داستان سلبریتی‌ ها و مدافعان حرم
چهره ها در مورد دفاع از حرم چه می‌گویند

داستان سلبریتی‌ ها و مدافعان حرم

نویسنده : سینا واحدی

دفاع از حرم عبارتی است که این روزها زیاد می‌شنویم. عبارتی که شاید برای هیچ کدام از ما معنای به خصوص یا عجیب و غریبی نداشته باشد. با این‌که ما حس و حال حضور در جبهه‌های جنگ را درک نکرده‌ایم اما خیلی‌های‌مان دوست داریم حداقل برای تجربه هم که شده طعم آن فضا را بچشیم. 

بهنوش بختیاری هم جزو آن افرادی است که گفته دوست دارد مدافع حرم باشد. بازیگر شناخته شده و جنجالی تلویزیون و سینما وقت حضور در نمایشگاه مطبوعات گفته: اگر روزی لازم شود و امکان حضور بانوان در جبهه‌های حق علیه باطل فراهم شود، علاقه دارم در صف اول مدافعان حرم باشم. بختیاری اولین بازیگری نیست که چنین ادعایی کرده و شاید هم آخرین نفر نباشد، ولی از حرف تا عمل فاصله بسیاری است.

 

از سینما تا سنگر

مهران رجبی در جبهه های جنگ

دیگر امروز همه می‌دانند هر جایی که شلوغ باشد و تلویزیون نشان دهد، در گوشه و کناری از آن مهران رجبی به چشم می‌خورد. این جا هم نام مهران رجبی وجود دارد. او 7-8 ماه پیش بود در مصاحبه‌ای گفت اگر خدا فرصتی بدهد حتما مدافع حرم خواهم شد.

البته ناگفته نماند مهران رجبی در زمان جوانی‌اش مدت‌ها در جبهه‌های ایران حضور داشته و در چند عملیات‌ هم جنگیده است. حالا هم منتظر فرصتی است تا به دفاع از حرم بپردازد.

ارسلان قاسمی و مدافعان حرم

نوجوان چشم سبز تلویزیون هم با اعلام این‌که اگر من را در سوریه بپذیرند، به مدافعان حرم می‌پیوندم، نشان داد که در میان بازیگران با سنین مختلف تقاضای دفاع از حرم وجود دارد. ارسلان قاسمی چندی پیش آهنگی تحت عنوان «ای کاش» را تقدیم مدافعان حرم کرد.

صحبت های حسام نواب صفوی درباره مدافعان حرم

مهم تر از اعلام‌های مصاحبه‌ای این چند بازیگر برای متقاضی مدافع حرم بودن، اینستاگرام بازیگران است. اینستاگرام چهره‌ها که حالا هر روز عامل یک جنجال است، هر چند وقت یک بار محل ابراز علاقه آنان برای دفاع از حرم است.

حسام نواب صفوی اولین فردی بود که امسال در اینستاگرامش پستی در رابطه با مدافعان حرم گذاشت، او در ایام نوروز پستی در رابطه با مدافعان حرم گذاشت، اما آنقدر فحش و کامنت‌های عجیب دید که مجبور شد پست دیگری بگذارد و اعلام کند که از واکنش این عده از مردم تعجب کرده است.

«اولین بار که در نوروز چنین پستی را برای مدافعین حرم در صفحه اینستاگرامم به اشتراک گذاشتم با هجمه بسیار بالایی مواجه شدم که برایم بسیار عجیب بود زیرا سرباز وطن در همه جای دنیا مقدس است اما متأسفانه دیدم که برخی به این افراد توهین کردند با کمی تحقیق متوجه شدم که این هتاکان خائنین به وطن هستند افرادی که دوست ندارند یکپارچگی و استقلال ایران را ببینند.» او در ادامه مطلب خود گفت که البته تعداد این افراد معدود بوده و به زودی از صفحه روزگار حذف می‌شوند.

صحبت های الهام حمیدی درباره مدافعان حرم

شاید جنجالی‌ترین پست اینستاگرام درین رابطه مربوط به الهام حمیدی باشد که چندین هزار لایک خورد و پر شد از کامنت‌های متناقضی که موافق یا مخالف او بودند.

او بعد از بیان این‌که مدافعین حرم با دفاع خود مانع از جنگ در ایران شده‌اند، نوشت: «ضمن احترام به همه افکار و انجمن‌های مدافع حیوانات و حقوق آن‌ها وقتی می‌دیدم در کشور و فضای مجازی این‌قدر حامی و مدافعان حیوانات و طبیعت و محیط زیست، حقوق بشر داریم اما در حمایت و دفاع از مدافعان حرم که همان مدافعان ایران و اسلام محسوب می‌شوند کوتاهی می‌کنیم و در ادای حق مطلب آن‌ها که جان خود و حق فرزندان و خانواده‌شان را زیر پا گذاشته‌اند، زبان بسته‌ایم...»

 اگر چه درادامه متن خود به این اشاره کرد که مقایسه درستی نکرده، اما با این حال خود این مساله یکی مواردی بود که مدت‌ها در کامنت‌های متفاوت رد یا تایید شد.

صحبت های پوریا پور سرخ درباره مدافعان حرم

پس از آن پوریا پورسرخ با گذاشتن پستی در حمایت از مدافعان حرم، باعث جنجالی در پیج اینستاگرام خود شد. 

«شير بچه‌هاي ايراني مدافع حرم، امشب بيشتر از هر شب ديگري به دعاي ما احتياج دارند ... التماس مي‌كنم با هر مسلك و عقيده همين الان دعا كنيم در بيان از محاصره خان طومان ... درود به شرف و غيرتتون و خدا پشت و پناهتون. به اميد خبرهاي خوب»

صحبت های سید جواد رضویان درباره مدافعان حرم

سید جواد رضویان هم که معمولا در ایستاگرام خود خوش و بش‌های معمولی می‌کند و یا ایام مختلف را تبریک و تسلیت می‌گوید، در دفاع از حرم پستی گذاشت.

«بسم رب الشهدا و الصديقين ....حرم زینب عجب حال و هوایی دارد، سوریه فیض شهادت چه صفایی دارد، بنویسید به روی کفن این شهدا، چقدر عمه سادات فدایی دارد. تبريك و تسليت خدمت خانواده‌هاى شهداى مدافع حرم بى‌بى زينب(س) و آرزوى صبر و شكيبايى براى اين عزيزان و آزادى اسرا. و به اميد ريشه كن شدن ظلم و جنگ در تمام جهان، ان شاالله. ياحق»

صحبت های نعیمه نظام دوست درباره مدافعان حرم

واقعه خان طومان که یکی از عملیات‌های سنگین و سخت مدافعان حرم در سوریه بود، برای دیگر بازیگران هم واکنش برانگیز بود و نعیمه نظام دوست بازیگر نه چندان معروف و البته تازه پا به میدان گذاشته را مجاب کرد تا پستی در این رابطه بگذارد. او در بخشی از متن خود در رباطه با حسش از واقعه رخ داده گفت « خان طومان چیست؟ خان طومان کیست؟! خان طومان کجاست؟! لبنان است یا عراق؟ سوریه است یا... هر جا که هست، یقینا از دیشب برای من و تو نامی خواهد شد فراموش ناشدنی! از دیشب که جسته و گریخته اخبار درگیری در شهر خان طومان در حومه جنوبی شهر حلب سوریه را دنبال می‌کردم، متعجب بودم که چقدر سنگ شده‌ام! دیشب که من و تو، راحت زیر نسیم خنک پنکه و کولر خفتیم که داغ نکنیم، چه داغ‌ها که بر چه دلها نشست! دیشب که من از شدت لذت خواب و رفع خستگی خر و پفم بلند بود دیشب که بسیاری زیر نم قشنگ باران لذیذانه خفتند، کسانی بودند! - بله بودند، چون امروز نیستند دیگر - که زیر باران گلوله تا صبح مقاومت کردند!»

محسن افشانی و مدافعان حرم

محسن افشانی که اخیرا به کارگردانی روی آورده و کمتر او را در تلویزیون و سینما می‌بینیم، به دیدار خانواده‌های شهدای حرم می‌رود. عکس‌هایی هم در اینترنت از او منتشر شده که بیش‌تر از چیزی است که در ایستاگرامش به اشتراک گذاشته. 

او زیر پستش نوشته: کاش قسمت ما هم بشه...

 

حرم رفته‌ها!

به جز بازیگرانی که دعای سلامتی برای مدافعین حرم کرده‌اند و آرزوی حضور در جبهه‌ها، تعدادی از بازیگران هم قدم به میدان گذاشته و به سوریه و عراق رفته‌اند.

امیر نوری در کنار مدافعان حرم

امیر نوری و علی مسعودی با عکس‌های خود از فلوجه عراق و یادگاری با مدافعان حرم چند هفته در اوج جنجال رسانه‌ای قرار داشته و هر روز عکسی جدید از خود در جبهه‌ها می‌گذاشتند. البته عکس نشانی از خط مقدم نداشت، اما تا همان حد هم کار بزرگی بود. او پس از بازگشت گفت که فقط برای عرض خسته نباشید رفته است.

مجید واشقانی در حرم حضرت رقیه

اما امیر نوری اولین بازیگری نبود که به جبهه‌های دفاع از حرم می‌رفت. قبل از او مجید واشقانی با عکسی از خود در حرم حضرت رقیه از سفر خود به سوریه خبر داده بود.

او زیر عکس خود به صورت مختصر نوشت: «وقتی قراره دعوت بشی، جنگ و خون و توپ و تانک و گلوله هم اثری نداره، ای کاش میشد که ببینید بچه شیعه‌ها چه جوری مقابل تکفیری‌ها سرو قامت و پر صلابت ایستادن تا دیوارای این خونه ،خراش بر نداره جدی جدی خالص مخلصا دعاشون کنید.»

ابراهیم حاتمی کیا در کنار مدافعان حرم

اما این علاقه به دفاع تنها مربوط به بازیگران نبود، مدتی پیش ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان نام آشنا سینما به سوریه رفت تا مدتی را با مدافعان حرم در حلب بگذراند. در ابتدا شایعه‌ای مطرح شد که قرار است او آن جا فیلم بسازد. اما پس از بازگشتش اخیرا گفته که سفرم کاملا شخصی بوده است.

 

خواننده‌ها هم مدافعند!

فرزاد فرزین در کنار مدافعان حرم

فرزاد فرزین اولین خواننده‌ای بود که رسما از دفاع از حرم گفت. او نوروز امسال پس از حضور در یادمان شهدا مصاحبه‌ای کرد و گفت: اگر روزی بر من وظیفه شد که از حرم دفاع کنم مطمئن باشید فرزاد فرزین هم به جمع مدافعان حرم خواهد پیوست.

امید جهان در کنار خانواده مدافعان حرم

جنجالی‌ترین اتفاق را هم امید جهان خواننده جدید این روزها به راه انداخت. او به دیدار خانواده شهید مدافع حرم رفت و چفیه شهید را از خانواده او هدیه گرفت.

رضا یزدانی و مدافعان حرم

و اخیرا رضا یزدانی هم در اینستاگرام باعث با گذاشتن تصویر سنگ قبر شهید مدافع حرمی خاطره‌ای از او نقل کرد.

برچسب ها
سلبریتی‌ها و مدافعان حرم
نظر بازیگران در مورد مدافعان حرم
بازیگران و خواننده‌ هایی که مدافع حرم شدند
بهنوش بختیاری می خواهد مدافع حرم شود
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
ساده
ساده
٩٥/٠٨/٢٣
١
١
باز خوبه لااقل اینا به حرف هم که شده حمایت کردن، من و امثال من که...
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٢٥
١
٠
بله دقیقا، اما خب حرف زدن و بی عملی هم بده به نوعی
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٥/٠٨/٢٣
٣
٠
به نظر من که اینا نون به نرخ روز دارن می خورن... همین!
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٢٥
٠
٠
فقط خدا می دونه...
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٨/٢٣
٠
٠
خدا کنه حرف نباش همش
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٢٥
٠
٠
خدا کنه...
مریم سادات
مریم سادات
٩٥/٠٨/٢٤
٢
١
جالب بود مخصوصا حرف الهام حمیدی که خیلی لایک داشت
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٥/٠٨/٢٥
٠
٠
:)
حالا هرچی
حالا هرچی
٩٦/١٢/١٨
٠
٠
فقط می تونم بگم درررروووووووووووودددددددددد درد و بلاتون بخوره تو سر اون سلبریتی های بی غیرت مزدور