با Loopsie عکس های سینماگرافی بسازید
معرفی اپلیکیشن متفاوت ساخت تصویر متحرک

با Loopsie عکس های سینماگرافی بسازید

نویسنده : محمد اخلاقی

شاید تا به حال با تصاویر متحرکی روبه‌رو شده باشید که در آن‌ها تمام تصویر ثابت هستند و تنها بخشی از تصویر حرکت می‌کند. به اینگونه تصاویر در اصطلاح سینماگراف می‌گویند. وقتی به اینگونه تصاویر نگاه می‌کنید، گویی به چیزی بین عکس و فیلم خیره شده‌اید، همین ثابت بودن همه جا و متحرک بودن یک بخش از تصویر، حالتی متفاوت به خروجی کار می‌دهد. به کمک اپلیکیشن Loopsie می‌توانید تصاویر سینماگراف با مزه‌ای ایجاد کنید و آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. در ادامه ویژگی‌های این اپلیکیشن را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

عکس های سینماگرافی

 

نحوه استفاده از اپلیکیشن بسیار ساده است. باید دوربین را بدون حرکت در دست گرفته یا روی پایه بگذارید و دکمه ضبط کردن تصویر را نگه دارید. در نتیجه یک ویدئوی چند ثانیه‌ای ساخته می‌شود. تمام کار اپلیکیشن با دو ابزار ساده پیاده‌سازی می‌شود. در اینجا تمام مناطقی از تصویر که دوست دارید در ویدئو متحرک باشند را انتخاب کنید. نحوه انتخاب خیلی ساده و ملموس است، کافی است انگشتتان را روی مناطق مورد نظر بکشید تا به عنوان بخش متحرک تصویر انتخاب شوند. اگر نظرتان عوض شد و خواستید بخشی از تصویر را غیر متحرک کنید، از پایین صفحه سمت چپ گزینه‌ای که به شکل برف طراحی شده (freeze) را انتخاب کنید تا مجددا بتوانید بخش مورد نظرتان را به قسمت ثابت تصویر اضافه کنید. نکته خوب این که در اپلیکیشن تعیین لوپ بخش متحرک هم به دست خود شما سپرده شده است. اپلیکیشن دو حالت متفاوت از لوپ را به شما ارائه می‌کند، یکی لوپ تکرار شونده یا همان حلقه بی‌پایان و دیگری حرکت جسم از اول فیلمبرداری به آخر که هر دو می‌توانند برای سوژه‌ها و موقعیت‌های مختلفی کاربرد داشته باشند. اپلیکیشن Loopsie تنها همین دو ابزار را در اختیارتان قرار می‌دهد و مابقی کار را به خلاقیت و نگاه هنرمندانه شما می‌سپارد. اگر کمی کنجکاو باشید، می‌‌توانید تصاویر متحرک بسیار جالبی ایجاد کنید. به عنوان مثال از بالای پل هوایی از یک خیابان دو طرفه فیلم تهیه کنید و تنها یک سمت آن را متحرک کرده و سمت دیگر را ثابت نگهدارید، تصویر خروجی خیلی غیر منتظره و جالب خواهد شد.

 

در انتها ویدئوی تهیه شده را می‌توانید بدون واتر مارک در گوشی خود ذخیره کنید و یا مستقیم از همانجا در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام منتشر کنید. اگر اهل تهیه ویدئو خلاقانه هستید، حتما پیشنهاد می‌کنیم که این اپلیکیشن بامزه را از لینک‌های زیر دانلود و نصب کنید.

دانلود از گوگل پلی

دانلود از اپ استور

برچسب ها
اپلیکیشن Loopsie
تصاویر متحرک
ساخت تصاویر سینماگراف
تصویر متحرک در اینستاگرام
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
مرتضی تقی زاده
مرتضی تقی زاده
٩٦/٠٥/٣٠
٠
٠
به اندروید ۴ نمی خوره
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٥/٣١
٢
٠
برای اندرودی 5 به بالا طراحی شده این اپلیکیشن