خانواده هنرمند آقا و خانم بازیگر
وقتی بازیگری شغل خانوادگی می شود

خانواده هنرمند آقا و خانم بازیگر

نویسنده : الهام حبشی

این یک روال عادی است که پدر و مادرها سعی می‌کنند فرزندانشان را به سمت حرفه‌ای سوق دهند که شغل خودشان است! همه ما بارها و بارها چنین چیزی را دیده‌ایم. از یک کشاورزی بگیرید تا یک استاد دانشگاه. اما حقیقت این است که بعضی‌هایشان استعداد ندارند، فقط وارد حرفه‌ می‌شوند تا راه والدین‌شان را دنبال کنند. بازیگری هم مثل دیگر مشاغل همین خاصیت را دارد! با این تفاوت که بازیگران به‌راحتی می‌توانند فرزندانشان را بدون داشتن تجربه لازم و فقط به پشتوانه‌ی واسطه، وارد فیلم‌ و سریال‌ کنند و از آن به بعد بچه‌ها به راحتی استعدادشان کشف شود یا سال‌های سال از یک سریال ضعیف به سریال ضعیف دیگری بروند! در ادامه کارنامه تعدادی از آن‌ها را مرور می‌کنیم. 

 

لیلای سینمای ایران 

می‌توانیم لیلا حاتمی را مطرح‌ترین بازیگری بدانیم که از خانواده‌ای هنرمند وارد سینما شده است. لیلا حاتمی فرزند علی حاتمی از فیلم‌سازان بزرگ و زری خوش‌کام، یکی از بازیگران قدیمی است. لیلا حاتمی با کسب جوایز متعدد داخلی و خارجی به یکی از موفق‌ترین ستاره‌های سینما تبدیل شده است و ثابت کرده است که ورودش به عرصه بازیگرانی، اتفاقی نبوده است! 

لیلا حاتمی

 

سهیلی ها

ساعد سهیلی یکی از با استعدادترین بازیگران متولد دهه شست است. پدرش، سعید سهیلی؛ تا به حال فیلم‌های زیادی را کارگردانی، نویسندگی و تهیه کرده است. ساعد سهیلی برای فیلم رخ دیوانه، گشت ارشاد 1 و 2 نامزد سیمرغ بلورین شد و برای فیلم چند متر مکعب عشق، برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول مرد از خانه سینما شد! 

پدر ساعد سهیلی

 

پدر تهیه کننده، مادر کارگردان

باران کوثری دختر رخشان بنی اعتماد ، کارگردان و جهانگیر کوثری، تهیه کننده سینما است. او تا کنون در بیش از 60 فیلم و تئاتر حضور پر رنگ داشته است و دو بار برنده‌ی سیمرغ بلورین برای بهترین بازیگر نقش زن در «کوچه بی‌نام»، «خون بازی» و «روز سوم» شده است.

 

باران کوثری

 

ماجرای متفاوت آشا محرابی و پدرش

ماجرای این دو کمی فرق می‌کند! کمتر کسی می‌داند آشا محرابی و اسماعیل محرابی پدر و دختر هستند. این پدر و فرزند تفاوت زیادی با دیگر بازیگران دارند چرا که اسماعیل محرابی نه تنها کمکی به بازیگر شدن دخترش نکرده است، که بارها سعی کرده او را از حرفه‌ی بازیگری دور نگه دارد. آشا محرابی که بر خلاف میل پدرش بازیگری را انتخاب کرده، حالا به یکی از بازیگران شناخته‌ شده ایرانی است.

آشا محرابی و پدرش

 

عموزاده‌های ارجمند

برزو ارجمند پسر انوشیروان ارجمند و امیریَل ارجمند پسر داریوش ارجمند، دو عموزاده‌ای هستند که هر دو در عرصه‌ی هنر فعالیت می‌کنند. امروز برزو ارجمند را همه می‌شناند، اما امیریَل ارجمند به تازگی و با ایفای نقش در سریال معمای شاه، دیده شد. امیریل ارجمند همسر یاسمینا باهر بازیگر سریال «آقا و خانم سنگی» و «دیوار به دیوار» است.

 

ارجمند

 

نورا دختر مهدی هاشمی

اسم نورا هاشمی را کمتر کسی شنیده است. نورا هاشمی دختر مهدی هاشمی و گلاب آدینه‌ای است که سال‌ها پیش در سلطان شبان معروف شدند. دختر مهدی هاشمی برای اولین‌بار به عنوان بازیگردان وارد سینمای ایران شد و حالا هم همسر یک کارگردان است. سابقه بازیگری‌اش در تئاتر و فیلم و سریال به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسد! 

مهدی هاشمی

 

راه دراز تا محبوبیت پدر

ستاره پسیانی را در فیلم‌های زیادی مثل وارونگی، ورود آقایان ممنوع، لانتوری و کوچه‌ی بی‌نام دیده‌ایم اما با این حال چهره‌ی چندان موفقی نیست و بعید است به محبوبیت پدرش برسد! 

ستاره پسیانی

 

مادرخانومی

لیلی رشیدی هم از آن‌ دسته بازیگرانی است که به واسطه‌ی پدر و مادر هنرمند خود شغل بازیگری را انتخاب کرده و حالا همه او را به خوبی می‌شناسند. ما دهه هفتادی‌ها لیلی رشیدی را با عنوان مادر خانومی زی زی گولو به یاد می‌آوریم. لیلی رشیدی با اینکه تمام سال‌های عمر خود را تلویزیون گذرانده و بسیار شناخته شده است اما او هم آن طور که باید نتوانست موفق شود. 

لیلی رشیدی

 

غزل شهرزاد

غزل شاکری فرزند یکی از تهیه کنندگان با سابقه‌ی سینما، فرشته طائرپور است.  خیلی‌ها هنوز چهره‌ی دوست‌داشتنی غزل شاکری را در سال‌های کودکی به خاطر می‌آورند. غزل شاکری در کودکی با بازی نقش گلنار معروف شد اما تا سریال شهرزاد از خاطرات بیرون رفت. غزل شاکری که با شهرزاد دوباره به محبوبیت سال‌های گلنار بودن رسیده است، هم اکنون فیلم «سارا و آیدا» را بر پرده‌ی سینما دارد.

غزل شاکری

 

شباهت عجیب

آزاده اسماعیل خانی فرزند مرحوم جمشید اسماعیل خانی و بانوی هنرمند، گوهر خیر اندیش است. آزاده اولین بار در سریال معمای شاه دیده شد. شباهت زیاد او به مادرش، یکی از عوامل دیده شدنش است. این شباهت به قدری است که آزاده اسماعیل خانی در فیلم سینمایی آذر، شهدخت، پرویز و دیگران نقش جوانی مادرش را ایفا کرد.

 

دختر گوهر خیراندیش

 

خواهران متفاوت

روند پیشرفت خواهران شریفی نیا کمی شبیه به خواهران زارعی است. مهراوه و مریلا هر روز بیش از دیروز می‌درخشند و بالا می‌روند اما هر دو ملیکا سال‌هاست که در جا می‌زنند! ملیکا و مهراوه شریفی‌نیا دختران آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا هستند که به‌واسطه این دو نفر پا به عرصه بازیگری گذاشتند.

 

ملیکا و مهراوه شریفی نیا

 

همیشه پشت کنکوری!

رضا داوودنژاد هم از آن دسته بازیگرانی است که پدرش واسطه‌ی ورود او به تلویزیون بود. رضا داوودنژاد اولین بار در سن 6 سالگی در فیلم سینمایی بی‌پناه که به کارگردانی پدرش علیرضا داوود نژاد ساخته شده بود، بازی کرد. رضا داوود نژاد با این که تقریبا در سینما و تلویزیون بزرگ شده است باز هم نتوانسته از قشر بازیگرهای معمولی جدا بشود و به موفقیت چشم‌گیری دست پیدا کند.

رضا داوونژاد

 

پدر، پسر و دختر!

سعید امیر سلیمانی بازیگری است که کمتر شانس دریافت یک نقش اصلی در فیلم یا سریالی را داشته اما با این وجود فرزاندانش سپند و کمند امیرسلیمانی را هم وارد حرفه‌ی خود کرده است. کمند امیرسلیمانی را می‌توان از بازیگران خوش نام سینما و تائتر ایران دانست که با بازی در سریال پدر سالار بسیار درخشید و به چشم آمد اما سپند امیرسلیمانی با این‌که از سن 9 سالگی بازیگری را شروع کرده هنوز نتوانسته به محبوبیت خواهرش دست پیدا کند.

 

امیرسلیمانی

 

کارنامه بی ستاره

پندار اکبری یکی از دو فرزند عبدالرضا اکبری است که شغل پدر را برای خود انتخاب کرده. اغلب ما پندار اکبری را با سریال فاصله‌ها به یاد می‌آوریم. پندار اکبری در سریال فاصله‌ها یک نقش نه چندان پررنگ را به ایفا می‌کرد و این بهترین اتفاق کاری او در چند سال اخیر بود!

 

پندار اکبری

 

خواهران فرجاد

مونا و مارال فرجاد دو خواهری هستند که با هم 3 سال تفاوت سنی دارند، با این حال مثل خواهران دو قلو نمی‌شود به راحتی آن‌ها را از یکدیگر تشخیص داد. مونا و مارال فرجاد فرزندان جلیل فرجاد بازیگر 66 ساله سینمای ایران هستند. مونا فرجاد اقتصاد و مارال فرجاد عکاسی خوانده است.

 

خواهران فرجاد

 

یاد خسرو

 پوریا شکیبایی که از لحاظ چهره شباهت زیادی به پدرش خسرو شکیبایی دارد، بسیار علاقه‌مند است که مثل پدر به بازیگر شایسته‌ای تبدیل بشود اما تاکنون به غیر از صداپیشگی در یک اثر، هنوز نتوانسته به موفقیت دیگری دست پیدا کند. نوید عبداللهی دیگر پسری است که با وجود داشتن حرفه‌ی دیگری تمایل دارد بدون تقلید از پدرش، با آهنگسازی و خوانندگی یاد او را زنده نگه دارد.

 

فرزندان خسرو شکیبایی

 

ثریا قاسمی، شقایق فراهانی، پگاه آهنگرانی، سام قریبیان، ایرج نوذری و علیرضا اویسی از دیگر بازیگرانی هستند که در خانواده‌های سینمایی به دنیا آمده‌‌اند.

برچسب ها
بازیگرانی با والدین هنرمند
خانواده بازیگران
فرزندان هنرمندان معروف
خواهران شریفی نیا
دختر گوهر خیراندیش
پدر و مادر لیلا حاتمی
مادر خانومی زی زی گولو
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٧/١٢
١
٠
خدا ازشون نگزره که نزاشتن ما شغل پدرمون رو ادامه بدیم
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٧/١٤
٠
٠
چرا نزاشتن؟
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٧/١٢
١
٠
چه جالب من نم دونستم امیریل ارجمند شوهر یاسمینا باهره... یاسمینا خیلی سن پائین میزنه!!! جالب بود... ملیکا شریفی نیام که با این بازیش با عمو پورنگ قشنگ همه ی پیشنهادات احتمالی آینده شو خراب کرد خخخ
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٧/١٤
٠
٠
آره 10 الی 15 سال کوچیکتره!!! بنده خدا حتما بیکار بوده دیگه ...
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٧/١٢
٠
٠
خیلی جالب بود. بعضیاشو نمیدونستم! مثلا فک میکردم ارجمندا داداشن! و اینکه یاسمینا باهر زن امیر یلشونه! از امیر یل ارجمند بدم میاد!! ولی چه عکسای عشقولانه ای دارن :)) آشا محرابی هم خیلی جالب بود! دیگه همین! بقیه شو میدونستم خخخ / پگاه آهنگرانی بچه کیه؟!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٧/١٤
٠
٠
بازی امیر یل ارجمند تو معمای شاه رو دیدی؟ واقعا خیلی خوب بود کارش با اینکه تجربه چندانی نداره. پگاه دختر منیژه حکمته! کارگردان و نویسنده
m.babaee
m.babaee
٩٦/٠٧/١٢
١
٠
سهیلی‌ها از پدر و پسر بگیر تا عمو و پسر عموهاشون هم دستی در کارگردانی و هنر دارن فامیلی به هنر علاقه‌مندن☺
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٧/١٤
٠
٠
آره ساعد سهیلی که کارش واقعا درسته
m.babaee
m.babaee
٩٦/٠٧/١٢
١
٠
خیلی خوب بود الهام بانو قلمت مستدام😊
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٧/١٤
٠
٠
قربان لطفت رفیق جان ^_^
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٧/١٣
٢
١
ژن خوب که می‌گن اینان پس:))) همایون شجریان و حافظ ناظری و احسان خواجه امیری هم سه تن از ژن خوبای خوانندگی ان که من بسی دوستشون دااارم
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٧/١٤
٠
٠
آره اونام درجه یک های موسیقی هستن ^_^
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٧/١٥
٠
٠
تا حالا دقت نکرده بودم.. پندار چقد شبیه رائفیه :/ از پدر و پسر هردوشون خوشم میاد... خاله شادونه کجاس؟؟؟ هس من نمیبینم یا نه دیگه نیس؟؟ فک کنم از درجا زدنم خارج شده حتی :/
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٧/١٧
٠
٠
رائفی پور :))) اره هست :)) درجا نمیزنه هی میاد پایین تر :ی
ج...جهان
ج...جهان
٩٨/٠٥/٠٦
٠
٠
با درود فراوان بسیار بسیار از اطلاعات جذابی که با ما به اشتراک گذاشته اید سپاسگذارم واقعا لذت بردم مانا باشید