معرفی 4 کسب و کار خانگی ساده و درآمدزا
با خلاقیت تان پول بسازید

معرفی 4 کسب و کار خانگی ساده و درآمدزا

نویسنده : تینا کمال احمدی

خیلی از ما به محض اینکه کلمه مشاغل خانگی به گوشمان می‌خورد، یاد ترشی انداختن و قالی بافتن می‌افتیم. اما در دنیای امروز، مشاغل خانگی بسیار گسترده‌تر از گذشته شده‌اند و دیگر برای اینکه یک پول درست و حسابی در بیاوریم، لازم نیست حتما یک سرمایه کلان و یک بغل رزومه کاری داشته باشیم و از هفت صبح تا هفت شب را بیرون از خانه در اداره، مغازه، کارخانه و... بگذرانیم. در اینجا پنج شغل خانگی برایتان معرفی می‌کنیم که علاوه بر داشتن درآمد خوب، سرمایه‌ زیادی نیاز ندارد.

عشق تدریس ها بخوانند
برای اینکه بخواهید کلاسی را برگزار کنید نیازی به مکان، میز و صندلی ندارید. اگر در صحبت کردن یک زبان خارجی یا در نواختن یک ساز خبره‌اید و یا هر هنر دیگری مثل آشپزی و یا خیاطی دارید و در عین حال از تدریس کردن هم لذت می‌برید، فرصت آموزش مجازی را دریابید. آموزش مجازی نیاز به امکانات و سرمایه‌ی چندانی ندارد. در قدم اول می‌توانید در اینستاگرام یک پیج کاری بسازید و در مورد مهارتتان بنویسید و تبلیغ کلاس‌تان را هم بکنید، حتی می‌توانید به صورت رایگان آموزش را شروع کنید و کلیپ‌های کوتاه آموزشی را که خودتان ساخته‌اید در صفحه و یا کانال مجازی‌تان با دیگران به اشتراک بگذارید. پس از یک مدت کوتاه، می‌توانید برای خودتان هنرجو جذب کنید. یکی از تفاوت‌های بین کلاس‌های مجازی و غیرمجازی، تعداد شرکت کنندگان در کلاس‌هاست. به عنوان مثال، برگزار کردن یک کلاس مجازی با ده شرکت کننده علاوه بر اینکه کار خیلی سختی است، بازده خوبی هم ندارد. سعی کنید کلاس‌ها را به صورت انفرادی برگزار کنید، اینطوری هم اداره‌ی کلاس برای شما راحت‌تر خواهد بود و هم شاگردهایتان از شما راضی تر خواهند بود. البته سایت هایی هم هستند که شما با ثبت نام در آن‌ها می‌توانید به عنوان مدرس استخدام شوید. درآمد آموزش مجازی هم خوب است، به عنوان مثال یک جلسه‌ی یک ساعته‌ی موسیقی حدود پانزده تا بیست هزار تومان است.

تدریس در شبکه های اجتماعیایده های خلاقانه تان را عملی کنید
در صورتی که عاشق کارهای هنری هستید و در این زمینه استعدادی هم دارید، می‌توانید از مهارت‌تان پول خوبی بسازید. تعداد افرادی که در زمینه‌های هنری فعالیت می‌کنند بسیار زیاد است. برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق باشید، باید حسابی از خلاقیت‌تان استفاده کنید و به هیچ وجه، تکرار می‌کنم به هیچ وجه؛ تقلید نکنید و کارهای کلیشه‌ای و دم دستی انجام ندهید. آثار متفاوت خلق کنید! یکی از هنرهای خانگی پول‌ساز عروسک سازی است. میتوانید با کاموا و با پارچه عروسک بسازید اما ساخت عروسک‌های نمدی از همه ساده‌تر و رنگی‌تر است. برای اینکه یک عروسک‌ساز خوب شوید لازم است که عاشق این کار باشید. برای ساخت عروسک‌های نمدی با پنجاه هزار تومان هم می‌توانید شروع کنید. برای این‌کار به تعدادی برگه‌ی نمدی، چند تایی دکمه و چند متر روبان و مقداری خلاقیت نیاز دارید. برای دوختن عروسک‌های نمدی نیاز نیست خیاطی‌تان در حد اعلا باشد، تنها کافی است که بتوانید یک کوک ساده بزنید. البته برای موفق شدن در این‌کار باید حسابی ظرافت به خرج دهید و عروسک‌های تمیزی درست کنید. برای اینکه در این کار موفق‌ باشید، می‌توانید از دوستان‌تان کمک بگیرید و یک گروه بسازید که در آن یک نفر طرح بدهد، یک نفر عروسک‌ها را بسازد و آن‌ها را بسته بندی کند، یک نفر از عروسک‌ها عکس کیفیت بگیرد و یک نفر هم مسئول فروش باشد. درآمد عروسک سازی خیلی خوب است و هر عروسک حدود بیست تا شصت هزار تومان قیمت دارد که البته با توجه به سایز و مدل عروسک این قیمت متغیر است.
اگر خیاطی تان خیلی خوب نیست میتوانید از عروسک‌های خیلی ساده شروع کنید و یا حتی می‌توانید کوسن‌های رنگی رنگی بسازید.

عروسک نمدییک شغل خوشمزه 
خشک کردن میوه از آن دست کارهایی است که چندان فراگیر نیست. مهارت چندانی نمی‌خواهد و بعد از اینکه دو سه بار میوه‌های مختلف را خشک کردید دست‌تان می‌آید که چطور چیپس‌های میوه‌ خوشمزه و خوش رنگ و رو درست کنید. میوه تنها سرمایه‌ای است که برای شروع کار نیاز دارید. کارتان را محدود به یک نوع میوه نکنید و سعی کنید میوه‌هایی را خشک کنید که برای مردم جالب باشد. فراموش نکنید که بسته بندی میوه‌ها حسابی در جذب مشتری‌ها موثر است. برای فروش محصولاتتان هم می‌توانید و از دوستان و آشنایان شروع کنید. حتی می‌توانید در محیط‌های مجازی سایت و یا کانال بزنید و محدوده‌ی کارتان را گسترش دهید. در مورد درآمد این کار هم نگران نباشید چون درآمد خوبی دارد.

خشک کردن میوهاکسسوری های نقاشی شده
آخرین شغل پیشنهادی، در عین حال که ساده به نظر می‌رسد، سختی‌هایی دارد که نباید از آن‌ها غافل باشید. سختی‌اش هم در این است که خلاقیت شما موفقیت‌تان را تضمین خواهد کرد. لازم نیست یک نقاش حرفه‌ای باشید تا مردم جذب آثار شما بشوند، می‌توانید با کشیدن نقاشی‌های خیلی ساده هم درآمدزایی کنید. اما چطور؟ با نقاشی کشیدن بر روی اشیای ساده می‌توانید کسب و کار خودتان را خلق کنید، اشیایی که شاید آنقدر ساده باشند که حتی فکرش را هم نمی‌کنید. فراموش نکنید که برای موفق شدن باید ایده‌ی مخصوص به خودتان را داشته باشید. در این کار هم تقلید ممنوع است! برای محصولاتتان یک اسم خوب انتخاب کنید و با این کارتان یادگاری‌های زیبایی خلق کنید. برای تبلیغ کارهایتان هم علاوه بر اینکه می‌توانید از اینستاگرام کمک بگیرید، می‌توانید با فروشگاه‌های صنایع دستی قرار داد ببندید.

نقاشی

برچسب ها
مشاغل خانگی
مشاغل خانگی پول ساز
عروسک سازی در خانه
چیپس میوه
آموزش مجازی
درآمدزایی در خانه
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٧/٢٦
٠
٠
نخیر تدریس موسیقی و جلسه کلاس زبان از حداقل 20 تومن شروع میشه تا بالا.. مخصوصا موسیقی که 50 حداقل میگیرن
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٧/٢٦
١
٠
ممنون تینا بانو :) میتونه برای جوینده های کار و افراد اهل عمل مطلب مفیدی باشه :)
تینا کمال احمدی
تینا کمال احمدی
٩٦/٠٧/٢٧
١
١
ممنونم نسیم عزیز:)
حس معلق
حس معلق
٩٦/٠٧/٢٦
١
١
ژن خوب داشته باشی دنبال شغل نباید باشی شغل خودش میان در خونه ...
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٧/٢٦
٠
٠
مجازی اینقد گرونه؟ باوا سازهای کلاسیک اونم حضوری جلسه ای 25 تومن درمیومد تا همین یه سال پیش! نمی صرفه :d
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٧/٢٦
١
٠
تازه 6 سال پیش که من رفتمم جلسه ده تومن بود خخخخخ
b_noori
b_noori
٩٦/٠٧/٢٦
١
٠
فکر کنم همون خشک کردن میوه برای کسایی که دنبال مشاغل خونگی هستن از همه راحت تر باشه، 100 البته دفعات اول تلفات زیاد داره!!
تینا کمال احمدی
تینا کمال احمدی
٩٦/٠٧/٢٧
١
٠
میوه خشک کردن علاوه بر اینکه شغل خیلی راحتیه، درآمد خیلی خوبی هم داره...
تینا کمال احمدی
تینا کمال احمدی
٩٦/٠٧/٢٧
٠
٠
من از چند تا استاد موسیقی که خیلی هم اساتید بزرگی هستند برای آموزش مجازی پرسیدم، قیمت کلاس هاشون حدود بیست تومن بود. برای آموزش زبان انگلیسی هم حدود پونزده تومن بود، حتی من خودم کلاس های مجازی فرانسه که برگزار میکنم همین قیمته...البته اگه بخواین از طریق سایت ها استاد پیدا کنید قیمتش خیلی بیشتره، حدود سی و پنج تومن که اصلا نمیصرفه....