اره لای زخم گذاشتن!
طنزی در مورد یک اتفاق عجیب و جنجالی

اره لای زخم گذاشتن!

نویسنده : ناصر جوادی

اره را برمی‌دارد می‌گذارد روی استخوان ترقوه و با آرامش کامل شروع به اره کردن می‌کند و در عین حال با فکر کردن به پولی زیادی که از این طریق کاسب می‌شود دلش قنج می‌رود! 

حالا فکر نکنید که در مورد قصاب‌ها حرف می‌زنم و از فردا اره را بردارید و به جان ترقوه گوسفند بیفتید اولا که در قصابی خبری از پول زیاد و مفت نیست دوما هم که قصاب‌ها دل این‌که با اره به  تن بی‌جان گوسفند حمله‌ور شوند را ندارند! چشم‌شان را روی هم می‌گذارند و با ساطور یهویی و شتلق‌طور استخوان را دو نیم می‌کنند.

صحنه‌ای از یک فیلم را هم شرح نمی‌دهم چون اولا در فیلم‌های ایرانی که از این خبرها نیست و نهایت صحنه اکشنش سیلی زدن زن خلیل کبابی به پسرش است. دوما در فیلم‌های هالیودی هم جلادها و زامبی‌ها دل این را که با اره‌های دستی و معمولی به جان کسی بیفتند و خرت خرت استخوان را ببرند ندارند، و با اره برقی و تبر به طعمه‌ها حمله می‌کنند و خیلی شیک و مجلسی به یازده تکه نامساوی تقسیم‌شان می‌کنند! 

شاید بپرسید پس وقتی از بریدن ترقوه به وسیله اره حرف می‌زنیم از چه چیزی حرف می‌زنیم؟ 

می پرسید دیگر؟ معلوم است که می‌پرسید اصلا اگر کسی تا این جای این متن پیش بیایید و این سوال را نپرسد صد درصد دچار کم کاری غده کنجکاوی شده و باید به فکر درمان باشد! 

خب حالا که مطمئنم می‌پرسید، پس بروید چیپس و تخمه و تنقلات بیاورید و بنشینید پای متن تا باقی ماجرا را برای‌تان توضیح بدهم.

ماجرا از این قرار است این دوست عزیزی که شرح حالش خدمت‌تان عرض شد با اره به جان ترقوه خودش افتاده تا استخوان ترقوه‌اش را کوتاه کند و مهیای رفتن به پزشکی قانونی شود! بله خیلی عجیب و غریب به نظر می‌رسد شاید خیلی‌های‌تان باور نکنید و بگویید مگر می‌شود یک نفر با اره استخوان خودش را ببرد؟ 

بله متاسفانه شده و می‌شود و اتفاق نادری هم نیست و ظاهران اقداماتی از این دست هر روز بیشتر از قبل اتفاق میفتد، مثلا فقط در استان خراسان در سال ۹۵ حدود هزار و ۱۱ نفر برای دریافت دیه اقدام به خود زنی، تصادف ساختگی و اره کردن استخوان ترقوه خود کرده‌اند و این آمار ۱۱ درصد بیشتر از سال قبلش بوده.

پول لامصب است دیگر، بعضی‌ها برای چشیدن مزه‌اش زیر زبان‌شان هر چیزی را می‌فروشند و کجا بهتر از اعضای جان‌شان که قیمت هر سانتی‌مترش با نرخ زمین در لاکچری‌ترین نقاط پایتخت برابری می‌کند!

برچسب ها
خود زنی برای دریافت دیه
اره کردن ترقوه
طنز تلخ
یادداشت طنز
نظرات کاربران
کد امنیتی
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٤/٠٥
٠
٠
واااااااااااای!!!وااااااااای!! اصلا نمیتونم تصورش کنم .. خدا شفــاشون بده واقعا!!! تشکــر آقای جوادی ولی چندشیش بیشتــر از طنزش بود خخ
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٦/٠٤/٠٦
٠
١
نه خانوم قابل درکه کاملا.وقتی پول نداری مرده متحرکی.حاظری زیر ماشینم خودتو بندازی تا بتونی مایحتاج زندگیتو در بیاری/من باشم یه دستمو قطع میکنم دیشو بگیرم اگه تا اون حد بی پول باشم و نتونم مخارجمو در بیارم یا کار کنم
NA30M_PAHLAVAN
NA30M_PAHLAVAN
٩٦/٠٤/٠٦
٢
٠
تن سالمشو اره میکنه که پول در بیاره؟اون پول از گوشت سگ نجس تره به نظرم... بهتــره جای این کارا تن به کــار بده... من زن بی سواد میشناسم که سرویس بهداشتی میشوره که خرج 4 تا بچه یتیمشو بده ... زن میشناسم که کنار سرویس بهداشتی های پارک تو یه اوتاق دو در سه زندگی میکنه چون نمیخواد تن به هرکاری بده.. دیگه اینا از اون زنم کمترن !!!حالت تهوع میگیرم از اینجـور آدما
naser_j
naser_j
٩٦/٠٤/٠٧
٠
٠
بله حرکت چندشی بود اگه طنزش بیشتر می‌شد ممکن بود مشتری های این کار بیشتر بشن :))
لیلی
لیلی
٩٦/٠٤/٠٦
٥
٢
خب وقتی پزشکی قانونی به خودزنی ، دیه پرداخت میکنه همین میشه متاسفانه. اگر تو امریکا هم چنین قانونی تصویب میشد بعید نبود بیخانمان ها ناقص بشن
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٦/٠٤/٠٦
٣
١
موافقم
naser_j
naser_j
٩٦/٠٤/٠٨
٠
٠
البته که پزشکی قانونی برای خود زنی دیه تعیین نمیکنه، ضرورت وجود دیه و نقشی که در کاهش جرم و جنایت داره هم بر کسی پوشیده نیست، این طمع آدم هاست که باعث میشه دست به کار های اینچنینی بزنن