ترمک ها بخوانند!
توصیه های مهم به کسانی که تازه پا به عرصه دانشگاه گذاشته اند

ترمک ها بخوانند!

نویسنده : محمدعلی محمدپور

دوباره بوی ماه مهر همه جا را فرا گرفته است و خیلی‌ها خودشان را برای سال تحصیلی جدید آماده کرده‌اند. در این بین عده‌ای به عنوان ورودی جدید پا به عرصه دانشگاه می‌گذارند. به عنوان کسی که هفت هشت سال از عمرش را در دانشگاه گذارنده، تصمیم گرفتم بعضی از تجربیاتم را در اختیارشان بگذارم.

 

1-  حرمت‌ها را حفظ کنید و حداقل کلاس هشت صبح روز اول مهر را سر کلاس نروید. اگر هم می‌روید خواهشا با کیف سامسونت و کت شلوار نروید.

2-  همان جلسه اول هی سوال نکنید که دفتر چند برگ برداریم، دفتر چند برگ برداریم. بگذارید کمی بگذرد خودتان می‌فهمید لزومی هم ندارد همه جزوه بنویسند و اساسا اگر همه قرار بود جزوه بنویسند نرخ ازدواج اصلا این نمی‌شد و نسل بشر در معرض خطر انقراض قرار می‌گرفت و تایپ و تکثیر دانشگاه جمع می‌کرد باقالی‌فروش می‌شد.

3-  بین کلاس‌هایتان گاهی هم می‌توانید یک نفری یا در گروه‌های دو سه نفری راه بروید، هیچ لزومی ندارد سی نفره هی از این ور به آن ور بروید و همه جا را شلوغ کنید.

4-  از راه رفتن روی چمن دانشگاه خودداری کنید. نه برای اینکه آقای فضای سبزی دعواتان می‌کند یا ممکن است طبیعت خراب شود برای خودتان خوب است. این را وقتی دارید قورمه سبزی سلف را می‌خورید بهش خواهید رسید.

5-  نمره‌هایی که آخر ترم کم می‌اورید و با التماس هم استاد بهتان اضافه نمی‌کند همان خنده‌هایی است که سر کلاس پس از شنیدن جوک‌های اساتید دریغ کرده‌اید. خنده که هزینه‌ای ندارد و چیزی ازتان کم نمی.کند، پس تا می‌توانید به جوک‌های استاد بخندید، ترجیحا هر چه می‌توانید بلندتر. همچنین اگر می‌خواهید برای نمره آخر ترم سرمایه‌گذاری کنید تا می‌توانید جلو بنشینید و سرتان را هنگام درس دادن استاد هی تکان بدهید. فراموش نکنید هیچ استادی از لژنشینان و عقب نشینان کلاس تصور مثبتی در ذهن نخواهد ساخت.

6-  هیچ صندلی صرفا به دلیل اینکه جلسه اول رویش نشستید سندش به نام شما زده نمی‌شود. پس از جدال بیهوده برای نشستن سر جای قبلی‌تان بپرهیزید.

7-  ریاضی 1 را دریابید. آگاه باشید که قربانیان زیادی داشته است. شنیده شده که حتی خود ایرج حسابی و فیثاغورس هم قربانی ریاضی 1 شده‌اند. هر چیزی را می‌افتید ریاضی 1 را نیفتید که دهها واحد دیگر به آن زنجیروار ربط پیدا می‌کنند.

8-  اگر می‌خواهید در موقعیت مناسبی به جزوه مورد نظرتان برخورد کنید و آن را در محوطه دانشگاه بپراکنید تا جمعش کنید و بعد هم ازدواج را بنا کنید و از این حرف‌ها، مکان‌هایی نظیر اطراف جوب‌ها، مناطق بادخیز و مناطق شلوغ را انتخاب نکنید. برای خودتان می‌گویم، جزوه طرف‌تان را به فنا می‌دهید.

9-  اگر پسر هستید و قرار است به خوابگاه بروید علاوه بر همه وسایل معمول یک زندگی شخصی حتما یک دسته بازی خوب و سرحال همراهتان ببرید که دسته خرابه آنجا گیرتان نیاید. پیش از رفتن به خوابگاه مطمئن شوید که در بازی‌های Pes، کانتر و کال آف دیوتی مهارت لازم را کسب کرده‌اید.

10-  استاد هر موردی را که سئوال کرد قبلا توی دبیرستان خوانده‌اید یا نه، را کلا بگویید نه. کلا بگویید همه این‌ها حذف شده بود. بگذارید دوباره بهتان یاد بدهد و زیادی توقعش از میزان علم شما بالا نرود.

با آرزوی موفقیت روزافزون.

برچسب ها
توصیه های طنز به دانشجویان ترم اول
توصیه به ترمک ها
ترمک ها در دانشگاه
ترم اولی های دانشگاه
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٦/٣٠
١
٠
مورد 4 و 9 عــالی بودن خخخ ممنون :)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٦/٣٠
٠
٠
ممنون که گفتید.
حس معلق
حس معلق
٩٦/٠٦/٣٠
١
٠
یادت رفت تذکر بدی اگه استاد دیر کرد بدو بدو نرن دنبال استاد. قربانی شدم تو این مورد
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٦/٣٠
٠
٠
خیلی چیزها را نگفتم. ممنون.
rbm
rbm
٩٦/٠٦/٣٠
١
٠
چرا هر سال این موقه ها این مطلب کلیشه ای رو باید بخونیم ؟
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٦/٣٠
٠
٠
سوال خیلی خوبی است. بهش فکر می کنیم. ممنون که تذکر فرمودید.
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٦/٣٠
٢
٠
به نظرم میشد سوژه های بهتری رو درباره شوخی با اول دانشگاه و نودانشجوها پیدا کرد. این سوژه خیلی کلیشه ای ست
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٦/٣٠
٠
١
حرف درستی است. ممنون که متذکر شدید.
شهاب الدین تقوی
شهاب الدین تقوی
٩٦/٠٦/٣٠
٠
٠
قربان شما
مداحی
مداحی
٩٦/٠٦/٣١
٠
٠
خوب بود. لذت بردم. جالبیش اینه که هیچکس نخونده که ترمک باشه! هرکی نظر گذاشته سن بالاست!
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٦/٣١
٠
٠
من سن بالام؟ 0_o حالا درسته ترمک نیسم و درسم تموم شده ولی واقن من سن بالام؟؟؟ :|
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٦/٣١
٠
٠
خخخ خیلی خوب بود :))
هستی
هستی
٩٦/٠٦/٣١
٠
٠
خیلی به درد بخور بود،مخصوصا 4و8....ممنون....
رفیعه
رفیعه
٩٦/٠٦/٣١
١
٠
واسه بیرون رفتن هم اجازه نگیرن :| استاد رو هم استاد صدا بزنن توروخدا :| آقا/خانوم نگن :| کلا دوران خوشی ست ترمکی :)) از اذهان پاک نخواهد شد به هیچ وجه... ممنون از مطلبتون
Atefe_K
Atefe_K
٩٦/٠٦/٣١
٠
٠
ایشالا سال بعد رعایت کنم خخخ...تشکر^_^
a_a
a_a
٩٦/٠٧/٠٢
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سخوب بود ولی جا برای بهتر شدن هم خیلی داشتپاسگزاریم