چطور روی فلش مموری رمز عبور بگذاریم
راهکارهایی برای حفظ امنیت فلش مموری و داده های آن

چطور روی فلش مموری رمز عبور بگذاریم

نویسنده : محمد اخلاقی

فلش مموری‌ها یکی از ابزارهای رایج برای انتقال داده بین سیستم‌های مختلف به حساب می‌آیند. در این میان مشکلی که بسیاری از کاربران از آن رنج می‌برند، نبود امنیت و حریم شخصی برای داده‌های ذخیره شده روی فلش مموری‌هاست. به خاطر همین خاطر، بسیاری از کاربران مجبورند برای دریافت اطلاعات، فلش خود را خالی کرده و در اختیار دیگران قرار بدهند. اما آیا راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟ مسلما پاسخ مثبت است. برخی از فلش‌های امروزی به گونه‌ای تولید شده‌اند که بخشی از حافظه آن‌ها به صورت پیش فرض رمزنگاری شده است و در دسترس همگان نیست و تنها با رمز گشایی آن می‌توان به داده‌های آن بخش دست پیدا کرد. اما همان‌طور که حدس می‌زنید، این فلش‌ها گران‌تر از انواع دیگر هستند. اما اگر تصمیم دارید بدون هزینه زیاد امنیت داده‌های شخصی موجود در فلش‌تان را تامین کنید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

گذاشتن رمز روی فلش مموری

خوشبختانه ابزارهای مفیدی نظیر Rohos Mini Drive تولید شده‌اند تا کاربران بتوانند بخشی از حافظه فلش را جدا کرده، رمز نگاری کنند و امنیت فلش مموری را برای دسترسی‌های بعدی تامین نمایند. نسخه رایگان این نرم افزار می‌تواند روی فلش مموری شما یک پارتیشن رمزنگاری شده و محافظت شده توسط رمز عبور تا ظرفیت 2 گیگابایت ایجاد نماید. این ابزار از رمزنگاری پیشرفته 256 بیتی برای انجام این کار استفاده می‌کند. به لطف Rohos Disk Browser قابل حمل که می‌توانید آن را مستقیماً درون فلش مموری خود نصب کنید دیگر نیازی به رمزنگاری درایورها در سیستم محلی نخواهید داشت. در نتیجه بعدها می‌توانید به داده‌های محافظت شده در هر نقطه دسترسی داشته باشید. 

گذاشتن رمز روی فلش مموری

در صفحه شروع Rohos Mini Drive روی Encrypt USB drive کلیک نموده، درایور مورد نظر را انتخاب کنید، یک رمز عبور جدید برای آن در نظر بگیرید و در پایان روی Create disk ضربه بزنید. با این کار روی درایو خارجی شما پارتیشنی رمزنگاری شده که با رمز عبور محافظت می‌شود، ایجاد خواهد شد. این پارتیشن محافظت شده را می‌توانید با کلیک روی آیکن Rohos Mini.exe از طریق پوشه روت (شاخه اصلی) فلش مموری خود باز نمایید. پس از وارد کردن رمز عبور دیسک Rohos به عنوان یک درایو جداگانه نصب می‌شود و شما می‌توانید از طریق File Explorer به آن دسترسی داشته باشید. برای بستن پارتیشن Rohos خود، روی آیکن Rohos در بخش اعلان تسک بار ویندوز راست کلیک کرده و گزینه Disconnect را انتخاب کنید. برای دانلود ابزار معرفی شده به این لینک مراجعه کنید.

 

آیا شما بر روی فلش مموری خود اطلاعات شخصی نگهداری می‌کنید؟ آیا فلش‌تان را رمزنگاری کرده‌اید؟ اگر حافظه جانبی‌تان رمزنگاری شده نیست، حتما توصیه می‌کنیم از ابزارهایی نظیر Rohos Mini Drive استفاده کنید و داده‌های مهم‌تان را به صورت امن نگهداری کنید.

برچسب ها
Rohos Mini Drive
رمز گذاشتن روی فلش مموری
نرم افزار رمزدار کردن فلش
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٦/٠٥/٠١
١
٠
مرسی جالب بود
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٥/٠٢
٠
٠
خواهش می کنم، موفق باشید
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٥/٠٢
١
٠
تشکــر از مطلبـ مفیـدتون جنابـ اخلاقـی ..