با اینستاگرام کتاب خوان شوید
با چند صفحه معرفی کتاب در اینستاگرام آشنا شوید

با اینستاگرام کتاب خوان شوید

نویسنده : تینا کمال احمدی

قدیم‌ترها وقتی هوس کتاب خواندن به سرمان می‌زد چند راه بیشتر نداشتیم، یا باید به کتابخانه و یا کتابفروشی‌ها سری می‌زدیم و در بین صدها کتاب، به دنبال کتاب مورد علاقه‌ی خود می‌گشتیم و یا از دوست و آشنا، برای چند روزی کتاب قرض می‌گرفتیم. اما این روزها اوضاع خیلی فرق کرده است، امروز فقط با یک کلیک ساده، صدها کتاب ریز و درشت جلوی چشم‌مان ظاهر می‌شود. حتی بعضی وقت‌ها فقط با دیدن عکس‌های رنگارنگ صفحات مجازی در مورد کتاب، آدم حسابی هوس کتاب خواندن به سرش می‌ز‌ند.

 

Ketabdoni / از پرسش و پاسخ تا معرفی کتاب‌های صوتی

یک سالی هست که صفحه کتابدونی را دنبال می‌کنم. اگر دنبال یک کتاب مناسب برای هدیه دادن به دوست و آشنا هستید، یا در یک زمینه‌ی خاص دنبال یک کتاب خوب می‌گردید و یا هر سوال دیگری در مورد کتاب و کتابخوانی دارید، حتماً سری به این پیج بزنید. اگر جواب سوالتان در بین پست‌ها پیدا نکردید، می‌توانید سوالتان را در کامنتی بنویسید تا به آن پاسخ داده شود. علاوه بر این‌ها می‌توانید، چند خطی از هر کتاب را در زیر هر پست بخوانید تا ببینید که از کتاب معرفی شده خوشتان میاید یا نه. البته کامنت‌های دیگر دوستان هم در زیر پست‌ها خیلی به کمکتان میاید تا بتوانید به طور نسبی تخمین بزنید که کتاب تا چه حد به دل خوانندگانش نشسته است.

یکی از کارهایی خوبی که جدیداً مصطفی قوانلو قاجار دراین صفحه شروع کرده است پالایش زبان فارسی است که در بعضی پست‌ها املای درست کلماتی که خیلی از ما اشتباه می‌نویسیم، را آموزش می‌دهد.

البته اگر از آن دسته افرادی هستید که زیاد حال و حوصله‌ی کتاب خواندن ندارید، پیشنهاد می‌کنم حتما به کانال تلگرام کتابدونی سری بزنید، می‌توانید در آنجا کتاب‌های صوتی خیلی خوبی را پیدا کنید. برای دیدن صفحه اینجا کلیک کنید. 

پیج معرفی کتاب

 

Bookland_store / بخوانید و بنویسید

بوک لند استور پیج اینستاگرام یک کتابفروشی است که عکس‌های رنگارنگش حسابی آدم را جذب می‌کند. درزیر پست‌های معرفی کتاب، علاوه بر توضیح مختصری در مورد کتاب و نویسنده‌اش، می‌توانید قیمت کتاب‌ها را هم ببینید.

این کتابفروشی بعضی وقت‌ها در صفحه‌ی اینستاگرامش مسابقه‌هایی را هم برگزار می‌کند، شاید همین مسابقه‌ها برایتان انگیزه‌ای شود تا دوباره سری به کتاب‌های مورد علاقه‌تان بزنید و چند خطی در موردشان بنویسید، و یا عکس‌های خلاقانه از کتاب‌هایتان بگیرید.

یکی از ویژگی های خوب این صفحه این است که علاوه بر ادمین پیج افراد مختلف هم می‌توانند کتاب‌های مورد علاقه‌شان را پیشنهاد کنند و همین قضیه باعث می‌شود که سلیقه‌ی افراد مختلفی را در مورد کتاب‌ها بدانیم. 

علاوه بر معرفی کتاب، در بعضی پست‌های این صفحه می‌توانید جملات کوتاه جالبی را هم بخوانید. در مجموع، می‌توانم بگویم که از دنبال کردن این صفحه خسته نخواهید شد چون پست‌هایش خیلی متنوع و رنگارنگ است و کتاب‌های خوبی هم معرفی می‌کند. برای دیدن صفحه اینجا کلیک کنید. 

معرفی کتاب

 

Yousefalikhani / سفر با چاشنی کتاب

همه‌ی ما  در باب خوبی‌های سفر و مسافرت و دیدن دنیا و معاشرت با افراد مختلف، زیاد شنیده‌ایم. خیلی‌ها می‌گویند که اگر توان مادی و یا معنوی مسافرت رفتن نداشتید، بشینید در خانه‌تان کتاب بخوانید تا با قصه‌ی زندگی آدم‌های مختلف در کتاب‌ها آشنا شوید. حالا ما به شما می‌گوییم که علاوه برکتاب خواندن، حداقل صفحه‌ی اینستای دوستان ایرانگرد و جهانگرد را دنبال کنید تا به این وسیله، از طریق دنیای مجازی، با مناطق مختلف و افراد مختلف‌تر آشنا شوید.

صفحه‌ی یوسف علیخانی یکی از صفحه‌های خوب در زمینه‌ی معرفی کتاب و صد البته، معرفی مناطق مختلف ایران است. 

 یوسف علیخانی که از قضا نویسنده هم هست، در پست‌هایش ما را با خود هم‌سفر می‌کند و همین‌طور که داریم پست‌های سفری و زندگی او را دنبال می‌کنیم، خواسته و یا ناخواسته، در لا به‌لای پست‌ها، کتاب‌هایی که معرفی می‌کند را هم می‌بینیم. زبان خودمانی یوسف علیخانی  باعث می‌شود تا خواننده به سادگی از پست‌ها گذر نکند و متن‌ها را تا آخر بخواند و حتی دل آدم بخواهد که سری هم به کتاب‌هایی که معرفی می‌کند بزند. برای دیدن صفحه اینجا کلیک کنید. 

سفر با چاشنی کتاب

برچسب ها
معرفی کتاب در اینستاگرام
معرفی کتاب
پیج های معرفی کتاب
صفحات معرفی کتاب در اینستاگرام
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٦/١٨
٠
٠
خیلی خوب بود .. خودم که اینستا ندارم ولی به بقیه حتما پیشنهاد میکنم :)