با آپدیت جدید اینستاگرام لایو دونفره ضبط کنید
معرفی قابلیت جدید اینستاگرام برای علاقه مندان لایو استریم

با آپدیت جدید اینستاگرام لایو دونفره ضبط کنید

نویسنده : محمد اخلاقی

بر خلاف تلگرام که با هر آپدیتش کلی امکانات جدید به اپلیکیشن اضافه می‌کند، اینستاگرام در این زمینه بسیار محتاط و کند پیش می‌رود. معمولا آپدیت‌های اینستاگرام برای رفع باگ و بهبود سرعت منتشر می‌شوند و قابلیت‌های کلیدی به ندرت در بین آپدیت‌ها عرضه می‌شوند. اما اخیرا در آخرین آپدیت اینستاگرام ویژگی جذابی ارائه شده است که استفاده از آن خالی از لطف نیست. در این نسخه امکان پخش ویدئوی لایو به صورت دونفره ممکن شده است.

کاربران با استفاده از این ویژگی می‌توانند هر دنبال‌کننده یا دوست خود را به لایو استریم اینستاگرام دعوت کنند. فعلا تنها دو نفر می‌توانند به طور زنده در صفحه‌نمایش دیده شوند و نمایشگر میان این دو تقسیم می‌شود. صاحب لایو استریم می‌تواند فرد دعوت شده را حذف و هر زمان که بخواهد فرد دیگری را اضافه کند. همین‌طور فرد دعوت شده می‌تواند در هر لحظه از لایو استوری خارج شود. اینستاگرام برای اولین بار این قابلیت را در تابستان امسال آزمایش کرد و اکنون برای همه کاربران آزاد کرده است.

لایو دو نفره

 

برای افزودن یک بیننده به ویدیوهای لایو، هنگام استریم ویدیو باید روی علامت آیکن دو صورت کنار هم در سمت راست پایین صفحه تپ کنید. در ادامه، از فهرست بیننده‌ها یک نفر را برای لایو مشترک انتخاب می‌کنید. توجه شود که فرد انتخاب شده باید دعوت شما را بپذیرد. سپس لایو استریم برای سایر بیننده‌ها به صورت یک صفحه دو نیم شده نمایش داده می‌شود. ویدیوهای لایو استریم مشترک همانند دیگر ویدیوهای اینستاگرام می‌توانند در استوری نمایش داده یا ذخیره و پاک شوند، همچنین می‌توانند در فیسبوک به اشتراک گذاشته شوند. این ایده اینستاگرام می‌تواند کاربران را دو به دو با هم درگیر و مرتبط کند. به علاوه قطعا استوری‌های دو نفره بیشتر فالور دارند و به اشتراک گذاشته می‌شوند. رقابت داغ و سختی میان شبکه‌های اجتماعی روی پخش ویدیو در جریان است. اینستاگرام می‌خواهد با افزودن قابلیت‌های جدید؛ ۸۰۰ میلیون کاربر خود را به استفاده بیشتر از لایو استریم تشویق کند.

آیا شما اهل لایو گرفتن هستید؟ تا به حال از قابلیت لایو دو نفره استفاده کرده‌اید؟

برچسب ها
لایو دو نفره اینستاگرام
لایو دو نفره
قابلیت لایو دو نفره
آپدیت جدید اینستاگرام
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٨/١٢
٠
٠
تا به حال لایو نذاشتم. یعنی هیچ جا احساس نکردم الان وقتشه لایو بذارم. لایو دو نفره جالبه، فقط هر دو همزمان پخش می شن؟ صداها با هم قاطی نمیشه؟
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٨/١٣
٠
٠
آره صدا هم زمان پخش میشه، مثل مشاهده یک مکالمه دو نفره است. جالبه