تا دعا و چند تا کتاب خوانده‌اند و نمی‌توانند کار خاصی بکنند اما حتی اگر وارد هم باشند ترسی ندارد چون نهایتا نمره انسان اگر 20 باشد با طلسم 18 می‌شود. اینطور نیست که انسان را از زندگی ساقط کنند یا همه‌چیز را بهم بریزد. 

حتی آن 2 نمره را هم با دعا و ذکر خدا می‌توان به‌دست آورد. مثلا دعای «باطل‌السحر» در مفاتیح داریم. چهار قل، توکل شدید به خداوند، عقل‌گرا بودن و دنبال اینطور مسائل نرفتن هم خودش به انسان کمک می‌کند. 

برچسب ها
جن در خانه
جن
ورود اجنه به خانه
بیرون کردن اجنه از خانه
رفت و آمد اجنه به خانه
چطور اجنه را بیرون کنیم
نظرات کاربران
کد امنیتی
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٨/١٤
٨
٠
جالب بود خیلی ممنون
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٤
٣
٢
خواهش می شود. :)
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٨/١٤
٩
٦
این جمله آخرو حس کردم با خودت بود محدثه خخخخ مامان بزرگم همیشه یه داستان از وقتی که دعایی شده بودن و عروسی اجنه رو دیدن برام تعریف میکنن..اگر توی قرآن نیومده بود میگفتم اعتقادی ندارم چون اینجور افکار واقعا روان آدم رو به هم میریزه مخصوصا آدم هایی که اجبارا تنهان مثل من ... تشکر مطلب متفاوت و جالبی بود محدثه بانو :)
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٤
٥
٢
آره با خودم بود. :)))) اکثر مادربزرگا داستانای اینطوری دارن. :))
Atefe_K
Atefe_K
٩٦/٠٨/١٤
٦
٢
چرا من وقتی تنهام باید اینو بخونم؟:| مچکرم از اطلاع رسانیا^_^
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٤
٦
١
چون سرتو برگردون. الان پشت سرتن. :))
هدی
هدی
٩٦/٠٨/١٤
٥
٣
چقدر باحال بود حتی D: بخصوص من اون عالم خواب و تنها نبودنشونو نمیدونستم D: مرسی حانم عارفی :)
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٤
٣
١
عه بالاخره یکی با من هم نظر بود. به نظر منم باحاله موضوعش. :))
پروین
پروین
٩٦/٠٨/١٤
٥
٢
از همه ترسناکتر سوال اول بود. یعنی میتونن شکل خودمم بشن؟؟؟ واویلا
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٤
٢
٣
بلیا. می توانند ولی مگر بیکارند؟ :دی :))
فائزه
فائزه
٩٦/٠٨/١٤
٢
٤
آیکون ترس :|
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٦
٢
٣
آیکون خنده شیطانی :)))
notareal
notareal
٩٦/٠٨/١٤
٣
٢
این همه گُلِ سیر چیدم در این چهار دیواری، دراکولا نیشم نَزَند. شما پیشنهاد می دهید خوش بو کننده بزنم، جن نیاد. این چه شیر یا خطی که باید انداخت؟ // از آشپزخانه برمیگردم، ظرف ها پنج روز شسته شد. // همه را هالویین می گیرد، ما را جلویین. // از سرِ ترس از شما، سپاس گزارم.
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٨/١٤
٤
٣
خخخخ
notareal
notareal
٩٦/٠٨/١٤
٢
٣
بانو نسیم شما هستید، یا این که جِن زده شدم، شما که باید در کافه (جیم ) آن سوی شهر باشید، داشتیم صحبت می کردیم آنجا. در انگلیسی به این پدیده گویند: داپ لینگِر Dopplinger - کپی دوم فرد.
لیلی
لیلی
٩٦/٠٨/١٥
٧
٣
جن های خونه شما خیلی خوبن؛ اذیت که نمیکنن هیچ. کار هم میکنن😂 خونه مردم جن داره 😁خرابه ها هم جن داره
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٨/١٥
٥
٤
آخه جالب اینجاست netereal جان منم همینکه این مقاله رو خوندم رفتم ظرفامو شستم خخخ من همیشه همه جا هستم^_^ سایت سرای من است :))
notareal
notareal
٩٦/٠٨/١٥
٤
٤
دوستان، مگر این که «جن ها » ما را گرد هم بیاورند. // لیلی گرامی، جن های ما با کلاس اند، برای همینِ که روانه کُد پستی بالاتر می شوند و ما را «موجی » (به گفته نویسنده ) نمی کنند - موج نگیردتون. // بله نسیم بانو، ماشین «ظرف » شویی باید خرید و در آن پنهان شد. کافه چی گفت این بانو پول میز را ندادند. گفتم رفتند ظرف های شان را بشورند. // دوستان تا چند روز دیگر هَپی موجالین.
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٨/١٥
١
٢
هپی موجالین تو یو :)))
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٦
٣
١
خوبه پس متنم سود داشته. ظرفا شسته شده لااقل :))
notareal
notareal
٩٦/٠٨/١٦
١
٢
راستی خانم عارفی بسی پوزش ترافیک در خانه راه انداختیم. راستی این دوستان ( یو نو هو، نمی خواهم نام ببرم) کاش لباس هم بشورند. این هفته نوبت ملحفه هاست. سپاس.
احمدی
احمدی
٩٦/٠٨/١٤
٣
٢
خیلی موضوع جالبی بود ممنون خانم نویسنده ، دوست دارم با یکی از اینا دوست شم ازشون مستقیم مصاحبه بگیرم:))
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٦
٢
١
موفقیات :) دوست شدید به ما هم خبر بدید چی گفتن بهتون :)))
لیلی
لیلی
٩٦/٠٨/١٥
٦
٣
بچه که بودم یکی از دوستام میگفت هرکی چهاربار بسم الله بگه جن میادسراغش 😱😂میگفت جن های مسلمون خوششون میاد از قران خوندن بقیه و اذیتشون میکنن تا بیشتر بسم الله بگن😒پناه بر خدا از شر شایعات😣 ولی نکات جالبی بود باشد که رعایت شود
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٨/١٥
٤
١
:)))))))))
notareal
notareal
٩٦/٠٨/١٥
٢
١
«ابلیس، » در اندیشه اش باش، و هر بار چون سگی وفادار پیش رویت پدیدار گردد. این را یک نویسنده بزرگ گفته، پیدایش می کنم. هربار می خوانم این گفته را وحشتی «بقراطی » فرا گیردم.
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٦
٢
٢
به به! عجب دوستی :|||
محمد یاسین حیدرزاده
محمد یاسین حیدرزاده
٩٦/٠٨/١٥
٤
١
اين مقاله باعت مي شه شب ها خانموما بيشتر به همسرشون نزديك شن كه نترسن
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/١٦
٢
١
:)))) بله به گمونم. :)))
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٨/١٦
٣
١
من چند تا داستان شنیدم تو بچگی از وجود جن در حمام و اینا. تو ناخودآگاهم مونده و همیشه با چشم باز شامپو می زنم. منم موافقم که تا وقتی تنهایی و زیادی تخیل می بافی هر صدایی و حرکتی ترسناک و جن طور به نظر میاد:| در هر حال با ذکر خدا پناه می بریم به وجود آرامش بخش خالقمان^_^
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/٢٠
١
٢
آره. منم ازینطور ترسا دارم ولی از موقع این مطلب یکم ارومتر شدم. آخه موجن. موج که کاری به ما نداره جدا از ماست. :)
هادی نژاد
هادی نژاد
٩٦/٠٨/١٦
٦
١
خیلی خیلی جالب بود و شفاف سازی خوبی برای اینکه برای همیشه تکلیفم با این طایفه معلوم شه بود. فقط قسمت بد ماجرا این جاست که الان هم تنهام هم ظرف نشسته دارم:((
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/٢٠
٢
٢
خخخ برای تو که ترسناک تره. همیشه تنهایی و خوابی. :)))) میان سراغت :)))
من سلام
من سلام
٩٦/٠٨/١٦
٣
١
این قسمت ظرف شستنه رو لطفن خیلی پرنگ تر کنید
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/٢٠
٢
١
واقعنم. فک کنم همه ظرفاشونو شستن. :)
خورشید
خورشید
٩٦/٠٨/١٧
٣
٢
محدثه خانم مگه بیکاری میری دنبال تحقیقات در مورد جن؟؟! یک سری از این حرفایی که آقای حجت الاسلام در مورد جن ها رو گفتند رو قبول ندارم، چون به نظرم شاید امامان به آدمای اون دوره مثلا میگفتند کثیفی باعث جذب جن میشه، چون نمیدونستن میکروب چیه، و این ترسشون باعث میشد تمیزکاری کنن و در نهایت به سلامتشون از بیماری های میکروبی و عفونی پیشگیری میشد. یا اینکه تنها نخوابیم بیشتر به خاطر اینکه مخصوصا زن ها اگه تنها باشن، ممکنه مثلا دزدی یا کسی، تاکید میکنم یه انسان نه جن😒 بیاد و اونها رو بکشه یا آزار بده ولی اگه تنها نباشن این اتفاقات کمتر پیش میومد مخصوصا قدیما که خونه ها وسط جنگل و کلا خونه چفت و بست درست حسابی نداشت و ممکن بود یکی به خاطر یه کم پول و سکه طمع کنه، وگرنه زن ها اگه اینجوری که شما میگی تو بیرون که به خاطر امنیتشون در مقابل مردا از نظر اسلام باید حجاب رو رعایت کنن مردا، اونوقت توی خونه هم به خاطر مقابله با خطر جن ها، نتونن حتی وقتی تنها هستن لباس راحت بپوشن که همیشه باید با مانتو بخوابن😁
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/٢٠
٣
٣
بیکار نیستم عزیزم ولی علاقمندم به شفاف سازی مطالبی که تو کوچه و بازار، خونه و هرجای دیگه ای در موردشون می شنویم و حقیقت رو راجع به اونها نمی دونیم. میدونی اتفاقا حدس زدم شاید چنین شبهاتی برای مخاطب پیش بیاد چون برای خودمم ایجاد شده بود در نتیجه از چند نفر پرسیدم. از همین آقا، از دفتر حرم، از حجت الاسلام عزیزی و همه همین حرف ها رو تایید کردن. البته خود منم بالا گفتم که ظرف نشسته احتمال میکروب، جن و... رو بالا میبره. یعنی ایشون به این مسئله هم اشراف داشتن منتها با توجه به درسی که خوندن گفتن در روایات متعدد منظور اجنه هم هست که البته مثال های ملموس تری هم زدن ولی بخاطر محدودیت کلمه جا نشد. :)
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/٢٠
٢
٢
در مورد لباس هم تاکید اصلیشون روی نترسیدن بود. یعنی اگر اونقدر شجاعی که ترس به خودت راه ندی و توی تنهایی خیالاتی نشی خب کلا راه نفوذ رو بر اونها بستی عزیزم. :)
سوگلی
سوگلی
٩٦/٠٨/١٩
٥
٢
خورشید خانوم امشب كه خواسته بخوابي زير تخت حتما نگاه كن اولش برقا رو خاموش كن
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٨/٢٠
٣
٢
:))
محمد متین
محمد متین
٩٨/٠١/٠٨
١
١
دممممممتتتتتتتتت گرم
Dokhi
Dokhi
٩٨/٠٣/٠٢
٧
٣
سلام من یه مشکلی دارم که نمیدونم علتش چیه من الان 15 سالمه اولین بار وقتی 11 سالم بود در بعضی ساعت ها وقتی میخواستم برم جایی یهو متوقف میشم و صداهای عجیبی میشنیدم که خیلی با سرعت حرف میزدند نمیفهمیدم چی میگن ولی وقتی اون صدا هارو میشنیدم خود به خود متوقف میشدم. امسال خونمون رو عوض کردیم و من 4 سال بود که اون صدارو نشنیده بودم ولی امسال تو خونه وقتی داشتم راه میرفتم دوباره متوقف شدم و اون صداهارو شنیدم باز هم نفهمیدم چی میگن ولی صدای یه مرد بود نمیدونم علتش چیه ولی وقتی این صداهارو میشنوم زجر میکشم لطفا اگه میدونید کمک کنید. ممنون.
 reza
reza
٩٨/٠٤/١٧
٣
٠
راه های دیگری قیر از این وجود دارد تا اجنه به ما نزدیک نشوند
سمانه
سمانه
٩٨/٠٧/٢٥
٣
١
حالا باید چکارکنیم سراغمون اومدن من حس میکن جنی مرااذیت میکندخودش میکه توماروصداکردی ضرموفت میزنه بهش میگه غلط کردی میگه اون قدراذیت میکنم تابکی غلط کردم منم گفتم من خدارودارم به خداپناه میبرم سریع رفت فکرکنم گفت خودش غلط کرده
.....ن.ا.ش.ن.ا.س
.....ن.ا.ش.ن.ا.س
٩٨/١٠/٠٧
١
١
اینکه وقتی وارد خونه میشی و خود به خود بوی هود داخل خونه میاد یعنی ممکنه داخل خونه ما باشن آخه یه مدتی هست که این اتفاق مدام افتاد و یهو بوش میاد و میره