کی از همه قاطی تره؟
سبقت غیر مجاز آدم ها از هم در جاده عصبانیت

کی از همه قاطی تره؟

نویسنده : ناصر جوادی

با این که خیلی از ما تا به حال مسیرمان به هیچ کوره‌ای نیفتاده و توی کوره نرفته‌ایم، ولی بارها از کوره در رفته‌ایم! و سر اتفاقات کوچک و بزرگ سریع  آمپر چسبانده‌ایم و عصبانی شده‌ایم، و هرچه پیش می‌رویم میزان این عصبانیت‌ها و داغ کردن آدم‌ها بیشتر می‌شود، نمی‌دانم مشکل از رادیاتور مدل‌های جدید آدمیزاد است یا بازگشت انسان‌ها به ورژن‌های اولیه‌شان. در زمان ما قبل اختراع «زبان خوش» که هنوز ارتباط‌های داد و قالی مد بود! هرچه که هست این روزها در هرسطحی از روابط تا «تقی به توقی» می‌خورد انسان‌ها سریع کت‌شان را برای هم درمی‌آورند! از ترامپ و کیم جونگ اون بگیر تا اصغر آقای بقال و صمد آقای راننده تاکسی، کافی است در خیابان دو خودرو کمی با هم سپر به سپر شوند تا در کسری از ثانیه علاوه بر آشنایی با n عدد فحش جدید و دسته اول به همراه تلفط صحیح! یک زد و خورد زنده را هم تماشا کنید! یعنی آدم‌ها به نقطه‌ای رسیده‌اند که اولین واکنش‌شان به هر اتفاقی فحش و زد و خورد است و تازه بعد از رد و بدل شدن چند مشت و لگد است که متوجه می‌شوند راه‌های آسان‌تری هم برای حل مشکل‌شان وجود داشت... مثلا کشتی گرفتن!

ما برای پیشگیری از عوارض روانی و جسمی که زود عصبانی شدن دارد چند راه کار ساده برای کنترل عصبانیت را پیشنهاد می‌کنیم باشد که آدم‌ها آدم شوند: 

فکر کردن: فکر کردن با تمام سختی‌هایی که دارد(!) یک وقتی هایی مفید است و ارزش سوختن چند فسفر را دارد! یکی از آن مواقع قبل از عصبانی شدن است. اگر انسان هر بارکه در موقعیت عصبانی شدن قرار می‌گیرد قبلش دو دقیقه به چیزهایی مثل هیکل طرف مقابل و قدرت مشت‌هایش یا آخرین نرخ دیه فکر کند خود به خود موتورش سرد می‌شود و عطای دعوا را به لقای صلح می‌بخشد. 

کنترل خشم: این که خشم را چطور می‌شود کنترل کرد و اصلا فرق خشم با عصبانیت چیست را نمی‌دانم! راستش این مورد رو از یه سایت روانشناسی کپی کرده‌ام. 

اتفاقات بدتر: اتفاقی که منجر به عصبانیت انسان می‌شود قطعا بدترین اتفاق دنیا نیست پس با فکر کردن به اتفاقات بدتر هم می‌شود عصبانیت خود را کاهش داد و خدا را هم شکر کرد! پس اگر کلی پول بابت بلیط کنسرت کاکوبند داده بودید و هیچی از کنسرت‌شان متوجه نشدید به جای عصبانی شدن به این فکر کنید که حامد همایون در 5 ماه بیشتر از 230 کنسرت داشته!

درمان: این که چطور می‌شود عصبانیت را درمان کرد را هم نمی‌دانم و این مورد را هم از همان سایت کپی کرده‌ام!

چی شده؟ چرا چپ چپ نگاه می‌کنید، مطلب خودم است و دوست دارم یک جاهایش کپی باشد، به هیچکس هم مربوط نیست هرکس ناراضی است خط آخر بایستد ببینم حرف حسابش چه است؟ 

برچسب ها
عصبانیت
راهکارهای کنترل خشم
یادداشت طنز
چطور با عصبانیت مقابله کنیم
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٧/٠٦
١
٠
خععععلی با حال بود😂😂😂
naser_j
naser_j
٩٦/٠٧/١٥
١
٠
ممنون لطف دارید :)