ثبت نام لیگ بازی های رایانه ای آغاز شد + لینک ثبت نام
همه چیز درمورد مسابقات بازی های رایانه ای، زمان ثبت نام، جوایز، رشته ها

ثبت نام لیگ بازی های رایانه ای آغاز شد + لینک ثبت نام

نویسنده : فرانک باباپور

از شما چه پنهان، دو برادر کوچک‌تر از خودم دارم که هر دو بیشتر از اینکه در آغوش گرم خانواده بزرگ شوند، در آغوش کلوپ و گیم‌نت بزرگ شده‌اند! مادرم سر گیم‌نت رفتن‌های هر دو کلی حرص خورد و مو سفید کرد! هر سال تابستان که می‌شود همین بساط را داریم. قید صبحانه و نهار را می‌زنند و بازی‌های گروهی فیفا و کانتر و یک زمانی هم قلعه و دوتا را به همه چیز ترجیح می‌دهند! روی سیستم خدا بیامرزی هم که داشتیم همه بازی‌ها را نصب کرده بودند و وقت‌هایی که مجبور بودند توی خانه بمانند را هم تک نفری بازی می‌کردند. راستش من هم چند باری سراغ بازی‌هایشان رفته بودم و بارها دلم خواسته بود که کاش می‌توانستم با آدم‌های واقعی بازی کنم و باز هم از شما چه پنهان، جدای از کَل‌کَل، یک جایزه‌ای هم می‌بردم! بهرحال آدم وقتش را می‌گذارد روی چیزی، جدای از لذتی که می‌برد، یک سود مادی هم ببرد بد نیست! حالا فرض کنید یک شرایطی پیش بیاید، که بشود هم با آدم‌های واقعی بازی کرد، هم مسابقه داد که کَل‌کَلش حداکثری باشد و هم جایزه داشته باشد! خلاصه اینکه، گیمرها این مطلب را بخوانند!

مسابقات گیم

 

مسابقه کی هست؟

غرض از مطلب درمورد مسابقات بازی‌های رایانه‌ای نوشتن، مسابقه‌ای است که قرار است در برج میلاد تهران برگزار شود. این مسابقه را بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌کند که از دوشنبه 13 شهریور ماه آغاز می‌شود و تا پنج شنبه 23 شهریورماه به مدت 10 روز ادامه دارد. مهلت ثبت نام هم تا 5 شهریورماه است. عرضم به خدمتتان که می‌توانید در 5 رشته بازی رایانه‌ای و موبایلی ثبت نام کنید و تازه این دوره از مسابقات که دوره سوم آن است، یک فرق خیلی مهم با دوره‌های قبل دارد و آن هم اینکه ورود بانوان به ورزشگاه... ببخشید، بانوان هم می‌توانند در رشته‌های موبایلی آن شرکت کنند.

مسابقات گیم

 

چه رشته‌هایی؟

همانطور که گفتم این مسابقه در 5 رشته است، دو بازی فوتبالی PES2017 و FIFA2017 با دو کنسول Playstation 4 و Xbox 360، بازی گروهی Counter Strike Global Offensive – PC در قالب تیم‌های 5 نفره با کامپیوتر، بازی‌های موبایلی Clash Royale و Quiz of Kings با گوشی هوشمند. 

برای ثبت نام کافیست به سایت https://evand.com/events/igl2017 بروید و هر کدام از بازی‌هایی را که می‌خواهید انتخاب کنید. قیمت ثبت نام و جوایز هر بازی هم طبق جدول زیر است:

مسابقات بازی های رایانه ای

 

البته سوای جوایز داخل این جدول، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای یک جایزه ویژه هم که یک دستگاه خودروی 206 است، برای نفر اول بازی‌ای که بیشترین شرکت کننده را داشته باشد در نظر گرفته است. 

 

قبلا هم بوده؟

این دوره، سومین دوره مسابقات بازی‌های رایانه‌ای است و در دوره‌های قبل که در سال 94 و 95 برگزار شده بودند، بازی‌های موبایلی و در نتیجه بانوان حضور نداشتند. نخستین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در سال 1394 با حضور 2 هزار شرکت کننده برگزار شده و دوره دوم هم 3 هزار نفر در این مسابقات شرکت کرده بودند و پیش بینی می‌شود تعداد شرکت کننده‌های امسال به بیش از 5 هزار نفر برسد. در سال 94 قهرمان لیگ در رشته فیفا به مسابقات جهانی پاریس اعزام شد و در سال 95 هم قهرمان‌های سه رشته فیفا، PES و Counter Strike به مسابقات جهانی رفتند که نماینده ایران در رشته فیفا به جمع 8 نفر پایانی راه یافت. این را هم بگویم که نوید برهانی، نماینده ایران در مسابقات جهانی سال 2014، قهرمان مسابقات فیفا شد!

نوید برهانی

 

مسابقات جهانی چه خبره؟

مسابقات جهانی اولین بار در سال 2000 برگزار شد که در آن زمان 17 کشور در 5 رشته Age of Empires II، FIFA 2000، Quake III Arena، StarCraft: Brood War و Unreal Tournament به رقابت پرداختند و مجموع جوایز 200 هزار دلار بود. اما این مسابقات هر سال گسترش پیدا کرد و تعداد کشورهای شرکت کننده، بازی‌ها و جوایز بیشتر شد. مسابقات جهانی در حال حاضر آنقدر گسترش یافته که هر بازی برای خودش مسابقه جهانی راه انداخته و در تاریخی برگزار می‌شود. مثلا دو بازی League of Legends و DOTA  هر سال در ماه آگوست تحت عنوان مسابقات بین‌المللی برگزار می‌شوند که جوایز سال گذشته‌اش به 10 میلیون دلار رسیده بود. جدای از این مسابقه یک لیگ جهانی League Of Legends هم داریم که در ماه اکتبر برگزار می‌شود. 

بازی های رایانه ای

 

 حتی به جز بازی‌های رایانه‌ای، بازی‌های موبایلی مثل کلش رویال، پوکمون گو وStarCraft  هم مسابقات مستقل جهانی دارند، و یا بازی‌های تحرکی مثل ورزش‌های الکترونیکی که شرکت کننده‌ها باید تحرک داشته باشند. 

 

لیگ بازی های رایانه ای

===

بازی های رایانه ای

 

جالب است بدانید لیگ بازی‌های کلاسیک هم وجود دارد و شرکت کنندگان با دستگاههای قدیمی مسابقه می‌دهند. بازی‌هایی مثل پکمن، قارچ خور و... 

بازی های کلاسیک

 

در همین راستا فیلم pixels که نشان دهنده قدمت مسابقات بازی‌های رایانه‌ای است را پیشنهاد می‌کنم ببینید! با بازی آدام سندلر، پیتر دینکلیج (تیریون لنیستر گیم آو ترونز) و جاش گاد که سه گیمر حرفه‌ای هستند و باید با مهارتشان در بازی‌ها، دنیا را نجات دهند! 

فیلم بر اساس بازی

 

خلاصه اینکه بازی‌ها هم کم الکی نیستند و برای خودشان به یک شغل تبدیل شده‌اند و فردا پس فرداست که خواستگار برای خواهر و دخترتان بیاید و وقتی می‌پرسید آقا داماد چه کاره است؟ مادر داماد بادی در غبغب بیاندازد و قربان صدقه پسرش برود و بعد بگوید گیمر است در رشته تخصصی pes! پس نه تنها بوسیله بازی‌ها می‌شود درآمد کسب کرد، بلکه می‌شود دنیا را هم نجات داد!

برچسب ها
جام بازی های رایانه ای
مسابقات بازی های رایانه ای ایران
ثبت نام لیگ بازی های رایانه ای
ثبت نام مسابقات فیفا
ثبت نام مسابقات pes
مسابقات رایانه ای قوتبال
مسابقات بازی های رایانه ای برج میلاد
مسابقات بازی های رایانه ای 96
نظرات کاربران
کد امنیتی
h.naderi
h.naderi
٩٦/٠٥/٣٠
٢
١
ترغیب شدم کوئیتز آو کینتز رو برم شرکت کنم :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٥/٣١
٢
٠
اتفاقا منم هر دو رشته موبایلی رو دوست دارم شرکت کنم ولی خب خودم رو در حدی نمیدونم که رتبه بیارم و جایزه ببرم! :دی