وضعیت مدرن ترین و مجهزترین ورزشگاه ایران؛ همچنان بلاتکلیف!
رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی: آقایان بگویند منظورشان از نقص چیست؟

وضعیت مدرن ترین و مجهزترین ورزشگاه ایران؛ همچنان بلاتکلیف!

نویسنده : a_rezazadeh

با وجود گذشت هفت ماه از افتتاحیه رسمی و سپری شدن حدود یک ماه از افتتاح فوتبالی ورزشگاه امام رضا(ع)، همچنان خبری از دیدارهای رسمی در آن نیست. عدم تفاهم و هماهنگی از سوی مسئولین استان باعث شده تا وضعیت این ورزشگاه همچنان بلاتکلیف باقی بماند. درباره این موضوع و اتفاقات پیش آمده گفت‌وگویی داشتیم با مهدی برادران، رئیس هیئت فوتبال استان خراسان رضوی. 

 

+آقای خوش نیت؛ معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری مشهد در اظهار نظری که چند روز پیش داشت، اعلام کرد که علت برگزار نشدن دیدار این هفته پدیده و ذوب آهن در ورزشگاه امام رضا، اقدام دیر هیئت فوتبال مشهد است. آیا این موضوع صحت دارد؟

در همان ابتدای امر یکی از موانع کار در راه صدور مجوز بازی رسمی در ورزشگاه امام رضا(ع) مصاحبه آقای خوش نیت بود که ایشان اعلام کردند که بازی نباید در ورزشگاه امام رضا برگزار شود. اما در پی پیگیری برنامه نود، ایشان در این برنامه اعلام آمادگی کردند. ضمن اینکه ما نیز از یک ماه قبل اعلام آمادگی کردیم و همچنین مکاتبات لازم را با فرمانداری مشهد انجام دادیم. نکته بعدی این است که دوستان حاضر در فرمانداری قصد انجام چه کار خاصی را داشتند که زمان ویژه‌ای را طلب کردند؟ و چرا این امر به تاخیر افتاده است؟ خود ایشان در برنامه 90 قبول کردند که باید از این کاغذ بازی‌ها دست بکشند. شاید اینکه آقای فرماندار خارج از کشور هستند، باعث تاخیر در این پروسه شده است. دوستان حتی روال عادی مکاتبات را هم رعایت نمی‌کنند. وقتی ما مکتوب با آن‌ها مکاتبه کردیم، باید مکتوب جواب ما را اعلام کنند. ضمن اینکه دبیر حاضر در هیئت فوتبال، امروز که به فوتبال نیامده است و دو برابر سن اداری خیلی از آقایان، فقط سابقه دبیری هیئت فوتبال دارند. به هر حال بی‌انصافی است که ما را مقصر جلوه دهند.

 

+ می‌گویند ورزشگاه هنوز دارای نقص است، شما می‌دانید منظور آقایان از نقص چیست؟ و چه زمانی این نقایص برطرف می‌شوند؟ 

می‌گویند نقص اما من متوجه دلایل دوستان برای گفتن این موضوعات نمی‌شوم. کدام نواقص؟ این نقایص چیست که ما خبر نداریم. آقایان لطف کنند نقص‌ها را به ما هم بگویند تا در جریان باشیم. محض اطلاع باید بگویم که این نواقص را باید فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و هیئت فوتبال به عنوان کارشناسان این امر مشخص کنند. سوال بنده این است که آیا ورزشگاه امام امام رضا نواقص دارد، اما ورزشگاه ثامن بی‌نقص است؟ درجه بندی اعلام شده از سوی AFC برای این ورزشگاه A پلاس است و مطمئنا دلایلی برای این درجه بندی داشته‌اند. حال اگر نواقص دیگری از سوی دوستان مد نظر هست، باید به ما و آستان قدس اعلام کنند. آستان قدس ورزشگاه را مهیا کرده تا از آن بهره برداری کند. به هر حال با این وضعیتی که فرمانداری در پیش گرفته اگر بخواهیم علاوه بر بازی‌های لیگ، بازی‌های تیم ملی را هم در اینجا برگزار کنیم، احتمالا باید منتظر مخالفت‌های بعدی آقایان باشیم.

ورزشگاه امام رضا مشهد 

 

+ گفته بودند موقعیت مکانی این ورزشگاه هم در این ماجرا نقش دارد، آقایان دغدغه ترافیکی دارند؟

ورزشگاه در دو مرحله از ساخت، مجوز شورای تامین را گرفته است. ما در سال 91 و92 هم برای افزایش ظرفیت ورزشگاه مجوز گرفتیم و حتی مورد تایید شورای تامین قرار گرفته شد. اما در مورد اینکه دوستان می‌گویند ترافیک ایجاد می‌شود؛ ببینید بنده سال‌ها معاون شهردار بودم و همچنین تخصص برنامه‌ریزی شهری دارم و متوجه هستم که ترافیک در ساعت 3 یا 4 بعد از ظهر در شاندیز و در حوالی ورزشگاه ثامن الحجج، چه در هنگام رفت و چه در هنگام برگشت به مراتب بیشتر از ترافیک ایجاد شده در حوالی ورزشگاه امام رضا است. ضمن اینکه در دیدار منتخب کربلا و منتخب مشهد حدود 15 هزار هوادار به ورزشگاه آمدند و نه در ابتدا و نه در انتهای بازی ترافیکی ایجاد نشد و ما دغدغه ترافیکی نداشتیم.

 

+ از گوشه و کنار شنیده می شود که مسئولین آستان قدس سعی می‌کنند تا برگزاری دیدارهای خانگی مشهدی‌ها در این ورزشگاه را به بعد از محرم و صفر موکول کنند. درست است؟ 

نه به هیچ وجه این موضوع درست نیست. آقای دکتر جواهری از روزی که به مجموعه آستان قدس تشریف آوردند نهایت همکاری و تعامل را با ما داشتند و حتی این ورزشگاه را برای مسابقه بانوان هم در اختیار ما قرار دادند.

 

+ با این وجود بهتر نیست تا شورایی متشکل از نهادهای مختلف و دست اندرکار نظیر آستان قدس، شورای تامین، هیئت فوتبال مشهد و نمایندگان باشگاه‌های لیگ برتری پدیده و سیاه جامگان تشکیل شود تا هر چه سریع‌تر این مشکل خاتمه پیدا کند؟

ما در خواست داریم که این کار انجام شود. گویا آقای فرماندار جمعه از سفر برمی‌گردند. اینشاالله پس از بازگشت آقای فرماندار از سفر، جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد تا رو در رو صحبت کنیم و به هر حال اگر مشکلی هست به ما اعلام کنند. ما غریبه که نیستیم. باید در جریان باشیم.

ورزشگاه امام رضا مشهد 

 

+ بازی در این ورزشگاه می‌تواند کمک بزرگی به تیم‌های مشهدی باشد... 

بله دقیقا همینطور هست. تیم پدیده روی زمین بازی می‌کند و خطوط این تیم با هم حرکت می‌کنند و هر چقدر زمین مسابقه مناسب‌تر باشد، مسلما برای این تیم بهتر است. حتی شما گاهی اوقات مشاهده می کنید که تیم پدیده در شهرستان‌هایی که چمن مناسب تری دارند بهتر و روان‌تر بازی می کند. باید بگویم که اگر پدیده اکنون از کورس مسابقات عقب بماند، مقصر کسانی هستند که با ما همکاری نمی‌کنند. از حیث حضور طرفداران هم این، برای تیم‌ها بهتر است. 

 

 + شما سال گذشته اعلام کردید که دو بازی حساس سرخابی‌ها در مشهد، قطعا در ورزشگاه ثامن برگزار می‌شود. دلیل این موضوع چیست؟

این موضوع به‌خاطر ظرفیت ورزشگاه است. حداکثر جمعیت حاضر در ورزشگاه امام رضا 23000 و در ورزشگاه ثامن الحجج 35000 است. نیت ما این بود که تماشاگر بیشتری بتوانند بازی را از نزدیک مشاهده کنند.

 

+ با این اوصاف پیش‌بینی می‌کنید این ماجرا چه زمانی ختم شود؟

ما مجددا برای بازی بعدی سیاه جامگان درخواست خواهیم داد تا ان‌شاالله جلسه شورای تامین زودتر تشکیل شود. به هر حال فوتبال دوستان مشهدی مطمئن باشند که ما خسته نمی‌ شویم و پا پس نخواهیم کشید تا ان‌شاالله هر چه زودتر شاهد بازی تیم‌های مشهدی در این ورزشگاه باشیم.

برچسب ها
بلاتکلیفی ورزشگاه امام رضا
مدرن ترین و مجهزترین ورزشگاه ایران در مشهد
ورزشگاه امام رضا مشهد
مهدی برادران
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٧/٢٠
١
٠
خیلی مقاله ی روانی بود من معمولا مقاله هارو خلاصه وار میخونم اما این رو کامل خوندم ... جدا از هربحثی اینکه ورزشگاه وسط شهر هست خیلی جالب نیس! سر و صدا و ترافیک خیلی میتونه باعث آزار باشه حالا ایشون گفتن ترافیکی نبوده توی بازی منتخب کربلا و ایران ولی توی اون بازی اخه تماشاچی ام به اون صورت حضور نداشت اونطور که من تصاویر رو دیدم!!خیلی ها بعد از بازی مطلع شدن.. اما به هر حال این ورزشگاه از نظر شهرت و اقتصاد و جذب گردشگر خیلی موثر خواهد بود امیدوارم هر چه زودتر رو دور استفاده قرار بگیره و اتفاقای خوبی بیفته ..تشکر جناب رضازاده..
a_rezazadeh
a_rezazadeh
٩٦/٠٧/٢٣
٠
٠
تشکر بابت اینکه وقت گذاشتین و مطلب رو خوندین. موضوع ترافیک احتمالی هم اینشاالله خیلی دردسرساز نشه. من حیث المجموع بازی توی ورزشگاه امام رضا خیلی بهتر از بازی توی ثامنه.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٧/٢٢
١
٠
چقدر خوب... تا حالا تو سايت مصاحبه ورزشي نديده بودم! و البته اين همه علاقه به فوتبال در شما جالبه :))) با توجه به بيو!
a_rezazadeh
a_rezazadeh
٩٦/٠٧/٢٤
٠
٠
حال خوبی که گاهی اوقات فوتبال به آدم منتقل میکنه، هیچ چیزی نمیتونه منتقل کنه :)) ممنون از نظرتون
b_noori
b_noori
٩٦/٠٧/٢٦
١
٠
متاسفانه از ابتدا ورزشگاه مکان یابی اشتباهی داشته و به خاطر وجود مشکلات در زیررساخت های شهری ما قطعا برگزار کردن یه بازی پرتماشاگر در این ورزشگاهباعث میشه رفت و آمد در اون قسمت از شهر با مشکل ترافیکی جدی رو به رو بشه. حتی پارکینگ مناسب وجود نداره، بازی منتخب کربلا و منتخب مشهد ملاک مناسبی برای قضاوت نیست اگر پرسپولیس یل استقلال با تیم های مشهدی بازی داشته باشن تو این ورزشگاه متوجه وخامت اوضاع خواهیم شد!
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٧/٢٦
٢
١
استادیوم های بزرگ و مجهز، توی بیشتر شهرها و کشورها؛ درست وسط شهر قرار دارن. به نظرم مشکل اصلی نمی تونه ترافیک باشه.