چه کسی برنده خنداننده شو می شود؟
خنداننده شو به نیمه نهایی رسید

چه کسی برنده خنداننده شو می شود؟

نویسنده : اکرم انتصاری

این روزها پای مسابقه‌های استعدادیابی زیادی به تلویزیون باز شده است مثل مسابقه کشف استعداد گزارشگر ورزشی، صداپیشه و مجری. در این میان برنامه خندوانه به کارگردانی و اجرای رامبد جوان توانسته است با خلاقیت و نشاط همیشگی گروهش مسابقه‌ای راه بیندازد که این شب‌ها کانال خیلی‌ها را روی شبکه نسیم تنظیم شده باشد. حالا این مسابقه جذاب به مرحله نهایی رسیده و قرار است در یکشنبه و دوشنبه شب شاهد رقابت سخت میثم درویشان‌پور با محمد معتضدی و مجید افشاری با سیده مریم کشفی باشیم. 

 

شب اول / یکشنبه 8 مردادماه

میثم درویشان پور (گروه اشکان خطیبی) & محمد معتضدی (گروه رامبد جوان)

میثم درویشان‌پور از همان دور اول مسابقات با تکیه بر تسلطی که در خاطره‌گویی و ایجاد طنز موقعیت داشت جای خودش را در دل مخاطبان خنداننده شو باز کرد. هم گروهی‌های او در دور اول مجید افشاری، سیده زینب موسوی و بهزاد قدیانلو بودند که همگی به دور بعد راه پیدا کردند. او با محمد معتضدی در دوره‌های قبل در حالی هم گروه بود که کار رقیبش در آن‌جا به اجرای نجات کشید. در بزرگی کار او همین بس که توانست سیده زینب موسوی یا همان امپراطور کوزکوی معروف دنیای مجازی را با 884 هزار رای در یک چهارم نهایی شکست بدهد و به این دور از مسابقه برسد. میثم که این روزها به لطف خنداننده شو تبدیل به یک چهره شده است و الحق خوب هم با مخاطبانش در اینستاگرام ارتباط گرفته است. 

میثم درویشان پور

 

اوضاع محمد معتضدی اما متفاوت است، پست‌های اینستاگرامی او بیشتر دوبله‌طور است و حتی قبل از این سابقه حضور در خندوانه به عنوان دوبلور را هم داشته. محمد تنها کسی بود که از گروه رامبد جوان توانست به دور بعدی برسد آن هم بعد از خوش درخشیدن در اجرای نجات! حاشیه‌ها از همان ابتدا با محمد معتضدی همراه بود تا بعدها او با اجرایش در دور یک چهارم نهایی باز هم جنجالی شود، بیشترین رای را ییاورد و بازار شایعه علیه رامبد جوان را داغ کند. 

محمد معتضدی

پیشبینی نتیجه شب اول مسابقه کار سختی است! حدس نویسنده بر این است که اگر میثم درویشان‌پور باز هم در قالب خاطره‌گویی نقادانه حاضر شود، کار برای محمد معتضدی سخت خواهد بود و اگر محمد معتضدی به اندازه دور قبل غیرقابل پیشبینی کار کند، میثم به دردسر خواهد افتاد. 

 

شب دوم / دوشنبه 9 مردادماه

مجید افشاری(گروه حسن معجونی) & سیده مریم کشفی(گروه شقایق دهقان)

از همان اول مشخص بود که شانس به حسن معجونی روی آورده و گروهش در طنز یک سر و گردن بالاتر از بقیه گرو‌ه‌ها بود. از گروه او، رضا بهمنی، حسین شاهرخ نیا و مجید افشاری به دور یک چهارم نهایی صعود کرده بودند که فقط یکی از آن‌ها جز چهار نفر نهایی شد. آن هم کسی نبود جز مجید افشاری که انصافا تا به اینجای کار خوش درخشیده است. بزرگ‌ترین نقطه قوت اجراهای مجید، قلم اوست. او از دور اول، متن‌ اجراهایش را خودش می‌نویسد و هر بار مخاطب را غافلگیر می‌کند. البته نوعی خستگی و لحن بامزه‌ در کلام و نوع استندآپش وجود دارد که از همان اول لبخند روی مخاطب می‌آورد. به هر حال سیده مریم کشفی کار سختی برای رقابت با این نابغه تازه کشف شده دارد. پست‌های اینستاگرامش نشان می‌دهد پیش از این در هنر دستی بر آتش داشته. او هم بعد از معرفی در خنداننده رقم فالورهایش به میزان قابل توجهی بالا رفته و جالب اینجاست که فن پیجهای متعددی هم دارد!

مجید افشاری

 

وقتی مردم متوجه شدند امپراطور کوزکو در گروه خانم‌های خنداننده شو حضور دارد، کمتر کسی به بالا آمدن سیده مریم کشفی فکر می‌کرد. مریم که کاراکتر بانمکی دارد با غر زدنهایش دل خیلی‌ها را به دست آورد. علیالخصوص در اجرایی که به پیام‌های بازرگانی ایراد میگرفت. او در آن استندآپ با بالاترین رای به دور بعد صعود کرد و حالا یک تیپ و ژست اجرا پیدا کرده است. شوخی‌های ساده او همه گیر است، به همین دلیل مثل بعضی کنایه‌های مجید افشاری نیاز به تامل ندارد و شاید همین قضیه روی تعداد بالای رای هایش تاثیرگزار باشد. البته اگر بتواند بم و زیر بودن صدایش را کنترل کند! او همان‌طور که در بیو اینستاگرامش نوشته تا قبل از خنداننده به هنر ربطی نداشته و این روزها پست های متعددی از خندوانه می گذارد.

مریم کشفی

به هر حال باید منتظر ماند تا یک شنبه و دوشنبه (یعنی فردا و پس فردا) چه اتفاقی می‌افتد! پیش بینی شما برای نفرات اول تا سوم خنداننده شو چیست؟

برچسب ها
خنداننده شو
نیمه نهایی خنداننده شو
مریم کشفی
محمد معتضدی
میثم درویشیان پور
مجید افشاری
نفر اول خنداننده شو
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.babaee
m.babaee
٩٦/٠٥/٠٧
١
٠
من امیدوارم اقای معتضدی برنده بشن فکر میکنم ایشون برخلاف بقیه از الفاظی که درست نیست در برنامه ای که همه نوع گروه سنی پاش نشسته استفاده نمیکنه و این برای من مخاطب خیلی مهمه
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٥/٠٨
٠
٠
سلام، محمد معتضدی تا همینجا پرحاشیه ترین بوده شما فکر کن نفر اول شه از گروه رامبد. به هرحال هیچ چیزی ناممکن نیست هرچند قلم مجید افشاری رو واقعا دوست دارم و یه جورایی بین این جمع مولفه
امینه سادات
امینه سادات
٩٦/٠٥/٠٩
٠
٠
من دقیقا متوجه نمی شم یعنی چی( الفاظی کل درست نیست در برنامه ای که همه نوع گروه سنی پاش نشسته استفاده نمی کنه) برای دوستانی کا اطلاع ندارم میگم کمدی باید رک باشه جز اصولشه. بعدشم اون گروه های سنی که شما نگرانشونید خودشون آخر همه چیزن و در نهایت تلوزیونه ها.... اونم صدا سیما ما .....😐😐😐😐😐😐 لطفا چاپ شود
m.babaee
m.babaee
٩٦/٠٥/٠٩
٠
٠
منظورم اینه که برای خندوندن دیگران از یکسری الفاظ استفاده نمیکنن دوست عزیز این یه نظر شخصی و رک بودن زیادم خوب نیس و چون تلویزیون ایرانه یکم باید بیشتر بهش توجه کرد:)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٧
٠
٠
من زیاد دنبال نکردم . انشالله همون که حقشه ببره :ی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٥/٠٨
٠
٠
پیشنهاد می کنم این دو شب رو از دست نده، حداقل واسه بالا و پایین شدن آدرنالین خون و هورمون خوشحالی:)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٩
١
٠
محمد معتضدی امشب میره بالا 😀
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٥/٠٩
٠
٠
راستش محمد معتضدی شاید به خاطر استفاده از موسیقی و ابزار دیگه و هم چنین نظر داورا بعیده برسه مرحله بعد. من فکر کنم شانس میثم بیشتره
Ali_Amiri
Ali_Amiri
٩٦/٠٥/١٠
٠
٠
من اجرای میثم درویشان پور رو خیلی دوست دارم و امیدوارم ببره. به نظرم فینال بین اون و مجید افشاری باشه.