خانمی که آزاده نامداری باشه
مروری بر تمام جنجال های خانم مجری

خانمی که آزاده نامداری باشه

نویسنده : الهام حبشی

همین چند سال پیش بود که آوازه‌‌ی یک مجری خوش سر و زبان در کشور پیچید. مجری جوانی که چادری بود و اگر نبود، با آن سرعت استعداد و نمک اجرایش به چشم نمی‌آمد و معروف نمی‌شد. آزاده نامداری تبدیل به شخصیتی هنری-مذهبی شد که توجه قشر مذهبی جامعه و مسئولین سیما را حسابی جلب کرده بود. اما ماجرا همین‌طور ادامه پیدا نکرد و نامداری درگیر حاشیه‌هایی شد که از محبوبیت‌اش کم کرد. حاشیه‌هایی که در ادامه به سراغ‌شان می‌رویم. 

 

آزاده نامداری ؛ از تازه ها تا آبان

آزاده نامداری سال 84 با برنامه‌‌ی «تازه‌ها» معروف شد و پس از آن در زمینه‌ی اجرا و نویسندگی فعالیتش را بیشتر کرد. برنامه‌ی «غیر منتظره» با دعوت مردی که 3 زن داشت، «شب نشینی» با واژگونی میز و «جمع ما» با شکستن پایه صندلی مهمان توجه مردم و رسانه‌های مختلف را جذب خودشان کردند. آزاده نامداری از سال 92، یک تنه «خانمی که شما باشی» را در پنج سری نویسندگی، مجری‌گری و تهیه کنندگی کرد و تا مدتی خبری از او نبود. تا اینکه در سال 95 برنامه‌ی گفت‌و‌گو محور «آبان» را در بستر اینترنت و برای سایت آپارات اجرا کرد. برنامه‌ی آبان مختص صحبت‌های چالشی با زنان فعال در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی بود و نامداری در همین سال، کتابی از مجموعه داستان‌های کوتاه با نام آبان منتشر کرد.

ازاده نامداری

 

ممنوع التصویری های آزاده نامداری

آزاده نامداری مدتی علنا ممنوع‌التصویر شد. این اتفاق درست بعد از ویژه برنامه‌ی سال تحویل 91  رخ داد. داستان از این قرار بود که آزاده نامداری در این برنامه کمی بیش از حد متعارف با همکارش احسان علیخانی گرم گرفته بود. احسان علیخانی و آزاده نامداری که به خاطر اختلاط نامتعارف آن هم روی آنتن زنده رسانه ملی، هر دو به صورت رسمی اخطار دریافت کرده بودند، تا مدت‌ها در برنامه‌های تلویزیونی دیده نشدند. آزاده نامداری مدتی بعد از طلاقش هم در رسانه‌ها پیدایش نبود، اما خودش در اینستا این‌طور پاسخ داده بود که ممنوع‌التصویر نیست و تنها برای به آرامش رسیدن وقت لازم دارد. 

ممنوع التصویری ازاده نامداری

 

شکست پروژه ازدواج ایده آل

ویژه برنامه‌ی عید 93 را هیچ‌کس از یاد نخواهد برد. از حضور مرتضی پاشایی که بگذریم، اجرای فرزاد حسنی و آزاده نامداری یکی از ماندگارترین قسمت‌های آن برنامه بود. برنامه‌ای که انصافا هیچ چیز کم نداشت! از شعرخوانی عاشقانه تا توهین فرزاد حسنی به خانواده‌ی نامداری و حتی تکه‌پرانی به مهمان‌ها. برنامه‌ای که در ابتدا با تصور نشان دادن یک زوج ایده‌آل اسلامی روی آنتن رفت اما به غیر از یک شوآف سطحی چیزی نداشت و نتیجه‌اش طلاق این زوج، پس از ده ماه بود. زوجی که قرار بود الگو باشند با خواندن شعرهای عاشقانه روی آنتن و عمومی کردن حریم خصوصی، کارشان را شروع کردند و با انتشار تصاویر ضرب و شتم کار را تمام. از خصوصی‌ترین بخش‌های زندگی‌شان گفتند و اینستاگرام را به محل حق ستانی و یارگیری تبدیل کردند. 

 

طلاق ازاده نامداری

 

ازدواج نامداری با سجاد عبادی

هنوز یک سال از طلاق آزاده نامداری نگذشته بود که خبر ازدواج مجددش رسانه‌ای شد. ازدواجی که با تمام جنجال‌های همسر سابق سجاد عبادی و حاشیه‌هایش یک ازدواج موفق به نظر می‌رسید. آزاده نامداری بعد از گذشت 7 سال با خواستگار سابقش، سجاد عبادی؛ که دوباره به او پیشنهاد ازدواج داده بود، به خانه‌ی بخت رفت. زندگی نامداری تازه روی غلتک آرامش افتاده بود و هر روز به عنوان یک زوج موفق تیتر مجلات می‌شد. آرامشی که حالا با انتشار تصاویر سفر سوئیس جای خودش را به طوفان داده است. 

ازدواج ازاده نامداری با سجاد عبادی

 

عکس های بدون حجاب ؛ جنجال تازه خانم مجری

حالا فیلم و تصاویر بدون حجاب نامداری در سوئیس حسابی خبرساز شده است. تصاویری که گویاست پنهانی از او و خانواده‌اش تهیه شده و نامداری را وارد فاز تازه‌ای از حاشیه‌ها کرده است. پس از پخش این تصاویر، نامداری در فیلمی که از خودش منتشر کرد (برای تماشا اینجا کلیک کنید)، گفت که در مکانی خصوصی بوده و افراد حاضر در آنجا، محارمش بوده‌اند. بعد گفت که روسری‌اش تنها برای چند لحظه از سرش افتاده است و سعی کرد ماجرا را جمع کند اما تناقض حرف‌هایش، داستان را پیچیده‌تر کرد. مجبور شد کامنت‌های صفحه‌ اینستاگرامش را ببندد. عده‌ای او را ریاکار خواندند و از اینکه درست چند روز قبل عکسی با چادر در سفر از خودش منتشر کرده بود، شاکی شدند. بعضی‌ها آرشیوهایشان را زیر و رو کردند و صحبت‌هایش را درباره حجاب و چادر نشر دادند و به تناقض حرف و عملش پرداختند. افراد زیادی هم کسی که عکس‌ها را گرفته بود، سرزنش کردند و برخی هم نظر مخالف داشتند. این وسط عده‌ای سودجو هم به چادر و چادری‌ها حمله کردند و خلاصه کسی نبود که درخصوص ابعاد مختلف این ماجرا نظرش را بیان نکند! 

تصاویر بدون حجاب ازاده نامداری در سوییس

  

وقتی ستارالعیوب نیستیم

«اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی، فردا به آن چشم نگاهش مکن، شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی». این حرف نه از زبان من که از زبان اسطوره‌ی عدالت در دنیا، امام علی(ع) است. اولین بار که تصاویر آزاده نامداری را دیدم، اولین چیزی که به ذهنم آمد، «آبرو» بود. چطور شد که یک نفر دوربین به دست گرفت و زندگی مسلمانی که شاید تا به حال پشیمان شده باشد را، به بازی گرفت؟ آزاده نامداری شاید حرف و عملش یکی نبود، شاید دفاعیاتش تو خالی بود، اما چیزی که مهم است، مرگ اخلاق در این ماجراست. آیا اسلام و انسانیت حکم نمی‌کند، کمی هم از ستارالعیوبی خدایمان به ارث ببریم؟ 

بیایید یک تنگر هم به خودمان بزنیم! انگار عادت شده است اینکه همیشه از آدم‌ها اسطوره بسازیم و تا عرش بالایشان ببریم و آنوقت با کوچک‌ترین خطا، آن‌ها را به فرش بکشانیم. بعد بیش از آنچه مستحقش هستند، قضاوت‌شان کنیم و خودمان مجازاتشان کنیم! بیایید راحت بپذیریم که امکان خطا برای هر کدام از ما وجود دارد و هرچه بشود، اخلاق را نباید فراموش کرد. 

برچسب ها
آزاده نامداری در سوییس
انتشار عکس های بدون حجاب آزاده نامداری
حواشی آزاده نامداری
زندگی آزاده نامداری
جنجال های آزاده نامداری
ممنوع التصویری آزاده نامداری
نظرات کاربران
کد امنیتی
miss_X
miss_X
٩٦/٠٥/٠٤
٣
٥
واقعا جالب بود صحبتاتون:) درمورد نتیجه گیری کاملا موافقم.نمیشه کسی رو قضاوت کرد...
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٤
٢
٥
ممنونم لطف دارین 😊 نمی دونم مردم از خراب کردن دیگران چه چیزی عایدشون میشه که اینکارو میکنن... شاید اگر میدونستم پای پول یا مزیت دیگه در میونه برام انقدر عجیب نمیومد... راحت با زندگی مردم بازی میکنن... امیدوارم همه ی این مدلی ها اصلاح بشن...
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٥/٠٤
٣
٤
عالی بود کخصوصا قسمت آخر.. ممنون الهام جان
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٤
١
٣
قربانت نسیم نازنینم . ممنون که وقت گذاشتی 😊
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٥/٠٤
٧
٥
درباره ستار العیوبی گفتید و درکنارش عکس تارشده اون بنده خدا رو گذاشتید! شبیه حرف و عمل آزاده نامداری شد کار شما! به نظرم هر مطلبی (چه در دفاع، چه برای متهم کردن و حتی درباه آبرو) در این زمینه نوشته بشه، بیشتر به از بین رفتن آبرو و همون عدم ستار العیوبی می‌انجامه. بیاید کمی دیده پوش باشیم
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٤
١
٦
سلام جناب اخلاقی، خوشحالم که کامنت شما رو میبینم 😊 راستش خود من جز اولین کسانی بودم که از دوستانم خواستم تصاویر رو اشتراک نذارن و حمایت کردم، اما قبول کنید که الان دیگه کار از کار گذشته و حتی حافظ شیراز هم این تصاویر رو دیده. بعدم تصویری که من انتخاب کردم طوری تاره که کسی تشخیص نمیده اون آدم توی عکس آزاده نامداریه یا من 😁 ما هدفمون از این مطلب حمایت از خانم های محجبه بوده ، بخشش و پوشش دادن گناهی که ابروی مسلمان رو میبره بوده،اینکه هرکسی رو الگو قرار ندیم و الکی بزرگ نکنیم...و اصلا قصدمون چیزی که شما نتیجه گرفتین نبوده که اگر بود من کارش نمی کردم 😊
f_geramipour
f_geramipour
٩٦/٠٥/٠٤
٢
٥
مطلب خوبی بود الهام جان. متاسفانه عادتمون شده که دائم درحال قضاوت کردن هستیم.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٥
٢
٢
ممنون فاطمه جون ^_^ اره واقعا قضاوت کردن کار خوبی نیست هرچند گاهی اوقات آدم ها یک رفتارهایی دارن که خودشون رو در وضعیت قضاوت شدن قرار میدن. دو طرف مقصرن
آسیه
آسیه
٩٦/٠٥/٠٤
٣
٢
کاش هنوز شهرنویی در تهران بود که اینطور فاحشگی رسوایی ببار نمی آورد !!؟؟این خانم هیچ تقصیری نداشته باشد مضحکه نمودن مردم /بدون صداقت بودن/وبا ریا در جامعه اسلامی ادای روشنفکری!!!در آوردن /ومهمتر از همه بدنامی برای (چادر) درست کردن کار بسیار پست و زبونی بود/کاش یه ذره شرف در وجود خود میداشت /آیا عمل او انحراف افکار مردم نبود ؟؟؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٥
٢
٤
من نمیگم کارش درسته. صد در صد کارش اشتباهه و دو رویی و ریا محسوب میشه. مردم حق دارن ناراحت بشن، حق دارن عصبانی بشن... ولی خب اونم آدمه یک اشتباهی کرده... من توی دانشگاه دو تا همکلاسی داشتم که چادری بودن. الان تصاویری توی اینستا میزارن که دیدنش هم شرم آوره... همونطور که خیلی ها بی حجابن و با حجاب میشن. خیلی ها هم با حجاب هستن و طی زمان حجاب رو کنار میزارن... حرف اصلی من اینه که حالا که این خانم یک خطایی کرده. عذر خواهی کرده و ابراز ندامت دیگه انقدر توی بخشش خساست به خرج ندیم و چشم پوشی کنیم.
علی اشهدی
علی اشهدی
٩٦/٠٥/٠٤
٣
٤
هِی... دیگه آبرو دیگران برای بعضی ها ارزش نداره. با بی آبرو کردن دیگران انگار لذت می برند! ممنون به خاطر مطلبتون.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٥
١
٥
آره واقعا حق با شماس... الان یک عده از داغون و نابود کردن دیگران کیف میکنن. خدا همشون رو به راه راست هدایت کنه... ممنون از حضورتون😊
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٦/٠٥/٠٤
٤
٤
یه جوریه این قضیه! الآن واقعا درد اصلی کجاست؟ آزاده نامداریه که چادر میپوشه؟ آزاده نامداریه که چادر نمیپوشه؟ آزاده نامداریه که معروفه؟ اون قسمت از مردمی که تا نامداری و دیدن به خاطر چادرش به به و چه چه کردن؟ این رسانه ای که این موضوع و به خاطر ترند شدن انتخاب میکنه و بهش میپردازه؟ اون عکاس فضول و منتشر کننده عکس؟
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٥
٢
٣
درد اصلی که یکی دو تا نیست. ریختن آبروی مسلمان هست. تر و خشک سوزوندن خانم های محجبه و سو استفاده ی یک عده هست. بی وجدانی اون عکاس هست... زیاده زیاد
محبوبه عظیم زاده
محبوبه عظیم زاده
٩٦/٠٥/٠٥
٠
٣
باز من فکر میکنم این خود ما هستیم که هی داریم یک نفر و به کل تعمیم میدیم. خودمون هی داریم جو میدیم و قضیه رو بزرگ میکنیم. آزاده نامداری فقط یک نفره با زندگی شخصی خودش. به نظرم اگه قرار به شناخت مقصر هم باشه، مقصر اصلی این اتفاق ما هستیم که گفتیم و گفتیم و بزرگ شد، نه خود نامداری. ولی بیشترین ضرر و نامداری متحمل شد نه ما.
sedamir_s98
sedamir_s98
٩٦/٠٥/٠٥
٣
٣
بسیار بجا و درست بود.👌👌👌
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٥
١
١
تشکر که وقت گذاشتین :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٦/٠٥/٠٥
٥
٤
آزاده نامداری مجری توانمند و خوبیه و احساس میکنم تا همین جای قضیه به ما مربوط میشه... ادامه ماجرا اشتباه ماست؛ همون جوری که اشاره کردی نیازی نیست همیشه از آدما اسطوره و بت بسازیم که حالا این طور بهش حمله کنیم!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٥
٢
٢
بله زندگی شخصیش هست و اون عکاس واقعا بیمار بوده و کارش هم قانونی نبوده. ولی خب برای مردم هم سخته و حق هم دارن که شاکی باشن ازش، حس میکنن سرشون کلاه رفته این همه سال و این برای یک جامعه مذهبی واقعا نازیباس...
m_akbarpour
m_akbarpour
٩٦/٠٥/٠٥
١
٠
چه کنیم به جای اینکه عدالت پدر و مادر و برادر بشناسد ،سیاست پدر و مادر نمی شناسد .
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٥
٠
٠
جالب گفتین. بله انصاف و عدالت هم خوب چیزیه ...
نیلوفر عیدی
نیلوفر عیدی
٩٦/٠٥/٠٥
٢
٣
تو دوران تینجیری مجری محبوبم بود، شاید حتی تو یه دوره ای هم اسطوره بود برام:/// الهام قسمت پایانی مطلبت فوق العاده بود!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٥
١
٢
والا من که هنوزم تو دوران تینیجری به سر می‌برم تو رو نمی دونم :)) قدرت بیانش واقعا عالیه. من به حواشیش، اخلاقش یا هر چیز دیگش که مربوط به من نیست اصلا کاری ندارم. کارش رو خوب انجام میداد. ممنون عزیزم ^_^
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٦/٠٥/٠٥
٥
٠
من با هیچ کجای زندگی نامداری مشکلی نداشتم و هیچ کجا قضاوتش نکردم. از نظر من که نامداری یه زمانی مجری محبوبم بود مشکل این قضیه فقط و فقط به انتشار همون فیلم توجیه خود نامداری برمیگرده. اینکه اون مکان یک مکان خصوصی بوده برام جای تردیده چون کاملا محوطه ی بازی هست و یک نفر به راحتی تونسته بهش نفوذ کنه و عکس بگیره. سوال من توجیه مسخره ی خودشه که باد زد و روسری از سرم افتاد! اگه اون مکان باغ شخصیه و همه ی افراد محرم هستن چرا روسری سرت بود؟ اگرم روسری سرت بود ما تو شونصد تا عکس از نماهای مختلف اثری از آثار روسری نمی بینیم. با مشروب روی میزم کاری ندارم اصلا به من ربطی نداره که طرف اسطوره ی چی بوده یا نه. فقط میگم مردم رو احمق فرض نکن و دروغ نگو بقیه اش به خودت و خدات مربوطه. بعدشم فکر نمیکنم نامداری توی سویس اونقد معروف و مهم باشه که یه نفر پنهانی ازش عکس بگیره و منتشر کنه کلا قضیه برام عجیبه یکم!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٦
١
٣
سلام عزیزم. حق داری. ولی اون لحظه که داره صحبت می کنه با مردم هدفش خر کردن نیست. ترسیده. وحشت زده شده. فقط خواسته یکجوری خودشو بی گناه نشون بدا و آبروشو بخره برای همین حرفای عجیب غریب و غیر عقلانی میزنه. اون آدمی هم که عکس برداری کرده بک مریض قانون شکن بوده که بی اجازه تصویر برداری و منتشر کرده. حتما مشناخته نامداری رو. اونم مسافر بوده یا ایرانی مقیم سوییس
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٦/٠٥/٠٦
٢
٠
الهام جان توی تلگرام فیلمی منتشر شده از همون مکان که نشون میده اونجا یه مکان تفریحی و عمومی هست همه ی مردم دارن توش میگردن و عکس میگیرن دقیقا همون منطقه ای که عکس ها ازش منتشر شده. اون آدم هم احتمالا از نزدیکان خود نامداریه چون خیلی نماها نزدیکه یه غریبه نمیتونه تا اون حد به یه نفر نزدیک بشه و طرف خودش متوجه نباشه. هرچی که هست امیدوارم چنین اتفاقی برای هیچ فردی تکرار نشه. در مقام قضاوت نشستن واقعا سخته. گاهی غرور کاذب آدمو میگیره و قضاوت میکنه و چندی بعد دچار همون گناه و همون مشکل میشه. خدا کنه بتونیم غرورمون رو توی موارد مثبت به کار بگیریم و دچار آفت خود بزرگ بینی و خود خوب بینی مزمن نشیم.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٦
٠
٠
واقعا حرف خوبی زدی... خود بزرگ بینی و خود خوب بینی... آره متاسفانه خیلی هامون خیلی وقتا گرفتار این آفت میشیم
سیاوش
سیاوش
٩٦/٠٥/٠٦
٢
٢
ریاکارِ آبجوخور
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٦
٠
٢
آب پاکی رو ریختین رو دستمون 😀 خب اول مطلب رو می خوندین دیگه 😃
عطیه_میرزاامیری
عطیه_میرزاامیری
٩٦/٠٥/٠٦
١
١
الهام دقیقا وقتی این همه زیاده روی توی این خبر دیدم، یاد همین جمله از امام علی افتادم...
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٦
٠
٢
آره امام علی کلی حرف و حدیث و داستان داره توی این مدل مواردی... کو گوش شنوا... این نشون میده بعضیا اسما مسلمونیم
abi
abi
٩٦/٠٥/٠٦
١
١
متنی بود که ارزش خوندنش روداشت
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٦
٠
٠
تشکر که وقت گذاشتین ☺
s_n
s_n
٩٦/٠٥/٠٦
١
٢
خیلی کامل بود:) مخصوصا تیکه اخرش...عالی!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٨
٠
٠
لطف داری عزیزجان 😊 💐💙
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٥/٠٦
٣
٢
من فقط یک نقد دارم بهش و اونم اینکه اگه کسی مشهور میشه، چون الگوی خیلی ها میشه و خیلی ها میشناسنش، باید خیلی چیزها رو رعایت کنه، حتی اگر قبولشون نداره. چون دیگه فقط گناه خودش به گردنش نیست، کسایی که به راهش برن هم مقداری بر گردنشه. آزاده نامداری یه مجری سطح پایین نیست، توی سوئیس هم ایرانی نایاب نیست. کسی که تا روز قبلش عکس چادری پخش میکرده تو اینستاش از سفرش، کاش عین همون عکساش میموند... کار کسی که عکس و فیلم گرفته و پخش کرده صد در صد اشتباست ولی آزاده نامداری رو خیلی ها میشناسن و خیلی ها الگو قرارش داده بودن، حتی اگر ریا بوده باشه یا هر چی!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٨
٠
٠
کاملا با حرفات موافقم. یک نفر که مشهور میشه باید کاملا مراقب رفتارهاش باشه.
سعید نایب
سعید نایب
٩٦/٠٥/٠٧
٤
٠
به نظرم تعریف دقیقی از ستار العیوب نداشتید. این عمل زشت آزاده نامداری در مکان عمومی انجام شده و هیچ توقعی نیست که همه انسان ها چشمشون رو ببندند. یک موقع هست که در مکان شخصی انجام شده و بیببنده فقط یک نفره. اینجاست که اخلاق وسط میاد و اجازه ریختن آبرو رو به هیچ کس نمیده. شخصی در موقعیت خانم نامداری حتما میفهمه و میدونه اونجایی که ایشون حجاب رو برداشتن یک مکان کاملا عمومیه.
فائزه
فائزه
٩٦/٠٥/٠٧
٢
٠
موافقم.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٨
٠
٢
مکان خصوصی باشه یا عمومی تصویر برداری از دیگری خصوصا زن مسلمان غیر قانونی و غیر اخلاقی هست. حالا بماند که انتشار اون تصاویر حکمش چی هست... من ریاکاری تو این قضیه رو قبول دارم اما به هر حال اون مکان گرچه عمومی بوده اما نامداری تصور این رو داشته که کسی نمی شناسش. به هرحال من فعل زشت ایشون رو کتمان نمیکنم. فقط حرف سر این هست که نباید بدی یک نفر رو توی بوق و کرنا کرد و این تعریف دقیق دقیق دقیق ستار العیوب بودنه.
سعید نایب
سعید نایب
٩٦/٠٥/٠٩
٠
٠
بهتره که صفات خداوند رحمان رو واسه این موارد بی اهمیت استفاده نکنیم.
Marzi
Marzi
٩٦/٠٥/٠٧
٢
٠
خانم عزیز یه بام و دو هوا نمیشه چطور با همین عکسهای خارج از کشور حق نمایندگی مجلس مینو خالقی رو ازش گرفتند، اونجا حرف امام علی یادشون رفته بود؟ خیر، خانم نامداری چون نماینده تفکر مدینه فاضله اقایونه این حرفها رو میزنید در صورتی که عملش نهایت ریا و دورویی و سقوط اخلاقی و اعتقادیشه و باید برای همیشه ممنوع التصویر بشه
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٨
٠
١
سلام مرضیه جان. این مردم نبودن که جلوی مینو خالقی رو برای رفتن به مجلس گرفتن. مردم خانم خالقی رو انتخاب کردن. انتخابی که نادیده گرفته شد. متاسفانه بعضی از کسانی که قدرت دارن و دم از دین میزنن وقتی پای منافع خودشون وسط باشه دیگه دین رو کامل زیر پا میزارن. پوشاندن عیب حرف دین ماست و عمل کردن یا نکردن به اون مسئولیتش پای من و شما و مردم و دین نیست. پای اون کسی هست که عمل نکرده . من نظرم در مورد خانم خالقی این بود که ایشون رو مردم با هزاران رای انتخاب کرده بودن و مجلس حق ایشون و مردم بود و هیچ کس حق بردن ابروی یک زن مسلمان رو نداشت. در مورد خانم نامداری هم قبول دارم که حرف های ریا کارانه ای زدن اما با ترد و نبخشیدنش موافق نیستم
f.haghighat
f.haghighat
٩٦/٠٥/٠٨
٢
٠
به نظر من نتیجه گیری شما یه مقداری لاپوشونی هم داشت... مردم دیگه یه ذره خسته شدن از ریاکاری... اینا خیر سرشون الگو و اسطوره ن. یه رنگ باشن لااقل با مردم. صدا سیما که مهد ریاکار پروریه... اگه یه کم از اداهاشون و ادعاهاشون کم کنن به نظرم کمتر با این ماجراها روبرو می شن عزیزان.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٨
٠
٢
مسئله همینه که این خانم یا هر سلبریتی دیگه نباید اسطوره و الگوی بقیه باشه. اما مردم عادت دارن یک ادم موفق که ببینن مثلا بگن ببین این با حجابش به اینجا رسید یا بگن این اگر چادری بود نمی تونست مدال المپیک بیاره. سعی نمی کنن فقط زوم کنم رو اون قسمتی که فقط تلاش هست و تلاش و امید به خدا... به جزئیات سلبریتی ها می چسبن و اونا جزئیات رو عامل موفقسمیت تصور میکنن. بعد که یکی اینطور اتفاقی براش افتاد اسطورشون از بین میره ... البته در مورد اون گفت و گو هایی که این خانم از حجاب صحبت میکنه من نمی تونم نظر بدم چون برخلاف گفتش عمل کرده و این بزرگترین فعل ناشایست این قضیس... فقط می تونم بگم امیدوارم مورد بخشش مردم واقع بشه
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٥/٠٩
١
٠
گویا من این قدر دیر رسیدم به این مطلب که قضیه رو همش نزنیم بهتره
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/١٠
٠
٠
حدیث داریم :« دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسین است » :ی
سعید
سعید
٩٦/٠٥/١٦
٠
٠
«اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی، فردا به آن چشم نگاهش مکن، شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی» سلام. حدیثی که گفتید هیچ سند معتبری نداره. خواهشا از این به بعد خواستید حدیثی بیان کنید اول سندش رو بررسی کنید بعد قرار دهید.
بیتا
بیتا
٩٦/٠٥/٣١
٠
٠
آزاده نامداری حقش بود چون تو تمام اجراهاش تاکید زیادی به بحث حجاب و... داشت . حق نداره چنین اشتباهی بکنه