با «همپا» همسفرهایتان را پیدا کنید!
با سیستم کارپولینگ در ایران بیشتر آشنا شوید

با «همپا» همسفرهایتان را پیدا کنید!

نویسنده : مریم شیعه زاده

این روزها که همه سرگرم کار کردن با اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی شده‌ایم، بد نیست با اپلیکیشنی آشنا شوید که کاربردش بی‌شباهت به آن‌ها نیست اما فلسفه وجودش زمین تا آسمان با آن‌ها فرق دارد. اگر اسم «کارپولینگ» تا به حال به گوش‌تان نخورده است، باید خدمتتان عرض کنم که این سیستم دوای درد ترافیک و مشکلات تنفسی کلان شهرهاست. کارپولینگ در غرب سابقه طولانی دارد اما در کشور ما پدیده‌ای نوظهور محسوب می‌شود. حالا اپلیکیشن «همپا» آمده است تا این سیستم را در ایران جا بیندازد. همپا به هیچ عنوان یک سرویس حمل و نقل نیست و هدفش کمک به محیط‌زیست و کاهش خودروهای تک سرنشین است. صاحب خودرو (همران) و مسافر (همپا) می‌توانند برای مدتی باهم همسفر باشند. حال این سفر می‌تواند درون شهری باشد یا برون شهری. فرقی نمی‌کند، مهم به اشتراک‌ گذاشتن خودرو برای کاهش ترافیک است. 

کارپولینگ

 

به هرحال همران می‌تواند به صورت رایگان یا در ازا مبلغ ناچیزی یک هم‌سفر برای خودش پیدا کند و هم‌پا هم می‌تواند از خودروی دیگری استفاده کند و یک صندلی برای خودش رزرو کند. این هزینه در آخر از طریق همین اپلیکیشن بین همران و همپا رد و بدل می‌شود. 

مراحل عضویت در این اپلیکیشن ساده نیست. شما باید تمام اطلاعات خود را صحیح و کامل درج کنید و تصویرتان را بارگذاری کنید تا پس از تایید کارشناسان همپا اجازه عضویت به شما داده شود. این سخت‌گیری‌ها تنها برای حفظ امنیت شماست. بلافاصله پس از نصب و عضویت از همپا با شما تماس می‌گیرند و به تمام سوالاتتان پاسخ می‌دهند تا پس از آن بتوانید به‌راحتی سفرهایتان را انجام دهید. در این سفرها علاوه بر اینکه تنها نیستید، می‌توانید با آدم‌های جدید هم صحبت شوید و دوستان تازه پیدا کنید. خانم‌ها هم می‌توانند برای امنیت بیشتر در سفر و آرامش خیال با فعال کردن گزینه مخصوص، با خانم‌های دیگر هم‌سفر شوند و از این نظر محدودیتی ندارند. خلاصه همپا از هر نظر یک اپلیکیشن خوب و کاربردی است که با استفاده از آن می‌شود ترافیک و آلودگی هوا را کاهش داد! 

از اینجا دانلود کنید

برچسب ها
اپلیکیشن همپا
کارپولینگ در ایران
کارپولینگ
به اشتراک گذاشتن خودرو
همپا
کاهش آلودگی هوا
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٨/٠١
٠
٠
عجب 0_o
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٨/٠١
١
١
در کل، این اپلیکیشن های همپا، تپ۳۰ و اسنپ به درد ما قوچانی ها نمی خوره، ما یه دست تکون بدیم ماشینه خودش وامیسته دیگه. اصولا برای اینجور کارها اینترنت مصرف کردن هم درست نیست.
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٨/٠٢
٠
٠
ایده خوبیه اما هنوز چند سالی باید بگذره تا جا بیفته و مردم اعتمادشون به این جور سفرها زیاد بشه.