سلامتی همه آقازاده های ژن خوب ایرانی!
معروف ترین آقازاده های حال حاضر را بشناسید

سلامتی همه آقازاده های ژن خوب ایرانی!

نویسنده : سینا واحدی

چند روزی از داستان معروف ژن و ژن‌کشی بیشتر نمی‌گذرد. داستانی که مسبب آن آقازاده نه چندان معروف محمدرضا عارف درست کرد. حمیدرضا عارف که پیش از این شاید بعضی‌هایمان به یاد داشته باشیم که کاندیدای نمایندگی مجلس در شهر یزد هم شده بود، در مصاحبه‌ای اینترنتی از ژن خوب خود گفت که توانسته در 23 سالگی ایرانسل را راه بیندازد و البته لابد این ژن خوبی پول زیادی هم برایش به همراه داشته است. همین ژن خوب باعث شد تا چرخی بزنیم و چندتای دیگر از این ژن خوب‌های این روزها را به شما هم معرفی کنیم!

 

مهدی هاشمی ؛ پدرخوانده آقازادگی

شما را نمی‌دانم اما من و خیلی دیگر از دهه هفتادی‌ها و کمی هم دهه شصتی‌ها این اسم را صدها بار شنیده‌ایم. اسمی که برای خودش زمانی یال و کوپالی داشت و امروز فقط از آن کلیپ‌های کوتاه گریه و زندان رفتن و... به‌جا مانده. گزاف نگفته‌ام اگر معروف‌ترین آقازاده ایران را مهدی هاشمی بدانم. او که زمانی واسطه‌گری کارتل‌های نفتی را به عهده داشت و به قول وزیر اسبق نفت بدون در زدن وارد دفتر وزیر می‌شد، امروز در زندان به سر می‌برد. در طول 2 دهه اخیر بی‌واسطه با تمامی سران بلندپایه ارتباط داشت و کارهای اقتصادی بسیاری انجام داد تا این که پس از قضایای سال 88 از کشور برای تحصیل خارج شد. او پس از پیگیری و احضار قوه قضاییه سرانجام به جرم‌های اختلاس، ارتشاء و مباحث امنیتی به ۱۰ سال زندان محکوم شد. 

مهدی هاشمی، مشهورترین آقازاده ایرانی

 

محسن هاشمی ؛ شاید شهردار

دومین فرزند هم از جهت سنی و هم از جهت شهرت قطعا محسن هاشمی است. او که سال‌ها مسئولیت مترو تهران را بر عهده داشت و نیز کارهای اساسی بسیاری در این زمینه انجام داد، امروز با بالاترین رای نفر اول شورای شهر تهران است. او با این که در سیاست دخالت‌های زیادی دارد، اما بیشتر از آن به امور اجرایی و فنی به صورت دولتی و خصوصی پرداخته و مدت‌ها یکی از مهم‌ترین گزینه‌های شهرداری پایتخت بود تا این که تصمیم منتخبین شورا بر این شد که فردی غیر از خودشان بر منصب شهرداری بنشیند. با این حال عده‌ای می‌گویند هنوز ممکن است محسن جای باقر بنشیند!

محسن هاشمی

 

مهدی احمدی نژاد ؛ داماد یار غار

فرزند رییس‌جمهور سابق نیز از آن اقازاده‌های معروف است! شاید مثل قبلی‌ها چهره‌ای رسانه‌ای نباشد، اما مدت‌ها در زمان ریاست پدرش چهره معروفی بود. او غیر فرزند بودن برای پدرش اهمیت دیگری هم داشت، مهدی توانسته بود واسطه فامیل شدن با یار و دوست صمیمی رییس‌جمهور شود. داماد رحیم مشایی شدن علاوه بر خودش برای پدرش هم سبب خوشنودی بسیار شد. مشاور احمدی نژاد در رابطه با شغل مهدی گفته بود: هر دو پسر رئیس دولت های نهم و دهم مهندس مکانیک هستند و در واقع کارگری می‌کنند. من مجاز نیستم دراین‌باره اطلاعات بیشتری بدهم. او در توضیح حرفش گفته بود، همه ما کارگر هستیم هرکسی طبق قانون کار حقوق بگیرد کارگر است و پسران آقای احمدی نژاد هم طبق قانون کار حقوق می‌گیرند!

مهدی احمدی نژاد پسر محمود احمدی نژاد

 

محمد پروین ؛ پسر سلطان

من که فوتبالی نیستم، اما شنیده‌ام که اگر پدرش علی پروین نبود، فوتبالیست نمی‌شد یا اگر هم می‌شد، استعداد فوق العاده‌ای نداشت. اما به هر حال استعداد داشت یا نداشت، فوتبالیست شد آن هم در پرسپولیس! اگر چه زود از فوتبال خداحافظی کرد اما هنوز نفوذش در فوتبال را از دست نداده است. او هم مانند دوستان دیگر ژن خوبش، پورشه سوار بود و همسر سابق‌اش مدتی است با اشکان خطیبی ازدواج کرده.

محمد پروین

 

هوتن قلعه نویی ؛ پورشه زرد معروف

از سیاست که خارج شویم، باز هم ردپای آقازاده ها کم نمی‌شود. ورزش هم مانند سیاست و اقتصاد پر از آقازاده است. یکی از معروف‌ترین اقازاده‌های ورزشی هوتن قلعه‌نویی است. کسی که بیشتر از خودش، پورشه‌اش معروف است. او 5 سال پیش ماشین پورشه‌اش که پدرجان برایش خریده بود تا از ژن خوبش قدردانی کند، به یکی از دیگر از دوستانش که از قضا او هم آقازاده‌ بود، می‌فروشد. اما از بد حادثه هنوز زمانی از معامله نمی‌گذرد که پورشه با سرعت سرسام‌آوری به گاردریل کنار اتوبان برخورد می‌کند و 2 نفر سرنشین آقا و خانم داخل ماشین جان می‌سپارند. 

هوتن قلعه نویی

 

احسان کفاشیان ؛ پسر رییس فدارسیون

علی کفاشیان 9 سال تمام رییس فدارسیون فوتبال کشورمان بود و دائم می‌خندید. اما پسرش هم کم از او ندارد! حداقل در عکس‌ها که این‌گونه است و البته پولدار! اگر چه پدرش این ادعا را رد کرده بود، اما عکس او با ماشین مازراتی برای مدتی این دست و آن دست شد تا این که خود احسان لب به سخن گشود و گفت که مازراتی ندارد و ماشین او بنز 350 سری B است. او گفت به خاطر اینکه در تیم امدادی که قهرمان آسیا شده بود ذخیره بوده‌است، استخدام وزارت نفت شده و مربی دوومیدانی است.

احسان کفاشیان مربی دو میدانی

 

ضحی دانش آشتیانی ؛ دختر مظلوم تاجر

در همهمه انتخابات 96 و مناظرات داغ آن روزها خبری مبنی بر توقیف محموله تجاری فرزند یکی از وزرا منتشر شد که بعدها در مناظرات بر روی انتن زنده نام دانش آشتیانی شنیده شد. دختر وزیر آموزش و پرورش محموله ای چند صد میلیونی از لباس را در انبار ویلای خود انبار کرده بود که با اعلام یکی از همسایه ها به عنوان قاچاق رهگیری و ضبط شد. بعداز چند روز بررسی و دادگاه کشی مشخص شد که محموله مجاز بوده و از مبادی رسمی کشور وارده شده است و از جرم قاچاق تبرئه شد. با این حال او تا مدت نقل محفل های خبری و البته مخالفان حزبی وزیر بود. با این حال شاید نتوان او را در زمره دیگر آقازاده ها قرارداد، اما قطعا یکی از چند چهره اصلی ماه های پیش بود.

برند وارداتی دختر دانش آشتیانی

 

از ژن خوب تا گاو وحشی

این که فرزند عارف بر چه اساس این حرف را زده است، جایگاهی برای قضاوت ما ندارد، خودتان می‌دانید. اما با توجه به تلاش حمیدرضا عارف برای دیده شدن از کاندیداتوری مجلس تا نامزدی عضو اتاق بازرگانی می‌شود حدس‌هایی زد.

اما پس از این ماجرا و خودستایی جالب فرزند عارف، داستان تمام نشد و فرزند موسوی لاری وزیر اسبق کشور در دولت‌های هفتم و هشتم با پستی اینستاگرامی تلویحا خودش و حمیدرضا عارف را شیر و مخالفانش را کفتار و گاوهای وحشی خطاب کرد. محسن موسوی لاری با اشاره غیرمستقیم به داستان شیر شاه و حمله گاوهای وحشی با دستور کفتارها شبیه به اوضاع این ایام  و حمله توییتری مردم به فرزند عارف دانست. اگر چه او پس از چند روز و با واکنش مردم عذرخواهی کرد، اما خود را در  معرض دید عموم بیش از پیش قرار داد.

پست توهین امیز محسن موسوی لری

 

به هر حال فرای این حرف‌ها، با کمی کنکاش در زندگینامه این آقازاده‌ها و یا دیگر آقا زاده‌هایی که ما نام نبردیم، می‌توان این‌طور برداشت کرد که بیشتر از یک ژن خوب، جایگاه مناسب و خوب پدر سبب این شده که این افراد بتوانند از موقعیت‌ها بهره‌برداری مناسبی کنند. این جای خوب توانسته برای آن‌ها موقعیت اجتماعی، پول مناسب، فرصت طلایی، رابطه با افراد مهم و همه چیزهای شبیه به این را به دست بیاورد.

لیست اسامی آقازاده‌ها به تعداد تمامی مسئولین و مدیران کشورماست، اما ما بین این همه آدم می‌توان افرادی را یافت که یا از پول و موقعیت پدر بهره‌ای بری خود نگرفته اند و یا به واسطه تلاش فردی به جایگاه مناسب دست پیدا کرده‌اند. برای آن‌ها کم‌تر می‌توان در مسیر زندگی‌شان نشانی از جای پای پدر و موقعیتش یافت. افرادی که شاید نام‌های آشنایی برای ما باشند این روز‌ها بسیاری جدا از مشی پدر و یا جایگاه پدر توانسته‌اند موقعیتی بیابند. نام این افراد هم مانند آقازاده‌ها دارای شهرت است، اما  بیشتر از آن خودشان جایگاه امروز خود را ساخته‌اند. مانند فرزندان آیت ا... شهید بهشتی و یا فرزند شهید مطهری و خیلی از شهدا همچون سورنا ستاری، فرزند شهید ستاری بزرگوار و...

برچسب ها
آقازاده های ایرانی
ژن خوب آقازاده ها
معرفی آقازاده ها
بزرگترین آقازاده ایرانی
ژن برتر حمیدرضا عارف
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
علیرضا
علیرضا
٩٦/٠٥/٠٣
٠
٠
جای فاطمه حسینی و نطق زیباش توی مجلس اینجا خالیه
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٦/٠٥/٠٥
٠
٠
ممنون، ولی قصدمون این بود افرادی که در ۹۶ بیشتر دیده شدند رو بگذاریم وگرنه از اعظم طالقانی تا پسر بقایی امکانش میسر بود!
kaveh
kaveh
٩٦/٠٥/٠٣
١
٠
مهدی هاشمی منو یاد اون بچه متصله توی فیلم خط ویيژه میندازه.... به نظرمن بهشون نگیم آقا زاده. همون بچه متصل قشنگ تره
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٦/٠٥/٠٥
٠
٠
بچه متصل هم خوبه، ژن قشنگ هم خوبه، اقازاده گوگولی هم خوبه، اسم فرق نمی کنه، مهم رسمه اینجا...
pari_kiani
pari_kiani
٩٦/٠٥/٠٤
٠
٠
ایده خوبی بود، ولی متن می تونست بهتر از این باشه. پرداخت ها کافی نبود، اطلاعات دندون گیری داده نمی شد! مثلا برای پسر پروین، ماجرای برنج و وزارت جهاد کشاورزی و توقیف ویلا رو باید به عنوان یه حداقلی از سوء استفاده نام و شهرت پدر میاوردید
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٥/٠٤
٠
٠
اینم نظر خوبیه..خخ لایکــ
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٦/٠٥/٠٥
٠
٠
خیلی ممنون، حق با شماست، از خود حمیدرضا عارف تا فرزندان موسوی لاری یه عالمه چیز دیگه وجود داشت، اما خب هم حجم مطلب بالا می رفت و هم بضاعت سایت محدوده
pari_kiani
pari_kiani
٩٦/٠٥/٠٤
٠
٠
راستی! عکس علی مطهری رو در عکس ابتدای متن می بینیم ولی داخل متن اسمی ازش نبرده شده! ایشون به نظرم واقعا ژن شون خوب بوده، چون از خوب های روزگارن. میشه گفت از معدود بزرگ زادگانی که خودش هم بزرگه
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٥/٠٤
١
٠
نبرده شده؟ 0_o برده نشده خخخ والا یه بار از مدیر اجرایی پرسیدم چرا خبر زیرگرفته شدنه کارگرای معدن توسط ماشین حامل روحانی رو کار نمیکنین گفتن چون ما چیزی بر علیه دولت جاری منتشر نمیکنیم .. علی مطهری ام ک .. خخخ
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٦/٠٥/٠٤
٠
٠
نه من خودم طرفدار دولتم کار نمی کنم :)) سایت آزاده هر چی که مطابق اصول روزنامه نگاری و خط قرمزها باشه کار می کنن
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٦/٠٥/٠٥
٠
١
متن رو ظاهرا دقیق نخوندید! یه بار دیگه به پاراگراف اخر مراجعه کنید، ممنون
pari_kiani
pari_kiani
٩٦/٠٥/٠٥
٠
٠
یه کلمه خط آخر گفتید. ولی عکسشون توی عکس اصلی مطلب اومده. به نظرم نباید عکسشون جزو این افراد میومد
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٥/٠٤
٠
٠
لایکـ.. خیلی خوب بود..تشکر جناب واحدی :)
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٦/٠٥/٠٥
٠
٠
سلامت باشید...ممنون
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٥/٠٤
٠
٠
میان تیتر ، داماد یار غار عالی بود. این قسمت آخر رو هم بی خبر بودیم... مطلب جالبی بود.
سینا واحدی
سینا واحدی
٩٦/٠٥/٠٥
٠
٠
خیلی ممنون!
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٦/٠٥/٠٩
٠
٠
آقازاده ژن خوب دار هم نشدیم..!