چطور افراد متصل به مودم را شناسایی کنیم؟
معرفی اپلیکیشن کاربردی Wifi Inspector

چطور افراد متصل به مودم را شناسایی کنیم؟

نویسنده : محمد اخلاقی

آیا تا به حال برای‌تان پیش آمده است که حجم اینترنت adsl تان خیلی زود و جلوتر از آن‌که انتظارش را داشته باشید به پایان رسیده باشد؟ معمولا اینترنت adsl در اکثر خانه‌ها به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین در این مواقع افراد پر مصرف مورد اتهام قرار گرفته و همه افراد خانواده آن‌ها را به مصرف کمتر اینترنت تشویق می‌کنند. اما گاهی بدون این‌که بدانیم، افراد غریبه به رمز وای فای مودم ما دسترسی پیدا کرده و بدون این‌که ما مطلع باشیم حجم اینترنت ما را مصرف می‌کنند. امروز تصمیم داریم تا با معرفی اپلیکیشن Wifi Inspector شما را از وجود چنین افرادی آگاه کنیم. به کمک وای فای اینسپکتور می‌توانید تمامی گجت‌های متصل به مودم وای‌فای‌تان را شناسایی کرده تا در صورت مشاهده افراد ناشناس، به راحتی جلوی سوء استفاده آن‌ها را بگیرید. در ادامه همراه ما باشید.

معرفی اپلیکیشن کاربردی Wifi Inspector

در حقیقت این اپلیکیشن شبیه یک آنتی ویروس عمل می‌کند و می‌تواند شما را در برابر سوء استفاده مصرف اینترنت مصون نگه دارد. شیوه کار اپلیکیشن  Wifi Inspector بسیار ساده است. پس از نصب اپلیکیشن و اتصال به مودم، اسکنی جامع توسط نرم‌افزار انجام می‌شود و تمامی دستگاه‌هایی که به مودم متصل هستند (چه با سیم و چه بی سیم) شناسایی شده و لیست آن‌ها همراه با آی‌پی و مک آدرس‌شان در اختیارتان قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن با استفاده از مک آدرس، برند کارخانه دستگاه متصل را هم نمایش می‌دهد و با استفاده از این اطلاعات به راحتی می‌توانید دستگاه‌های خودتان را از دستگاه افراد غریبه تشخیص دهید. در صورتی که تعداد دستگاه‌های متصل به مودم بیشتر از دستگاه‌های خودتان بود، بهتر است در گام اول رمز وای فای مودتان را تغییر دهید تا از همین لحظه دسترسی فرد یا افراد سودجو به مودم‌تان قطع شود. سعی کنید رمز عبور انتخابی را طولانی‌تر و پیچیده‌تر از گذشته انتخاب کنید تا به راحتی قابل رمزگشایی نباشد.

در کنار تغییر رمز، اگر با تنظیمات مودم آشنایی دارید می‌توانید با مراجعه به آدرس 192.168.1.1 مک آدرس دستگاهی که به صورت غیر مجاز وارد شده است را در قسمت بلک لیست وارد کنید تا دیگر نتواند به مودم شما دسترسی داشته باشد. توصیه می‌کنیم حتما تنظیمات ابتدایی مربوط به مودم را یاد بگیرید تا در اینچنین موقعیت‌هایی بدون نیاز به کمک دیگران، خودتان دست افراد سودجو را کوتاه کنید.

اپلیکیشن کاربردی Wifi Inspector را می‌توانید در  این آدرس از کافه بازار دانلود کنید. 

برچسب ها
شناسایی دستگاه های متصل به مودم
نرم افزار ضد هک مودم وای فای
Wifi Inspector
مانیتورینک وای فای
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
sajjad_mohammadi
sajjad_mohammadi
٩٦/٠٤/٠٧
٠
٠
عالی و کاربردی :) مرسی ازتون
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٤/٠٩
٠
٠
خواهش می کنم، موفق باشید
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٦/٠٤/٠٧
٠
٠
برای ما پیش نیامده خوشبختانه! ولی پیشگیری بهتر از درمانه! ممنون :)
محمد اخلاقی
محمد اخلاقی
٩٦/٠٤/٠٩
٠
٠
سلامت باشه، موافقم