رامین همچنان روی مین
رامین رضاییان در روزهای اوج فصل نقل و انتقالات، همچنان لنگ در هوا مانده است

رامین همچنان روی مین

نویسنده : محمدرضا هاشمی فر

رامین رضاییان بازیکن عجیبی است. آن‌قدر عجیب که در حالی به تیم ملی دعوت می‌شود که 6 ماه در تیم باشگاهی‌اش به او بازی نمی‌دهند. آن‌قدر عجیب که می‌تواند از عرش به فرش بیاید و در همان حال باز هم در عرش باشد. 

داستان رامین رضاییان داستان طولانی است. از زمانی که درخشش خود را با پیراهن پرسپولیس شروع کرد تا زمانی که در بازی‌های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی به یک ستاره ملی تبدیل شد، به مدافع راستی که حالا همه می‌توانستند عاشق سانترهای تند و تیزش شوند. همین ویژگی و البته جنگندگی مثال زدنی‌اش، هر مربی را ترغیب می‌کرد که یک رامین رضاییان در تیمش داشته باشد.

رضاییان بازیکن پر حاشیه‌ای است. ماجرای حاشیه‌هایش از سفر پر حرف و حدیث‌اش به ترکیه شروع شد. درست بعد از یک فصل موفق و درخشش با لباس قرمز، رضاییان که مثل هر بازیکن دیگری در سرش سودای بازی در تیم‌های اروپایی را داشت تصمیم گرفت از ترکیه شروع کند. قافل از این‌که دیگ ترکیه به زودی زود چپه خواهد شد و اوضاع امنیتی آن‌جا به هم می‌ریزد. رضاییان که با حالت بدی پرسپولیس را ترک کرده بود و برانکو حسابی از دستش شاکی بود با هزار زحمت و عذر خواهی به جمع قرمز پوش‌ها برگشت ولی در ذهن هواداران تصویر خوبی نداشت.

رامین رضاییان در ترکیه

بعد از گذشت چند ماه نیمکت نشینی رامین دوباره به ترکیب برگشت و بازی‌های خوبی هم انجام داد ولی درست زمانی که کار بین برانکو و کی‌روش بالا گرفته بود او سمت کی‌روش را گرفت تا بیشتر از قبل مورد بی‌اعتمادی برانکو قرار بگیرد و کی‌روش هم در اقدامی عجیب‌تر تمام پرسپولیسی‌ها را از اردوی تیم ملی دیپورت کرد. 

رامین در فضای مجازی هم موجود فعالی است و در اینستا دستی بر آتش دارد. شاید همین اینستا بازی‌ها هم باعث حاشیه‌های بیشتری برایش شده است. مخصوصا از زمانی که لایو و استوری هم به آن اضافه شد. به طوری که حتی یکی دو شب مانده به دربی از درون اردوی پرسپولیس لایو و استوری می‌گذاشت و چه بسا همین کارها باعث از بین رفتن تمرکز آن‌ها و یکی از دلایل شکست‌شان در شهرآورد بود. 

حواشی دست از سر رضاییان برنمی‌داشت شاید هم بر عکس؛ این رضاییان بود که بیخیال حواشی نمی‌شد. بعد از دربی بود که در تمرین پرسپولیس با علی علیپور درگیر شد و باز هم فضای تیمش را متشنج کرد. علیپور خیلی زود بخشیده شد ولی رضاییان نه. کار به جایی رسید که برانکو رابطه‌اش با رضاییان را به کاغذی تشبیه کرد که پاره شده و دیگر اثرش از بین نمی‌رود.

رامین رضاییان

از این زمان به بعد رضاییان از پرسپولیس قطع امید کرد و برای اتمام لیگ لحظه شماری می‌کرد تا بتواند از پرسپولیس جدا شود و آینده فوتبالی‌اش را جدای از پرسپولیس بسازد. این اتفاق افتاد و پرسپولیس بعد از کلی باج گرفتن از رامین رضایت نامه‌اش را به او داد. 

استقلال، سپاهان و چند تیم دیگر ابراز تمایل خود را برای جذب رامین اعلام کرده‌اند ولی خب مدیر برنامه‌های او هم تلاش بی‌وقفه‌ای را برای بازی او در اروپا انجام می‌دهد. به همین دلیل است که رامین فعلا سکوت کرد و حرفی از آینده خود نمی‌زند. چرا؟ احتمالا برای داغ ماندن بازار داخلی‌اش و خریدن فرصت برای سرک کشیدن مدیر برنامه‌هایش در بازار اروپا!

در استقلال تمدید قرارداد یعقوب کریمی باعث شد تا سهمیه بزرگسالان این تیم پر شود و حضور رضاییان در این تیم در حاله‌ای از ابهام قرار بگیرد و اگر قرار باشد رامین به این تیم برود باید یکی از بازیکنان بزرگسال این تیم از لیست خارج شود تا او بتواند به استقلال بپیوندد. این در حالی است که استقلال دست به نقدترین مشتری این مدافع جنگنده تیم ملی بود.

رامین رضاییان

چیزی که مشخص است این است که هر تیمی که بخواهد با او قرارداد امضا کند رامینی را می‌خواهد که در تیم ملی بازی می‌کند نه رامین پرسپولیس که برای هر تیمی غیر از هزینه چیز دیگری در پی ندارد. رضاییان احتمالا جزو معدود شاه ماهی‌های فصل نقل و انتقالات تابستانی است که هنوز تکلیفش مشخص نشده است. شاید انتخاب علی کریمی به عنوان مربی نفت تهران بتواند تغییری در روند تصمیم‌گیری رامین ایجاد کند. چه بسا او دوست داشته باشد، ادامه فوتبال خود را در کنار اسطوره فوتبالی‌اش ادامه دهد. شاید علی کریمی بتواند او را از قرار گرفتن در لیست سیاه یاغی‌های فوتبال نجات دهد. 

برچسب ها
رامین رضاییان
تیم بعدی رضاییان
پیشنهادهای اروپایی رضاییان
استقلالی شدن رضاییان
رفتن رامین رضاییان به نفت تهران
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
h.naderi
h.naderi
٩٦/٠٤/٠٨
٠
١
آفرین. یادداشت روون و خیلی خوبی بود، لذت بردم :)
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٦/٠٤/٠٨
٠
٠
بسیار خوب نوشته بودین. کاش زودتر تصمیمش رو بگیره ما هر روز چک میکنیم بلاخره چیکار میکنه 😁 من دل خوشی از بازیکنایی که از استقلال به پرسپولیس یا برعکس انتقال داده میشن، ندارم ولی بدم نمیاد رامین رضاییان استقلالی بشه وقتی بازیکن خیلی خوبیه، هرچند که به قول شما دیگه لیست استقلال تکمیل شده😊
mamzi
mamzi
٩٦/٠٤/٠٨
١
٠
مطلب خوب و به جایی بود.تکلیف رضائیان مشخص شده کلی هوادار از نگرانی در بیان.. یک جایی خونده بودم رضائیان گفته بود علی کریمی سرمربی هرتیمی بشه من میرم واسش مجانی بازی میکنم:| حالا باید دید چه می شود...
رهگذر
رهگذر
٩٦/٠٤/١٠
١
١
بازیکنان لندهور و بی هنر و بی اخلاق ما فقط فکر پول و خودنمایی هستن واصلا ارزش اینکه در سطحی بیشتر از فوتبال کثیف ایران رو ندارند... مدیر سایت وجدانا نظرمو درج کن
مداد
مداد
٩٦/٠٤/١٥
٠
٠
دیدید رامین روی زمین نموند