دیگه زیادی داره بهتون خوش می‌گذره...
مرور خبرهای خوب خوب در هفته ای که گذشت!

دیگه زیادی داره بهتون خوش می‌گذره...

نویسنده : محمدعلی محمدپور

امروز تصمیم گرفتیم چند خبر هفته را با هم مرور کنیم تا ببینیم اساسا دنیا دارد به کجا می‌رود و ما داریم به کجا می‌رویم، پس همراه باشید.

 

1. در هفته‌ای که گذشت جوانی 31 ساله به عنوان صدر اعظم اتریش انتخاب شد. ما وقتی این خبر را خواندیم، یک نگاه به کشور خودمان کردیم و دیدیم واقعا در کشور ما هم به مدیران جوان اهمیت زیادی داده می‌شود، منتهی جوان‌های قدیم. الان شما هر سازمان و اداره‌ای را نگاه کنی عده‌ای جوان قدیمی در سن هشتاد و چند سالگی همچنان با چسب خودشان را به صندلی الصاق کرده‌اند و جوانان امروزی را در سیلاب حوادث تنها نمی‌گذارند. مورد داریم که طرف آلزایمر دارد و هر چند دقیقه یک بار از خودش می‌پرسد: «من سِمَتم چیست؟» ولی همچنان دارد خدمت می‌کند. مثلا بعضی از این پیران عرصه خدمت شاکی می‌شوند چرا هیچ کس به ما یک دستت درد نکنه ساده نگفته است، خب بزرگوار شما دو دقیقه خدمت نکن، ما تشکر که هیچی ماچت هم می‌کنیم! 

2. در هفته‌ای که گذشت یکی از نمایندگان محترم مجلس که به صحبت‌های معاون استاندار نقد وارد می‌دانست با پایه میکروفون به نقد منصفانه طرف مقابل پرداخت اما متاسفانه نگذاشتند ایشان حق مطلب را ادا کند. بعدها که از ایشان پرسیدند چرا پایه میکروفون را برداشتی؟ گفت: «عذرخواهی می‌کنم، واقعا روی صحنه چیز دیگری دم دست نبود» ما از دست اندرکاران مربوطه خواهشمندیم در چنین جلساتی نانچیکوی مرحوم بروسلی یا حداقل یک جفت دمپایی ابری در اختیار مسئولین روی صحنه قرار دهند که بتوانند گفتگوی جامع‌تری با هم داشته باشند.

3.   همچنین در هفته‌ای که گذشت همین جور که من و شما مشغول کارهای روزانه‌مان بودیم، سایپا هم با خودش گفت: «دیگه زیادی داره بهتون خوش می‌گذره، یه هفتصدهزار تومان دیگه هم بذارین روش» بله، پراید هفتصدهزار تومان دیگر هم گران شد. ظاهرا بعد از شنیدن این خبر، تعدادی از پرایدها هم که باورشان نمی‌شد، جلویشان جمع شد و در خود مچاله شدند. ما رفتیم پرسیدیم که چرا گران شده، مدیران سایپا پاسخ دادند: «دیدیم زیادی دارید روی صندلی‌ها لم می‌دهید، تازه بخاری را هم روشن می‌کنید، آفتابگیر هم برایتان گذاشته‌ایم، حامد همایون هم که فراهم است، قاعدتا نباید این قدر بگذاریم به شما خوش بگذرد. پس این شد که تصمیم گرفتیم گرانش کنیم». 

4.  اما خبر پایانی اینکه وزیر بهداشت در خبری کوتاه عنوان کرد: «نان ایرانی سه برابر حد مجاز نمک دارد». وزیر کشاورزی هم گفت: «نه خیرم. خیلی هم گندم ما خوب است، نان‌مان هم عالی» یکی از روزنامه‌ها هم تیتر زد: «خودکفایی گندم در معرض تهدید». این وسط کشاورزها گفتند: «آب نداریم»، مردم هم گفتند: «نان خالی را هم نمی‌گذارید بدون عذاب وجدان بخوریم؟». 

 

راستی رییس حفاظت محیط زیست هم در حالی که داشت خبرهای جدیدی از خشک شدن دریاچه‌ها، تالاب‌ها، انقراض ببرها، پلنگ‌ها، قشنگ‌ها و ... می‌داد، تاکید کرد در ورشکستگی آب قرار داریم. با تشکر از همت مسئولان محترم. تا سلام بعدی...

برچسب ها
گران شدن پراید
حمله نماینده مجلس به معاون استاندار
حمله با پایه میکروفون
صدر اعظم اتریش
یادداشت طنز
طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٧/٢٧
١
٠
قشنگ ها خخخ خبرا که زیادن.. ولی همینایی ام که گفتید مایه ی شعف بود خخخ تشکر :)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٧/٢٩
٠
٠
خواهش می‌کنم.
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٦/٠٧/٢٨
١
٠
مطلب جالبی بود مخصوصن خبر دوم :)) قلمتون درد نکنه :))
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٧/٢٩
٠
٠
سلامت باشین :)
حس معلق
حس معلق
٩٦/٠٧/٢٩
١
٠
خیلی وقت بود خبر بد نشنيده بودم! ديگه داشت خیلی بهم خوش میگذشت . دستت درد نکنه خدا قوت پهلوون :)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٨/٠١
٠
٠
خواهش می‌کنم.
k_koolak
k_koolak
٩٦/٠٧/٣٠
١
٠
قسمت چهار خیلی خوب بود
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٨/٠١
٠
٠
ممنون :)
a_rezazadeh
a_rezazadeh
٩٦/٠٨/٠١
١
٠
واکنش مدیران سایپا :))) ایول خیلی باحال بود.
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٨/٠١
٠
٠
ممنون :)