خود محترم! لطفا عنایت فرمایید...
درباره پدیده جدید نامه به خود

خود محترم! لطفا عنایت فرمایید...

نویسنده : محمدعلی محمدپور

این هفته را در حالی به پایان می‌بریم که بحث نامه و نامه‌نگاری حسابی داغ است و همه دارند برای خودشان نامه می‌نویسند. چطوری؟ این طوری که بروکراسی اداری منظمی ایجاد شده و اگر کسی حتی یک موز بخواهد بردارد، نامه می‌زند به خودش که: «با احترام، نظر به اینکه موز از دیرباز به عنوان میوه مقوی شناخته می‌شود و مضاف بر آن، سیب‌های توی سبد کال است، خواهشمند است با برداشت یک موز موافقت نمایید. با تشکر از آن مقام میوه خور». 

همان‌طور که می‌دانید شهردار محترم رشت نیاز به یک باب مسکن داشته‌اند و از آنجایی که بزرگوار به رعایت قانون بسیار معتقد بوده‌اند، خودشان به خودشان نامه نوشته‌اند و البته موافقت کرده‌اند. همان‌طور که می‌بینید در این شیوه، مقام محترم سریعاً موافقت می‌کنند و کارها روی زمین نمی‌ماند. البته اگر من شهردار هم بودم و برای تهیه حتی یک گلدان به خودم نامه می‌زدم، مطمئنم آن قدر بدشانس هستم که خودم با نامه خودم موافقت نمی‌کردم یا نامه‌ام در فرایند بروکراسی اداری گم می‌شد.

اما این نامه به خود، برای من یکی که همیشه اتفاق می‌افتاده و چیز جدیدی نیست. مثلا بنده هر موقع یادم می‌افتد باید زبانم را تقویت کنم، بی فوت وقت یک نامه به خودم می‌نویسم: «احتراما با توجه به اینکه زبان انگلیسی بنده در حد آی ام بلکبورد می‌باشد، خواهشمند است موافقت فرمایید کتاب 504 را پس از هزار بار نصفه رها کردن، برای بار هزار و یکم از درس اول شروع به خواندن کنم». اما پاسخ فوری این نامه معمولاً به این شکل هست: «احتراما در پاسخ به نامه شما، با تقویت زبان موافقت می‌گردد. شما از شنبه هفته آینده می‌توانید کار را آغاز کنید. رونوشت به آلارم گوشی برای یادآوری» اما صبح شنبه که می‌رسد معمولاً یک نامه به خودم می‌نویسم که: «نظر به اینکه اول ماه شگون بیشتری دارد، خواهشمند است موضوع را به اول ماه موکول فرمایید. رونوشت به شبکه‌های اجتماعی برای ادامه وقت گذرانی». 

یا هر شب من به خودم نامه می‌زنم که: «نظر به اینکه اینجانب، هر روز صبح ساعت شش با چشمان پف کرده و هزار غلط کردم بستر را برای حضور سرِ خدمت ترک می‌فرمایم، خواهشمند است موافقت نمایید، امشب زودتر سر بر بالین بگذارم. رونوشت به بالشت، گوشی و لپتاپ جهت اقدام لازم» بعد بالشت پاسخ می‌دهد: «نظر به اینکه بنده روی خنکم نامعلوم است، آمادگی پذیرش سر ایشان را ندارم». 

اصلا این نمود بیرونی امور بماند، درون بدن بنده هم سراسر از این بروکراسی‌ها برقرار است. مثلا هر موقع به محض اینکه وارد رختخواب می‌شوم سریع بخش اداری کلیه‌ها نامه می‌زند به سیستم مثانه و تقاضای مراجعه به دستشویی را می‌کند. بعد نامه زده می‌شود به مغز و بنده با خبر می‌شوم که باید دستشویی بروم. اینجور مواقع سریع به کلیه‌هایم نامه می‌زنم و می‌نویسم: «پیرو نامه جنابعالی، نظر به خیس بودن دمپایی‌های دستشویی، امکان مراجعت به آن مکان مقدور نمی‌باشد!» بعد پتو را روی سرم می‌کشم و می‌خوابم.

برچسب ها
نامه به خود
نامه عجیب شهردار رشت به خودش
نامه مدیران به خودشان
نامه من به خودم
نامه ای به خودم
نظرات کاربران
کد امنیتی
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٧/٢١
١
٠
امان از این بروکراسی !
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٧/٢٧
٠
٠
آمان آمان آمان :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٧/٢٢
١
٠
وجدانن نميشه خوابيد! چجوري مي خوابيد؟؟ زور نامه كليه و مثانه از زور نامه ما بيشتره!!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٧/٢٧
٠
٠
با تمرین بسیار.
لیلی
لیلی
٩٦/٠٧/٢٤
١
٠
😉😄😄
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٧/٢٧
٠
٠
:))
b_noori
b_noori
٩٦/٠٧/٢٦
١
٠
منم درگیر این بروکراسی هستم با خودم! فعلا منتظرم ببینم آیا با اتمام پایان نامه و دفاع از آن در تاریخ مورد درخواست موافقت می شود یا خیر؟! :)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٧/٢٧
٠
٠
انشالا که خیره.