حواستان به جیبتان باشد
معرفی بهترین اپلیکیشن های مدیریت دخل و خرج

حواستان به جیبتان باشد

نویسنده : یاسین ناطقی

خیلی‌هایمان موقع خواندن پیامک واریز حقوق یا هنگام گرفتن پول توی جیبی از پدر و مادرمان، برای آن پول کلی نقشه می‌کشیم. قرار می‌گذاریم که با آن برویم فلان گوشی را بخریم، غذای فلان رستوران را برای اولین‌بار امتحان کنیم، دوچرخه‌مان را سرویس کنیم و هزار جور فکر و برنامه دیگر. اما خیلی وقت‌ها نقشه‌هایمان فقط در ذهن باقی می‌مانند و تا آخر آن ماه و ماه‌های بعدش، عملی نمی‌شوند. تا به خودمان می‌آییم، می‌بینیم از کل حقوق‌مان چندرغاز باقی مانده و نمی‌فهمیم که با بقیه پول‌مان چکار کرده‌ایم. چند سالی می‌شود که برنامه‌نویسان، رفته اند به سمت تولید نرم افزار هایی برای حساب و کتاب دخل و خرج و مدیریت پولی که توی حساب بانکی‌مان قرار است بماند. در این مطلب، سه مورد از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای مدیریت دخل و خرج را برایتان معرفی می‌کنیم. اگر دلتان می‌خواهد سوراخ‌های ته جیب‌تان را پیدا کنید و ببینید هر ماه چقدر می‌توانید ذخیره کنید، بهتر است یکی از این نرم افزار‌ها را روی گوشی خود نصب کنید. 

 

حسابداری شخصی هلو

هلو، پر مخاطب‌ترین نرم‌افزار مدیریت دخل و خرج در ایران است که به گفته تولیدکنندگان آن، بیشتر از سیصدوپنجاه هزار کاربر فعال دارد. با این نرم افزار، شما می‌توانید هزینه و درآمد، اقساط، چک‌ها و گزارش‌های بانکی و بسیاری اطلاعات دیگر را مدیریت کنید و روی گوشی، همراه خود داشته باشید. این نرم افزار را می توانید از بازار دریافت کنید.  

از اینجا دانلود کنید

حسابدار اندروید

 

حسابداری شخصی پارمیس همراه

پارمیس نیز یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای حسابداری با مصرف عادی است. در پارمیس، می‌توانید مثل خیلی از نرم افزار های مشابه، باقی‌مانده حساب‌ها، بدهی و طلب‌ها و گزارش‌های مجزا از هر یک از آن‌ها را داشته باشید. علاوه بر این، می‌توانید فایل های خروجی‌تان را به صورت اکسل به‌دست بیاورید و اطلاعات شخصی‌تان را روی اکانت‌های فضای ابری مانند دراپ‌باکس ذخیره‌ کنید که در صورت از بین رفتن نرم‌افزار یا گوشی، اطلاعات‌تان از دست نرود. پارمیس علاوه بر اندروید، برای سیستم عامل IOS نیز ارائه شده است. 

از اینجا دانلود کنید

 

پارمیس همراه

 

حسابدار همراه

این برنامه هم مشابه دو برنامه قبلی است و می‌توانید با آن، اطلاعات مالی خودتان را مدیریت و بررسی کنید و در کنار، به‌صورت ماهیانه و یا سالانه، این اطلاعات را در قالب نمودارهای جزیی و کلی، مشاهده کنید. این برنامه می‌تواند پیامک‌های بانکی شما را از غیربانکی‌ها تشخیص داده و اطلاعات آن را برای شما داخل برنامه، نمایش دهد و با اطلاعات قبلی، همگام کند. همچنین می‌توانید اهداف مالی خود مانند برنامه برای خرید یک وسیله یا سفر را تعریف کنید و برای آن، به کمک نرم افزار پول جمع کنید و به رقم مورد نیاز خود برسید.

از اینجا دانلود کنید

حسابدار همراه

 

جیب

اگر کاربر سیستم عامل ویندوزفون(ویندوز موبایل) هستید، می‌توانید از نرم افزار ایرانیِ «جیب» استفاده کنید که جز بهترین نرم افزارهای مدیریت مالی در استور ویندوز است. این نرم افزار، می‌تواند درآمد و هزینه، بدهی و طلب، چک‌ها را در چند حساب جداگانه، برای شما دسته بندی کند و هر وقت بخواهید، بگوید که چقدر ته جیب یا حساب بانکی‌تان باقی مانده است. در کنار آن، می‌توانید برنامه‌های خود برای ذخیره پولی را در بخش قلک مشخص کنید و برای رسیدن به پول مورد نیاز، بخشی از درآمدتان را کنار بگذارید. این بخش هم همیشه نشان می‌دهد که چقدر پول جمع کردید و چ مقدار با هدف خود فاصله دارید.

از اینجا دانلود کنید

جیب

برچسب ها
اپلیکیشن های حسابداری
اپلیکیشن های مدیریت مالی
مدیریت مالی با نرم افزار
معرفی اپلیکیشن هلو
اپلیکیشن حسابدار
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٧/١٧
٠
٠
فقط خانه ما
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٧/١٧
٠
٠
همون مسابقۀ شبکه نسیم؟
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٧/١٧
٠
٠
اپلیکیشنش
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٧/١٨
٠
٠
اوه مای مشتِبا! :))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٧/١٧
٠
٠
چقدر خوب! من سه شنبه دو هفته پیش 65 تومن خرج کردم که نمیدونم چی خریده بودم!!! از وقتی فهمیدم همچین خرجی داشتم خیلی غصه دارم... هی میگم نکنه مغازه داره اشتباهی به جای 6500 65 تومن کشیده من یادم نمیاد :((
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٧/١٧
٠
٠
:) منم سه هفته پیش توی تریا، به جای 1800، 18000 کشیدم برا یک ایستک :/ پیر شدم تا بفهمم ... می تونید پیامک اون روز و اون ساعت رو بدید بهشون و یا پرینت حساب رو ببرید براشون اگر خیلی مطمئنین که مربوط به خرید بوده ...
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٦/٠٧/١٧
٠
١
فقط چیزی راجع به امنیت این نرم افزارها نگفتین!
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٧/١٧
٠
٠
درست میگید. راستش من تنها چیزی که چک کردم، این بود که رسانه های نسبتا معتبر، چقدر روی این چند تا نرم افزار ها مانور دادند. این چهار مورد، بیشترین اعتبار رو داشتند. همگی شون هم البته توسط تیم «بازار» چک میشن. منتها وقتی توی صفحاتشون به بخش «دسترسی های نرم افزار» نگاه کنین، می بینین که دو تاشون خیلی دیگه دسترسی های وسیعی دارن (مثل خوندن پیامک ها و تصرف در حافظه و دسترسی به مخاطبین ... ). منتها اطلاع دقیق و خاصی در مورد جزییات ندارم. ممنون از نظر خوب تون :)
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٦/٠٧/١٨
٠
٠
می خواستم یکی از این نرم افزارهارو داشته باشم ولی خب چون با حسابا سر و کار خواهد داشت باید امنیتشم دید چجوره. بازم ممنون از توضیحاتتون.
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٧/١٨
٠
٠
راستش به نظرم حسابهای ما بطور انفرادی به درد اینا نمیخوره! اگر مبنا رو هم بر خلافکار بودنشون بذاریم، گمونم فقط اطلاعات گزارشی و چیزای گُنده به دردشون می خوره و اطلاعات مالیِ منِ مخاطب، بطور اختصاصی کاربردی براشون نداره.
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٧/١٨
٠
٠
چی جالب بود... البته من که هنو چک و وام و اینجور چیزا ندارم.. خعلی خوب بود ممنون :)
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٧/١٨
٠
٠
خوبی از خودتونه :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٦/٠٧/١٨
٠
٠
جای عکس حسابدار همراه خروجی هلو رو گذاشتید :) ! البته هلو هم خروجی اکسل می گیره !
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٧/١٩
٠
٠
اینا برای جوجو دانشجوهای اقتصاد خوبه خخخ. مشکل اینجاست که هی بابد وارد کنی اطلاعات رو! مثلا دو هزار تومن خرید هم هزینه ست که باید وارد اپ بشه. اولش حوصله داریم میزنیم بعدش....
یاسین ناطقی
یاسین ناطقی
٩٦/٠٧/٢٠
١
٠
:) جوجو دانشجو‌های زبان چی رو نصب می کنن معمولا؟ :))) ... آره دیگه دی: خیلی باید وفادار بمونیم به اپلیکیشن و خودمونو ملزم به پر کردنش بدونیم؛ مثل دفتر برنامه ریزی قلم چی :)) ولی خب واقعا بعد یکی دو ماه خیلی راحت می تونیم ببینیم یه سری اطلاعات مهم رو ...
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٧/٢٠
٠
٠
اره من همین چند وقت پیش این کار رو کردم. بعدش خسته شدم خخ! البته من میدونم بیش ترین خرج هام چیه.. دیگه چاره ای هم ندارم باید خرج کنم!:-) اما حالا به خاطر تو دوباره نصب میکنم و امتحان میکنم