چطور غافلگیرش کنیم؟
چند پیشنهاد فوق العاده برای برگزاری جشن غافلگیرانه

چطور غافلگیرش کنیم؟

نویسنده : مریم شیعه زاده

غافلگیری هم آداب خودش را دارد. اینکه یک نفر را تا سر حد مرگ ذوق زده کنید و حالش را جا بیاورید؛ امکان پذیر نیست مگر اینکه از قبل یک نقشه درست و حسابی ریخته باشید. وگرنه کوبیدن کیک توی صورت و خالی کردن برف شادی روی سر و کله یک نفر را که همه بلدند! نمی‌شود برای غافلگیری قانون و چهارچوب تعریف کرد اما می‌شود چند پیشنهاد خوب داد که قبلا امتحان‌شان را پس داده باشند. پیشنهادهایی که علاوه بر خوشی، به طرف مقابل نشان می‌دهد که برای‌مان مهم هستی! آنقدر که برای غافلگیری‌ات می‌نشینیم و چند روز نقشه می‌کشیم و خلاقیت‌ به خرج می‌دهیم. این شما و این هم چند پیشنهاد خفن‌ناک. 

 

اول تکلیف این موضوع را مشخص کنید

مهم نیست چه مناسبتی داشته باشد. تولد باشد یا سالگرد ازدواج. مهم این است که بالاخره فرصتی پیش آمده تا یک روز را حسابی خوش بگذرانید و در کنار فردی باشید که دوستش دارید. لازم است اول تصمیم بگیرید که این جشن دو نفره است یا جمعی! هرچند که جمعی بودن جشن زحمت بیشتری دارد اما انرژی‌اش بیشتر است و شب بهتری را رقم می‌زند. پس ما بنا را می‌گذاریم روی یک دورهمی جمعی و اگر خواستید مراسم را دو نفره برگزار کنید، خودتان در نقشه تغییراتی ایجاد کنید. 

سوپرایز 

 

یک فضای جدید برای غافلگیری انتخاب کنید

انتخاب کردن یک مکان جدید اصلا کار سختی نیست. فقط کافی‌ست کمی به ذهن‌تان فشار بیاورید. خانه‌ی دوست و آشنا، یک باغ اطراف شهر، کافی‌شاپ، هتل و یا حتی یک پارک! یک پارک که در گوشه‌ای از آن، جمع منتظر است تا یک نفر صاحب جشن را به بهانه‌ای به آنجا بیاورد. برای این کار باید چند نکته را رعایت کنید. اول اینکه خیلی تابلو با غافلگیر شونده(!) قرار نگذارید و برای این کار یک نفر را جلو بفرستید که کارش را بلد است و می‌تواند نقش بازی کند. دوم اینکه جایی را انتخاب کنید که شخص شک نکند، مثلا مکانی باشد که خودش هم برای رفتن به آنجا بی‌میل نبوده یا حتی بارها به آنجا رفته است. سومین نکته اینکه در چنین غافلگیری زمان بندی مهم است! پس دقیق برنامه را بچینید.  

 

هدیه اصلی را دیرتر بدهید

هرچند شخصا از این کار حرصم در می‌آید اما روند کند هدیه دادن علاوه بر اینکه جان‌تان را به لب‌تان می‌رساند، باعث می‌شود هیجان را در بند بند وجودتان حس کنید. پس از این چند روش استفاده کنید: 

علاوه بر هدیه اصلی، چند هدیه کوچک دیگر تهیه کنید. مثل یک گلدان کاکتوس یا خوراکی مورد علاقه‌ فرد. بعد هدیه را در جای جای مکانی که هستید قایم کنید و روی هرکدام یک یادداشت بگذارید تا با به کمک راهنمایی شما، هدیه بعدی را پیدا کند و این کار را تا جایی ادامه دهد که به هدیه اصلی برسد!

روش بعد اینکه اول یک هدیه کوچک و فان بدهید و بعد از گذشت چند دقیقه که خوب باورش شد، هدیه‌اش فقط همین است؛ هدیه اصلی را رو کنید. 

غافلگیر کردن 

 

هدیه را جایی بگذارید که توقع‌اش را ندارد

وقتی جشن تا نیمه پیش رفت، این روش جواب می‌دهد. هدیه را جایی نگذارید که پیش از برگزاری جشن پیدایش کند. آن را جایی مخفی کنید که در طی جشن آن را ببیند. مثلا بگذارید داخل ظرف میوه و از خودش بخواهید میوه را تعارف کند و یا هرجای دیگری که می‌تواند به بهانه‌ای به سراغ برود. البته اگر نظر من را بخواهید می‌گویم بهترین جا برای پنهان کردن هدیه، داخل کیک است ولاغیر! هرچند به سایز هدیه هم بستگی دارد اما دلچسب‌ترین روش پیدا کردن هدیه همین است. فقط کافی‌ست روز قبل هدیه را به دستان هنرمند قنادباشی بسپارید. 

غافلگیری 

 

روزی که آن روز به خصوص نیست! 

بعد از چند بار غافلگیری دیگر آنقدر غافلگیر کردن فرد سخت می‌شود که هرچقدر هم روی مخ‌تان فشار بیاورید، عمرا نتیجه بگیرید. در چنین حالتی تنها یک را برایتان می‌ماند، جشن در روزی که انتظارش را ندارد. بهترین زمان آن هم یک روز بعد از آن روز به خصوص است. حالا خوب می‌داند که خبری نیست و کلا ناامید از جشن ناامید است. این باعث می‌شود خیلی بیشتر از یک جشن معمولی، برایش دوست داشتنی باشد. 

 

در خانه کمین کنید

کمین کردن در خانه دو حالت دارد. یا فرد دقیقا همان زمانی‌که می‌خواهید به خانه می‌آید، یا فرد همان زمانی‌که می‌خواهید به خانه نمی‌آید! در حالت اول که مشکلی نیست اما در حالت دوم بیرون کشیدن فرد از خانه، کمی کار را سخت می‌کند. کلید را به یک نفر بسپارید تا به محض بیرون رفتن شما، جمع را در خانه مستقر کند و بعد دوباره به بهانه‌ای فرد را به خانه بکشانید تا در بدو ورود تا مرز سکته پیش برود. بعضا دیده شده مهمانان لوازم خانه را هم جمع کردند و در یکی از اتاق‌ها مخفی کردند تا فرد مورد نظر در رویارویی با صحنه دزدی، قبض روح شده و بعد از چند دقیقه، کلی آدم با کیک و شمع، فریاد زنان از اتاق بیرون آمدند. 

غافلگیر کردن همسر 

 

کلیپ بسازید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در طول جشن باید انجام دهید این است که اجازه ندهید انرژی جمع بیفتد و غافلگیری تمام شود! من کلیپ را پیشنهاد می‌کنم و شما ممکن است هزار چیز دیگر به ذهن‌تان برسد. برای متولد کلیپ بسازید، از کودکی تا بزرگی را روایت کنید، قصه آشنایی، خاطرات خوش‌تان باهم، اصلا هر کدام‌تان رو به روی دوربین چند کلمه‌ای به فرد مورد نظر بگویید. کلیپی بین 2 تا 4 دقیقه که باز هم غافلگیرش کند. 

 

تفریح هیجان‌انگیز ترتیب بدهید

فردی که می‌خواهید غافلگیرش کنید عاشق اسب‌هاست؟ حضور کنسرت فلان خواننده را آرزو دارد؟ دوست داشته تا به فلان شهر برود؟ ماشین‌های لوکس را دوست دارد؟ پاراگلایدر سواری به نظرش تفریح جذابی است؟ دلش می‌خواهد پرواز در تونل باد را تجربه کند؟ و... خب فراهم کردن این‌ها که کاری ندارد! بروید از باشگاه سوارکاری برایش نوبت تهیه کنید و یا برای یک شب، یک ماشین لوکس کرایه کنید. تمام این‌ها شدنی است. هر چیزی که به نظرمان سخت و گران قیمت می‌رسد، حتما این‌طور نیست. تمام مثال‌هایی که زدم در دسته تفریح‌های خاص با قیمت مناسب قرار می‌گیرد، پس از فراهم کردن‌شان نترسید و تنبلی نکنید. 

غافلگیری 

 

رفقای قدیمی و خاطره بازی

غافلگیری حتما تدارک یک برنامه عجیب و غریب نیست، گاهی دعوت کردن شخصی است که مدت‌هاست فرد می‌خواسته او را ببیند و دلتنگش بوده. مثل یک دوست که در شهر دیگری زندگی‌ می‌کند و دور است. رفیق دوران کودکی که مدت‌هاست از او بی‌خبر است یا حتی دورهم جمع کردن آدم‌های خاطره‌انگیزی که دیدنشان به او انرژی می‌دهد مثل جمعی که دوران سربازی را با آن‌ها گذرانده یا در دانشگاه با هم بوده‌اند. 

 سوپرایز کردن

 

اگر شما هم تجربه جالبی دارید برایمان بنویسید.  

برچسب ها
جشن غافلگیرانه
جشن تولد غافلگیرانه
غافلگیر کردن همسر
چطور همسرم را غافلگیر کنم
ایده هایی برای سوپرایز کردن
چند ترفند برای غافلگیری
نظرات کاربران
کد امنیتی
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٦/٠٦/١٦
٠
٠
چه پیشنهادای خوبی بود. خیلی مشتاق شدم انجام بدم. ولی کووو تا اولین مناسبت پیش رو؟؟ کم کم باید تا اسفند صبر کنم! ولی خیلی خوشم اومد. البته تولد خودم هست ولی خودم که زشته خودمو غافلگیر کنم. :)))))
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٦/١٩
٠
٠
عِب نداره! واس خودم تولد بگیرین :))))
سمانه صالحی
سمانه صالحی
٩٦/٠٦/١٦
٠
٠
چقدر عالی بود... از اون کادو توی کیک خیلی خوشم اومد..انشاالله یک جایی اجراش میکنم..پیشنهاد که خب این کارو انجم دادن و طرف بنده خدا تا مرز سکته رفته...نمیدونم خوبه یا نه ولی هیجان داره و خیلی هم باید حرفه ای عمل بشه که شک نکنه..یکی از فامیلا همین دو ماه پیش تولدش بود دقیقا ی روز بعدتولدش دوستاش جلو در کمین میکنن تا از خونه بیاد بیرون..بعد از پشت چیزی میکشن رو سرش و یه چاقو هم زیر گلو که سوار ماشین بشه...خلاصه طفلک بعد از یک دو ساعتی میبرنش همون مکان مورد نظر خودشون که حالا نمیدونم باغ بوده ، کافی شاپ بوده با هر جای دیگه..این چند نفر دوستان دوران دانشجویی بودن که اون طرف اصلا توقعی نداشته و اصلا یادشم نبوده و حتی شنیدیم که بنده خدا به حدی ترسیده بوده که تا یه چهار ساعتی حالش خوب نبوده.. بالاخره اینم از غافلگیریهای پسرونه س... عالی بود مریم :))
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٦/١٨
٠
٠
خخخخ یه کلمه ای بعد از خوندنه خاطره ت در وصف اون آقایون به زبونم اومد که جایز نمیبینم اینجا بگمش خخخ
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٦/١٩
٠
٠
همین که تهش زنده مونده جای شکر داره! خاهش میکنم :)
mahboobeh
mahboobeh
٩٦/٠٦/١٦
٠
٠
فوق العاده 👌👌👌
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٦/١٩
٠
٠
نوش جان!
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٦/١٨
٠
٠
ممنون مریم بانو مطلب بسیار خوبیه :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٦/١٩
٠
٠
گوارای وجود!