زنبیل ها را باید شُست
اندر حکایت اخبار طنز مملکت!

زنبیل ها را باید شُست

نویسنده : محمدعلی محمدپور

این هفته آن قدر اتفاقات عجیب و غریب افتاد که ما هی می‌مانیم طنز بنویسیم یا همان اتفاقات واقعی را عیناً نقل کنیم که شما بخندید. اصلا بعضی وقایع جوری است که ما هر چه بیشتر بخواهیم طنزش کنیم بی‌مزه‌تر می‌شود. اما بهرحال بیاییم چند تا از این خبرها را با هم مرور کنیم.

1.در هفته‌ای که گذشت زنبیل قرمز پس از سال‌ها خاک خوردن در انباری‌ها و خاطرات دهه شصت به صدر اخبار بازگشت، به دادگاه راه یافت و حاوی دفاعیات آقای حمید بقایی شد. حمید بقایی که زنبیلی قرمز دستش گرفته بود و ابتدای صف دادگاه ایستاده بود، گفت: «زنبیل‌ها را باید شست، باید به دوران زنبیل برگشت، من همیشه برای دفاعیاتم از زنبیل استفاده می‌کنم و معتقدم نباید از نایلون و پلاستیک استفاده کرد چون محیط زیست خراب میشه» آقایی مشایی هم در حالی که باد خزان لرزه بر شاخه‌هایش انداخته بود، گفت: «درود بر عاشقان دار و درخت و محیط زیست». این وسط زنبیل قرمز هم مانده بود خوشحال باشد یا ناراحت.

2.  اما اظهار نظر هفته را باید اختصاص بدهیم به اظهارنظر کارگردان بزرگ و شهیر، آقای ایرج ملکی که اخیرا ضمن اشاره به ساخته شدن فیلم جدیدش گفته است: «این کار جدید را در زمینه کارهای داخلی با مختارنامه و در زمینه خارجی می‌توان با آثار پیتر جکسون مقایسه کرد». شنیده شده پس از این اظهارنظر، آقای پیتر جکسون، سه گانه ارباب حلقه‌هایش را توی زنبیل گذاشته سر کوچه رها کرده و دارد گوشه خیابان لبوی داغ می‌فروشد. اگر احیانا کارهای قبلی ایرج ملکی را ندیده‌اید عرض کنم که چند فیلم مهم قبلی ایشان معضل‌های جامعه همچون بی‌سوادی، اعتیاد و مزاحمت‌های خیابانی را از بیخ ریشه‌کن کرده بودند و مسئولین جشنواره‌های اسکار و کن بارها نامه برای ایشان فرستاده‌اند که بیا جایزه‌های ما را درو کن اما استاد نامه‌ها را وا نکرده پس فرستاده و تا کنون به این موضوع هیچ التفات نکرده است.

3. خبر سوم اما کیلومترها دورتر در شهر بارسلون رخ داد. آن هم اینکه رضا پرستش بدل مسی با حضور در ورزشگاه نیوکمپ همه هواداران فوتبال را گیج و مبهوت کرد. آقای جواد خیابانی که از منزل بازی را برای خودش گزارش می‌کرد در این باره گفت: «اکنون قطعا دو تا لیونل در تصاویر می‌بینیم یکی رضا پرستش و یکی هم لیونل مسی که البته مسی خیلی بهتر از بدلشه، هر چند بدلش هم چیزی از مسی کم نداره» آقای رضا جاودانی هم گفت: «هم اکنون تقابل اصل‌ها و بدل‌ها را می‌بینیم» محمود بصیری هم گفت: «خدا به آدم شانس بدهد یکی سر این قضیه بدل شدن می‌افتد توی دیگ عسل یکی مثل ما...»

4. خبر پایانی هم اینکه در چند روز اخیر خبر استعمال قلیان توسط فوتبالیست‌ها موجی از واکنش‌ها را در جامعه و رسانه‌ها برانگیخت. یکی از این فوتبالیست‌ها گفت: فتوشاپ است. ما را نباید محروم کنند، فتوشاپ‌کاران را باید محروم کنند. وی ادامه داد من دودهای حلقه‌ای بیرون داده بودم، دودها در عکس دست کاری شده است. ما پیشنهاد می‌کنیم چالش قلیان‌ها را گلدان کنیم راه بیفتد و همه فوتبالیست‌ها نفری یک گلدان توی خانه‌شان بگذارند. البته می‌گویند به گل و گلدان هم اعتمادی نیست و جوان‌های زیادی به گل اعتیاد پیدا کرده‌اند. بهرحال امیدواریم فوتبالیست‌ها و دربی خوب و سالمی را شاهد باشیم. تا سلامی دوباره، بدرود...

برچسب ها
زنبیل قرمز بقایی
ایرج ملکی و پیتر جکسون
بدل مسی در بارسلون
قلیان فوتبالیست ها
یادداشت طنز
شوخی با اخبار
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٦/٠٨/٠٥
٣
٠
طنز اینه که سپرده گذاران کاسپین تو تحصنن و حتی تو زیرنویس شبکه خبر هم اسمی ازشون نیست! طنز اینه که وزیری که جماعتی به افتخارش ایستاده دست زدن گفته تا حالا ۱۸بار برجام نقض شده و اگه ببینیم داره خیلی بیشترین از این نقض میشه حتما یه اقدامی میکنم! طنز اینه که وزیر محترمه به جای مبارزه با نوسانات میاد میگه گوشی گرونه؟ خوب نخرید! طنز اینه که به جای رونمایی از ۴تا طرح عمرانی از پلاک خونه بابای رییس جمهور رونمایی کنن! طنز اینه که نصف جماعتی که رفتن برای مذاکره با دشمن جاسوس باشن و طنزترش اینه که برای جاسوسیشون سه سال زندان ببرن فقط! طنز اینه که برادر آقای معاون رو بگیرن بعد آقای سخنگو بیاد بگه دیدید ما چه قدر با شخصیتیم؟ دیدید آقای معاونمون چقدر با پرستیژه؟ طنز اینه که دلار هفته هاست بالای ۴تومنه و وزیر محترممون انگار نه انگار! طنز اینه که مستر آخوندی در جهت افزایش اجر معنوی زائرین بخشنامه داده برای دو برابر شدن بلیتها در ایام اربعین! طنز اینه که آمار دادن ۱.۵میلیون شغل تو نیمه اول سال ایجاد کردیم بعد سازمان آمار یه هفته فقط ماست بماله به این خبر! با این همه طنزای کمر شکن تو مملکت فکر نمیکنم دیگه زنبیل و بدل مسی و دوسیب نعناع خیلی چیز خنده داری باشه...! علی ای حال خود دانید.
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٨/٠٥
٠
٠
ممنون :)
حس معلق
حس معلق
٩٦/٠٨/٠٥
٠
٠
انصافا طنزهای تلخی بودن که گفتی