ما سرِ کار روندگان المپیکی
دنیا باید از ما تعجب کند نه ما از دنیا!

ما سرِ کار روندگان المپیکی

نویسنده : محمدعلی محمدپور

امروز داشتم برای تعطیلات آخر هفته‌ام برنامه‌ریزی می‌کردم که مثلا توی خانه بنشینم و آی‌فیلم تماشا کنم یا توی خانه بنشینم و شبکه چهار نگاه کنم که خواندن خبری کش پیژامه‌ام را از هم گسست. مردی آلمانی هر روز با دو کیلومتر شنا کردن سر کار می‌رود. در خبر آمده است که ایشان لپ‌تاپ و لباس‌هایش را توی یک کوله می‌اندازد و با شنا کردن خودش را می‌رساند سر کار. واقعا این همه خوشی را از کجا می‌آورد، من هیچ من نگاه! البته اگر بیاییم بررسی کنیم می‌بینیم ما ایرانی‌ها هم آب نمی‌بینیم وگرنه شناگرهای قابلی هستیم. وقتی به نحوه سرکار رفتن خودمان خوب دقیق شدم دیدم که واقعا ما خودمان عجایب دنیا هستیم (در واقع خیلی زیر پوستی دارم با طرح این مباحث به آخر هفته شما هم رنگ صبح شنبه می‌بخشم)!

خب اگر صبح‌ها در خیابان‌ها نیک بنگرید می‌بینید که توی چشم خیلی از ما ایرانی‌ها یک «چی می‌شد الان هنوز رو تختم خوابیده بودم» خاصی موج می‌زند و کافی‌ست یک نفر بهمان بگوید عقربه ساعتت می‌چرخد چنان بی‌اعصاب هستیم که ممکن است همان‌جا پاچه طرف را ریز ریز کنیم و از نو برایش بدوزیم. البته احتمالا ما همان‌هایی هستیم که همان لحظه توی گروه فامیلی یک استیکر گل گذاشته‌ایم و نوشته‌ایم: «روز خوب یافتنی نیست، ساختنی‌ست!» من جای تلگرام بودم همان‌جا از این همه تناقض خودم را فیلتر می‌کردم.

حالا گذشته از این حرف‌ها بعضی‌هامان جوری همیشه دیر راه می‌افتیم که مجبور هستیم به صورت استارت دوی صد متر از در خانه راه بیفتیم و در هیبت یک اوسین بولت کامل خودمان را به اداره‌مان برسانیم. مثلا طوری‌ست که هر روز سر پاره کردن روبان دم در اداره با هم رقابت داریم. حالا این آقای آلمانی واقعا خیلی هنر می‌کند که شنا می‌کند؟

یک عده از هموطنان هم هستند که مجبورند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. این عزیزان هم باید به خوبی بر انواع رشته‌های ورزشی مسلط باشند. مثلاً همین پایین رفتن از پله‌های مترو! من دیده‌ام بعضی هموطنان برای زود رسیدن خودشان را جمع می‌کنند و قل می‌خورند. بعضی هم خودشان را شبیه بشکه می‌کنند و غلت می‌زنند. بعد توی مترو هم شما باید به کشتی مسلط باشی که وقتی یک خم یا دو خمت در اختیار سایر مسافرین قرار می‌گیرد بتوانی تعادلت را حفظ کنی و خاک نشوی. بنده مورد مشاهده کرده‌ام که آن قدر چند نفر توی شلوغی در هم گره خورده‌اند که مجبور شده‌اند بروند توی اداره همدیگر و سر حوصله از هم باز شوند. به طور کلی این را هم باید بدانید که وقتی از مترو خارج می‌شوید لباس‌هایتان مثل یک جودوکار پس از مسابقه سنگین فینال المپیک درمی‌آید یعنی یک طرف لباس‌تان توی شلوار می‌ماند یکیش بیرون و یقه‌تان هم کلا چند دکمه‌اش را از دست می‌دهد.

یک عده دیگر از هموطنان هم که خودروی شخصی دارند و صبح‌ها به صورت مایکل شوماخر وارد خیابان‌ها می‌شوند و چراغ‌های چهارراه را دو تا یکی می‌کنند. بعد اگر نگاه‌شان کنید می‌بینید که کلا بعضی‌شان پشت فرمان تازه دارند تشک‌شان را جمع می‌کنند و مسواک‌شان را می‌زنند و با یک دست هم کلا دارند صبحانه را آماده می‌کنند. من مورد دیده‌ام که طرف توی مسیر رفتن به سرکارش داشته کله پاچه آماده می‌کرده بگذارد لای نان سنگک، سه نون ساندویچ کند. پس می‌بینید که ما خودمان هر روز «آن مرد آلمانی»مذگان‌هایی هستیم که سرکارمان می‌رویم و دنیا باید از ما تعجب کند نه ما از دنیا.

برچسب ها
سر کار رفتن ایرانی ها
مردی که تا محل کار شنا می کند
طنز
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/٠٥
١
٠
برای من همین که پاشم و خودمو برسونم به مقصد خودش کلیه! حالا به هر طریقی که شده:////
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٥/٠٦
٠
٠
:))
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٥/٠٩
٠
٠
منم همین !
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٥
١
٠
خب چایی خوردن توی ماشین یا همون خودرو شخصی به قول شما، کیف داره. با هر نیم ترمزی و هر دست اندازی هم نصفش میریزه کف ماشین :ی
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٥/٠٦
١
٠
من که چایی هول هولکی بهم نمی چسبه :)
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٦/٠٥/٠٥
١
٠
:)))))) فقط بگم من جای تلگرام باشم فیلتر نمیکنم خودمو، میکشم، محو میکنم، نابوددد میکنم. نمیدونم چطور طاقت آورده طفلک!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٥/٠٦
٠
٠
واقعا خدا خیرش بده
k_koolak
k_koolak
٩٦/٠٥/٠٦
١
٠
من ادمی هستم که دیر به همه جا میرسم.دو اینکه خیلی از خانم ها رو دیدم که علاقه دارند با دوچرخه به محل کار بروند چندتایی هم میروند ولی افرادی مثل من که مسیر خوبی واسه دوچرخه ندارند و از اون بدتر دید ادم های تو خیابون که می خوان بزنند شما را مانع میشه.شاید اگه میشد من به عشق دوچرخه زود میرفتم
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٥/٠٧
٠
٠
دوچرخه، دوچرخه، خیلی خوبه.
m.babaee
m.babaee
٩٦/٠٥/٠٦
١
٠
افرادی هم که از اتوبوس استفاده میکنن باید مهارت خاصی در ورزش دومیدانی داشته باشند در غیراین صورت باید نیم ساعت دیگه زیر این آفتاب ذوب بشن تا اتوبوس بعدی!
محمدعلی محمدپور
محمدعلی محمدپور
٩٦/٠٥/٠٧
٠
٠
اینم هست :)