آمدن یا نیامدن ؛ مسئله این است!
طنزی درباره تاییدها و تکذیب های انتقال سرورهای تلگرام به ایران

آمدن یا نیامدن ؛ مسئله این است!

نویسنده : ناصر جوادی

بحث انتقال یا عدم انتقال سرورهای تلگرام به داخل کشور یکی از خبرهای است که در این چند روزه تایید و تکذیب‌های زیادی را پیرامون خود داشته. از یک سو وزیر ارتباطات قویا می‌گوید که مسئولین تلگرام قول داده‌اند سرورهای این پیام‌رسان را به داخل کشور منتقل کنند و از سوی دیگر پاول دوروف قویا انتقال سرورهای تلگرام به ایران یا هر کشور دیگری را تکذیب می‌کند. این‌گونه است که ما صبح‌مان را با خبر انتقال سرورهای تلگرام آغاز و صبحانه‌مان را با تکذیب این انتقال میل می‌کنیم و جوراب‌مان را با قول وزیر ارتباطات مبنی بر قطعی بودن انتقال می‌پوشیم و با تکذیب مجدد دوروف از خانه بیرون می‌آیم و تا شب همین روند تایید و تکذیب ادامه دارد! در این میان راننده تاکسی‌های محترم معتقدند همه این‌ها کار خودشان است و می‌خواهند حواس ما را از گرانی مرغ و تخم مرغ پرت کنند و انتقال و عدم انتقال سرورهای تلگرام برای ما مرغ و پیاز نمی‌شود. حال می‌خواهیم فارغ از این تایید و تکذیب‌ها مزایا و معایب این انتقال را باهم بررسی کنیم:

 

مزایای انتقال سرور تلگرام به ایران چیست؟  

*یکی از بهرین مزایای انتقال تلگرام به داخل کشور این است که تا تقی به توقی یا شاید هم توقی به تقی بخورد تلگرام قطع می‌شود و کاربرانش یک حالی به کلیه‌هایشان می‌دهند.

* یکی دیگر از مزایای انتقال سرور‌های تلگرام به داخل کشور این است که به راحتی می‌توان آن ۲ میلیون ۷۴۳ هزار نفری که ادعا می‌کنند پروفسور مجید سمیعی هستند و یک کانال زده‌اند تا رازهای موفقیت را به ما بگویند، شناسایی کرد.

* اگر سرورهای تلگرام به داخل کشور منتقل شوند شاید بلاخره یک راهی پیدا شود که بفهمیم چه کسانی عکس پروفایل ما را نگاه کرده‌اند. 

* در حال حاضر یک عمر با یک ایموجی دعا و تشکر می‌کنیم یکهو مشخص می‌شود معنی آن "بزن قدش" است. ایموجی شکلات هم بماند! با انتقال سرور ها به داخل و ایرانیزه کردن ایموجی‌ها مشکلات این چنینی پیش نخواهد آمد.

 

معایب انتقال سرور تلگرام به ایران چیست؟  

* با انتقال سرور به داخل کشور هر لحظه این امکان وجود دارد که کل اطلاعات خصوصی‌ات مثل کاربران ایرانسل لو برود، بعد بیا به ۸۰ میلیون هموطن کنجکاو ثابت کن که همه آن چت‌ها را با محارم انجام داده‌ای یا یک لحظه در حال چت روسری از سرت افتاده و یک عکس یهویی ارسال شده.

* با انتقال سرورها به داخل کشور و در دسترس خودرو سازها قرار گرفتن، ممکن است سایپا و ایران خودرو به آن هم رحم نکنند و از تلگرام وانت رونمایی کنند.

* خطر اختلاس از سرورهای تلگرام هم وجود دارد، یعنی یک روز صبح که از خواب بیدار شدی ببینی هیچ خبری از تلگرام نیست و بعد از مدتی معلوم شود یک آقازاده با ژن نسبتا خوب که دستش به هیچ صندوقی بند نشده برای کم نیاوردن در مقابل آقازاده‌های با ژن خوب همین اطلاعات تلگرام را زده زیر بغلش و فرار کرده آن ور آب. 

* باسابقه درخشانی که ما ایرانی‌ها در سانسور و تغییر محتوا داریم و "دوست معمولی مادر سوباسا" را تبدیل به "عموی سوباسا" می‌کردیم، هیچ بعید نیست بعد انتقال سرورها از این توانایی در تغییر محتوای تلگرام هم استفاده کنیم.

 

در پایان امیدواریم که چه سرورهای تلگرام به داخل منتقل شد و چه نشد مجازات شایسته برای کسانی که سین می‌کنند و جواب نمی‌دهند در نظر گرفته شود!

برچسب ها
انتقال سرورهای تلگرام به ایران
سرورهای تلگرام در ایران
مزایا و معایت انتقال سرورهای تلگرام به ایران
تلگرام در ایران
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
پربازدیدتریـــن ها
بررسی ظهور تا سقوط خشن ترین حکومت قرن

چطور داعش نابود شد؟!

٩٦/٠٩/٠١
نگاهی کوتاه به «انسان عاقل» در حدیثی از امام مهربانی ها

یک کهکشان راه است تا فهمیدن او...

٩٦/٠٨/٢٨
این عادت را جدی بگیرید

اعتیادی که ساده از کنارش عبور کرده ایم

٩٦/٠٨/٢٩
از بازی خودجوش بچه ها جلوی دوربین صدا و سیما تا سفر پر دردسر سلبریتی ها به کرمانشاه!

کرمانشاه را برای حضور سلبریتی ها خالی کنید

٩٦/٠٨/٢٩
با فراگیری یک زبان خارجی؛ چطور می توانیم وارد بازار کار شویم؟

بازار کار رشته های زبان خارجی

٩٦/٠٨/٢٧
رقابت داغ فروشگاه های اینترنتی در جمعه همین هفته

بلک فرایدی امسال را اصلا از دست ندهید

٩٦/٠٩/٠٢
چند پیشنهاد ساده برای فرار از دغدغه های فکری متعدد

اتوبان افکارتان را دچار ازدحام نکنید

٩٦/٠٨/٣٠
حال خراب حضرت پاییز، مال من

ذهن زیبا؛ گلچینی از تک بیت ها و اشعار ناب (38)

٩٦/٠٨/٢٨
معرفی ربات تلگرامی زیرنویس یاب

زیر نویس فیلم ها را راحت تر از همیشه بیابید

٩٦/٠٨/٣٠
از ماجرای مجید تا هزینه هایی که از جیب تو میشه

هرگز یک گربه ایرانی رو سرکار نذار!

٩٦/٠٩/٠٢
نگاهی به حواشی اخیر پیرامون اختلاف هواداران و گلر پرسپولیس

هیس هوادار حق اعتراض ندارد!

٩٦/٠٩/٠١
مصاحبه اختصاصی با رضا مهاجری؛ سرمربی تیم پدیده

پدیده با لشکری مصدوم به مصاف پرسپولیس می رود

٩٦/٠٨/٢٧
تبلیغات