وین رونی با بیژامه آبی
بازگشت رونی به اورتون، پایانی بر 13 سال ماجراجویی پسر زشت یونایتد بود

وین رونی با بیژامه آبی

نویسنده : محمدخالقی

پروژه احیای میلان بزرگ با خریدهایی مثل آندره سیلوا، متئو موساکیو، ریکاردو رودریگز و غیره می‌توانست مهیج و برای تحلیل، موضوع خوبی باشد یا حتی رفتن قرضی و با بند خرید دائمی خامس رودریگز از رئال مادرید به بایرن مونیخی که مربی آن محبوبیت زیادی نزد بازیکنان لوس بلانکوس دارد، ولی ماجرای وین رونی و منچستریونایتد کاملا متفاوت است، تفاوت‌هایی پنهان در عین آشکاری.

 

پشت پرده جدایی رونی از یونایتد

شاگرد ممتاز جوجه‌های فرگی و کاپیتان تیم ملی کشور مهد فوتبال؛ همین دو توصیف حق مطلب را به طرز تمام و کمال در مورد شایستگی‌های «وازا» ادا کرده و دیگر لازم نیست که متذکر شویم او  بهترین گلزنِ تاریخِ پر افتخارِ شیاطین سرخ، با 253 گل زده است. آمار فوقالعاده او می‌تواند کاری کند که طرفداران منچستریونایتد با یادش اشک غرور بریزند و هواداران تیم پرورش دهنده او یعنی اورتون، از روزهایی که بابت رفتن او با عصبانیت و خشمگینی صبح را شب و شب را صبح می‌کردند بگذرند.

رفتن رونی از زبان آقای خاص احترام به تصمیم او بوده ولی اگر ذره‌ای این ورزش به قول اکبر آقای میثاقیان «پدر در آر» را دنبال کرده باشید متوجه  اسطوره ستیز و گریز بودن ژوزه مورینیو می‌شوید؛ مورینو مانند یحیی گل‌محمدی خودمان نیست که تا عادل فردوسی پور در مورد بی‌مهری کردن به مهدی مهدوی‌کیا از او بازخواست کند بغض کرده و استعفای احساسی دهد و شرمنده شود. مورینیو ثابت کرده می‌تواند رائول و کاسیاس و باستین شواین اشتایگر را کنار بگذارد و ککش هم نگزد! شاید همین چیزهاست که او را خاص کرده، او برای کم شدن هزینه پیوند روملو لوکاکوی بلژیکی به بدنه تیمش از قلب تیم استفاده کرد و مهم‌ترین عضو را اهدا و با خوشحالی به تمجید از شاگرد سابق خود پرداخت که از چلسی شوتش کرده بود بیرون!

بگذارید کمی بیشتر در مورد رفتن وین از بین شیاطین سرخ حرف بزنیم:

اول: فرض کنیم که چون رونی جایگاهش در تیم ثابت شده نبود و دیگر نظر مربی جوان تیم ملی را هم نمی‌گرفت، خود عزم بندر آنفیلد کرده است، دلیل این استنتاج هم مصاحبه رونی با این مضمون بود که اگر قرار به ترک منچستر باشد فقط برای اورتون بازی می‌کنم.

دوم: رونی مجبور به ترک بوده و این‌که کجا برود را خودش هم نمی‌دانسته است، این موضوع هم از لایک خانم گرامی‌اش پای شایعه رفتن به ام‌ال‌اس و چین و مابقی کشورهایی که پول خوبی می‌دهند، نتیجه گیری می‌شود.

سوم: پای غول پشت پرده فوتبال اروپا، رایولا در میان بوده است، پیشنهاد مالی چلسی و منچستریونایتد برای لوکاکو برابر بوده فقط میزان چرب کردن سیبیل -نداشته- مدیر برنامه‌های او متفاوت بوده که آبرامویچ مالک چلسی چون با خود روملو توافق کرده بوده بی‌اهمیت پنداشته و اصطلاحا باج به شغال نداده، اما مینو رایولای قصه از ارتباط نزدیک با سران من‌یو استفاده کرده و از طریق مدیران باشگاه روی خوزه فشار آورده و شد آنچه باید می‌شد!

 

فراز و فرود های پسر زشت فوتبال

رونی با ترک اورتون و قرمز پوش شدن در سال 2003 به درجه تنفر شدید در بین هواداران لک لک های مرسی ساید رسیده بود ولی حالا او بعد از 13 سال دوباره شماره 10 و همه کاره آن‌ها در مستطیل سبز است. حالا او به راحتی اعتراف کرده که در طول 13 سال حضورش در منچستر در خانه با بیژامه آبی راه می‌رفته است.

بخش فکاهی ماجرا هم این است که اگر رونی بتواند و بخواهد شعری فارسی هدیه به اجداد مورینیو کند تنها نخواهد بود و ایکر مقدس و رائول را هم کنار خود می‌بیند و می‌خوانند:

ما گذشتیم و گذشت آنچه با ما کردی

تو بمان و دگران وای به حال دگران

و اگر همین رونی در وصف اورتون بخواهد بخواند، می‌گوید:

تو همانی که نتوانی بکشانی دل ما را / به جهانی که دلم می‌خواهد ولی مجبورم!

به هر حال دوران اوج رونی در این مقطع به پایان رسید و این هوادارانند که می‌توانند با او مانند یک قهرمان برخورد کنند، چون قهرمانان اگر احساس مورد نیاز بودن‌شان در معرض تشکیک قرار بگیرد، می‌روند و جای خود را به جوان‌ترها می‌دهند و صرفا می‌شوند مهره‌ای که طرفداران به آمارش افتخار کنند و رنجور از نماندن و مبارزه نکردن او باشند.

برچسب ها
وین رونی
خوزه مورینیو
خروج رونی از یونایتد
رونی در اورتون
نظرات کاربران
کد امنیتی
Ali_Amiri
Ali_Amiri
٩٦/٠٤/٢١
٠
٠
هرچند مورینیو مربی خوبیه ولی یک اخلاق بدش مشکل باستاره هاست.تو رئال با کاسیاس به مشکل خورد و اسطوره رئال رو مجبور به ترک باشگاه کرد.تو چلسی هم بازیکنایی مثل لوکاکو-دی بروین و ماتا رو بیرون انداخت که طرفدارای چلسی الان حسرتشو میخورن.
محمدخالقی
محمدخالقی
٩٦/٠٤/٢٢
٠
٠
سلام لوکاکو و کوین دبروین اون موقع ستاره نبودن و مربی طی یک حرکت عادی نخواستشون چون حتی فرگوسن هم پوگبا رو نخواست ولی در متن به اسطوره و ستاره ستیز بودن جناب خوزه اشاره کردم
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٤/٢١
٠
٠
اینقدر توش اصطلاحات فوتبالی و استعاره های فوتبالی داشت که منی که از فوتبال هیچی نمی فهمیدم بازم هیچی نفهمیدم! اولین نوشته تون در قسمت بالا هم مبارکا باشه :))
محمدخالقی
محمدخالقی
٩٦/٠٤/٢٢
٠
٠
بابت تبریک ممنون، خیلی سعی کردم مطلب همه فهم باشه؛ راستی تو نظرتون یک "بازم"کار رو خراب کرده
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٤/٢٢
٠
٠
اون بازم بخاطر اینه که من کلا از فوتبال هیچی نمی فهمم! :)) فرقی نداره استعاره و اصطلاح داشته باشه یا نه! :دی