بالاخره برای ورود بانوان به ورزشگاه ها چه باید کرد؟
وقتی مسئولین دست روی دست گذاشته اند...

بالاخره برای ورود بانوان به ورزشگاه ها چه باید کرد؟

نویسنده : محمدرضا ناصری نژاد

سال‌هاست که بحث ورود بانوان به ورزشگاه‌های فوتبال سوژه داغ محافل ورزشی و غیرورزشی است. خیلی‌ها از این موضوع دفاع کرده‌اند، بیانیه نوشته‌اند و به این در و آن در زده‌اند اما بانوان ایرانی هنوز مجوز نگرفته‌اند تا به ورزشگاه بیایند. تا بعد از دیدن بازی نچندان خوب استقلال، برای منصوریان شعار حیا کن رها کن سر بدهند و با لیدرهای استقلال درگیر شوند و یک دل سیر کتک بخورند و یا بعد از موقعیت خراب کردن‌های طارمی، اشکش را دربیاورد و یادشان برود که او آقای دو فصل پیش لیگ برتر است. شاید هم اگر وقتی بانوان به ورزشگاه‌ها می آمدند با الهام گرفتن از سخنان جواد خیابانی یکصدا می‌گفتند آری، فدای سرتان که توپ‌ها گل نمی‌شود!

 

امان از «جو نامناسب»

بهانه‌ای که برای عدم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها میآورند «جو نامناسب» آنجاست. اما اگر واقعا به این دلیل قرار است بانوان به ورزشگاه نروند پس چرا آقایان بروند؟ آیا جو نامناسب برای آقایان مفید است و برای بانوان مضر؟ مطمئناً گوش پسران کم سن و سالی که به ورزشگاه می‌روند هم مورد اصابت حرف‌ها و حرکات نامناسب قرار می‌گیرد! پس باید فضا را برای تمام آدم‌هایی که به ورزشگاه می‌روند تصفیه کرد و نه فقط این جو را برای بانوان مضر دانست و آن‌ها را از حضور در وزشگاه‌ها منع کرد. حتی این مورد هم عنوان می‌شود که شاید به خاطر حضور بانوان جو ورزشگاه‌ها به سمت سالم سازی حرکت کند!

 

آقایان بخوانند.... 

تا به امروز آن‌هایی که خواستار ورود بانوان به ورزشگاه‌ها بوده‌اند فقط از مسئولین مربوطه خواسته‌اند ورود بانوان را به ورزشگاه‌ها آزاد کنند؛ که هنوز به نتیجه نرسیده‌اند! پس شاید بهتر است راه‌های دیگری را امتحان کنند. وقتی شما می‌خواهید جمعی را به یک مکان مشخص دعوت کنید مطمئنا در این که تمام آن مهمانان آقا باشند و یا تمام آن‌ها خانم و یا هر دو مورد، فرق‌ زیادی است. شما در صورت حضور هر کدام از این گروه‌ها باید مقدمات خاص خودشان را بچینید، باید فضا را با روحیات و واکنش‌های احتمالی آن‌ها تطبیق دهید. پس می‌شود ذره ذره آستین بالا زد و این کار را کرد. میشود فحش را در استادیوم تحریم کرد و میشود به جای پز روشن فکری و غر زدنهای مدام، از اصلاح جو موجود شروع کرد. 

 

خانم ها بخوانند...

دختران و زنان ایرانی دوست دارند به ورزشگاه‌ها بروند و در کنار مردان به تشویق تیم مورد علاقه‌شان بپردازند، اما این اعتراض هم به خودشان وارد است که آیا آن‌ها به محل مسابقات فوتبال بانوان می‌روند و مسابقات آن‌ها را تماشا می‌کنند؟ چرا در این مدت از ورزش خودشان غافل شده‌اند؟ چرا پیگیر مسابقاتی نیستند که شرکت‌کنندگانش، مشتاق حضورشان هستند. دختران ایرانی می‌توانند با حضور در محل این مسابقات و با تشویق تیم‌های بانوان، کاری ارزشمند انجام دهند و راه را برای حضور به سایر ورزشگاه‌ها هموار کنند. آن‌ها می‌توانند در کنار بقیه پست‌های اینستاگرامی‌شان تصاویر و ویدئو‌های حضورشان در این مسابقات را به صورت گسترده منتشر کنند. حتی در راستای سالم سازی جو ورزشگاه‌ها اقداماتی انجام دهند و فرهنگ‌سازی کنند. به سایرین نشان دهند که می‌توانند حضور مثبتی در ورزشگاه‌ها داشته باشد و مسئولین هم بهتر متوجه شوند که چه مقدماتی را برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم کنند تا به این مهمان‌های تازه وارد بد نگذرد و همه در کنار هم از دیدن مسابقات فوتبال لذت ببرند. 

برچسب ها
حضور بانوان در ورشگاه
زنان در استادیوم
تماشای خانوادگی فوتبال در استادیوم
ورود زنان به استادیوم ممنوع
جو نامناسب ورزشگاه ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-aminfar
m-aminfar
٩٦/٠٥/٢٨
١
٠
دختران ایرانی می‌توانند با حضور در محل این مسابقات و با تشویق تیم‌های بانوان، کاری ارزشمند انجام دهند و راه را برای حضور به سایر ورزشگاه‌ها هموار کنند. با این قسمت مخالفم. اخه هیچ ورزشی به اندازه فوتبال مردان جذاب نیست.
mamzi
mamzi
٩٦/٠٥/٢٨
٢
٠
جذاب بودن هر ورزشی به صورت ذاتی نبوده و عواملی باعث این جذابیت شده، پس این موضوع رو برای فوتبال بانوان هم بوجود آورد. ممنون از نظرتون
رخسار
رخسار
٩٦/٠٥/٢٨
٣
٣
ای خدای من ببین مشکل مملکت شده چه مسائلی!!! البته شایان ذکر است احتمال حل شدن بیکاری و فقر و ... وجود دارد اما این نه، حداقل در مشهد!!!
mamzi
mamzi
٩٦/٠٥/٢٨
١
٠
پرداختن به هر موضوعی دلیل بر نبودن دغدغه برای سایر موضوعات و یا نپرداختن به آن ها نیست. این مطلب هم برای اشاره به یک مسئله ورزشی است و حرفی از مهم نبودن سایر مشکلات در میان نبوده است. ممنون از نظرتون و همچنین سپاس از داشتن دغدغه برای حل مشکلات جامعه.
آقا محسن اینا
آقا محسن اینا
٩٦/٠٥/٢٩
٠
٠
مثل همیشه عالی بود . خیلی منطقی وزیبا به این موضوع پرداخته شده احسنت