چطور پلیس شویم؟
هر آنچه باید درباره پلیس شدن بدانید

چطور پلیس شویم؟

نویسنده : نیلوفر عیدی

پلیس شدن از آن دست شغل‌هایی است که در کودکی رویای بچه‌ها بوده و حتی عده‌ای در بزرگسالی هم این علاقه را فراموش نمی‌کنند و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. در حال حاضر هم برخلاف قدیم‌ترها که این شغل صورت مردانه‌تری داشت، ناجا برحسب شرایط به نیروی زن هم برای خدمت در سازمان احتیاج پیدا کرده و راه ورود به این شغل برای بانوان نیز باز است! در این مطلب سعی شده تمام ملزومات و شرایطی که برای ورود به این شغل مورد نیاز است بررسی شود.

چطور پلیس شویم

 

چطور استخدام نیروی انتظامی شویم؟ 

تمام استخدام‌ها براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است. استخدام در نیروی انتظامی در دو مقطع انجام می‌شود: مقطع درجه داری و مقطع افسری که هرکدام ویژگی‌ها و شرایط مخصوص به خودشان را دارند.

 

نحوه ی استخدام پلیس در مقطع درجه داری

در این مقطع معمولا آقایان پذیرش می‌شوند اما براساس نیاز سازمان بعضا بانوان را هم پذیرش می‌کنند. به این صورت که کسانی که دیپلم را در یکی از شاخه‌های نظری گرفته‌اند، براساس شرایط سنی که قانون مشخص کرده است یعنی حداقل سن 18 و حداکثر 22 و حداقل معدل 14 ، به مرکز استخدام استان مراجعه می‌کنند و پس از انجام مراحل گزینش در صورت موفیقت وارد دوره‌ی آموزش می‌شوند و پس از آن خدمت در سازمان.

 

مراحل گزینش در مقطع درجه داری پلیس

اگر متقاضی دارای شرایط سنی و تحصیلی مناسب باشد، برای پشت سر گذاشتن مراحل گزینش به مراتب معرفی میشود. مراحل گزینش در این مقطع چندان متفاوت با مقطع افسری نیست. به این ترتیب که در ابتدا باید در آزمون ورودی که زیر نظر ناجا گرفته میشود شرکت کنند. بعد از آن در صورت گرفتن امتیاز لازم در آزمون باید به بهداری ناجا برای انجام معاینات و آزمون های جسمانی استخدامی مراجعه کنند. آزمونهایی نظیر: دو استقامت، دراز و نشست، بارفیکس و بطور کلی ورزشهایی که قدرت بدنی افراد با آنها سنجیده میشود. ضمنا افراد چه مرد و چه زن باید دارای حداقل 170 سانتی متر قد باشند. بعد از آمون جسمانی نوبت به انگشت نگاری برای تشخیص عدم ثبت سوء پیشینه در دستگاه قضایی میرسد و بعد از آن انجام مصاحبه و تحقیق از دوستان و اطرافیان آنها.

راه های پلیس شدن

 

تعیین رسته در مقطع درجه داری پلیس

فردی که تمام مراحل سابق را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد در این مرحله تعیین رسته‌ی خدمتی می‌شود، رسته‌های مختلف مثل: راهنمایی رانندگی، مبارزه با مواد مخدر، پلیس تشخیص هویت، پلیس امنیت، پلیس نظام وظیفه و... که معمولا علاقه‌ی خود فرد دخالت زیادی در این موضوع دارد مگر اینکه در طول دوره‌ی آموزشی مشخص شود استحقاق انجام آن رسته را ندارد!

 

دوره ی آموزشی در مقطع درجه داری پلیس چه مدت طول می کشد و در چه مکانی است؟

افراد در این مقطع در دو مرحله آموزش می‌بینند، مرحله ی عمومی که حدود چهارماه طول می‌کشد و مرحله ی تخصصی که بسته به نوع رسته بین چهار تا شش ماه به طول می‌انجامد. محل آموزش پادگان ‌ هستند افراد تحت آموزش در تمام طول دوره ی آموزشی باید به صورت شبانه روز در آنجا مستقر باشند.

 

نحوه ی استخدام در مقطع افسری

در این مقطع پذیرش به دو صورت انجام می‌شود. اول کسانی که فوق دیپلم یا لیسانس رشته‌ی دیگری را دارند با حفظ شرایط سنی مشابه با مقطع درجه داری و براساس نیازهای مصوب ناجا به رشته‌‌های مختلف مثل روانشناسی یا علوم اجتماعی با پشت سر گذاشتن مراحل گزینش که باز هم مشابه آزمون‌های جسمانی و مراحلی است که در مقطع درجه داری طی می‌شد، وارد دوره ی آموزشی و پس از آن استخدام سازمان می‌شوند. کسانی که فوق دیپلم داشته‌اند با درجه ی ستوان سومی و با درجه‌ی ستوان دومی مشغول به خدمت می‌شوند. 

 

چطور با کنکور پلیس شویم؟

مرحله دوم در مقطع افسری، شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته‌ی علوم انتظامی است. این رشته جزء رشته‌های نیمه متمرکز است. به این معنی که فقط رتبه‌ی اکتسابی در کنکور تعیین کننده‌ی قبولی یا عدم قبولی داوطلب نیست بلکه مصاحبه و مراحل تحقیق به مراتب اهمیت بیشتری دارند. حداقل رتبه باید 2000 باشد با حفظ شرایط سنی حداقل 18 و حداکثر22 و حداقل معدل14. آزمون های جسمانی و مراحل گزینش و تحقیق در تمام مقاطع یکسان است.

 

دانشجویان دانشگاه افسری تا چه مقطعی امکان ادامه تحصیل دارند؟

در حال حاضر تنها دانشگاه افسری دانشکده‌ی افسری امین در تهران است که دانشجویانی که در این رشته مشغول به تحصیل هستند، پس از چهارسال دوره‌ی کارشناسی و کسب درجه‌ی ستوان دومی، الزام دارند که فارغ‌التحصیل شده و مشغول به خدمت در رسته‌ی انتخابی‌شان شوند. بعد از آن اگر تمایل به ادامه‌ی تحصیل داشته باشند می‌توانند در حین خدمتشان ادامه تحصیل بدهند. در غیر این صورت هر چهارسال یکبار یک درجه‌ی استحقاقی دریافت می‌کنند. که بعد از لیسانس و کسب درجه ستوان دومی به ترتیب به صورت: ستوان یکم، سروان، سرگرد، سرهنگ دوم، سرهنگ تمام و درجه‌ سرتیپی خواهد بود. همه امکان رسیدن به درجات عالیه این شغل را دارند مگر درجاتی مثل سرتیپی که برحسب نیاز سازمان پذیرش می‌شود و یا اینکه فرد در طول خدمت مرتکب اشتباهی شده باشد که او را از رسیدن به درجات بالاتر منع کنند.

 

دانشکده افسری

 

محل خدمت نیروهای پلیس چطور مشخص می شود؟

برای خانم‌های متاهل معمولا محل خدمت همان محت سکونت همسرشان است اما بطور کلی محل خدمت افراد براساس دستورات سلسله مراتب سازمانی صورت می‌گیرد که برای هر فرد بسته به نوع رسته‌ی خدمتش ممکن است متفاوت باشد، هرچند در چند سال اخیر سعی شده محل خدمت بومی باشد. جدای از آن براساس قانون هر فرد در طول خدمتش باید چند وقتی را در مناطق محروم و عملیاتی سپری کند.

 

وضعیت افسران زن در ناجا چگونه است؟

بطور کلی بین افسران زن و مرد تفاوتی وجود ندارد. چه در نحوه ی گزینش و استخدام، چه در انجام وظیفه و شرکت در عملیات ها. تنها در نقل و انتقال افسران زن  یکسری محدودیت ها وجود دارد و ملاحظه ی بیشتری در رابطه با آنها صورت می گیرد.

 

پلیس های خانم

 

 درآمد پلیس ها چقدر است؟

پایه حقوقی با توجه به عواملی نظیر سنوات کاری، خدمت مرزی و میزان تحصیلات، متغیر است. اما معمولا به طور کلی از یک میلیون و هشتصد هزار تومان شروع می‌شود تا سه میلیون تومان. ساعت کاری مامورین آگاهی در حال حاضر از 7 صبح تا 2 بعد از ظهر و 5 عصر تا 10 شب است. مامورینی هم که شیفتی کار می‌کنند، معمولا 12 ساعت خدمت و 24 ساعت استراحت هستند. بازنشستگی این شغل هم مانند سایر شغل‌های اداری بعد از سی سال خدمت با حقوق سی روزه است.

برچسب ها
چطور پلیس شویم
پلیس شدن
چطور به دانشکده افسری برویم
درآمد پلیس ها
چطور پلیس مبارزه با مواد مخدر شویم
پلیس های زن
نحوه اسخدام پلیس
نظرات کاربران
کد امنیتی
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/١٠
٤٩
٢٠
سقف در آمد 3 میلیون!؟
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١١
٧٥
٣٢
هعیییی روزگار!
m_akbarpour
m_akbarpour
٩٦/٠٥/١٠
٧١
١٩
واقعا دقت کردین کوچک ترین بیماری برای استخدام ردت می کنند . اما موقع سربازی که میشه حتما باید بری ..........................................
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١١
٤٩
٤٢
آشِ کشکِ خاله‌س دیگه! :))
mohadeseh_eydi
mohadeseh_eydi
٩٦/٠٥/١١
٤٠
١٩
عالی بود...موفق باشی خانومی 😍😘
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١١
٤٥
٣٣
عه! شمو هم که اینجایی:))) قربونِ تو💙
mamzi
mamzi
٩٦/٠٥/١٢
٤٠
٢٦
من سرباز نیروی انتظامی مرزبانی بودم. با توجه به این تجربه اصلا علاقه ای به پلیس شدن ندارم:)) هرکاری سختیای خودشو داره. ولی خب پلیس شدن آدم رو پیر می کنه که بازم بستگی داره توی کدوم قسمت مشغول به کار باشی. کلا سخته:| و البته بعضی مسائلش هم اونجوری نیست که از بیرون دیده میشه.باید داخلشون باشی تا بفهمی چه خبره... ممنون از مطلب خوبتون
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١٣
٦٥
٣٢
معمولا مشاغلی که شرایط خاص دارن یا یسری سختی هایی که تحملش از عهده ی هر کسی برنمیاد، کسی رو برای اشتغال می‌طلبن که یا خیلی دیوونه باشه یا خیلی عاشق! در غیر این صورت منطق حکم می‌کنه که بشینیم سرجامون:)) ممنون که خوندید✋
امیرعباس
امیرعباس
٩٦/٠٥/١٣
٤٣
١٥
چگونه میتوان عضو نیروی نپوو شد؟؟
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١٦
٣٤
٣٢
ایشالا یه مطلب اختصاصی هم برای این موضوع می‌نویسیم، مرسی:)
سعید
سعید
٩٦/٠٥/١٦
٢٦
١٣
سلام. نسبت به کاری که انجام میدن متاسفانه خیلی حقوقشون پایینه. رفیق من بعد از نزدیک ۵ سال تازه یه میلیون و هشتصد میگیره. تو مقطع درجه داری راحت تر نیرو میگیره اما برای افسری تقریبا پوست میکنن و به این راحتی کسی قبول نمیکنن . من دوستم دو سال داره میره برای جذب افسری هی میگن تعداد محدودی نیرو میگیرم.
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/١٨
٣٦
١٤
درسته متاسفانه یسری شرایط سخت داره و محدودیت هاش دستِ همه رو برای انتخاب این رشته باز نمی‌گذاره! ممنون:)
اسماعیلbang
اسماعیلbang
٩٦/٠٩/٠٣
٣٣
٨
سلام میگم اگه رشتت کامپیوتر یا علوم انسانی باشه می تونی پلیس بشی
مسعودی
مسعودی
٩٦/٠٩/٠٤
٢١
٨
سلام خسته نباشید من دیپلم گرفتم آیا میتوانم بدون دانشگاه افسری به نیروی انتظامی بروم. در ضمن کارت فعال تاثیری در ثبت نام دارد؟؟
aref
aref
٩٦/١٠/٢٠
١٧
١٥
خدایی 3ملیون خیلی کمه برای مردی که خرج زندگی باید بده
فاطمه
فاطمه
٩٦/١٠/٢٨
٦٦
٨
سلام من۱۴ سالمه و عااااااشق پلیسیم ولی نمیدونم باید چه رشته ای انتخاب کنم لطفا کمکم کنییییییید
سروان مهدی
سروان مهدی
٩٦/١١/٠٩
٦٠
١٥
سلام خانوم من الان رشته پلیسی میخونم چند سال دیگه.دارم که به سر گرد برسم تو باید بری رشته انسانی بعد هر مدرکی که دلتون خواست در نظام مدرسه مراجعه نماید با تشکر
نگار
نگار
٩٧/٠١/٢٨
١٣
٦
فاطمه خانم شما باید بری علوم انسانی من خودمم پلیسی رو خیلی دوست دارم و پیگیرشم
نگار
نگار
٩٧/٠١/٢٨
١٣
٥
فاطمه خانم شما باید بری علوم انسانی من خودمم پلیسی رو خیلی دوست دارم و پیگیرشم
1234
1234
٩٧/٠٢/١٨
١٥
١٢
بیا با هم میریم
فاطمه
فاطمه
٩٦/١٠/٢٨
٣١
٩
سلام من ۱۴ سالمه عاااااااااشق پلیسیم ولی نمیدونم چه رشته ای واسه این شغل انتخاب کنم لطفا کمکم کنیییییید
فاطمه
فاطمه
٩٦/١٠/٢٨
٣١
١٣
سلام من ۱۴ سالمه عاااااااااشق پلیسیم ولی نمیدونم چه رشته ای واسه این شغل انتخاب کنم لطفا کمکم کنیییییید
elnaz
elnaz
٩٦/١١/٠٤
٢٣
٤
سلام .من 16سالمه میخوام پلیس شم ولی رشتمم انتخاب کردمو نمیتونم دیگ عوض کنم دیر شده حالا چکار کنم لطفا راهنماییم کنین
امین
امین
٩٦/١١/٠٥
٢٠
٣
سلام خانما اقایون لطفا یک کمکی خاستم از شما میخام بفهمم واسه اینکه پلیس بشم با دیپلمات بدون کنکور دادن چطوره میتونم و باید چ رشته ایی انتخاب کنم لطفا تغازا میکنم کمک کنید
Mahsa😁
Mahsa😁
٩٧/٠٧/٢٠
٢
١
تقاضا😐😐
سبحان بزی
سبحان بزی
٩٦/١١/١٢
٢٤
١١
من خیلی دلم می خواد پلیس شوم ولی پدر ومادرم مرا نفرین میکنند
فاطی
فاطی
٩٧/٠٧/١٤
٢
٤
خخخخخخخخخخخ
سیدامیرحسین
سیدامیرحسین
٩٦/١١/٢٢
١٢
٩
خیلی تشکر و سپاس بخاطر توضیحات کاملتون عالی بود
سعید احمدی
سعید احمدی
٩٦/١١/٢٨
١١
٨
خداوکیلی چه قانون هایی میبارید .....
سعید احمدی
سعید احمدی
٩٦/١١/٢٨
١٠
٧
حیففففف این چه قانون هاییه اههههعععع
سعید احمدی
سعید احمدی
٩٦/١١/٢٨
١٠
٣
این چه قانون هایی هست اهههههه سخت نگیرید بابا
rahabahramiyan
rahabahramiyan
٩٦/١٢/٠١
١١
٣
سلام من رشته حسابداری میخونم امسال سال دوم هستم نمیتونم رشتمم عوض کنم میشه راهنماییم کنین؟
پارمیس
پارمیس
٩٦/١٢/٠٢
٣٢
٥
من واقعا علاقه دارم پلیسشم آیا میشه از طریق رشته علوم تجربی وارد شد؟؟؟؟؟.. ممنون
زهرا
زهرا
٩٦/١٢/٠٢
١٧
٥
سلام ببخشید لطفا کامل توضیح بدین
امیر
امیر
٩٦/١٢/٠٥
١٥
٦
ناموسا اگه اینطوری باشه خیلی خوبه . با دیپلم انسانی میری تو کارش😉
ارسلان
ارسلان
٩٦/١٢/١٤
٢٠
٣
میگم اگر بارفیکس نتونیم بریم رد می شیم
karate_2020
karate_2020
٩٦/١٢/١٥
١٢
١
سلام ببخشید من الان نزدیک 11 ساله که رزمی کار میکنن و از نظر ورزشی تکمیلم البته 17 سالمه و خیلی به دانشگاه افسری علاقه لارم میشه بگید باید رتبه ی کنکور انسانیم چند باشه؟؟
امیر
امیر
٩٦/١٢/١٧
١٧
٢
سلام داداش گلم حداکثر رتبه قبولی الان رنج حدود ۲۵۰۰ تا نهایت ۶۰۰۰ هستش و با شرایط سخت .. موفق باشی دانشجوی افسری🙁
بهار
بهار
٩٦/١٢/٢٧
١٠
٤
سلام به من گفتن میتونم دیپلم بگیرم بدبرای پیش دانشگاه رشته علوم انسانی بخونم ایا قبولم میکنن
مبینا
مبینا
٩٦/١٢/٢٩
١٢
٣
سلام ببخشید میشه با رشته ی تحربی وارد نیروی انتظامی شد
سید علی حسینی زاده
سید علی حسینی زاده
٩٧/٠١/٠٢
٩
٦
من خیلی دوست دارم پلیس شوم و با خواندن این مقاله دیگر به راحتی میتوانم پلیس بشوم
artam
artam
٩٧/٠١/٠٢
٢١
٤
سلام من ۱۵ سالمه عاشق پلیس شدنم لطفا راهنمایی کنید چه رشته ای بزنم تا وارد نیروی انتظامی بشم ؟
بهار
بهار
٩٧/٠١/٠٢
٨
٧
باید دریکی از رشته های نظری(تجربی ریاضی انسانی معارف )مدرک پیش دانشگاهی بگیری.بدم
٩٧/٠١/٠٩
٦
٢
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
٩٧/٠١/١٠
٩
٢
سلام به همه خوبین . من کلاس نهمم به پلیس شدن هم خیلی علاقه دارم میخوام برم تجربی راستش از دوی استقامت متنفرم اینم یکی از مراحلشه میشه راهنماییم کنین . با تشکر
MAHOoR
MAHOoR
٩٧/٠١/١٣
١٣
٣
سلام با این شرایط سخت این مقدار پول خیلی بی انصافیه که😢
بهزاد
بهزاد
٩٧/٠١/١٨
٨
٢
سلام خسته نباشید من لیسانس پیام نور دارم میخاستم بدونم نیرو انتظامی پیام نور میگیره؟
123
123
٩٧/٠٧/٢٣
١
١
لیسانس با لیسانس هیچ فرقی نداره مهندسس چ آزاد گرفته باشی چ دولتی چ پیام نور
سپهر
سپهر
٩٧/٠١/١٨
٨
٣
سلام ببخشید میشه کمکم کنین؟ من تمامی شرایط رو دارم بغییر معدل 14 این ینی دیگه الفاتحه ؟ینی رام نمیدن ؟ینی کارم تمومه ؟ اگه کمکم کنین ممنون میشم من معدلم 13.80 هس بازم تشکر از کمکتون
محمد
محمد
٩٧/٠١/٢١
٧
٢
شما می تونی با کنکور وارد نیروی انتظامی بشی
ناشناس
ناشناس
٩٧/٠٢/٢٩
١١
٣١
اگه یکی از این شرایط رو داشته باشی قبول میکنن: یکی از اعضای خانوادت جزو نیروهای مسلح باشه- بسیجی فعال باشی- خانواده شهید یا جانباز باشی- حکم قهرمانی داشته باشی
پلیس شیطون
پلیس شیطون
٩٧/٠٣/٠٢
٧
١٤
سلام خسته نباشید یه سوال داشتم معدل کل دیپلم باید 14 باشه یا معدل سال سوم ؟ چطوریه میشه کمکم کنید ممنون میشم
mohammadrezamanafzadeh311
mohammadrezamanafzadeh311
٩٧/٠٧/١٩
٢
٠
این چه وضع درسی هست معدل 13/80من معدلم 18/65هستش
آوا
آوا
٩٧/٠١/٣١
٤
١٥
سلام منم عاااااااااشق پلیسی ام نمیشه با رشته تجربی بریم؟؟؟
Haniyeh.jahanbakhsh
Haniyeh.jahanbakhsh
٩٧/٠٤/٢٦
٤
٣
میشه
امیررضا
امیررضا
٩٧/٠٢/٠١
٤
٤
سلام ببخشید من الان دیپلم انسانی دارم یه بار رفتم برای درجه داری گفتن باید گواهینامه رانندگی داشته باشی میخواستم ببینم هیچ راهی وجود نداره بدون گواهینامه برای برای درجه داری لطفا خواهش میکنم جوابم بدید ممنون
Amir
Amir
٩٧/٠٢/٠٥
١
٣
معدل پیش هم مهمه؟
کیامرزی
کیامرزی
٩٧/٠٧/١٣
٠
٠
بله باید بالای ۱۴باسه ولی اگه معدلتون خیلی بالا باشه امتیازتون هم بیشتره
عباس
عباس
٩٧/٠٢/١٢
٢
٢
من به رشته پلیسی خیلی علاقه دارم ایا میشه برم خدمت سربازی بعد باشون بمونم استخدامم میکنن؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید
mehran
mehran
٩٧/٠٢/١٣
٢
١
سلام. من دیپلممو گرفتم میخواستم بدونم چطوری باید ثبت نام کنم. درضمن پدربزرگم شهیده خودمم کارت فعال دارم و تو سپاه هم فعالیت دارم میخوام بدونم اینا تاثیری داره؟ لطفا راهنمایی کنبد
٩٧/٠٢/١٧
٩
٢
شغل خیلی خوبیه اما حقوق کم
مهدی
مهدی
٩٧/٠٢/٢٨
١
١
سلام خسته نباشید!راهی هست با مدرک معادل کاردانی درجه داری رف!؟مثلا تعهد داد از مدرکم برای درجه استفاده نمیکنم!!!!؟
mamad
mamad
٩٧/٠٣/٠١
٦
٢
سلام ببخشید میخواستم ببینم با دیپلم گردشگری میشه وارد نظام شد پدرمم بازنشسته نیرو مسلح هست لطفا جواب بدید ، ارتش ، نیرو انتظامی یا سپاه
Sherlock
Sherlock
٩٧/٠٣/٠٣
٤
٦
سلام من دوست دارم کاراگاه بشم ولی نمیدونم چطور
محسن
محسن
٩٧/٠٣/٠٦
٣
٥
خوب
ناشناس
ناشناس
٩٧/٠٣/١٠
٣
٠
ممنون
زینب
زینب
٩٧/٠٣/١٠
٥
٣
من فوق دیپلم گرافیکم الان می تونم برم خیلی پلیسی رو دوست دارم
mahdieh
mahdieh
٩٧/٠٣/١٦
١٣
٤
من رشته ام ریاضیه چند ساله رزمی هم کار میکنم حکم قهرمانی هم داره معدلمم بالای 14 هست فقط قدم 170 نیست اگه 160 باشه قبول میکنن عایا؟
آلیناAlina
آلیناAlina
٩٧/٠٣/١٨
٩
٢
سلام دوستان برای رفتن به دانشگاه افسری باید چه رسته ای انتخاب کنم؟
محمد ابراهیمی
محمد ابراهیمی
٩٧/٠٣/٢٦
٤
٣
من ۱۴ سالمه با دیپلم اگه بخوام اسخدام بشم سخت تره ؟یا آسون تر؟
رها
رها
٩٧/٠٦/٢٩
١
١
آسون تره ولی درجه ات کم میشه اگه با دیپلم بری از گروهبان شروع میکنی با لیسانس دانشکده افسری بری از ستوان دو
sajjad
sajjad
٩٧/٠٣/٢٩
٤
١
رشته فنی حرفه می تونه وارد دانشگاه افسریه بشه،ممنون ،واجبه بی زحمت سریع جواب می دین
فاطمه
فاطمه
٩٧/٠٤/٠٣
٨
٢
سلام میشه از رشته معارف پلیس شی لطفا جواب بدین
ریحانه
ریحانه
٩٧/٠٤/٠٤
٧
١
سلام ببخشید من دانشجوی کاردانی حسابداری ام ولی علاقه شدیدی به پلیس شدن دارم ولی قدم ۱۶۷ نمیدونم الان باید چجوری این رشترو انتخاب کنم و حتما باید قد ۱۷۰ باشه؟
آیات
آیات
٩٧/٠٤/١٠
٨
٣
سلام من کلاس نهمم به پلیسی پیش ازحد علاقه دارم نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم یا علوم انسانی یا تجربی
آیات
آیات
٩٧/٠٤/١٠
٥
١
سلام من کلاس نهمم نمیدونم به پلیسی بیش از حد علاقه دارم نمیدونم علوم انسانی انتخاب کنم تجربی
🔫 فاطمه 🔫
🔫 فاطمه 🔫
٩٧/٠٤/١٧
٥
٠
سلام من ۱۵سالمه امسال انتخاب رشته دارم علاقه شدیدی به پلیس شدن شرایط قبولی در دانشکده افسری چطوریه و شرایط استخدام در اداره پلیس میشع کمکم کنید
HADIFFFF
HADIFFFF
٩٧/٠٦/٢٤
٢
١
باید معدلت ۱۴بشه وه ۱۷۰قدت باشه ۳سال حد اقل کارت فعالی داشته باشی و.....
Rozhin
Rozhin
٩٧/٠٤/١٨
٨
٢
من امسال انتخاب رشته دارم و میخوام انسانی بزنم بعدم کنکورِ نیرو انتظامی بدم خوبه به نظرتون؟؟ فکر همه جاشو کردم ولی اگه دو استقامتی نتونم بدم قبولم نمیکنن؟؟
Ne_rs
Ne_rs
٩٧/٠٤/١٩
٣
٣
سلام.خیلی مهمه لطفا پاسخگو باشید.میخواستم بدونم خانوم هایی که طلبه هستند و دروس حوزوی میخونند هم اموانش هست که وارد نیروی پلیس بشند؟یا فقط افراد عادی هستش؟؟؟سوال بعد اینکه حتما باید پیش دانشگاهی باشه؟نمیشه سوم باشه و با کنکور وارد شد؟؟؟
م.ب
م.ب
٩٧/٠٤/٢٢
٣
٢
حتما باید ۷۰ باشه قد😧
منصور
منصور
٩٧/٠٥/١٥
٣
٢
170
هستی😘
هستی😘
٩٧/٠٤/٢٣
٤
٣
سلام
سلام
سلام
٩٧/٠٤/٢٨
٧
٤
سلام میشه از فنی حرفهای شاخه کامپیوتر وارد نیروی انتظامی شد؟ جواب لطفا
Fatemwh
Fatemwh
٩٧/٠٥/٢١
٢
٢
یعنی چی ک رتبه کنکور باید ۲۰۰۰باشه معدل چهارده به بالا رتبه ۲۰۰۰ اصن این دو تا به هم نمی خورن
sedighe
sedighe
٩٧/٠٥/٢٧
٩
٣
من الان ١٧ سالمه و سال دیگه میخام برم نظام ولی میترسم که قبولم نکنن اخه من عاشق اینم که پلیس بشم
mogTaba.baraTali
mogTaba.baraTali
٩٧/٠٦/٠٩
٤
٣
سلام سلام مخواهم ازماموران محلی ناجا باشم قبلاجز بسیج بودم بررسی شود مرسی مجتبی براتعلی
ملکا
ملکا
٩٧/٠٦/٢٧
٣
٢
سلام من ۱۷سالمه که به شغل پلیس علاقه دارم ولی قدم ۱۶۲ هست و می خوام خوام امسال بسیج فعال بشم... وتوی امنیت کار کنم چون از کارهای اداری بدم میاد... نمیشه که پلیس بشم رشتم انسانیه...
حمیدرضا
حمیدرضا
٩٧/٠٧/٠٧
١
٣
سلام من 15 سالمه قصد دارم برم انسانی قدم 177 میرم بدنسازی تا قدم بلندتر نشه قبلا کاراته میرفتم و کمربند مشکی داشتم میخواستم بدونم حتما باید قدت 170 باشه لطفا جواب
کیامرزی
کیامرزی
٩٧/٠٧/١٣
١
٠
بیشتر که باشه بهتره الان قد شما خوبه
رضا عبدالملکی
رضا عبدالملکی
٩٧/٠٧/٠٧
١
١
من شانزده ساله هستم و ارزوی پلیس شدن دارم. الان نیز در سال دهم در رشته انسانی هستم که انشاالله دیپلم نظری را گرفته و به ناجا ملحق شوم
شیوا
شیوا
٩٧/٠٧/٠٨
٥
١
من ریاضیم خوب نیس چیکار کنم
zahra
zahra
٩٧/٠٧/١٤
٤
٠
من میخام پلیس شمممم
ریحانه
ریحانه
٩٧/٠٧/١٥
٢
٠
سلام از رشته ی گرافیک هم میشه به دانشگاه افسری رفت ؟
Alireza
Alireza
٩٧/٠٧/١٦
٣
٠
سلام چرا در مورد پلیس جنایی چیزی نگفتین
امیرمعصومی
امیرمعصومی
٩٧/٠٧/١٦
٢
٠
سلام 28 سالمه فوق دیپلم نرم افزار قد172 وزن 75 سوپیشینه ندارم کاملا سالم.متاهل.پایه یک هم دارم.درآمدم هم حدود 3 تومنی هست،بحث اینجاست که من عاشق این نظام و رهبرعزیزم هستم و به خاطر امنیت وطنم و رهبرم حاظرم جونمو بدم.خیلی خیلی علاقه دارم بیام نیروی انتظامی اصلانم به خاطر پولش نیست چون هم درآمد خوبی دارم هم بیمه.در ضمن پدرم هم بازنشسته نظامیه.تروخدا کمکم کنید یه جوری استخدام بشم چون واقعا عاشق این لباس مقدسم.
maede
maede
٩٧/٠٧/١٧
٢
٠
شاخه های رشته برای زن چیه؟؟؟
atefeh
atefeh
٩٧/٠٧/١٩
٤
٠
سلام من یه سوال داشتم من می تونم برم رشته گیریم بعد تا فوق لیسانس ادامه بدم بعد برم دانشکده افسری
حمیدرضا
حمیدرضا
٩٧/٠٧/٢٧
٠
٠
بله میتونید ولی به شرطی که بگیرن افسری اون وقت میشید افسر دانش اموخته من خودم الان تو مراحل استخدامی پلیس فتام لیسانس فناوری اطلاعات داشتم پلیسی فقط عشق میخواد وگرنه نه پولش نه خطرش نمیارزه
محدثه فراهانی
محدثه فراهانی
٩٧/٠٧/٢١
٠
٢
عالی بود مننون به نظر من هیچ شغلی به پای پلیسی نمی رسد
Mobin
Mobin
٩٧/٠٧/٢٤
١
٠
سلام رشته فنی هم میشه؟مثلا حسابداری؟
مبینا
مبینا
٩٧/٠٧/٣٠
٠
٠
سلام ببخشیم من ۱۴سالمه ولی دلم نمی خاد برم رشته نظری می خاسم بدونم از رشته های هنری مثل گرافیک هم میشه برم پلیس شم؟؟؟ی سوال من خیلی ب عملیات علاقه دارم خانماروهم میفرسن یا ن؟.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٧/٠٧/٣٠
٠
١
یک سری عملیات های خاص که به نظر برسه نیروی خانم نیازهست بله ولی در اکثر موارد پلیس خانم وارد درگیری عملیات نمیشن
مبینا
مبینا
٩٧/٠٧/٣٠
٠
٠
زووود جواب بدین لطفا💜
پربازدیدتریـــن ها