عیب نداره، ما حسابش می‌کنیم!
از جشن هالووین تا لطف دولت به خبرنگاران

عیب نداره، ما حسابش می‌کنیم!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

آخر هفته‌ای دیگر رسیده است و بنده اینجا هستم که توجه شما را به مرور گزیده‌ای از اخبار هفته جلب نمایم:

1-پس از آنکه دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به دلیل از همون همیشگی یعنی بدهکاری در خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفتند، مسئولان وزارت ورزش دست توی جیب ما مردم کردند و گفتند: «عیب نداره، ما حسابش می‌کنیم» یعنی صفایش را یکی دیگر می‌کند و پولش را ما مردم باید بدهیم، کاش حداقل می‌گذاشتند یک بوق با پورشه و مازراتی‌هاشان بزنیم. البته این در حالی است که یکی دیگر که باید پول این دو باشگاه را بدهد هم حاضر است سر دوربینش را کج کند و گردن به بالای بازیکنان را در پخش تلویزیونی نشان ندهد اما حق پخش را به این دو باشگاه نپردازد. یعنی از طرفی هم ما فوتبال درست حسابی نمی‌توانیم نگاه کنیم هم بدهکاری دو باشگاه را بدهیم. اینجور وقت‌ها چه می‌گویند؟ آهان، چوب دو سر طلا، ماییم ما!

2- اما این روزها یک عده از مردم نازنین ما پس از اینکه برای کوروش لالایی خواندند و او را به خواب دعوت کردند، بساط کدو تنبل راه انداخته‌اند و هالووین را جشن می‌گیرند. از شما چه پنهان ما هم در همین روزها خودمان را کلی شیک کرده بودیم و یک عکس توی مضای فجازی گذاشته بودیم بعد دیدیم سیل کامنت‌ها آمد که: «به‌به می‌بینیم که حسابی برای هالووین آماده شده‌اید، هالووین مبارک» خب من هم رویم نشد بگویم که این بهترین تیپ ممکن من است و الکی گفتم بله این سر و وضع هالووین من است. می‌خواهم بگویم یک سری‌مان کلا 365 روز سال هالووینی هستیم و نیازی به این کارهای محیرالعقول نیست. ما خودمان کتونی رو با شلوار فاستونی ست کردن مذگان داریم.

3- ما خبر بعدی که باید با هم مرور کنیم درباره خبرنگاران و اهالی رسانه است. همان طور که می‌دانید این روزها نمایشگاه مطبوعات در حال برگزاری است و رسانه‌های مختلف از سراسر کشور آنجا دور هم جمع شده‌اند و دارند به جیب‌های خالی، پزهای عالی‌ و سر بی‌کلاه‌‌شان فکر می‌کنند. اما اگر فکر کردید دولت هم بیکار نشسته و روی زخم خبرنگاران نمک (نوعی مرهم که معمولا دولت روی ما می‌ریزد) نمی‌پاشد زهی خیال باطل. اخیرا دولت مصوبه‌ای را دارد بررسی می‌کند که بر اساس آن هر روزنامه‌نگار هم برای فعالیت باید مجوز و پروانه بگیرد. یعنی رسانه‌ها که پروانه دارند هیچ خبرنگاران هم باید پروانه داشته باشند تا اگر دست از پا خطا کردند پروانه‌شان را بگیرند و روزنامه‌نگار مورد نظر ممنوع‌ال... ممنوع الچی؟... آهان ممنوع‌الکار شود. خب می‌بینید که این روزنامه‌نگاری عجب شغل خوبی است و تویش خودمان را کشته، بیرونش دیگران را. 

با تشکر از مسئولان مربوطه و غیرمربوطه، تا سلامی دیگر، بدرود...

برچسب ها
پروانه خبرنگاران
سانسور تبلیغات دور زمین
نمایشگاه مطبوعات
حذف باشگاه ها از لیگ قهرمانان آسیا
هالووین
کوروش
نظرات کاربران
کد امنیتی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٨/١٢
١
٠
روزنامه نگاری کلا تو عناوین شغلی عموم مردم هیچ جنبه کشتنی رو نداره. دیدم که می گم!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٨/١٤
٠
٠
حالا ما خودمونو تحویل گرفتیم دیگه :))
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٨/١٣
١
٠
خخخخ فجازی!!! خخخ عالی :))
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٨/١٤
٠
٠
ممنون :)