چطور پلیس شویم؟
هر آنچه باید درباره پلیس شدن بدانید

چطور پلیس شویم؟

نویسنده : نیلوفر عیدی

پلیس شدن از آن دست شغل‌هایی است که در کودکی رویای بچه‌ها بوده و حتی عده‌ای در بزرگسالی هم این علاقه را فراموش نمی‌کنند و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. در حال حاضر هم برخلاف قدیم‌ترها که این شغل صورت مردانه‌تری داشت، ناجا برحسب شرایط به نیروی زن هم برای خدمت در سازمان احتیاج پیدا کرده و راه ورود به این شغل برای بانوان نیز باز است! در این مطلب سعی شده تمام ملزومات و شرایطی که برای ورود به این شغل مورد نیاز است بررسی شود.

چطور پلیس شویم

 

چطور استخدام نیروی انتظامی شویم؟ 

تمام استخدام‌ها براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است. استخدام در نیروی انتظامی در دو مقطع انجام می‌شود: مقطع درجه داری و مقطع افسری که هرکدام ویژگی‌ها و شرایط مخصوص به خودشان را دارند.

 

نحوه ی استخدام پلیس در مقطع درجه داری

در این مقطع معمولا آقایان پذیرش می‌شوند اما براساس نیاز سازمان بعضا بانوان را هم پذیرش می‌کنند. به این صورت که کسانی که دیپلم را در یکی از شاخه‌های نظری گرفته‌اند، براساس شرایط سنی که قانون مشخص کرده است یعنی حداقل سن 18 و حداکثر 22 و حداقل معدل 14 ، به مرکز استخدام استان مراجعه می‌کنند و پس از انجام مراحل گزینش در صورت موفیقت وارد دوره‌ی آموزش می‌شوند و پس از آن خدمت در سازمان.

 

مراحل گزینش در مقطع درجه داری پلیس

اگر متقاضی دارای شرایط سنی و تحصیلی مناسب باشد، برای پشت سر گذاشتن مراحل گزینش به مراتب معرفی میشود. مراحل گزینش در این مقطع چندان متفاوت با مقطع افسری نیست. به این ترتیب که در ابتدا باید در آزمون ورودی که زیر نظر ناجا گرفته میشود شرکت کنند. بعد از آن در صورت گرفتن امتیاز لازم در آزمون باید به بهداری ناجا برای انجام معاینات و آزمون های جسمانی استخدامی مراجعه کنند. آزمونهایی نظیر: دو استقامت، دراز و نشست، بارفیکس و بطور کلی ورزشهایی که قدرت بدنی افراد با آنها سنجیده میشود. ضمنا افراد چه مرد و چه زن باید دارای حداقل 170 سانتی متر قد باشند. بعد از آمون جسمانی نوبت به انگشت نگاری برای تشخیص عدم ثبت سوء پیشینه در دستگاه قضایی میرسد و بعد از آن انجام مصاحبه و تحقیق از دوستان و اطرافیان آنها.

راه های پلیس شدن

 

تعیین رسته در مقطع درجه داری پلیس

فردی که تمام مراحل سابق را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد در این مرحله تعیین رسته‌ی خدمتی می‌شود، رسته‌های مختلف مثل: راهنمایی رانندگی، مبارزه با مواد مخدر، پلیس تشخیص هویت، پلیس امنیت، پلیس نظام وظیفه و... که معمولا علاقه‌ی خود فرد دخالت زیادی در این موضوع دارد مگر اینکه در طول دوره‌ی آموزشی مشخص شود استحقاق انجام آن رسته را ندارد!

 

دوره ی آموزشی در مقطع درجه داری پلیس چه مدت طول می کشد و در چه مکانی است؟

افراد در این مقطع در دو مرحله آموزش می‌بینند، مرحله ی عمومی که حدود چهارماه طول می‌کشد و مرحله ی تخصصی که بسته به نوع رسته بین چهار تا شش ماه به طول می‌انجامد. محل آموزش پادگان ‌ هستند افراد تحت آموزش در تمام طول دوره ی آموزشی باید به صورت شبانه روز در آنجا مستقر باشند.

 

نحوه ی استخدام در مقطع افسری

در این مقطع پذیرش به دو صورت انجام می‌شود. اول کسانی که فوق دیپلم یا لیسانس رشته‌ی دیگری را دارند با حفظ شرایط سنی مشابه با مقطع درجه داری و براساس نیازهای مصوب ناجا به رشته‌‌های مختلف مثل روانشناسی یا علوم اجتماعی با پشت سر گذاشتن مراحل گزینش که باز هم مشابه آزمون‌های جسمانی و مراحلی است که در مقطع درجه داری طی می‌شد، وارد دوره ی آموزشی و پس از آن استخدام سازمان می‌شوند. کسانی که فوق دیپلم داشته‌اند با درجه ی ستوان سومی و با درجه‌ی ستوان دومی مشغول به خدمت می‌شوند. 

 

چطور با کنکور پلیس شویم؟

مرحله دوم در مقطع افسری، شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته‌ی علوم انتظامی است. این رشته جزء رشته‌های نیمه متمرکز است. به این معنی که فقط رتبه‌ی اکتسابی در کنکور تعیین کننده‌ی قبولی یا عدم قبولی داوطلب نیست بلکه مصاحبه و مراحل تحقیق به مراتب اهمیت بیشتری دارند. حداقل رتبه باید 2000 باشد با حفظ شرایط سنی حداقل 18 و حداکثر22 و حداقل معدل14. آزمون های جسمانی و مراحل گزینش و تحقیق در تمام مقاطع یکسان است.

 

دانشجویان دانشگاه افسری تا چه مقطعی امکان ادامه تحصیل دارند؟

در حال حاضر تنها دانشگاه افسری دانشکده‌ی افسری امین در تهران است که دانشجویانی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند، پس از چهارسال دوره‌ی کارشناسی و کسب درجه‌ی ستوان دومی، الزام دارند که فارغ‌التحصیل شده و مشغول به خدمت در رسته‌ی انتخابی‌شان شوند. بعد از آن اگر تمایل به ادامه‌ی تحصیل داشته باشند می‌توانند در حین خدمتشان ادامه تحصیل بدهند. در غیر این صورت هر چهارسال یکبار یک درجه‌ی استحقاقی دریافت می‌کنند. که بعد از لیسانس و کسب درجه ستوان دومی به ترتیب به صورت: ستوان یکم، سروان، سرگرد، سرهنگ دوم، سرهنگ تمام و درجه‌ سرتیپی خواهد بود. همه امکان رسیدن به درجات عالیه این شغل را دارند مگر درجاتی مثل سرتیپی که برحسب نیاز سازمان پذیرش می‌شود و یا اینکه فرد در طول خدمت مرتکب اشتباهی شده باشد که او را از رسیدن به درجات بالاتر منع کنند.

 

دانشکده افسری

 

محل خدمت نیروهای پلیس چطور مشخص می شود؟

برای خانم‌های متاهل معمولا محل خدمت همان محت سکونت همسرشان است اما بطور کلی محل خدمت افراد براساس دستورات سلسله مراتب سازمانی صورت می‌گیرد که برای هر فرد بسته به نوع رسته‌ی خدمتش ممکن است متفاوت باشد، هرچند در چند سال اخیر سعی شده محل خدمت بومی باشد. جدای از آن براساس قانون هر فرد در طول خدمتش باید چند وقتی را در مناطق محروم و عملیاتی سپری کند.

 

وضعیت افسران زن در ناجا چگونه است؟

بطور کلی بین افسران زن و مرد تفاوتی وجود ندارد. چه در نحوه ی گزینش و استخدام، چه در انجام وظیفه و شرکت در عملیات ها. تنها در نقل و انتقال افسران زن  یکسری محدودیت ها وجود دارد و ملاحظه ی بیشتری در رابطه با آنها صورت می گیرد.

 

پلیس های خانم

 

 درآمد پلیس ها چقدر است؟

پایه حقوقی با توجه به عواملی نظیر سنوات کاری، خدمت مرزی و میزان تحصیلات، متغیر است. اما معمولا به طور کلی از یک میلیون و هشتصد هزار تومان شروع می‌شود تا سه میلیون تومان. ساعت کاری مامورین آگاهی در حال حاضر از 7 صبح تا 2 بعد از ظهر و 5 عصر تا 10 شب است. مامورینی هم که شیفتی کار می‌کنند، معمولا 12 ساعت خدمت و 24 ساعت استراحت هستند. بازنشستگی این شغل هم مانند سایر شغل‌های اداری بعد از سی سال خدمت با حقوق سی روزه است.

برچسب ها
چطور پلیس شویم
پلیس شدن
چطور به دانشکده افسری برویم
درآمد پلیس ها
چطور پلیس مبارزه با مواد مخدر شویم
پلیس های زن
نحوه اسخدام پلیس
نظرات کاربران
کد امنیتی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/١٠
٦٠
٢٤
سقف در آمد 3 میلیون!؟
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١١
١٠٧
٤٧
هعیییی روزگار!
m_akbarpour
m_akbarpour
٩٦/٠٥/١٠
٩٩
٢٥
واقعا دقت کردین کوچک ترین بیماری برای استخدام ردت می کنند . اما موقع سربازی که میشه حتما باید بری ..........................................
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١١
٧٠
٥٠
آشِ کشکِ خاله‌س دیگه! :))
mohadeseh_eydi
mohadeseh_eydi
٩٦/٠٥/١١
٥٣
٢٧
عالی بود...موفق باشی خانومی 😍😘
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١١
٦٤
٣٩
عه! شمو هم که اینجایی:))) قربونِ تو💙
mamzi
mamzi
٩٦/٠٥/١٢
٥٧
٣١
من سرباز نیروی انتظامی مرزبانی بودم. با توجه به این تجربه اصلا علاقه ای به پلیس شدن ندارم:)) هرکاری سختیای خودشو داره. ولی خب پلیس شدن آدم رو پیر می کنه که بازم بستگی داره توی کدوم قسمت مشغول به کار باشی. کلا سخته:| و البته بعضی مسائلش هم اونجوری نیست که از بیرون دیده میشه.باید داخلشون باشی تا بفهمی چه خبره... ممنون از مطلب خوبتون
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١٣
٨٨
٣٨
معمولا مشاغلی که شرایط خاص دارن یا یسری سختی هایی که تحملش از عهده ی هر کسی برنمیاد، کسی رو برای اشتغال می‌طلبن که یا خیلی دیوونه باشه یا خیلی عاشق! در غیر این صورت منطق حکم می‌کنه که بشینیم سرجامون:)) ممنون که خوندید✋
امیرعباس
امیرعباس
٩٦/٠٥/١٣
٥٦
١٥
چگونه میتوان عضو نیروی نپوو شد؟؟
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١٦
٤٧
٣٧
ایشالا یه مطلب اختصاصی هم برای این موضوع می‌نویسیم، مرسی:)
سعید
سعید
٩٦/٠٥/١٦
٣١
١٤
سلام. نسبت به کاری که انجام میدن متاسفانه خیلی حقوقشون پایینه. رفیق من بعد از نزدیک ۵ سال تازه یه میلیون و هشتصد میگیره. تو مقطع درجه داری راحت تر نیرو میگیره اما برای افسری تقریبا پوست میکنن و به این راحتی کسی قبول نمیکنن . من دوستم دو سال داره میره برای جذب افسری هی میگن تعداد محدودی نیرو میگیرم.
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١٨
٤٨
١٨
درسته متاسفانه یسری شرایط سخت داره و محدودیت هاش دستِ همه رو برای انتخاب این رشته باز نمی‌گذاره! ممنون:)
اسماعیلbang
اسماعیلbang
٩٦/٠٩/٠٣
٤٦
٨
سلام میگم اگه رشتت کامپیوتر یا علوم انسانی باشه می تونی پلیس بشی
مسعودی
مسعودی
٩٦/٠٩/٠٤
٢٨
٩
سلام خسته نباشید من دیپلم گرفتم آیا میتوانم بدون دانشگاه افسری به نیروی انتظامی بروم. در ضمن کارت فعال تاثیری در ثبت نام دارد؟؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٨
٢
کارت فعال در هر جایی تاثیر داره داداش خیالت تخت
aref
aref
٩٦/١٠/٢٠
٢٥
١٧
خدایی 3ملیون خیلی کمه برای مردی که خرج زندگی باید بده
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١١
٣
الان کمه ولی تا سال پیش خوب بود دیگه
فاطمه
فاطمه
٩٦/١٠/٢٨
٨٣
٨
سلام من۱۴ سالمه و عااااااشق پلیسیم ولی نمیدونم باید چه رشته ای انتخاب کنم لطفا کمکم کنییییییید
سروان مهدی
سروان مهدی
٩٦/١١/٠٩
٧٧
١٩
سلام خانوم من الان رشته پلیسی میخونم چند سال دیگه.دارم که به سر گرد برسم تو باید بری رشته انسانی بعد هر مدرکی که دلتون خواست در نظام مدرسه مراجعه نماید با تشکر
نگار
نگار
٩٧/٠١/٢٨
٢٣
٩
فاطمه خانم شما باید بری علوم انسانی من خودمم پلیسی رو خیلی دوست دارم و پیگیرشم
نگار
نگار
٩٧/٠١/٢٨
٢٠
٥
فاطمه خانم شما باید بری علوم انسانی من خودمم پلیسی رو خیلی دوست دارم و پیگیرشم
1234
1234
٩٧/٠٢/١٨
٢٠
١٥
بیا با هم میریم
فاطمه
فاطمه
٩٦/١٠/٢٨
٣٦
١٠
سلام من ۱۴ سالمه عاااااااااشق پلیسیم ولی نمیدونم چه رشته ای واسه این شغل انتخاب کنم لطفا کمکم کنیییییید
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٨
٦
رشته ریاضی برین و هوش تون رو تقویت کنید. نیروی انتظامی افراد باهوش می خواد
فاطمه
فاطمه
٩٦/١٠/٢٨
٣٦
١٤
سلام من ۱۴ سالمه عاااااااااشق پلیسیم ولی نمیدونم چه رشته ای واسه این شغل انتخاب کنم لطفا کمکم کنیییییید
elnaz
elnaz
٩٦/١١/٠٤
٢٣
٤
سلام .من 16سالمه میخوام پلیس شم ولی رشتمم انتخاب کردمو نمیتونم دیگ عوض کنم دیر شده حالا چکار کنم لطفا راهنماییم کنین
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٣
١
موقع کنکور رشته ت رو عوض کن
امین
امین
٩٦/١١/٠٥
٢٤
٤
سلام خانما اقایون لطفا یک کمکی خاستم از شما میخام بفهمم واسه اینکه پلیس بشم با دیپلمات بدون کنکور دادن چطوره میتونم و باید چ رشته ایی انتخاب کنم لطفا تغازا میکنم کمک کنید
Mahsa😁
Mahsa😁
٩٧/٠٧/٢٠
١٠
٥
تقاضا😐😐
سبحان بزی
سبحان بزی
٩٦/١١/١٢
٣٤
١٤
من خیلی دلم می خواد پلیس شوم ولی پدر ومادرم مرا نفرین میکنند
فاطی
فاطی
٩٧/٠٧/١٤
١٣
٧
خخخخخخخخخخخ
سیدامیرحسین
سیدامیرحسین
٩٦/١١/٢٢
٢٢
١٢
خیلی تشکر و سپاس بخاطر توضیحات کاملتون عالی بود
سعید احمدی
سعید احمدی
٩٦/١١/٢٨
١٨
١٠
خداوکیلی چه قانون هایی میبارید .....
سعید احمدی
سعید احمدی
٩٦/١١/٢٨
١٧
٩
حیففففف این چه قانون هاییه اههههعععع
سعید احمدی
سعید احمدی
٩٦/١١/٢٨
١٦
٤
این چه قانون هایی هست اهههههه سخت نگیرید بابا
rahabahramiyan
rahabahramiyan
٩٦/١٢/٠١
١٣
٤
سلام من رشته حسابداری میخونم امسال سال دوم هستم نمیتونم رشتمم عوض کنم میشه راهنماییم کنین؟
پارمیس
پارمیس
٩٦/١٢/٠٢
٣٥
٦
من واقعا علاقه دارم پلیسشم آیا میشه از طریق رشته علوم تجربی وارد شد؟؟؟؟؟.. ممنون
زهرا
زهرا
٩٦/١٢/٠٢
٢٠
٥
سلام ببخشید لطفا کامل توضیح بدین
امیر
امیر
٩٦/١٢/٠٥
١٧
٨
ناموسا اگه اینطوری باشه خیلی خوبه . با دیپلم انسانی میری تو کارش😉
ارسلان
ارسلان
٩٦/١٢/١٤
٣١
٥
میگم اگر بارفیکس نتونیم بریم رد می شیم
karate_2020
karate_2020
٩٦/١٢/١٥
١٣
٣
سلام ببخشید من الان نزدیک 11 ساله که رزمی کار میکنن و از نظر ورزشی تکمیلم البته 17 سالمه و خیلی به دانشگاه افسری علاقه لارم میشه بگید باید رتبه ی کنکور انسانیم چند باشه؟؟
امیر
امیر
٩٦/١٢/١٧
٢٢
٣
سلام داداش گلم حداکثر رتبه قبولی الان رنج حدود ۲۵۰۰ تا نهایت ۶۰۰۰ هستش و با شرایط سخت .. موفق باشی دانشجوی افسری🙁
بهار
بهار
٩٦/١٢/٢٧
١١
٤
سلام به من گفتن میتونم دیپلم بگیرم بدبرای پیش دانشگاه رشته علوم انسانی بخونم ایا قبولم میکنن
مبینا
مبینا
٩٦/١٢/٢٩
١٤
٣
سلام ببخشید میشه با رشته ی تحربی وارد نیروی انتظامی شد
سید علی حسینی زاده
سید علی حسینی زاده
٩٧/٠١/٠٢
١٠
٨
من خیلی دوست دارم پلیس شوم و با خواندن این مقاله دیگر به راحتی میتوانم پلیس بشوم
artam
artam
٩٧/٠١/٠٢
٢٢
٤
سلام من ۱۵ سالمه عاشق پلیس شدنم لطفا راهنمایی کنید چه رشته ای بزنم تا وارد نیروی انتظامی بشم ؟
بهار
بهار
٩٧/٠١/٠٢
١٣
٨
باید دریکی از رشته های نظری(تجربی ریاضی انسانی معارف )مدرک پیش دانشگاهی بگیری.بدم
٩٧/٠١/٠٩
٩
٢
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
٩٧/٠١/١٠
١٢
٣
سلام به همه خوبین . من کلاس نهمم به پلیس شدن هم خیلی علاقه دارم میخوام برم تجربی راستش از دوی استقامت متنفرم اینم یکی از مراحلشه میشه راهنماییم کنین . با تشکر
MAHOoR
MAHOoR
٩٧/٠١/١٣
١٥
٦
سلام با این شرایط سخت این مقدار پول خیلی بی انصافیه که😢
بهزاد
بهزاد
٩٧/٠١/١٨
٩
٢
سلام خسته نباشید من لیسانس پیام نور دارم میخاستم بدونم نیرو انتظامی پیام نور میگیره؟
123
123
٩٧/٠٧/٢٣
٣
١
لیسانس با لیسانس هیچ فرقی نداره مهندسس چ آزاد گرفته باشی چ دولتی چ پیام نور
سپهر
سپهر
٩٧/٠١/١٨
٩
٤
سلام ببخشید میشه کمکم کنین؟ من تمامی شرایط رو دارم بغییر معدل 14 این ینی دیگه الفاتحه ؟ینی رام نمیدن ؟ینی کارم تمومه ؟ اگه کمکم کنین ممنون میشم من معدلم 13.80 هس بازم تشکر از کمکتون
محمد
محمد
٩٧/٠١/٢١
٨
٢
شما می تونی با کنکور وارد نیروی انتظامی بشی
ناشناس
ناشناس
٩٧/٠٢/٢٩
١٢
٣١
اگه یکی از این شرایط رو داشته باشی قبول میکنن: یکی از اعضای خانوادت جزو نیروهای مسلح باشه- بسیجی فعال باشی- خانواده شهید یا جانباز باشی- حکم قهرمانی داشته باشی
پلیس شیطون
پلیس شیطون
٩٧/٠٣/٠٢
٩
١٥
سلام خسته نباشید یه سوال داشتم معدل کل دیپلم باید 14 باشه یا معدل سال سوم ؟ چطوریه میشه کمکم کنید ممنون میشم
mohammadrezamanafzadeh311
mohammadrezamanafzadeh311
٩٧/٠٧/١٩
٤
١
این چه وضع درسی هست معدل 13/80من معدلم 18/65هستش
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٨
٤
خاک بر سر دوتاتون من معدل دیپلمم 19/7 بود! چی غلطی می کنید تو مدرسه شماها؟
آوا
آوا
٩٧/٠١/٣١
٦
١٦
سلام منم عاااااااااشق پلیسی ام نمیشه با رشته تجربی بریم؟؟؟
Haniyeh.jahanbakhsh
Haniyeh.jahanbakhsh
٩٧/٠٤/٢٦
٦
٥
میشه
امیررضا
امیررضا
٩٧/٠٢/٠١
٦
٤
سلام ببخشید من الان دیپلم انسانی دارم یه بار رفتم برای درجه داری گفتن باید گواهینامه رانندگی داشته باشی میخواستم ببینم هیچ راهی وجود نداره بدون گواهینامه برای برای درجه داری لطفا خواهش میکنم جوابم بدید ممنون
Amir
Amir
٩٧/٠٢/٠٥
٢
٣
معدل پیش هم مهمه؟
کیامرزی
کیامرزی
٩٧/٠٧/١٣
١
٠
بله باید بالای ۱۴باسه ولی اگه معدلتون خیلی بالا باشه امتیازتون هم بیشتره
عباس
عباس
٩٧/٠٢/١٢
٢
٢
من به رشته پلیسی خیلی علاقه دارم ایا میشه برم خدمت سربازی بعد باشون بمونم استخدامم میکنن؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
١
آره ازت راضی باشن معرفی نامه بگیری می تونی کلا همون جا مشغول به کار بشی. ولی خب سایر شرایط رو هم باید داشته باشی
mehran
mehran
٩٧/٠٢/١٣
٤
١
سلام. من دیپلممو گرفتم میخواستم بدونم چطوری باید ثبت نام کنم. درضمن پدربزرگم شهیده خودمم کارت فعال دارم و تو سپاه هم فعالیت دارم میخوام بدونم اینا تاثیری داره؟ لطفا راهنمایی کنبد
٩٧/٠٢/١٧
١٠
٤
شغل خیلی خوبیه اما حقوق کم
مهدی
مهدی
٩٧/٠٢/٢٨
١
١
سلام خسته نباشید!راهی هست با مدرک معادل کاردانی درجه داری رف!؟مثلا تعهد داد از مدرکم برای درجه استفاده نمیکنم!!!!؟
mamad
mamad
٩٧/٠٣/٠١
٧
٣
سلام ببخشید میخواستم ببینم با دیپلم گردشگری میشه وارد نظام شد پدرمم بازنشسته نیرو مسلح هست لطفا جواب بدید ، ارتش ، نیرو انتظامی یا سپاه
Sherlock
Sherlock
٩٧/٠٣/٠٣
٤
٧
سلام من دوست دارم کاراگاه بشم ولی نمیدونم چطور
محسن
محسن
٩٧/٠٣/٠٦
٤
٦
خوب
ناشناس
ناشناس
٩٧/٠٣/١٠
٤
١
ممنون
زینب
زینب
٩٧/٠٣/١٠
٦
٣
من فوق دیپلم گرافیکم الان می تونم برم خیلی پلیسی رو دوست دارم
mahdieh
mahdieh
٩٧/٠٣/١٦
١٤
٥
من رشته ام ریاضیه چند ساله رزمی هم کار میکنم حکم قهرمانی هم داره معدلمم بالای 14 هست فقط قدم 170 نیست اگه 160 باشه قبول میکنن عایا؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٥
٤
خیلی سخت ولی خب امیدت رو از دست نده
آلیناAlina
آلیناAlina
٩٧/٠٣/١٨
١٠
٣
سلام دوستان برای رفتن به دانشگاه افسری باید چه رسته ای انتخاب کنم؟
محمد ابراهیمی
محمد ابراهیمی
٩٧/٠٣/٢٦
٥
٤
من ۱۴ سالمه با دیپلم اگه بخوام اسخدام بشم سخت تره ؟یا آسون تر؟
رها
رها
٩٧/٠٦/٢٩
٢
١
آسون تره ولی درجه ات کم میشه اگه با دیپلم بری از گروهبان شروع میکنی با لیسانس دانشکده افسری بری از ستوان دو
sajjad
sajjad
٩٧/٠٣/٢٩
٥
١
رشته فنی حرفه می تونه وارد دانشگاه افسریه بشه،ممنون ،واجبه بی زحمت سریع جواب می دین
فاطمه
فاطمه
٩٧/٠٤/٠٣
٩
٢
سلام میشه از رشته معارف پلیس شی لطفا جواب بدین
ریحانه
ریحانه
٩٧/٠٤/٠٤
٨
١
سلام ببخشید من دانشجوی کاردانی حسابداری ام ولی علاقه شدیدی به پلیس شدن دارم ولی قدم ۱۶۷ نمیدونم الان باید چجوری این رشترو انتخاب کنم و حتما باید قد ۱۷۰ باشه؟
آیات
آیات
٩٧/٠٤/١٠
٨
٣
سلام من کلاس نهمم به پلیسی پیش ازحد علاقه دارم نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم یا علوم انسانی یا تجربی
مهدی
مهدی
٩٧/٠٨/٢٣
٢
١
بله‌ حتما‌ باید قدتون‌ ۱۷۰‌باشه‌
آیات
آیات
٩٧/٠٤/١٠
٦
١
سلام من کلاس نهمم نمیدونم به پلیسی بیش از حد علاقه دارم نمیدونم علوم انسانی انتخاب کنم تجربی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٠
٣
شما تجربی انتخاب کن کنکور انسانی بده
🔫 فاطمه 🔫
🔫 فاطمه 🔫
٩٧/٠٤/١٧
٥
٠
سلام من ۱۵سالمه امسال انتخاب رشته دارم علاقه شدیدی به پلیس شدن شرایط قبولی در دانشکده افسری چطوریه و شرایط استخدام در اداره پلیس میشع کمکم کنید
HADIFFFF
HADIFFFF
٩٧/٠٦/٢٤
٢
١
باید معدلت ۱۴بشه وه ۱۷۰قدت باشه ۳سال حد اقل کارت فعالی داشته باشی و.....
Rozhin
Rozhin
٩٧/٠٤/١٨
٨
٢
من امسال انتخاب رشته دارم و میخوام انسانی بزنم بعدم کنکورِ نیرو انتظامی بدم خوبه به نظرتون؟؟ فکر همه جاشو کردم ولی اگه دو استقامتی نتونم بدم قبولم نمیکنن؟؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٠
٢
خب اگه یه پلیس ندوعه به نظرت مناسب برای عملیات هست؟ مگه این که بری بخش دفتری و اینا
Ne_rs
Ne_rs
٩٧/٠٤/١٩
٥
٣
سلام.خیلی مهمه لطفا پاسخگو باشید.میخواستم بدونم خانوم هایی که طلبه هستند و دروس حوزوی میخونند هم اموانش هست که وارد نیروی پلیس بشند؟یا فقط افراد عادی هستش؟؟؟سوال بعد اینکه حتما باید پیش دانشگاهی باشه؟نمیشه سوم باشه و با کنکور وارد شد؟؟؟
م.ب
م.ب
٩٧/٠٤/٢٢
٣
٣
حتما باید ۷۰ باشه قد😧
منصور
منصور
٩٧/٠٥/١٥
٣
٢
170
هستی😘
هستی😘
٩٧/٠٤/٢٣
٤
٣
سلام
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
٠
علیک سلام
سلام
سلام
٩٧/٠٤/٢٨
٧
٤
سلام میشه از فنی حرفهای شاخه کامپیوتر وارد نیروی انتظامی شد؟ جواب لطفا
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٠
٠
بله پلیس فتا قطعا می خوادتون
Fatemwh
Fatemwh
٩٧/٠٥/٢١
٣
٢
یعنی چی ک رتبه کنکور باید ۲۰۰۰باشه معدل چهارده به بالا رتبه ۲۰۰۰ اصن این دو تا به هم نمی خورن
sedighe
sedighe
٩٧/٠٥/٢٧
١٠
٤
من الان ١٧ سالمه و سال دیگه میخام برم نظام ولی میترسم که قبولم نکنن اخه من عاشق اینم که پلیس بشم
mogTaba.baraTali
mogTaba.baraTali
٩٧/٠٦/٠٩
٤
٣
سلام سلام مخواهم ازماموران محلی ناجا باشم قبلاجز بسیج بودم بررسی شود مرسی مجتبی براتعلی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
٠
مگه اینجا شعبه نیروی انتظامیه برادر؟؟؟ :|
ملکا
ملکا
٩٧/٠٦/٢٧
٤
٢
سلام من ۱۷سالمه که به شغل پلیس علاقه دارم ولی قدم ۱۶۲ هست و می خوام خوام امسال بسیج فعال بشم... وتوی امنیت کار کنم چون از کارهای اداری بدم میاد... نمیشه که پلیس بشم رشتم انسانیه...
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
٠
فکر نکنم با این قدت بتونی
حمیدرضا
حمیدرضا
٩٧/٠٧/٠٧
١
٣
سلام من 15 سالمه قصد دارم برم انسانی قدم 177 میرم بدنسازی تا قدم بلندتر نشه قبلا کاراته میرفتم و کمربند مشکی داشتم میخواستم بدونم حتما باید قدت 170 باشه لطفا جواب
کیامرزی
کیامرزی
٩٧/٠٧/١٣
١
٠
بیشتر که باشه بهتره الان قد شما خوبه
رضا عبدالملکی
رضا عبدالملکی
٩٧/٠٧/٠٧
١
١
من شانزده ساله هستم و ارزوی پلیس شدن دارم. الان نیز در سال دهم در رشته انسانی هستم که انشاالله دیپلم نظری را گرفته و به ناجا ملحق شوم
شیوا
شیوا
٩٧/٠٧/٠٨
٦
١
من ریاضیم خوب نیس چیکار کنم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
٠
کلاس خصوصی برید ریاضی تون تقویت شه
zahra
zahra
٩٧/٠٧/١٤
٤
٢
من میخام پلیس شمممم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
٠
آفرررررریییییین
ریحانه
ریحانه
٩٧/٠٧/١٥
٢
٠
سلام از رشته ی گرافیک هم میشه به دانشگاه افسری رفت ؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
١
سلام از هر رشته ای که بخوای می تونی بری
Alireza
Alireza
٩٧/٠٧/١٦
٣
٠
سلام چرا در مورد پلیس جنایی چیزی نگفتین
امیرمعصومی
امیرمعصومی
٩٧/٠٧/١٦
٤
٠
سلام 28 سالمه فوق دیپلم نرم افزار قد172 وزن 75 سوپیشینه ندارم کاملا سالم.متاهل.پایه یک هم دارم.درآمدم هم حدود 3 تومنی هست،بحث اینجاست که من عاشق این نظام و رهبرعزیزم هستم و به خاطر امنیت وطنم و رهبرم حاظرم جونمو بدم.خیلی خیلی علاقه دارم بیام نیروی انتظامی اصلانم به خاطر پولش نیست چون هم درآمد خوبی دارم هم بیمه.در ضمن پدرم هم بازنشسته نظامیه.تروخدا کمکم کنید یه جوری استخدام بشم چون واقعا عاشق این لباس مقدسم.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٢
١
چجوری کمکت کنیم آخه؟؟؟
maede
maede
٩٧/٠٧/١٧
٣
٠
شاخه های رشته برای زن چیه؟؟؟
atefeh
atefeh
٩٧/٠٧/١٩
٤
٠
سلام من یه سوال داشتم من می تونم برم رشته گیریم بعد تا فوق لیسانس ادامه بدم بعد برم دانشکده افسری
حمیدرضا
حمیدرضا
٩٧/٠٧/٢٧
٤
١
بله میتونید ولی به شرطی که بگیرن افسری اون وقت میشید افسر دانش اموخته من خودم الان تو مراحل استخدامی پلیس فتام لیسانس فناوری اطلاعات داشتم پلیسی فقط عشق میخواد وگرنه نه پولش نه خطرش نمیارزه
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
٠
پلیس فتا که خطری نداره مومن :/ بشین پشت میزت که یه cmd باز کن دو تا کد بزن شب هم برو خونه راحت
محدثه فراهانی
محدثه فراهانی
٩٧/٠٧/٢١
٠
٢
عالی بود مننون به نظر من هیچ شغلی به پای پلیسی نمی رسد
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٢
٠
موافقم. جذابیت بالایی داره و البته دعای خیر چند میلیون ایرانی پشتشونه. خداوند حفظ کنه همه نیروهای زحمت کش رو
Mobin
Mobin
٩٧/٠٧/٢٤
٢
١
سلام رشته فنی هم میشه؟مثلا حسابداری؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٤
٠
به هر حال نیروی انتظامی هم یه حسابدار می خواد. نمی خواد؟ امیدت به خدا باشه
مبینا
مبینا
٩٧/٠٧/٣٠
١
٢
سلام ببخشیم من ۱۴سالمه ولی دلم نمی خاد برم رشته نظری می خاسم بدونم از رشته های هنری مثل گرافیک هم میشه برم پلیس شم؟؟؟ی سوال من خیلی ب عملیات علاقه دارم خانماروهم میفرسن یا ن؟.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٧/٣٠
٣
١
یک سری عملیات های خاص که به نظر برسه نیروی خانم نیازهست بله ولی در اکثر موارد پلیس خانم وارد درگیری عملیات نمیشن
مبینا
مبینا
٩٧/٠٧/٣٠
١
٠
زووود جواب بدین لطفا💜
محبوبه
محبوبه
٩٧/٠٨/٠٣
٢
٠
سلام من می خوام پلیس شم ولی نمی دونم چه رشته ی باید انتخاب کرد ممنون می شم اگه کمک کنید
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٢
٠
بشین متن رو کامل بخون راهنمایی ت کرده
Zeynab
Zeynab
٩٧/٠٨/٠٥
١
٠
سلام من رشتم انسانیه امسالم کنکور دارم میخوام پلیس شم واس انتخاب رشته برا دانشگاه چی رو بزنم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٤
١
انتخاب رشته‌ی علوم انتظامی
سحر
سحر
٩٧/٠٨/٠٥
١
٢
سلام من سحرم وخیلی دوست دارم پلیس شئوم ومی خوام انسلا نی بخونم
قربانی
قربانی
٩٧/٠٨/٠٨
١
٠
من قدم کمتر از 1 سانتی متره .یعنی هیچ راهی وجودنداره؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
٠
چرا بابا سر چند سانت که نمیان ردتون کنن :/
مهسا کوردی
مهسا کوردی
٩٧/٠٨/٠٩
١
١
خواهش میکنم جواب بدین اخه مگه داریم کسی با معدل ۱۴رتبه۲۰۰۰بیاره نه واقعا میشه من الان تنها ارزوم تواین دنیا اینه که پلیس شم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٠
٠
بله داریم. خیلی هم داریم. فقط یه همت و یا علی میخواد.
reza
reza
٩٧/٠٨/٠٩
٠
٠
من ۱۵سالمه آیا میتونم از مدرک سیکل برم تو این رشته
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٠
٠
از سیکل نمیشه رفت
نازنین
نازنین
٩٧/٠٨/١٠
٠
٠
سلام من 17 سالمه دخترم قدم 175 بعد ن بابام نظامیه ن سپاهی فقط عضو بسیجم معدلمم 19 نیروی بدنیمم خوبه رشتمم انسانیه اما فک نکنم بتونم رتبه 2000 بیارم هیچ راه دیه ای نیس وارد نظام شد دندونامم پر کردم میگن برم نمیدارم درسته لطفا کمکم کنید
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
٤
آره متاسفانه شما باید دور این رو خط بکشید. با توجه به فیزیک و قد و رشته تون؛ به نظرم مناسبه در رشته های پرستاری فعالیت داشته باشید
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
١
١
خواهش می کنم دوستان برای یک بار هم که شده مطلب رو کامل بخونن بعد بیان کامنت بدن! به 90 درصد سوالاتون در متن پاسخ داده شده. مرسی
یاشار
یاشار
٩٧/٠٨/١٠
٠
٠
سلام خسته نباشید یه سوال دارم من امسال سال اخرم یعنی ۱۲رشته م هم انسانی هست میخاستم بدونم باید کنکور بدم بعد تو دفترچه کنکور دانشکده افسری بزنم یا نه ازاد باید استخدامی بده و شرکت کنم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٨/١٠
٢
٢
بله کنکور بدید و تو دفترچه انتخاب رشته افسری رو بزنید
لیلا فیضی
لیلا فیضی
٩٧/٠٨/١٣
٠
٠
مرسی خیلی عالی بود مطالب...
احسان
احسان
٩٧/٠٨/١٦
٠
٠
عاشق پلیسیم
محمد
محمد
٩٧/٠٨/١٦
١
٠
سلام من ۱۶سالمه یازدهم هستم رشته علوم انسانی قدم ۱۹۳ خیلی به افسری دوست دارم. میشه راهنمایم کنید تا چگونه میتوانم به خواسته ام برسم کنکور بدهم یا اینکه ندم و استخدام شوم
!!!!!!
!!!!!!
٩٧/٠٨/١٧
١
١
من قدم ۱۵۷هست خیلی به رشته افسری علاقه دارم میتونن برم توی این رشته
.....
.....
٩٧/٠٨/١٧
٢
٠
سلام رشته من فنی حرفه ایی سال آخرم هست که دیپلم بگیرم یه راهنمایی می خواستم که می توانم بعد از گرفتن دیپلم به رشته ی افسری برم شرایطش چی هست
محمد
محمد
٩٧/٠٨/٢٢
١
٣
من یکم پا پرانتزی هستم تست میتونم وارد نظام بشم
علی
علی
٩٧/٠٩/٠٥
٠
٢
سلام اگه دندونات خراب باشه یک ذره هم قبول نمی کنن لطفا جواب بدید ممنون
فاطمه
فاطمه
٩٧/٠٨/٢٨
٠
٠
سلام من ۲۰سالمه ترم یک ریاضیاتم معدل دیپلمم ۱۵هست قدمم ۱۷۸هست بسیج فعال هم هستم پدرمم جز ایثارگرا هست ولی نمیتونم برا کنکور بخونم میتونم بدون کنکور وارد نیرو انتظامی بشم؟ 😢
علی
علی
٩٧/٠٩/٠٤
٢
١
سلام خسته نباشید طی یه سری پژوهش بنده اطلاعاتی به دستم رسید که دیگر نیروی انتظامی هم همانند ارتش تنها بدون کنکور افسر و درجه دار می پذیرد لطفا پیگیر باشید که مقالتون باید تغییر پیدا کنه؟
fazare0016
fazare0016
٩٧/٠٩/٠٤
٢
٠
سلام من خانمی هستم دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری 1. آیا برای ورود به نیروی انتظامی باید آزمون بدهم؟ 2. آیا با توجه به دارا بودن مدرک ارشد دوباره باید وارد دانشکده شوم؟
ارش
ارش
٩٧/٠٩/٠٥
٠
٠
سلام ببخشید من رشتم کار و دانش کامپیوتر هست نظری نیست چطور میتونم با این رشتم برم دانشگاه افسری باید لیسانس بگیر چیکار کنم ؟؟ کمکممممم کنییییییید
tinafaramarzi58
tinafaramarzi58
٩٧/٠٩/٠٥
١
٠
قد دیگه!قدم کفاف نمی ده لامصب!
مونا
مونا
٩٧/٠٩/٠٦
١
١
می گن نباید دندون پر کرده داشته باشی درسته
ناشناس
ناشناس
٩٧/٠٩/٠٦
٣
٠
ببخشید من شنیدم اگه دندون بکاری مشکلی ندارن متن رو خوندم ولی مطلبی در این مورد نوشته نشده بود میشه کمک کنید
عسل
عسل
٩٧/٠٩/٠٨
١
٠
سلام من عسل هستم 15 سالمه امسال انتخاب رشته دارم میخواهم برم تجربی تکواندو وتیراندازی هم کار میکنم وقتی رفتم تجربی بعد اززدبیرستانم که تموم شد چی کار کنم؟
عرفان جمالی
عرفان جمالی
٩٧/٠٩/٠٩
١
٠
یه سوال من نمیتونستم برم دانشگاه افسری بخاطر رشته کاردانش بودنم الان از بیرون دانشگاه میرم میخوام بدونم لیسانسمو گرفتم بعدا میتونم برم نظام یا نه لطفا زودتر جواب بدین ممنون
.....
.....
٩٧/٠٩/١٠
١
٠
سلام من به پلیسی خیلی علاقه دارم ورشته علوم انسانی هسم. پدرو مادرم مخالف دانشگاه افسری رفتنم هستن . میشه راهنمایی کنید ک چیکار کنم؟
مهرشاد
مهرشاد
٩٧/٠٩/١٠
١
٠
با سلام خسته نباشید . مطالب بسیار کار آمدی بود و از راهنمایی های شما عزیزان بسیار سپاسگزارم....
احمد
احمد
٩٧/٠٩/١١
١
٠
سلام وقت بخیر...بادیپلم رشته فنی کامپیوتر میشه وارد نظام شد یا فقط رشته نظری رو قبول میکنن؟؟؟
سپيده
سپيده
٩٧/٠٩/١٢
٢
٠
اخ دقيقا سوالي ك دنبالشم ميشه يانميشه
یوسف
یوسف
٩٧/٠٩/١٣
٣
٠
سلام.رشته های فنی وحرفه ای برای استخدامی بدرد میخورن.یانه
Ramin
Ramin
٩٧/٠٩/١٤
١
٠
سلام من خیلی به پلیس شدن علاقه دارم کلاس نهمم از رشته ی کامپیوتر میتونم به نیروی انتظامی برم یا نه لطفا جواب بدید ممنون
Negin
Negin
٩٧/٠٩/١٤
٢
١
سلام .تو دبیرستان نمیشه بریم مدرسه علوم انتظامی.اخه یجا شنیدم که از سال یازدهم میتونیم بریم مدرسه اش بعد دانشکده اش . وبعد مسئله قد لامصب اینقد مهمه ؟. حالا دو سه سانت پاییت تر باشیم اشکال داره؟۱۶۵.تفاوتش تو پنج سانته اینقده سخت گیری اخه!. الان تجربی میخونم سال اولم هستم .
سجاد
سجاد
٩٧/٠٩/١٧
٥
١
من رشته ام کامپیوتر هس چه کنم
Parastoo
Parastoo
٩٧/٠٩/١٨
٣
٠
سلام من رشتم ریاضیه و 18سالمه میخواستم بدونم میشه با دیپلم ریاضی بدون شرکت در کنکور قبول شد یا خیر؟
ناشناس
ناشناس
٩٧/٠٩/٢٣
١
٠
سلام من دختر هستم 12 سالم هست خیلی به شغل پلیسی علاقه دارم میشه بگید پلیسی چه رشته ای هست و تو کدوم از درسام باید خوب باشم که تو رشته پلیسی برم
ناشناس
ناشناس
٩٧/٠٩/٢٤
١
٢
خب هزینه اش کم باشه مگه شماها می خواید پلیس بشید بخاطر پول شما باید یک فرد مفید برای جامعه و رهبر باشد
تارنیا
تارنیا
٩٧/٠٩/٢٥
١
٠
سلام من خیلی علاقه ای ندارم چون به این علت که خدمت سربازیو تموم کردم وازداخل دیدم که چیکار میکنن .ولی بیرون هم کاری نیس به این علت میخوام استخدام شم شماهم اگه میشه راهنماییم کنید .
ابوالفضل
ابوالفضل
٩٧/٠٩/٢٣
١
١
درآمد ش خیلی کمه. <^^>
امیر
امیر
٩٧/٠٩/٢٤
٢
٠
من ۱۴ سالمه الان معدلم ۱۴ میتونم برم به رشته علوم انسانی
ابولفضل
ابولفضل
٩٧/٠٩/٢٤
١
٠
سلام‌نمره‌کودوم‌سالهارو‌باید‌جمعکرد‌تا‌بفهمیم‌معدلمون‌چند؟؟
mahdi
mahdi
٩٧/٠٩/٢٥
١
٠
سلام من عاشق نیروی انتضامی بودم از بچگی از وقتی که تو اینترنت با سرهنگ بختکی آشنا شدم علاغم صد برابر شد الان درس میخونم و اگه امسالم تموم کنم دیبلم میگیرم کسی میتونه بهم بگه چطور میشه ثبت نتم کرد
یسنا
یسنا
٩٧/٠٩/٢٦
١
٠
سلام اتباع افغانستانی هم میتونند وارد دانشگاه افسری بشن؟
مریم
مریم
٩٧/٠٩/٢٦
١
٠
سلام ببخشید من دیپلوم علوم انسانیم کنکور دادم ساله گذشته موقع انتخاب رشته علوم انتظامی نزدم آیا میشه بدونه کنکور شرکت کرد کمکم کنید لطفا من میخوام ورودی بهمن ماه دانشگاه افسری برم مریم قاسمی 18
نسار
نسار
٩٧/٠٩/٢٦
١
٠
من دختری ۱۶ ساله هستم میخوام بدونم من چطور میتوانم وارد نیروی انتظامی شوم چون من خیلی خیلی دوست دارم نیرو انتظامی شم بخاطر این پرسیدم که من دهم ریاضی فیزیک هستم وه نمیدونم چطوری وارد نیروی انتظامی شوم قد من ۱۶۵سانت است در فعالیت دو هم خیلی خوب می دوم کولاً قوی هستم یعنی قدرت زیتدی دارم می خواهم چند سال دیگر گواهینامه ام رو بگیرم وما نمیدونم بعد از اینکه کنکور ریاضی رو دادم باید چیکار کنم .....لطفا جواب بدهید🙂
پربازدیدتریـــن ها