شما دختر به هنرمند میدین؟
چرا مردم فکر می‌کنند هنرهندان به زندگی مشترک متعهد نیستند؟

شما دختر به هنرمند میدین؟

نویسنده : الهام حبشی

«اینجا کسی هست که دختر به هنرمند نده؟» دو نفر از کسانی که دست بالا کرده‌اند به دعوت مهران مدیری، روی سکو حاضر می‌شوند و از دلایل خود برای دختر ندادن و وصلت نکردن با قشر هنرمند چیزهایی می‌گویند که یکی درمیان منطقی و بی‌منطق است. مثلا یکی گفت هنرمند کمتر از دیگران می‌تواند جزئیات زندگی‌اش را مخفی نگه‌دارد، اما این‌که بگوییم هنرمندان آدم‌های بی‌قید و مسئولیت ناپذیری هستند، منطقی یا اصلا عادلانه است؟ این وسط جواب مهران مدیری که گفت گربه اش را هم به هنرمند جماعت نمی‌دهد این ماجرا را حسابی داغ کرد. بد ندیدیم برای این‌که بیشتر ته توی ماجرا را دربیاوریم سرکی بکشیم به زندگی مشترک تعدادی از هنرمندان معروف و ببینیم آیا زندگی با یک هنرمند آخر و عاقبت دارد یا نه؟!

 

یک زندگی مشترک شاد

اگر دوران نامزدی سحر ولدبیگی و نیما فلاح را هم در نظر بگیریم، آن‌ها 16 سال است که زن و شوهر هستند و آب از آب زندگی‌شان تکان نخورده است. اگر از راز این زندگی موفق و پایدار بپرسید و من هم بخواهم از زبان آن‌ها بگویم، داستان از این قرار است که سحر ولدبیگی و نیما فلاح هرگز مشکلات زندگی‌شان را با نفر سومی در میان نگذاشته‌اند. دلیل دیگری که به زندگی این دو هنرمند استمرار بخشیده، کوتاه آمدن، بخشش و قبول کردن اشتباهات و کاستی‌های‌شان است. سحر ولدبیگی می‌گوید وقتی که زندگی‌شان را شروع کردند، هزینه‌های اضافی را هرس کردند و سعی داشته‌اند زندگی را سخت نگیرند.

 

کبوتر با کوبوتر، باز با باز

13 سال از زندگی مشترک مهراب قاسم‌خانی و شقایق دهقان گذشته است، اما هنوز هر دو مثل روز اول یکدیگر را دوست دارند. شقایق دهقان می‌گوید «روزی که ازدواج کردیم به غیر از یک خانه‌ی 35 متری و یک پراید هیچ چیز دیگری نداشتیم، اما من که به ازدواج همکار با همکار اعتقاد زیادی داشتم، این زندگی همیشه برایم شیرین بود و شیرین‌تر شد، چرا که همکار بودن باعث شد ما بیشتر از دیگران با هم رفیق باشیم، هم را درک کنیم و علایق مشترک زیادی داشته باشیم. من ازدواج دو هم شغل را توصیه می‌کنم به شرطی که از این موهبت برای پشتیبانی و تشویق هم استفاده کنید، نه ایجاد رقابت و تشنج.»

 

زوج آرام و پر انرژی

شما هیچ وقت فکرش را می‌کردید که روزی امین زندگانی و الیکا عبدالرزاقی با هم ازدواج‌ کنند؟ زوجی که خودشان هم قبول دارند تفاوت‌هایی که با یکدیگر دارند از زمین تا آسمان است. اما این تفاوت‌ها از آن جنس تفاوت‌هایی است که جذابیت ایجاد می‌کند و محبت می‌آورد. امین زندگانی و الیکا عبدالرزاقی سال 92 ازدواج کردند و  با وجود این همه تفاوتی که بین آن‌ها به نظر می‌رسد خوشبختند و با هم کنار آمده‌اند. 

 

عشق در یک صدا

شاید بارها در مورد عشق در یک نگاه شنیده باشیم، اما رابطه عاطفی سالار موسیقی ایران و همسرش حریر شریعت‌زاده از یک صدا شروع می‌شود. حوالی سال 75 حریر شریعت‌زاده برای اولین بار صدای سالار عقیلی را می‌شنود، او که در حال خارج شدن از سالن بوده، برمی‌گردد تا صاحب صدا را ببیند، اما برگشتن همانا، شروع رابطه کاری همانا و پیش آمدن عشق و ازدواج همان. حالا بیش از 17 سال از زندگی این دو هنرمند می‌گذرد.

 

3 بار ازدواج

اگر بخواهیم از زندگی موفق هنرمندان، تنها نام ببریم این مطلب حالا حالاها تمام نمی‌شود. اما در این بین زوج‌های هنرمند زیادی هم هستند که کارشان به جدایی کشیده است و حتما برخی از مردم به دلیل آگاهی از این موضوع در مقابل وصلت کردن با هنرمندان جبهه گرفته‌اند.

رامبد جوان که در این چند سال‌ اخیر او را با خندوانه دیده‌ایم پس از تجربه دو ازدواج ناموفق و بی‌دوام، با نگار جواهریان ازدواج کرد. تقریبا دو سال از ازدواج رامبد جوان و نگار جواهریان که یازده سال با یکدیگر اختلاف سنی دارند می‌گذرد. حالا باید صبر کنیم و امیدوار باشیم این ازدواج برای رامبد جوان 46 ساله موفق و پایدار بماند.

 

نافرجام در هر دو ازدواج

بی‌شک فریبرز عرب‌نیا یکی از بزرگترین بازیگران و هنرمندان ایرانی است که در دل یکایک مردم جا دارد. اما اگر بخواهیم سرکی در زندگی شخصی و زناشویی او بکشیم، با دو ازدواج نافرجام رو به رو خواهیم شد. 8 سال زندگی با آتنه فقیه نصیری و 4 سال با مرحوم عسل بدیعی.


طلاق همه‌جا هست...

گوهرخیر اندیش که خود بیش از 30 سال زندگی مشترک با مرحوم جمشید اسماعیل خانی را در کارنامه زندگی‌اش دارد؛ در برنامه دورهمی حرف‌های خوبی زد که هنوز آن جمله‌ها را به یاد دارم. همه آدم‌ها ممکن است با هم به مشکل بربخورند و چاره‌ای جز جدایی پیش روی خود نداشته باشند، اما چون زندگی هنرمندان در ابتدای خبرهای رسانه‌ای قرار می‌گیرد و همه به سرعت از آن آگاه می‌شوند این تصور به وجود می‌آید که هنرمند جماعت به زندگی مشترک پایبند نیست. در حالی که اگر به دور و بر خودتان نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که زوج‌های طلاق گرفته زیادی اطراف‌تان زندگی می‌کنند که هیچ کدام‌شان هنرمند نیستند.

با این اوصاف دیگر چه کسی می‌تواند برای قشری خاص، یک نسخه قطعی بپیچد و مهر بی‌تعهدی و بی‌مسئولیتی بر آن‎ها بزند؟

برچسب ها
طلاق هنرمندان
بازیگرانی که طلاق گرفته اند
طلاق رامبد جوان
همسرهای رامبد جوان
ازدواج رامبد جوان با نگار جواهریان
همسرهای فربرز عرب نیا
همسر گوهر خیراندیش
زندگی نیما فلاح و سحر ولدبیگی
شقایق دهقان و محراب قاسم خانی
ازدواج همکار
راز زندگی موفق و پایدار بازیگران
حریر شریعت زاده و سلار عقیلی
نظرات کاربران
کد امنیتی
m.babaee
m.babaee
٩٦/٠٤/١٣
١
٠
خیلی خوب بود😊👍
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/١٤
٠
٠
قربانت عزیزجان😊💜💚
لیلی
لیلی
٩٦/٠٤/١٤
١
١
شقایق دهقان از مهراب قاسم خانی طلاق گرفته و دومین زن مطلقه مهراب هستن
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/١٤
٠
٠
سلام عزیزجان 😊 درست متوجه نشدم چی گفتی! شقایق دهقان مطلقه بوده؟
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٤/١٤
١
٠
نه جانم شقایق دهقان و مهراب قاسمخانی طلاق نگرفتن، اون بهاره رهنما و پیمان قاسمخانی هستن که از هم جدا شدن :))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٤/١٤
٢
٠
کاش یک مقدار مواردی رو نام میبردی که خبر نداشته بودیم، میشد دسته بندی کرد و براشون نام برد و عکس گذاشت. ولی بازم دلیل حرف مهران مدیری رو نفهمیدم!! یک چیزی کم بود تو مطلب! ممنون :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/١٤
٠
١
عزیزم اونایی که بقیه ازش بی خبر هستن رو ما هم ازشون بی خبریم ☺ هدف این مطلب همونطور که بار ها داخلش ذکر شده اینه که هنرمند بودن یا نبودن چیزی نیست که به خاطرش ما روی یک نفر برچسب بزنیم ☺ حرف مهران مدیری مشخصه که شوخی بود 😊 باور که نکردی، کردی؟ چون اگر جدی باشه برای پسر خودشم نمیتونه زن بگیره، چون فرهاد مدیری توی کار موسیقی و آهنگسازی هست 😊☺
m.javadi
m.javadi
٩٦/٠٤/١٤
١
٠
موضوع جالبی بود منتها کامل نبود مثلا بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل رو نگفتی یا طلاق آزاده نامداری و فزراد خان حسنی رو و ازدواج مجدد آزاده
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/١٤
٠
١
راستش خانم جوادی جان، هدف از این مطلب ذکر چند نمونه برای به مقصد رساندن حرف اصلی ما بود. اگر می خواستم تمام کسانی که طلاق گرفتن یا نگرفتن رو ذکر کنم این مطلب حداقل سه برابر می شد، وقتی که سرچ می کردم موارد خیلی زیادی پیدا شد. در مورد فرزاد حسنی و خانومش هم باید بگم که من این دو نفر رو به عنوان هنرمند قبول ندارم. فقط دو تا مجری هستن نه بیشتر...
h.naderi
h.naderi
٩٦/٠٤/١٥
٣
٠
به نظر من مطلب اگر قرار بود به اصل بحث زندگی هنرمندان و عدم داوم شون بپردازه پس لازم به ذکر این همه مثال با این جزئیات نبود. مشخصا هر کسی مطلب رو خونده به این نتیجه رسیده که انگار اصل مطلب این بوده که شما می خواستید زندگی زوج های هنرمند معروف رو بررسی کنید. اگر هدف این نبوده قطعا راه خطایی رفتید
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/١٥
٠
٠
هدف اینه که هنرمند بودن دلیل بر بی تعهدی در زندگی مشترک نیست. راستش راه بهتری به غیر از ذکر نمونه های موفق به ذهنم نرسید. نظر شما در مورد راه درست، چه راهیه؟
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٤/١٥
٢
٠
فکــر نمیکنم مهــران مدیــری شوخــی کرده باشه اون لحظــه احساس کردم مدیــری داره خودش رو به عنــوان یک هنــرمند در نظــر میگیره و با توجه به سختی های کــارش پاسخ میده.. شاید دلش نمیخواد دختــرش شبهایی که همســرش تمرین تئاتر یا بازیگری داره تنها بمونــه یا هفته هــا دوری همسرشو تحمل کنه چون ایشون سر صحنه بازی هستن شایــد دلش نمیخواد زنــدگی دختــرش سر تیتر اخبار باشه که این تقریبا صدق میکنه چون اگــر سرچ کنی عکس های زیادی رو نمیتونی از دختــر مدیری پیدا کنی.. شایــدم دوست داره دختـرش دنیــای متفــاوت تری رو تجــربه کنه :) در مورد پاراگراف آخر هم با خانوم خیرانــدیش کاملا موافقم :) تشکــر الهــام جانم :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/١٥
١
١
راستش من احساس کردم شوخیه حرفش چون کلا تم آقای مدیری طنز و دست انداختنه حتی اگر اون طنز به خودش و خانوادش برگرده! دخترش نمی دونم مشغول چه کاری هست اما پسرشون موسیقی کار میکنه اگر قرار باشه این حرف درست باشه، خب پسر خودش اولین نفری هست که نباید گربشو دستش بده 😀😊 دقیقا منم تمام بحثم سر حرف درستیه که خانم گوهر خیر اندیش زدن. هیچ چیزی وجود نداره که ما به خاطرش روی یک هنرمند یا هر کس دیگه ای برچسب بزنیم و تر و خشک رو باهم بسوزونیم. ممنونم نسیم جون😊 وقت گذاشتی 😊
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٤/١٦
١
٠
الهامم ببخش دوباره مزاحم شدم خخخ میگمــا آقــای اخشابی از آقـــــای مدیری پرسیدن من صحبتتون رو در مورد اینکــه دختر به هنــرمند نمیدین رو شنیدم میخوام بپرسم شما دیگــه چرا؟؟؟ آقــای مدیری جواب دادن من اگــر بخوام بگم بایــد این بحثو باز کنم و یه ساعت صحبت کنم و الان وقتــ نمیشه اما میگم ... یه روزی میگم :) اینو گفتم که بدونی شوخی نکرده خخخ و فکر کنم منظور از هنــرمند بیشتر بازیگــرها مــد نظــرشون بوده :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/١٨
٠
٠
مهران مدیری هم ما رو کشته، هم هر سوالی می پرسن میگه بعدا در موردش توضیح میدم. 😁 مزاحم!!! تاج سری 😊
مائده کاشیان
مائده کاشیان
٩٦/٠٤/١٨
١
٠
قطعا موارد استثنا وجود داره و واقعا نمیشه گفت همه،اما با این اوضاعی که این روزا میبینیم جدایی تو بازیگرا خیلی زیاد اتفاق میفته که دلایل مختلفی هم داره.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/١٨
٠
٠
آره واقعا همینطوره. قضاوت یک قشر کار جالبی نیست. طلاق تو جامعه کلا زیاد شده... متاسفانه...