ترکیب معما و هنر در بازی Blek
با این بازی خلاقیت و هوش تان را بروز دهید

ترکیب معما و هنر در بازی Blek

نویسنده : محمد اخلاقی

هر زمان گیمرها به نقطه ناامیدی از بازی‌سازان می‌رسند، ظهور یک بازی جدید مجددا آن‌ها را به آینده امیدوار می‌کند. دنیای بازی‌های پازل یا معمایی گستردگی فراوانی دارد و در طی هر سال چندین عنوان قابل توجه در آن منتشر می‌شود، متاسفانه تکراری شدن  و تقلید بازی‌ها از فضاهای یکدیگر، به امری رایج تبدیل شده است. خوشبختانه در این فضا، ظهور بازی Blek و حال و هوای متفاوتش، بسیاری از کاربران را به وجد آورد.

این بازی توسط دو برادر که در شهر وین کشور اتریش زندگی می‌کنند ساخته و به بازار عرضه شده است. یکی از این دو برادر به طراحی انیمشین و کارهای گرافیکی مشغول است، دیگری نیز به نوشتن داستان کوتاه  و برنامه نویسی اشتغال دارد. مجموع این توانایی‌ها موجب شد تا آنها بازی بلک را به دنیا معرفی کنند. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست، کلمه BLEK در زبان ایسلندی به معنی جوهر و در زبان اسکاندیناوی به معنی رنگ پریده است. این دو معنی خیلی دور از فضای بازی نیستند. 

بازی بلک

 

استراتژی بازی در ظاهر بسیار ساده است، شما وظیفه دارید با کشیدن خطی روی صفحه نقاط رنگی را به هم متصل کنید و در هنگام انجام این کار به نقاط مشکی برخورد نکنید. در حقیقت شما با کشیدن انگشت روی صفحه موبایل الگویی را ترسیم می‌کنید و بازی الگوی ترسیم شده شما را تکرار می‌کند، به عنوان مثال شما یک موج سینوسی روی صفحه می کشید، بازی این موج را ادامه می‌دهد، این موج می‌بایست بدون برخورد به نقاط مشکی، تمام نقاط رنگی صفحه را لمس کند. این کار در عین سادگی بسیار پیچیده خواهد بود!

لینک ویدیو بازی در سایت آپارات: http://www.aparat.com/v/6x8fB

محیط گیم پلی بازی کاملا نا محدود است و می‌توانید الگو را به هر صورتی که دوست دارید ترسیم کنید، اگر خط کشیده شده توسط شما از محور افقی عبور کند مجددا به صورت انعکاسی به بازی باز می‌گردد و اگر به محور عمودی بخورد بازی پایان خواهد یافت. در کنار نحوه رسم شکل، سرعت ترسیم خط نیز بر روی نتیجه کارتان تاثیر گذار خواهد بود و الگوی ترسیم شده دقیقا با همان سرعتی که کشیده‌اید حرکت می‌کند. جذابیت Blek در این است که یک مرحله را می‌تواند با بی‌نهایت حالت سپری کرد و محدود به ترسیم یک شکل خاص نیستید، با دانستن این موضوع، قطعا می‌توانید روی خلاقیتتان حساب باز کنید.

سادگی و محیط جذاب این بازی معمایی، قطعا شما را معتاد به خودش خواهد کرد. اگر اهل حل مسئله هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما Blek را امتحان کنید.

دانلود برای Android

دانلود برای iOS

برچسب ها
بازی فکر بلک
بازی Blek
بازی معمایی جدید
بازی فکری اندروید
Blek
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٦/٠٦
١
٠
خیلییی سخت اما جذابه
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٦/٠٧
٠
٠
اگه تو مرحله ای گیر کردید، می تونید یه سرچی بزنید راه حل پیشنهادیش هست :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٦/٠٧
١
٠
خیلی سخته :/ من تو مرحله 4 گیر کردم :)) ولی خلاقیت رو میبره بالا :)
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٦/٠٧
٠
٠
آره برای افزایش خلاقیت فوق العاده است
Javad_Ravanzad
Javad_Ravanzad
٩٦/٠٦/٠٩
٠
٠
سخت بود
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٦/١٢
٠
٠
سخت ولی جذاب!
Atefe_K
Atefe_K
٩٦/٠٦/٠٩
٠
٠
مرحله چهلم:دی...ممنون ک اوقات فراغت تابستون ی کنکوریو پر میکنین:-/خخخ
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٦/١٢
٠
٠
درود بر شما، باید هنگام معرفی بگیم که اگه کار و زندگی دارید، سراغ اینجور بازی های اعتیاد آور نیاید!