ماشین اصلاح چی بخریم؟
معرفی انواع ماشین اصلاح سر و صورت به همراه چند مدل پیشنهادی

ماشین اصلاح چی بخریم؟

نویسنده : علیرضا خورسندی

ماشین‌های اصلاح سر و صورت از گذشته تا به امروز بسیار کاربردی بوده‌اند. چه آن زمانی که به صورت دستی کار می‌کردند و چه حالا که همه چیز الکترونیکی و البته راحت شده است. اما در بازار پر رنگ و لعاب تجهیزات اصلاح سر و صورت آقایان، انتخاب یک دستگاه خوب که البته به کار هم بیاید و نشود هزینه اضافی و بی‌استفاده کار راحتی نیست. از همین رو در ادامه قصد داریم توضیح کوتاهی در مورد مدل‌های مختلف ماشین‌های اصلاح سر و صورت آقایان به شما بدهیم و بعد هم چند مدل را برای خرید به شما معرفی کنیم. ضمن اینکه در بین توضیح‌ها، شما متوجه خواهید شد که در زمان خرید یک ماشین اصلاح، به چه مواردی بیشتر باید توجه کنید. همین اول کار بگوییم مطلبی که در ادامه می‌خوانید شاید بیشتر مناسب آقایان باشد تا خانم ها اما توجه داشته باشید که بالاخره شاید زمانی برای خرید هدیه به کارتان بیاید.

 

انواع ماشین‌های اصلاح را بشناسید

قبر از هر چیز بهتر است با انواع ماشین‌های اصلاح آشنا شوید. ماشین‌های اصلاح  به دو دسته کلی اصلاح سر و یا اصلاح صورت تقسیم می‌شوند. پس شما باید ابتدا تکلیفتان را مشخص کنید که به دنبال کدام یک هستید. اما ماشین‌های اصلاح سر کاربردشان همانطور که از اسمش مشخص است برای اصلاح موی سر است. یعنی عموما اندازه اصلاح شان از نیم میلی متر شروع می‌شود. پس به معنای پوستی عاری از مو نیست. ماشین‌های اصلاح صورت سیستم کارشان با ماشین‌های اصلاح سر متفاوت است و همین موضوع باعث می‌شود که فقط برای موهای کوتاه و البته نازک مثل موی صورت قابل استفاده باشند. از این ماشین‌ها می‌شود به اسم ماشین‌های اصلاح صفر هم نام برد زیرا موها را دقیقا از ابتدای خروج از پوست کوتاه می‌کنند. 

ماشین اصلاح

 

ماشین‌های اصلاح صورت خود به دو زیر مجموعه چرخشی و فویلی تقسیم می‌شوند که تفاوتشان در ساختار و نحوه عملکردشان است. ریش تراش‌های چرخشی معمولا از 3 تیغه تشکیل شده‌اند. این ریش تراش‌ها برای تراشیدن ریش‌هایی که به سرعت رشد می‌کنند یا در جهت‌های مختلف روییده‌اند بسیار مناسب هستند. ریش تراش‌های چرخشی برای افرادی که هر روز اصلاح نمی‌کنند، نسبت به سایر ریش تراش‌ها ارجحیت دارند زیرا موهای بلندتر را بهتر اصلاح می‌کنند. در ریش تراش‌های فویلی تیغه‌های ریش تراش زیر یک فویل محافظ قرار گرفته‌اند، با این تفاوت که به جای چرخش، حرکت رفت و برگشتی دارند. معمولا سه یا چهار تیغه در ریش تراش‌های فویلی وجود دارد. طبیعی است که ریش تراش‌های دارای چهار تیغ، سریع تر از مدل‌های مجهز به سه تیغ صورت شما را خواهند تراشید. به یاد داشته باشید که هنگام اصلاح با ریش تراش های فویلی، دست شما باید حرکت رفت و برگشتی داشته باشد نه حرکت چرخشی. این نوع ریش تراش‌ها برای پوست‌های حساس بر حسب تجربه مناسب‌تر هستند ضمن اینکه معمولا به صورت چند کاره طراحی می‌شوند.

ماشین اصلاح

 

در بین دو گروه اصلی که بالا معرفی شد، یک گروه سومی هم وجود دارد که از هر دو گروه چیزی را به ارث برده است و اصطلاحا تریمر(کوتاه کننده) هستند. این گروه هر دو کاربرد ماشین اصلاح سر و صورت را به صورت محدود در برخی امکانات داراست. به عبارت ساده‌تر اگر به دنبال ماشین اصلاحی هستید که هم با آن صورت‌تان را اصلاح کنید و هم برای اصلاح موی سر بتوانید رویش حساب کنید؛ ماشین های اصلاح تریمر گزینه مناسبی برای شماست. اما باید به این نکته توجه کنید که این ماشین‌ها محدودیت های همراه هستند که برای هر یک متفاوت است. نکته مهمی که در مورد این نوع از ماشین‌های اصلاح وجود دارد این است که به دلیل ماهیت چند کاره شان، حساسیت بالاتری دارند و ممکن است زودتر از دیگر ماشین‌های اصلاح نیاز به تعمیر داشته باشند. مخصوصا در بین برندهای کم کیفیت و نامعتبر این مورد زودتر خودش را نشان خواهد داد.

 

معرفی چند مدل ماشین اصلاح سر و صورت

ماشين اصلاح سر و صورت پاناسونيک ER-GB50

اگر به دنبال یک ماشین اصلاح با کیفیت و با اصالت، بدون دغدغه روغن کاری و البته مناسب برای اصلاح سر و صروت می‌خواهید. ماشین اصلاح ER-GB50 پاناسونیک گزینه مناسبی برای شماست. این ماشین یک چندکاره به تمام معناست. تیغه‌های دقیق و استیل این دستگاه نیاز به مراقبت خاصی ندارند و موها را با حداکثر فاصله نیم میلی‌متر می‌توانند کوتاه کنند. شانه این دستگاه به صورت تک شانه با قابلیت تنظیم 1 تا 20 میلی‌متر است. این تک شانه بودند مزایایی مثل عدم نیاز به تعویض شانه برای هر شماره، جمع و جور بودن و راحتی در حمل و نقل را به همراه دارد. ازجمله مزایای مهم دیگر این ماشین ضد آب بودن آن حتی زیر دوش حمام است. اما یکی دیگر از مزایای این ماشین که حسابی به کارتان خواهد آمد قابلیت استفاده از آن به صورت استفاده مستقیم از برق خانگی و یا باتری است. یعنی شما دغدغه ای برای استفاده از این ماشین در سفر و یا مصرف خانگی نخواهید داشت. قیمت حدودی این ماشین 380 هزار تومان است.

خرید ماشین اصلاح

 

ماشين اصلاح سر و صورت فيليپس  HC5450

شما با یک ماشین اصلاح با کیفیت از شرکت فیلیپس طرف هستید که از نوع چند کاره یا تریمر است. اولین نکته‌ای که در انتخاب این ماشین توجه شما را جلب می‌کنید، تیغه‌های با کیفیت از جنس تیتانیوم این دستگاه است که قابلیت خود تیز شونده دارند. بازه کوتاه کردن مو در این دستگاه نیم میلی‌متر تا 23 میلی‌متر توسط شانه‌ها و پیچ دستگاه است. نوع تغذیه دستگاه به صورت استفاده از برق شهری و یا باتری است. این ماشین با قابلیت‌هایی که دارد برای کسانی که معمولا ته ریش می‌گذارند یا موهای خود را در خانه کوتاه می‌کنند، بسیار مناسب است. قیمت حدودی این دستگاه 200 هزار تومان است.

 

خرید ماشین اصلاح

 

ماشین اصلاح سر و صورت موزر 1400 Professional white

اگر دهه هفتادی و ماقبل آن باشید حتما یادتان هست آرایشگاه‌هایی را که همه یک مدل ماشین اصلاح داشتند و آن هم یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت آلمانی موزر(Moser) بود. اما حالا با گذشت زمان محصولات متنوعی از این شرکت وارد بازار شده‌اند که البته محصولات مشابه تقلبی هم بینشان زیاد است و باید از این نظر حواستان را بیشتر جمع کنید. ماشین اصلاح سر و صورت 1400 Professional white موزر یکی از اقتصادی ترین مواردی است که می‌توانید برای خرید مد نظر داشته باشید. این محصول علاوه بر کیفیت خوبی که دارد، دارای تیغه‌هایی از جنس استیل ضد زنگ، اندازه اصلاح حداقل یک میلی‌متر و موتور قدرتمند 6 هزار دور در دقیقه است. از جمله مزایای ماشین‌های اصلاح موزر، لوازم جانبی فراوان آنهاست به طوری که شما در بازار می‌توانید شانه‌هایی با توانایی کوتاه کردن 35 میلی‌متر و حتی بالاتر هم پیدا کنید و اگر شانه تان خراب شد با کمترین هزینه یک شانه نو جایگزینش کنید. قیمت حدودی این دستگاه 140 هزار تومان است. 

ماشین اصلاح

ماشين اصلاح صورت فيليپس AT890

نکته‌ای که در خرید یک ماشین ریش تراش یا اصلاح صورت باید همیشه مد نظر داشته باشید با کیفیت بودن و استاندارد بودن آن است. زیرا این وسیله‌ها به صورت مستقیم با پوست صورت شما در ارتباط هستند و هرگونه خطا در کارشان ممکن است به قیمت آسیب دیدن پوست صورتتان تمام شود. ریش تراش‌های شرکت فیلیپس هم مثل ماشین‌های اصلاح سر این شرکت با کیفیت و پر استفاده هستند. ماشین اصلاح صورت فیلیپس AT890 یک انتخاب هوشمندانه، هیجان‌انگیز و مقرون به صرفه به شمار می‌رود. ماشینی مدرن با قابلیت‌های بالا که دست شما را در اصلاح در شرایط گوناگون باز می‌گذارد. این ماشین با سیستم برش چرخشی و 3 بخشی خود حس خوبی در زمان اصلاح صورت به شما می‌دهد و حساس بودن پوست صورت شما، ظهور جوش‌ها و زخم‌های کوچک بعد از اصلاح دیگر یک نگرانی برایتان نیست. شما می‌توانید حتی زیر دوش از یک اصلاح سریع، کامل و بدون نقص لذت ببرید. باتری داخلی این دستگاه با یک بار شارژ کامل، می‌تواند تا 50 دقیقه قابل استفاده باشد. قیمت حدودی این دستگاه 240 هزار تومان است.

مشاوره خرید ماشین اصلاح

 

ماشين اصلاح صورت براون MG5050

براون (Braun) یکی از معتبرترین شرکت‌های تولید کنند ماشین‌های اصلاح سر و صورت است. ماشین اصلاح صورت  MG5050 هم یکی از پرفروش‌ترین محصول‌های این شرکت است. این ماشین از سری فویلی بهره‌مند است که باعث می‌شود شما علاوه بر ریش تراش یک دستگاه اصلاح مو به صورت محدود با سایت 1.2 میلی‌متر تا 6 میلی‌متر داشته باشید. این دستگاه قابلیت شست و شوی تیغه‌ها را دارد ولی ضد آب نیست و باتری آن با یک بار شارژ کامل تا 30 دقیقه جوابگوی نیازهای شماست. قیمت حدودی این دستگاه 180 هزار تومان است.

ماشین اصلاح

برچسب ها
خرید ماشین اصلاح
مشاوره خرید ماشین اصلاح
ماشین اصلاح خوب چی بخریم
ماشین اصلاح
بهترین ماشینهای اصلاح
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/٠٧/١٥
٥
٢
فقط موزر!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٧/١٥
٦
١
برا داداشم از این سه تیغای فیلیپس گرفتیم اصلا راضی نبود، دوباره هفته پیش رفتیم یک موزر ساده خریدیم، راحت -_-
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٧/١٩
٧
٤
فقط موزرهای آلمانی اصل ولاغیر
پارسا سمندی
پارسا سمندی
٩٧/٠٣/٢٠
٦
٢
دستگاه یا مارک وال بهترین مارک موجود در بازار است امریکایی هستش وخیلی خوب
مهراد
مهراد
٩٧/٠٦/١٨
٦
٠
همین الان قیمت‌ها را چک می‌کردم. از صدقه سر دلار الان زیر یک میلیون تومان هیچکدام از این‌ها پیدا نمیشن. بهترین مدلهای این برندها هم یعنی پرچمدارهایشان بین ۳ تا ۴ میلیون تومان هستند.
٩٧/١١/٢٩
٤
١
سلام –یه موزر1400خریدم دقیقا طبق همین نشانه ها فقط زیرخودجعبه زده مدل1400-0064اما روی ضمانت نامش که برای خدمات طلایی مزر هست زده مدل1400-0050 که البته مشخصه که مخدوش شده مخصوصا قسمت0050-نکته دیگه ای که بنظرم امد اینکه خودهولوگرام مثل هولوگرامهایه محصولات اروپایی نیست یعنی کمرنگ تره وهیچ پلمپی روی هیچکدوم ازپیچ هایه بدنه دستگاه نداره که ازروی اون بشه تشخیص داد دستگاه باز نشده ودیگه اینکه روی ضمانت نامه یه شماره اس ام اس داده واسه تشخیص اصالت دستگاه مطمین نیستم ولی فکرکنم یه شماره دیگه هست که واسه اصالت هرمحصولی میبایست به اون شماره کدراارسال کرد-شایدم من اشتباه میکنم
محمد
محمد
٩٨/٠١/١٧
٧
٤
ماشین ریش تراش داریم که با صفر بزنه !؟مثل تیغ!؟
HaSaN
HaSaN
٩٨/٠٤/١٧
٥
٠
عزیزم ماشین که تو اونطور بخوای نیس ولی نمره داره با 0 هم اونطور در میشه