درها را تا رفتن کیتاروویچ باز نکنید
آشفتگی خواب کوروش از دست سلفی بازها

درها را تا رفتن کیتاروویچ باز نکنید

نویسنده : ناصر جوادی

بعد از از سفر فدریکا موگرینی به تهران و شرکت در جشن آبروریزی مذگان نمایندگان و قرار گرفتنش در کانون هزاران عکس یهویی از زوایای مختلف. همین که خبر سفر یک نفر غربی به ایران را می‌شنویم چهار ستون بدن همه ایرانی‌ها، از پارت‌ها و مادها تا آریو برزن و رستم و حتی پادشان قاجار؛ به لرزه می‌افتد!  حتی اخبار موثق داریم که خود کوروش هم که بعد یک هفته آشفتگی و بی‌خوابی تازه بعد از بازی الکلاسیکو و به لطف شادی گل پر حرف و حدیث رونالدو که باعث شد اخبار سلفی با موگرینی از یادها برود آماده می‌شد آسوده بخوابد که یکهو شایعه‌ای در رسانه‌ها پیچید. شاید «کالینداکیتاروویچ» رئیس جمهور ۴۸ساله کرواسی به زودی وارد ایران می‌شود و دوباره خوابش آشفته شد.

خب فکرش را که بکنی حق هم داریم نگران بشویم، بعد انتشار عکس‌های نمایندگان با فدریکا موگرینی که از ملکه انگلیس دوسال کوچک‌تر است و کل اروپا مادربزرگ صدایش می‌کنند؛ دید جهانیان نسبت به ایرانی‌ها عوض شد. در حدی که الان هرجای دنیا که با یک خارجی برخورد داشته باشی و بگویی ایرانی هستم، سریع یک دستمالی، لچکی چیزی پیدا می‌کنند و روی سرشان می‌کشند (حتی مردهایشان!) و ضمن رعایت فاصله می‌گویند که «یور آیز درویش، آی هو نامزد!» و هرچه برایشان قسم و آیه ردیف کنی که این نمایندگان خودشان «سیستر اند مادر» دارند و نوه‌ی موگرینی حساب می‌شدند، توی کت‌شان نمی‌رود که نمی‌رود.

 در مورد رئیس جمهور کرواسی که اتفاقا به چشم رئیس جمهوری بانوی باجمالات و کمالاتی هم است که دیگر همین‌جور در حالت پیش فرض حرف و حدیث و حاشیه هست، و اگر کسی دچار خبط شود و اقدام به انداختن سلفی کند، آنقدر حیثیت‌مان فاحش نقض می‌شود که عراقچی هم از جمع کردنش در می‌ماند!

چرا که اولا کرواسی با وجود اروپایی بودن انقدرها مطرح نیست و خاصیت این را ندارد که بخواهی درمقابلش وا بدهی. دوما به هرکس بگویی این عکس‌ها «به خاطر ایجاد روابط عمیق و دوستانه با کشور سبز کرواسی بوده» سریع می‌گویند: خودتی! روابط دوستانه‌ات را با لوکا بوناچیچ و عمیقش را با وینگو بگوویچ ایجاد می‌کردی، یا به سراغ برانکو ایوانکوویچ می‌رفتی، فوتبال ایران که آنقدر کروات دارد شما در هر استادیومی بگویی اووویچ ۷ نفر برمی‌گردند سمتت! دوستی‌ات با مردم کرواسی را با سلفی گرفتن با یکی از آن‌ها نشان می‌دادی، چرا بین این همه ویچ مذکر گیر داده‌ای به «کالینداکیتاروویچ»؟

در پایان  با وجود این که می‌دانیم این خبر شایعه‌ای بیش نیست باز هم برای محکم کاری و جهت رفع این نگرانی‌ها و عدم تکرار اتفاقات قبلی چند پیشنهاد دارم!

۱_ نمایندگان را در جریان سفر احتمالی کیتاروویچ به ایران قرار ندهیم و به آن‌ها بگوییم همین‌جا وایستین ما میریم آمپول می‌زنیم و بر می‌گردیم. 

۲_ تعویض گوشی نمایندگان مجلس با نوکیا ساده (دقت شود که فاقد چراغ قوه باشند) در مدت اقامت رئیس جمهور کرواسی در ایران.

3- مرخصی دادن به نمایندگان مجلس برای سر زدن به حوزه نمایندگی‌شان. 

۴_ در مجلس را به بهانه حمله تروریستی قفل کنند و تا رفتن کیتاروویچ باز نکنند.

برچسب ها
شوخی با سفر کیتاروویچ به ایران
کیتاروویچ در ایران
سفر کیتاروویچ به ایران
شایعه سفر کیتاروویچ به ایران
یادداشت طنز
سلفی نمایندگان با کیتاروویچ
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٥/٢٤
٠
٠
خخخخخ عـــالی بود.. اره به چشم مادری البته برازنده ست :)))
naser_j
naser_j
٩٦/٠٥/٢٤
٠
٠
ممنون از نظر لطف تون به چشم رئیس جمهوری نگاه کردن عوارض کمتری داره :)
عین _ شین
عین _ شین
٩٦/٠٥/٢٤
٠
٠
ما میریم آمپول میزنیم برمی گردیم....!!! وای چقد این تیکه اش خوب بود....بسی ریسه رفتیم😂😂😂
naser_j
naser_j
٩٦/٠٥/٢٥
٠
٠
سپاس لابد شمارو هم تو بچگی با این جمله پیچوندن؟ :))