چگونه کابینه را بچینیم؟
وزیر خوب چه جور وزیری است؟ / طنز

چگونه کابینه را بچینیم؟

نویسنده : محمدعلی محمدپور

همان‌طور که می‌دانید این روزها بحث بر سر چینش کابینه، حسابی داغ است و هر کسی رد می‌شود می‌آید یک نظری می‌دهد. الان کابینه رییس‌جمهور حالت کابینت نوعروسی را پیدا کرده که همه دوست دارند با سلیقه خودشان سرویس ملامین، قابلمه‌ها، انارخوری‌ها و پیازخوری‌ها(!) را تویش بچینند. پس حالا که این‌طور شد از آنجایی که سلیقه ما از سلیقه خواهرشوهرها کمتر نیست، ما هم ویژگی‌های وزیران مطلوب خود را اعلام می‌داریم.

وزیر امور خارجه: ببینید ما در این پست کلیدی، وزیری می‌خواهیم که به غرب وقعی ننهد، به شرق وقعی ننهد، با هر کسی دست ندهد ولی اگر داد آنقدر فشار دهد که از موضع قدرت وارد گفتگو بشود. همچنین در توییتر به شدت آنلاین باشد تا بتواند پاسخ سران دیگر کشورها را زود زود بدهد. همچنین باید آن قدر سخت پوست باشد که در برابر انتقادات تندروها، کندروها، راست‌روها، چپ‌روها، چپ و راست‌روها، سنتی‌ها، صنعتی‌ها، مخلوط‌ها و... تاب بیاورد. البته باید ظرافت را هم چاشنی کارهای خودش بکند. اسم کوچکش هم جواد باشد که بهتر.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: خب در چند عرصه مختلف این وزارت خانه باید بتواند عملکرد قابل قبول از خود نشان دهد. همان‌طور که می‌دانید یکی از چیزهایی که این چند سال وزارت ارشاد را با آن می‌شناسند بحث موسیقی و برگزاری کنسرت‌هاست. وزیر جدید به نظرم باید بتواند خیلی خوب و شایسته با کنسرت لغو شده‌ها برخورد کند. مثلا ما اخیرا دیده‌ایم که خواننده ما با پسرش که از ژن خوب‌های این کشور است رفته‌اند جایی کنسرت‌شان را برگزار کنند ناگهان به در بسته خورده‌اند و برگه‌ای روی در دیده‌اند که نوشته: «آمدیم، نبودید، لغوتان کردیم». خب اگر وزارت خانه بیاید به موقع به هنرمندان اطلاع دهد که لغو شده‌اید، برگردید بهتر است. لازم است که وزیر برخورد خوبی با لغو شده‌ها داشته باشد و مثلا برای دلجویی ازشان، بهشان بگوید: «لغو شده کی بودی تو؟»

 

وزیر بهداشت: ما از همه اتفاقات خوبی که در این وزارت خانه تا کنون اتفاق افتاده تشکر می‌کنیم اما کف مطالبات‌مان این است که رییس‌جمهور برای وزیر بهداشت جدید یک گوشی بدون دوربین بخرد تا وزیر این قدر وقتش برای حاضر شدن بر سر تخت بیماران و سلفی گرفتن با آن‌ها تلف نشود. به جایش به وضع بیمارستان‌ها بیشتر رسیدگی شود تا خطاهای پزشکی کمتر شود و دیگر شاهد جا ماندن انبر، قیچی، دستکش، ملحفه، لیوان، گلدون، ساعت، آینه، شونه، خونه، نمیای نمیای (ببخشید!) در بدن بیماران تحت عمل جراحی نباشیم.

 

معاونت زنان و خانواده: از آنجایی که خبرهای شنیده شده نشان می‌دهد کابینه جدید هم باز کاملا مردانه قرار است چیده شود ما از ریاست جمهوری می‌خواهیم حداقل برای معاونت زنان، از یک مرد استفاده نکند. ما واقعا به طور جدی می‌ترسیم شب بخوابیم صبح بیدار شویم و ببینیم که برای این معاونت هم یک مرد انتخاب شده است.

برچسب ها
کابینه رویس جمهور
یادداشت طنز
چگونه کابینه بچینیم
انتخاب کابینه رئیس جمهور
نظرات کاربران
کد امنیتی
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٦/٠٥/١٢
١
٠
مرسی استاد ... قشنگ بود.در ضمن من دیگه از دستتون ناراحت نیستم :)
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٥/١٣
٠
٠
خوشحال هستم :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/١٣
١
٠
اسم کوچکش هم که جواد باشد چه بهتر 😂 خیلی هم خوب 😊
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٥/١٣
٠
٠
خوب نگاه شماست :)